Παραδοσιακό ξύρισμα

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρνα το λίγη ωρα με το σεσουάρ αφου το βαλεις στο μπωλ, στο ζεστό. Μολις γινει λίγο πιο διάφανο, ξεκίνα το λαδεραρισμα.

Εστω ζεστανε πολύ το μπωλ, αν δεν μπορείς το σεσουαρ να μη μπλέκεις, σαν scuttle φάση και να κατσει εκει το σαπουνι, ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ κάνει dissolve πιο εύκολα.

Ειδάλλως απλα αστο εκει, ή μη βαζεις τοσο εξ αρχής.


Απρικοτ! :dance2:
Βάζω ζεστό νερό για κάνα λεπτό και κάνει δουλειά. Ετοιμάζω επική παραγγελία με simogue owners club, φαένα σετάκι, TOBS, λεπίδες κλπ... αλλά προς το παρόν με απορροφά ο καινούργιος εθισμός μου με καφέ... :shifty:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Βάζω ζεστό νερό για κάνα λεπτό και κάνει δουλειά. Ετοιμάζω επική παραγγελία με simogue owners club, φαένα σετάκι, TOBS, λεπίδες κλπ... αλλά προς το παρόν με απορροφά ο καινούργιος εθισμός μου με καφέ... :shifty:
Άλλο μεγα ενδιαφέρον απο κει.

(άσε με κι εγω ετοιμαζω επικη ξυριστικη παραγγελία είναι γεματο το καλάθι :devil: )
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Χεχεχε την έμαθες όταν την ανέφερα τη προηγούμενη βδομάδα; :cool:
Την είχα δει και παλιότερα στο ΥΤ αλλά μου τη θύμησες πράγματι εσυ και ξαναψήθηκα!

Την είχε και ο Δημήτρης ο Σταρόβας στο Τοπ 5 πριν απο 3 βδομάδες. Μαζι με τη Saponificio Bignoli.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Την είχα δει και παλιότερα στο ΥΤ αλλά μου τη θύμησες πράγματι εσυ και ξαναψήθηκα!

Την είχε και ο Δημήτρης ο Σταρόβας στο Τοπ 5 πριν απο 3 βδομάδες. Μαζι με τη Saponificio Bignoli.
Τις καλημέρες μου.
Ηθελα να ρωτήσω, περι φαλτσέτας ο λόγος.
Η εμπειρία, θετική ή αρνητική;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χεχεχε την έμαθες όταν την ανέφερα τη προηγούμενη βδομάδα; :cool:
Τις καλημέρες μου.
Ηθελα να ρωτήσω, περι φαλτσέτας ο λόγος.
Η εμπειρία, θετική ή αρνητική;
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Τα γένια είναι για τους "συγγνώμη που με είδατε"... Όσοι έχουμε ωραίο μουτράκι το δείχνουμε!
Δεν πάει σε όλους το ξυρισμένο. Κάποιοι δείχνουν πολύ καλύτερα με γένια. Με νορμάλ γένια, όμως, κι όχι τύπου παπά, που βλέπεις σε πολλούς, και χαλάνε κατά πολύ την εικόνα τους.

και ερχεται πιο οικονομικα αν θες ολο αυτο,κι εμενα με βολευει αφανταστα βεβαια οχι lord αλλα κλασικη
Wilkinson Sword Classic (ξυριστική μηχανή + ανταλλακτικές λεπίδες) :D στα υπολοιπα συμφωνω με οσα εγραψες.
Ναι, κάνεις τρελή απόσβεση με σετάκι ΠΞ. Πριν πάω σε ξυριστική ασφαλείας, είχα βρει ανεκτές στο δέρμα μου τις Gillette Proshield. Αλλά για τρία ανταλλακτικά ένα (σχεδόν) 15ρι, ρε φίλε; Έλεος. Ήθελες μια μικρή περιουσία για το τίποτα. Δεν μετανιώνω καθόλου, και μακάρι να 'χα πάει και νωρίτερα στα ασφαλείας. Βγαίνει φθηνότερα, ξύρισμα χωρίς ερεθισμούς και γίνεται και πιο απολαυστική η διαδικασία - για μένα, τουλάχιστον.

