Παραίτηση Τσίπρα από Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ - Η μάχη για τη διαδοχή

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Βγάζει κάτι ψυχρό η Κοσιώνη, εμένα δεν μου αρέσει.

Για να μείνουμε και εντός θέματος: 82.000 έφτασαν οι ψηφίσαντες. Λέτε να είναι παλιοί που ρίχνουν Εφάκι και να έχουμε ανατροπή;
Μην εκπλαγειτε αν νικησει σημερα η Εφη. Καμια στοιχηματικη το εχει παρεμπιπτοντως; στη στοιχιμαν δεν ειδα κατι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Εγώ άμα ακούσω γυναίκα να ξιφουλκεί κατά της woke ερωτεύομαι, δεν ξέρω για εσένα.
Εξ αρτάται πάντα. Εσύ έχεις μία περίεργη ερμηνεία του τι εστί woke. Αν μιλάμε για γυναίκες που ρίχνουν τα πάντα στο ανδρικό φύλο και λένε τι ωραία που θα ήτο ο κόσμος χωρίς δαύτους και αρχίζουν τα περί rape culture και τον μισογυνισμό στα πάντα εκεί ναι. Απορώ πως μερικοί τις παντρεύονται κιόλας. Λίγο self-respect ρε γ@μω.

Αλλά αν μιλάς και για κάτι άλλες alt-influencer που φθάνουν σε βαθμό να μειώνουν το ίδιο τους το φύλο τότε όχι. Όπως απεχθάνομαι τους λευκούς που μισούν την ίδια τους την φυλή ή τους Έλληνες που μισούν την ίδια τους την χώρα έτσι απεχθάνομαι και γυναίκες (και άνδρες) που μισούν το ίδιο τους το φύλο. Οι κεντροαριστερές δεν είναι woke. Πιστεύουν στον φεμινισμό (τον κανονικό και όχι αυτή την σημερινή ανοησία που προωθούν οι woke) και σε κανονικά δικαιώματα (και όχι ανοησίες). Αυτές είναι οι καλλίτερες :P


Ωραία συζήτηση κάνουμε στο θρεντ των εκλογών του συριζα πάντως, μάλλον μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχουν αυτές παρά οι εκλογές:laugh: :P
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Μην εκπλαγειτε αν νικησει σημερα η Εφη. Καμια στοιχηματικη το εχει παρεμπιπτοντως; στη στοιχιμαν δεν ειδα κατι.
είχα ακούσει πως οι στοιχηματικές δίνουν αέρα Κασσελάκη. (που σπάνια κάνουν λάθη)
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
είχα ακούσει πως οι στοιχηματικές δίνουν αέρα Κασσελάκη. (που σπάνια κάνουν λάθη)
Στις πρωτες. Εγω μιλαω για τωρα για τις δευτερες. Αλλα και παλι εγω εκει που μενω δινουν τη μικροτερη αποδοση σε καθε 4ετια σε εναν υποψηφιο δημαρχο, ο οποιος καταφερνει να χανει καθε φορα στη 2η κυριακη. Οποτε εκπληξεις γινονται.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,819 μηνύματα.
Μην εκπλαγειτε αν νικησει σημερα η Εφη. Καμια στοιχηματικη το εχει παρεμπιπτοντως; στη στοιχιμαν δεν ειδα κατι.
Μέχρι χθες ο Κασσελάκης ήταν πολύ μπροστά, σήμερα που μπήκα να ρίξω μια ματιά δεν υπήρχε κάτι. Μάλλον έκλεισαν τα στοιχήματα.

Εγώ λέω μακάρι να νικήσει η Έφη. Δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ αλλά παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις εξελίξεις και πραγματικά εύχομαι να κερδίσει η Έφη. Δεν γίνεται να εκλέγεται αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης ένας άνθρωπος που πριν ένα μήνα ούτε το όνομά του δεν ξέραμε. Και ύποπτο φαίνεται, και δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί πολιτικά. Τέλος πάντων, αν εκλεγεί μακάρι να ασκήσει αξιοπρεπή αντιπολίτευση και να με διαψεύσει γιατί η χώρα χρειάζεται αντιπολίτευση, είναι άκρως προβληματικό αυτό που συμβαίνει τώρα.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Μέχρι χθες ο Κασσελάκης ήταν πολύ μπροστά, σήμερα που μπήκα να ρίξω μια ματιά δεν υπήρχε κάτι. Μάλλον έκλεισαν τα στοιχήματα.

Εγώ λέω μακάρι να νικήσει η Έφη. Δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ αλλά παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις εξελίξεις και πραγματικά εύχομαι να κερδίσει η Έφη. Δεν γίνεται να εκλέγεται αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης ένας άνθρωπος που πριν ένα μήνα ούτε το όνομά του δεν ξέραμε. Και ύποπτο φαίνεται, και δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί πολιτικά. Τέλος πάντων, αν εκλεγεί μακάρι να ασκήσει αξιοπρεπή αντιπολίτευση και να με διαψεύσει γιατί η χώρα χρειάζεται αντιπολίτευση, είναι άκρως προβληματικό αυτό που συμβαίνει τώρα.
Ο κασσελακης ειναι επικινδυνος. Αν γινει προεδρος, θα ειναι η καταδικη του συριζα. Μητσοτακης παντοκρατορας με 60% μετα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Βγάζει κάτι ψυχρό η Κοσιώνη, εμένα δεν μου αρέσει.