Όταν έκανα την έρευνά μου, πήρε το μάτι μου και τη δική σου επιλογή. Ίσως να την είχα επιλέξει, αν δεν την είχα βρει εξαντλημένη τότε στα συνήθη ηλεκτρονικά καταστήματα. Έτσι, είχα σκεφτεί την Lord L6 ή την Feather Popular. Οι πεταλούδες έχουν μια περίεργη κεφαλή, και κάπως την φοβήθηκα, οπότε είπα να δοκιμάσω με μια πιο απλή και φθηνότερη, για να μην κλαίω και τα λεφτά μου. Είχα τρομάξει, σαν noobάς, με την εκτεθειμένη λεπίδα, και βοήθαγε την κατάσταση και κάποιος που μου 'χε φάει την ψυχή ότι θα πετάξω τα λεφτά μου και θα σφάζομαι σαν αρνί. Τελικά, ο τολμών νικά, κι έτσι είδα το φως τ' αληθινό.

Μπορεί να έχει δίκιο. Ένα μεσαίου τύπου πάτημα ίσως κάνει δουλειά.
Επειδή έχω κι εγώ την Lord, δεν είναι απ' αυτές που πάνε με το βάρος τής μηχανής, παρότι το βάρος τους πέφτει στη κεφαλή. Θέλουν μια μικρή, απειροελάχιστη πίεση, και σαφώς έχει να κάνει και με την λεπίδα που κουμπώνεις κάθε φορά.

Η κάθε μηχανούλα θέλει να βρεις τα χούγια της πρώτα, και μετά θα το πηγαίνεις τρένο. Μην αγχώνεσαι.

Καίτοι δεν ξέρω εάν θα σε βοηθήσει στο να μάθεις καλή τεχνική, επομένως εάν αξίζει ν' αφιερώσεις τόσο χρόνο, καθότι δεν συγκαταλέγεται στις top. Θα μπορούσες να την κρατήσεις για δεύτερη, και να την έχεις πχ για ταξίδια. Εξαίρεση θεωρώ την περίπτωση που ταιριάζει στα γένια σου, σε αφήνει ικανοποιημένο στο τέλος και δεν θες να δώσεις περισσότερα χρήματα + δεν σε νοιάζει ότι υστερεί σε φινίρισμα. Απ' αυτή την άποψη, ίσως θα ήταν καλύτερα να της δώσεις λίγο χρόνο, δοκιμάζοντας διάφορες λεπίδες και να δεις ποιες θα σου κάτσουν καλύτερα. Και μετά βλέπεις πώς θα κινηθείς.

Κατι άλλο που παρατήρησα και πρέπει να το έχει δει και η @finesse ή όποιος χρησιμοποιεί παρόμοιες με ανταλλακτικά λεπίδες μηχανές είναι όταν βάλεις το ξυραφάκι έχει ένα ζύγισμα η λαβή η κατασκευή αν θες και κάπως ισοσταθμιζεται η κακή τεχνική δεν γλιτώνεις κοψίματα αλλά έχει ένα βάρος σαν αντιστάθμισμα όχι πολύ μην φανταστείς απλά κρατώντας την σου δίνει μια ισορροπία.
Και μετά είναι πως την πατάς.
Έχω κοπεί κι εγώ ναι αλλά χρησιμοποιώντας την έμαθα.
Η δικιά σου έχει άλλου τύπου ισοστάθμιση και κράτημα.
Και εννοειται σε έναν που δεν ξέρει ή είναι βιαστικος εκεί ναι δεν γλιτώνεις.
Και μετά είναι εμπειρία το χέρι του πάει μόνο του πια.
Ναι, έτσι είναι, EvanescenceQ. Συμφωνώ.

Οι ασφαλείας δεν είναι σαν τις συνηθισμένες, που κείνες σε βοηθούν και με το να παίρνουν την σωστή κλίση μόνες τους. Οι ασφαλείας είναι πιο ιδιαίτερες, και χρειάζεται χρόνος στο να βρεις τα χούγια τους, το πάτημά τους (άλλες έχουν το βάρος στη λαβή κι άλλες στη κεφαλή), την κλίση τους, την κατάλληλη λεπίδα, το πόσο συγχωρητικές είναι κλπ. Από ένα σημείο και μετά, το χέρι πάει μόνο του. Σωστά. Μόνη εξαίρεση οι επιθετικές, που δεν επιτρέπουν το να μην είσαι συγκεντρωμένος και φύγει κάνα χέρι.

Το 100. Τα 60ρια δεν υπάρχουν πλέον. Στο μπωλ δε μου αρέσει που πάντα μένουν μικρά κομματάκια που δεν έγιναν αφρός και που παίρνει παραπάνω ώρα...
Χαζή σκέψη, αλλά μήπως έχει να κάνει με το πόσο μουλιάζεις/βρέχεις το πινέλο σου; Ίσως το αφήνεις περισσότερο απ' όσο χρειάζεται, και γι' αυτό σου φορτώνει δυσκολότερα. Κάνε μερικά πειράματα και σ' αυτό, μπας κι είναι εκεί το πρόβλημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α το 60αρι έχεις ε; Ναι αυτα ειναι μικρά, χυνεται απεξω. Πάρε ενα κουταλάκι του εσπρέσσο μικράκι και γδέρνε σαπουνι στο μπωλ κομματάκια. Μετα δε θα χεις και να στεγνωνεις το puck.
Μήπως είναι γενικότερα καλύτερη πρακτική; Μέχρι στιγμής φορτώνω απευθείας από το δοχείο τής cella, αλλά νομίζω έτσι έχει χάσει τ' αρώματά της. :worry: Για κάποιον, που δεν τον ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι και το βλέπει διεκπεραιωτικά, ίσως να 'χει λίγη σημασία, βέβαια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πήρες 4 ημερών μουστάκι χωρίς κρέμα/σαπούνι;
Έβαλα κρέμα. Αλλά δεν έχει να λέει τόσο η κρέμα, όσο η κλίση της μηχανής και η πίεση που θα δώσω για να μην κοπώ. Με ορισμένη κλήση απλά δεν κόβονται και μόνο πόνος υπάρχει. Με άλλη κλίση κόβονται πολύ έυκολα αλλά πρέπει να προσέχω μην κοπώ.
Επειδή έχω κι εγώ την Lord, δεν είναι απ' αυτές που πάνε με το βάρος τής μηχανής, παρότι το βάρος τους πέφτει στη κεφαλή. Θέλουν μια μικρή, απειροελάχιστη πίεση, και σαφώς έχει να κάνει και με την λεπίδα που κουμπώνεις κάθε φορά.

Η κάθε μηχανούλα θέλει να βρεις τα χούγια της πρώτα, και μετά θα το πηγαίνεις τρένο. Μην αγχώνεσαι.

Καίτοι δεν ξέρω εάν θα σε βοηθήσει στο να μάθεις καλή τεχνική, επομένως εάν αξίζει ν' αφιερώσεις τόσο χρόνο, καθότι δεν συγκαταλέγεται στις top. Θα μπορούσες να την κρατήσεις για δεύτερη, και να την έχεις πχ για ταξίδια. Εξαίρεση θεωρώ την περίπτωση που ταιριάζει στα γένια σου, σε αφήνει ικανοποιημένο στο τέλος και δεν θες να δώσεις περισσότερα χρήματα + δεν σε νοιάζει ότι υστερεί σε φινίρισμα. Απ' αυτή την άποψη, ίσως θα ήταν καλύτερα να της δώσεις λίγο χρόνο, δοκιμάζοντας διάφορες λεπίδες και να δεις ποιες θα σου κάτσουν καλύτερα. Και μετά βλέπεις πώς θα κινηθείς.
Θα την έχω για ένα μήνα τουλάχιστον ακόμα οπότε θα προσπαθήσω να την μάθω.
Έχει δίκιο. Στο πάτημα ειναι το μυστικο οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. Με καινουρια λεπίδα μάλλον για κρεοπωλείο πας παρά για ξύρισμα. Δεν ειναι Mach3 που έχει ελαστικη κεφαλή στη βαση και προσαρμόζει τη γωνία και σηκωνει άνετα πίεση. Στα DE αμα πιέσεις τη γάμησες.