Για να μείνουμε και εντός θέματος: 82.000 έφτασαν οι ψηφίσαντες. Λέτε να είναι παλιοί που ρίχνουν Εφάκι και να έχουμε ανατροπή;
Την Κοσιωνη και τον Μπακογιαννη τους είδα από κοντά στην παρέλαση φετος που ήταν σημαιοφόρος ο αδελφός μου, κάθονταν λίγο πιο πέρα από εμένα στις θέσεις των επισήμων ενώ μετά το τέλος της παρέλασης πέρασαν δίπλα μου. Ωραία είναι και από κοντά η Σια 😁😁.


Όσο αφορά την συμμετοχή λέγεται οτι μέχρι τώρα έχουν ψηφίσει 10.000 άτομα που δεν ψήφισαν την προηγούμενη εβδομάδα, άτομα που ήταν μέλη του Σύριζα και πήγαν να ψηφίσουν μου σήμερα. Πραγματικά δεν ξέρω αυτό τι μπορεί να σημαίνει.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,744 μηνύματα.
Την Κοσιωνη και τον Μπακογιαννη τους είδα από κοντά στην παρέλαση φετος που ήταν σημαιοφόρος ο αδελφός μου, κάθονταν λίγο πιο πέρα από εμένα στις θέσεις των επισήμων ενώ μετά το τέλος της παρέλασης πέρασαν δίπλα μου. Ωραία είναι και από κοντά η Σια 😁😁.
Κατάλαβα, βλέφαρο δεν έριξες στον αδερφό.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,281 μηνύματα.
Αλλά αν μιλάς και για κάτι άλλες alt-influencer που φθάνουν σε βαθμό να μειώνουν το ίδιο τους το φύλο τότε όχι. Όπως απεχθάνομαι τους λευκούς που μισούν την ίδια τους την φυλή ή τους Έλληνες που μισούν την ίδια τους την χώρα έτσι απεχθάνομαι και γυναίκες (και άνδρες) που μισούν το ίδιο τους το φύλο. Οι κεντροαριστερές δεν είναι woke. Πιστεύουν στον φεμινισμό (τον κανονικό και όχι αυτή την σημερινή ανοησία που προωθούν οι woke) και σε κανονικά δικαιώματα (και όχι ανοησίες). Αυτές είναι οι καλλίτερες :P
Για τέτοιες μιλάω :inlove:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Για τέτοιες μιλάω :inlove:
Ναι αυτή τα λέει ωραία. Αλλά κάνει ένα σφοδρό λάθος που κάνουν και οι περισσότεροι στις μέρες μας. Το να τις χαρακτηρίζει φεμινίστριες είναι τίτλος τιμής, καθώς κερδίζουν αυτό που ήθελαν. Να καπηλευτούν αυτόν τον ιστορικό όρο του φεμινισμού που έχει τις απαρχές του ήδη από την Γαλλική Επανάσταση (η πραγματεία της Mary Wollstonecraft). Δεν γίνεται οι ίδιες οι γυναίκες να ανέχονται ο όρος που συνέβαλλε στην χειραφέτηση τους να γίνεται σήμερα έρμαιο ακραίων woke μισανθρώπων.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Παίζει να ξεπεράσει την συμμετοχή του Α γύρου πράγμα που σημαίνει ότι ψηφίσουν μαζικά και τα παλιά μέλη του Σύριζα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Ακομη και εδω μπερδεψε τα λογια του ο ακαταλληλος
Άστα να πάνε, προβλέπεται για νεανική έκδοση του Biden (τουλάχιστον αυτός δικαιολογείται λόγω γήρατος).

Πάντως, ενδόμυχα θέλω να βγει σήμερα ο Κασσελάκης. Έχω τεράστια περιέργεια για το πως θα αναδειχθεί και αυτός.

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθώ, εγώ δεν επρόκειτο να τον ψηφίσω στις εκλογές. Εγώ συμφωνώ και επ'αυξάνω με τον τύπο στο βίντεο :cool:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,744 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Πιστεύω πως ο Biden πέθανε πριν καμία διετία κι αυτό που βλέπουμε είναι ολόγραμμα
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ το έχω πει άπειρες φορές εδώ μέσα. Πραγματικά αυτός ο άνθρωπος είναι σαν να έχει πεθάνει.

Έχω μιλήσει με άπειρους φίλους που είναι αντιτραμπικοί και όλοι το ίδιο λένε.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,310 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,778 μηνύματα.
Πάντως, ενδόμυχα θέλω να βγει σήμερα ο Κασσελάκης. Έχω τεράστια περιέργεια για το πως θα αναδειχθεί και αυτός.

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθώ, εγώ δεν επρόκειτο να τον ψηφίσω στις εκλογές.
Ναι, καλά έκανες και έβαλες το Υ.Γ. Μη τυχόν και σε παρεξηγήσουν ότι θα ψήφιζες Κασσελάκη και όχι Κασιδιάρη :hehe:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top