(Και για τ ονομα του Χριστού αμα δε σε βολεύει η Lord τσίμπα και καμια open comb για πιο βαθυ ξυρισμα, μπορεί να σου κατσει καλύτερα, φτηνές είναι τσίμπα μια R41 οποτε μπορέσεις και πηγαινε κατευθείαν να νιωθεις το blade feel για να μη χρειάζεται να νομίζεις ότι δεν κόβει και να πιέζεις σα να πηγαινεις σε πόλεμο. Αυτα που λενε οτι δεν ειναι για αρχάριους ειναι μπουρδες. Μάθε στα σκληρά κατευθείαν.)


Τέντωσε το δέρμα να βγει η τρίχα αλλιώς για να μη σκάψεις.

Τρίψε τα βρεγμένα δάχτυλά σου στο ενα χέρι με την alum πέτρα και κράτα τραβηγμένο το δέρμα (το άλουμ βοηθάει να κολλήσει το δέρμα μεταξυ χεριου και προσωπου) και με το άλλο χέρι ΧΩΡΙΣ πίεση και γυρω στις 30-45 μοίρες αναλογα ποια μηχανη χρησιμοποιείς (εσυ με λορντ πήγαινε πιο steep στις 45) τράβα μια κατεβασιά.
Πρέπει να βρω τις μοίρες. Τέλος.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πάει σε όλους το ξυρισμένο. Κάποιοι δείχνουν πολύ καλύτερα με γένια. Με νορμάλ γένια, όμως, κι όχι τύπου παπά, που βλέπεις σε πολλούς, και χαλάνε κατά πολύ την εικόνα τους.
Βασικά ό,τι αρέσει στον καθένα και ό,τι τον κάνει να αισθάνεται όμορφος!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Πρέπει να βρω τις μοίρες. Τέλος.
Μια σκέψη.

Κάνε ride the cap (πολυ οξεία γωνία, ουσιαστικά περνάς το καπάκι στο μάγουλο κι όχι τη λεπίδα) και άμβλυνέ την μέχρι να πάρεις ηχητικό feedback και να κόψει. Το μάγουλο είναι ιδανικό σε σχέση πχ με λαιμό γι αυτό.

Πολύ πρόχειρα:



Μήπως είναι γενικότερα καλύτερη πρακτική; Μέχρι στιγμής φορτώνω απευθείας από το δοχείο τής cella, αλλά νομίζω έτσι έχει χάσει τ' αρώματά της. :worry: Για κάποιον, που δεν τον ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι και το βλέπει διεκπεραιωτικά, ίσως να 'χει λίγη σημασία, βέβαια.
Εμ... Και το άρωμα χάνει, και υγρασία κρατάει (ποιος ξερει τι αναπτύσσεται εκει, μεχρι και ζουζουνάκι ειχα βρει στο Mitchell's Wool Fat πριν το καθαρισω απο τα φουσκωματα, γιατι το έκανα λάδερ μες το δοχείο του)

Τις καλημέρες μου.
Ηθελα να ρωτήσω, περι φαλτσέτας ο λόγος.
Η εμπειρία, θετική ή αρνητική;

Φαλτσέτα ειναι η κλασσική διπλωτή που είναι μασιφ το σίδερο, ενα κομματι αυτο κι ενα το πλαστικο του κάλυμμα, δεν ανοίγει σα μανταλάκι όπως το Kamisori να παίρνει ανταλλακτικό δηλαδή. Αυτες λέγονται Σαβέτες και επειδή είναι γιαπωνέζικο στυλ, λέγεται Καμισόρι Σαβέτα. Είναι διαφορετική κοπή απ οσο διαβάζω απο μια φαλτσέτα αν και ειναι οτι πιο κοντινό.

Σαν εμπειρία είναι αυτό που λέμε "εκεί που τρέμουν τα πόδια σου", δεν είναι για βιαστικούς, και ΣΦΑΖΕΙ πανεύκολα. Δεν κάνεις δηλαδή ενα τσιμπηματάκι όπως με τις DE, εγω άνοιξα όλο το μάγουλο και έκανε ουλή κάμποσα εκατοστά μακριά για λίγες μέρες (ευτυχώς όχι βαθιά). Κόβει όμως με ένα πέρασμα βούτυρο και έχω κάνει και cutthroat φάση κόντρα στο λαιμό και το λεγόμενο fool's pass (κόντρα στο μουστάκι) μ αυτήν και ήταν σα μωρουδιακό μετά.

Γενικά είναι ψυχοπάθεια και τη γουστάρω πολύ, η όλη προσοχή και αργοπορία που επιβάλλει στον χρήστη της, προκαλεί μείωση του στρες, ηρεμία και απόλαυση, είναι σα να οδηγείς παλιό αμάξι χωρίς τα ηλεκτρονικά υποβοηθήματα, και έχει άλλη τεχνική τελείως από τη DE.

Φυσικα επειδή είμαι άσχετος ερέθισα το δέρμα μου και χρειαστηκε κάποιες φορές να την αφήσω κάτω μετα απο καποια στιγμη στο λαιμό και να συνεχίσω εκει με DE (αν ηθελα να συνεχισω να έχω δέρμα).

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

**Η διαφορά σαβέτας με φαλτσέτα επίσης ειναι οτι με το ανταλλακτικό ξενοιάζεις με την πρώτη, ενω η δεύτερη θέλει leather strops για πριν απο καθε ξύρισμα, συν ενα σετ απο 3-4 πέτρες Naniwa ή έστω Shapton στα 1000-3000-5000-8000-12000 grit για ακόνισμα (που πρέπει να το μάθεις σωστά να το κάνεις ειδάλλως τη στέλνεις έξω σε honemeister).
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαζή σκέψη, αλλά μήπως έχει να κάνει με το πόσο μουλιάζεις/βρέχεις το πινέλο σου; Ίσως το αφήνεις περισσότερο απ' όσο χρειάζεται, και γι' αυτό σου φορτώνει δυσκολότερα. Κάνε μερικά πειράματα και σ' αυτό, μπας κι είναι εκεί το πρόβλημα.
Μήπως είναι γενικότερα καλύτερη πρακτική; Μέχρι στιγμής φορτώνω απευθείας από το δοχείο τής cella, αλλά νομίζω έτσι έχει χάσει τ' αρώματά της. :worry: Για κάποιον, που δεν τον ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι και το βλέπει διεκπεραιωτικά, ίσως να 'χει λίγη σημασία, βέβαια.
Κοπελιά συγγνώμη που ρωτάω έτσι χύμα, αλλά τι παίζει έχεις μούσια σαν τη γυναίκα του Γκίμλι; :P

Το μούλιασμα του πινέλου το κάνεις σε ζωικά πινέλα για να μπει το ζεστό νέρο μέσα στην τρίχα, στο συνθετικό που έχω εγώ δεν μπαίνει ποτέ.

Έβαλα κρέμα. Αλλά δεν έχει να λέει τόσο η κρέμα, όσο η κλίση της μηχανής και η πίεση που θα δώσω για να μην κοπώ. Με ορισμένη κλήση απλά δεν κόβονται και μόνο πόνος υπάρχει. Με άλλη κλίση κόβονται πολύ έυκολα αλλά πρέπει να προσέχω μην κοπώ.
Μία γωνία είναι που τα παίρνει χωρίς να γδέρνει το δέρμα... Δεν θα έπρεπε να υπάρχει πόνος γενικά. 'Ισως χρειάζεσαι καινοούργια μηχανή, αλλά μπορεί απλά να έχεις γδαρθεί και να επιμένεις.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Κοπελιά συγγνώμη που ρωτάω έτσι χύμα, αλλά τι παίζει έχεις μούσια σαν τη γυναίκα του Γκίμλι; :P

Το μούλιασμα του πινέλου το κάνεις σε ζωικά πινέλα για να μπει το ζεστό νέρο μέσα στην τρίχα, στο συνθετικό που έχω εγώ δεν μπαίνει ποτέ.
Δεν μπορεί απλά να το μελέτησα; :bleh:

-Έχεις δίκιο. Ξέχασα ότι έχεις συνθετικό, sorryz.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Κοπελιά συγγνώμη που ρωτάω έτσι χύμα, αλλά τι παίζει έχεις μούσια σαν τη γυναίκα του Γκίμλι; :P
Εσυ που τα ξες ο ένας στην Εβανς, μουσια έχεις ο άλλος στη Φινές.

Δηλαδη επειδή είναι γυναίκες δεν ξυρίζουν τίποτα επάνω στο σώμα τους;

Παιδιά, χαριτωμένα όλα αυτά αλλά ας αφήσουμε τις σπόντες κι ας απολαύσουμε την αγαπημενη μας συνήθεια το ξύρισμα, όλοι ΚΑΙ ΟΛΕΣ.

Έχει τρίχα, έχει άποψη για το παρόν θέμα. Και το που την έχει δεν ειναι δουλειά μας.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Όαση είσαι εδώ μέσα.-
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Το ειπα,δεν το ειπα εγω την προηγουμενη φορα;

*Η καστανή Μαλεσκου :P
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν παίρνεις το σώμα με ξυράφι ασφαλείας καταρχάς έχεις διαφορετικές και λιγότερες ανάγκες, κατά δεύτερον δεν είναι καλή επιλογή σε σχέση με το λέιζερ, το κερί και την ηλεκτρική ξυριστική μηχανή σώματος. :P

Επίσης δεν χρειάζεται καν αφρό ξυρίσματος, τι κρεμούλες cella έλεος. :P
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Αν παίρνεις το σώμα με ξυράφι ασφαλείας καταρχάς έχεις διαφορετικές και λιγότερες ανάγκες, κατά δεύτερον δεν είναι καλή επιλογή σε σχέση με το λέιζερ, το κερί και την ηλεκτρική ξυριστική μηχανή σώματος. :P

Επίσης δεν χρειάζεται καν αφρό ξυρίσματος, τι κρεμούλες cella έλεος. :P
Ρε φίλε, την παλεύεις καθόλου; Εσένα περίμενα να μου πεις, λες και δεν ξέρω εγώ σε τι αντιδράει καλύτερα το δέρμα μου. Τελείωνε λίγο με τις ειρωνείες σου, και μάθε να απαντάς με την ευγένεια που σου δίνει ο άλλος.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε φίλε, την παλεύεις καθόλου; Εσένα περίμενα να μου πεις, λες και δεν ξέρω εγώ σε τι αντιδράει καλύτερα το δέρμα μου. Τελείωνε λίγο με τις ειρωνείες σου, και μάθε να απαντάς με την ευγένεια που σου δίνει ο άλλος.
Μόνη σου προσβάλλεσαι. Ο μέσος άνθρωπος δεν έχει ιδέα τι είναι καλό για το δέρμα του, ακόμα και τι είναι καλό για την τσέπη του δεν ξέρει. Αν θες να χρησιμοποιείς προιόντα για άλλη και πολύ πιο σκληρή χρήση τότε κάντο δε σου πα τίποτα, απλά προσωπικά βρίσκω κλάσεις ανώτερη μια top of the line ξυριστική μηχανή, αν το ξύρισμα είναι μονόδρομος.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Μόνη σου προσβάλλεσαι. Ο μέσος άνθρωπος δεν έχει ιδέα τι είναι καλό για το δέρμα του, ακόμα και τι είναι καλό για την τσέπη του δεν ξέρει. Αν θες να χρησιμοποιείς προιόντα για άλλη και πολύ πιο σκληρή χρήση τότε κάντο δε σου πα τίποτα, απλά προσωπικά βρίσκω κλάσεις ανώτερη μια top of the line ξυριστική μηχανή, αν το ξύρισμα είναι μονόδρομος.
Προσβάλλομαι από τον τρόπο σου.

Προφανώς, για να έφτασα στα DR Razors, δοκίμασα άλλες λύσεις πρώτα, αλλά γέμιζα ερεθισμούς, και κατέληγα να χαλάω ολόκληρα σωληνάρια flogo για να φύγουν τα σπυράκια. Ε, δεν ήταν βιολί αυτό. Έτσι είπα να δοκιμάσω κι αυτή τη λύση, ε, και δούλεψε πρίμα. Και το cella γιατί να μην το πάρω; Σαπούνι είναι... Έχει το ωραίο του άρωμα, διαρκεί έναν αιώνα. Τζάμπα βγαίνει έως ότου πάω για λέιζερ για να ξεμπερδέψω. Πού είναι το παράξενο, δεν μπορώ να καταλάβω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top