Παρακολουθήσεις και υποκλοπές

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Ποιός μιλάει. Εσύ θέλεις να αποπροσανατολίσεις την κουβέντα από το σκάνδαλο της κυβέρνησης στον Σύριζα. Εγώ δεν έχω πρόβλημα να βγουν οι βρωμιές όλων, ίσα ίσα το θέλω. Δεν εμπιστεύομαι τις εξεταστικές, αλλά μακάρι να γινόταν.
Ωραία τότε τι το κουράζεις?? Άσε γίνει εξεταστική την περίοδο 2012-2022 να τελειώνουμε. Καμιά συζήτηση δεν αποπροσανατολιζω , απλά λέω ότι είναι καλό να γίνει εξεταστική την περίοδο 2012-2022 και ο Σύριζα αρνείται για κάποιον λόγο. Τώρα αν εσύ θεωρείς αυτό το αίτημα αποπροσανατολισμό οκ πω πάσο.😉😉
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν δεν θα χρειάζεται να αγωνίας για το δικό σου αύριο..
Όταν θα έχεις όλα τα βοιωτικά σου προβλήματα λυμένα και αυτός που θα σε βοηθήσει και όχι να σε απροσανατολισει και σε οδηγήσει στο μαντρί του δεν έχει χρώμα..

Προφανώς για εμένα πολλοί από αυτούς έχουν τα προβλήματα τους λυμένα και το μονο που θέλουν ειναι να βγει η παραταξη τους να φάνε λιγάκι ακόμα..

Δεν έχει καμία απολύτως λογική στη σημερινή εποχή να υποστηρίζουν ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ..


Έπειτα θιξαμε ένα πολύ συγκεκριμένο θέμα..
Πως ειναι γελοίο την σην σημερινή εποχή να ασχολούμαστε με τον Ανδρουλακη και να ειναι πρώτο θέμα στις ειδήσεις Όταν έχουμε περάσει την κατάσταση με Καραμανλή αλλά όπως πολύ σωστά είπες και με την Siemens..

Αν ειναι να ασχοληθουμε καιμε την χθεσινή παρωδία του βουλευτή που έκανε τον μάγκα στους αστυνομικούς επειδή τον σταμάτησαν για υπερβολική ταχύτητα παρακαλώ και αυτός τους πήρε τα στοιχεία για να τους στείλει στο Έβρο θαρρείς και ειναι ο μόνος που το κάνει και το είχαν και θέμα.. ;)
Θεωρείς ότι αυτοί που λένε ότι τους ενδιαφέρει το θέμα των υποκλοπών κάθισαν να δουν τι έγινε στη βουλή?? Ούτε το 10% δεν κάθισε να το δει.🙃
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Είπα να μη γίνει εξεταστική; Αλλά στην πάγια τακτική σε κάθετι που αφορά την κυβέρνηση "ναι αλλά ο Σύριζα" φυσικά και θα αντιδράσω.
Και δεν καταλαβαίνω το θα πρέπει να έχουμε πρώτα λύσει τα βιωτικά μας προβλήματα για να ασχολούμαστε με άλλα. Δηλαδή για παράδειγμα η διαφθορά όλων των κυβερνήσεων δε θα πρέπει να μας αφορά; Και σε τελική ανάλυση δεν επηρεάζει τη ζωή μας; Δεν έχει προεκτάσεις;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρείς ότι αυτοί που λένε ότι τους ενδιαφέρει το θέμα των υποκλοπών κάθισαν να δουν τι έγινε στη βουλή?? Ούτε το 10% δεν κάθισε να το δει.🙃
Εγώ Φώτη ξέρω ότι στην κανονική μας ζωή ΚΑΝΕΝΑΣ δεν τολμά να ανοίξει τέτοια θέματα..

Στην κυριολεξία τους σιχάθηκε όλους..
Ο κόσμος έχει πολύ σοβαρότερα προβλήματα να λύση και αυτά συζητά..

Δεν θα σταματήσω ποτέ να το λέω ότι όποιος είναι πλέον κομματοποιημενος ειβαι γιατι θα φάει και αυτός όταν βγει η παραταξη του ..

Άλλο κάνω κοινωνική συζήτηση και θίγω και τα πολιτικά δρώμενα που επηρεάζουν ΑΥΤΗ και άλλο αυτό που βλέπουμε!

Συνεχίστε να σφαζεστε για ποιο κόμμα ειβαι το καλύτερο, αρνουμε να πέσω σε αυτή την κατάντια :bye2:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Είπα να μη γίνει εξεταστική; Αλλά στην πάγια τακτική σε κάθετι που αφορά την κυβέρνηση "ναι αλλά ο Σύριζα" φυσικά και θα αντιδράσω.
Και δεν καταλαβαίνω το θα πρέπει να έχουμε πρώτα λύσει τα βιωτικά μας προβλήματα για να ασχολούμαστε με άλλα. Δηλαδή για παράδειγμα η διαφθορά όλων των κυβερνήσεων δε θα πρέπει να μας αφορά; Και σε τελική ανάλυση δεν επηρεάζει τη ζωή μας; Δεν έχει προεκτάσεις;
Προφανώς και θα γίνεται σύγκριση και με το ΣΥΡΙΖΑ καθώς ο ΣΥΡΙΖΑ κατηγορεί τη ΝΔ / ΠΑΣΟΚ σε θέματα που απέτυχε σαν κυβέρνηση και τώρα μας δουλεύει μέσα στα μούτρα μας. Τώρα αν σε ενοχλεί τόσο πολύ δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς.😉😉

Καλή συνέχεια εύχομαι , δε θα ασχοληθώ άλλο καθώς δεν έχει νόημα. Θα σχολιάσω ξανά μόλις βγουν τα πορίσματα της εξεταστικής.
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Δηλαδή φαντάζομαι αν αύριο βγει κυβέρνηση ο Σύριζα (που δεν είναι πιθανό αλλά πες βγαίνει σε 5 χρόνια) δε θα έχεις πρόβλημα σε κάθε σκάνδαλο του Σύριζα να αναφερόμαστε εκτενώς στη Ν.Δ αφού τότε η Ν.Δ. "θα κάνει κριτική".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Δηλαδή φαντάζομαι αν αύριο βγει κυβέρνηση ο Σύριζα (που δεν είναι πιθανό αλλά πες βγαίνει σε 5 χρόνια) δε θα έχεις πρόβλημα σε κάθε σκάνδαλο του Σύριζα να αναφερόμαστε εκτενώς στη Ν.Δ αφού τότε η Ν.Δ. "θα κάνει κριτική".
Όχι φίλη μου δεν με ενδιαφέρει , το έκανε εξάλλου και ο ΣΥΡΙΖΑ / ψηφοφόροι του όταν ο ΣΥΡΙΖΑ έφερε το τρίτο μνημόνιο και έκοβε συντάξεις και μισθούς.😉😉
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Μακάρι να μπορούσα να το κρατήσω αυτό για να το τρίψω στη μούρη όσων νεοδημοκρατών με άλλη κυβέρνηση θα λένε "γιατί κάνετε αντιπολίτευση στην αντιπολίτευση".
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.
Εσύ κατάλαβες αυτο φίλη μου , δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω όμως. Ο Σύριζα αναφέρθηκε καθώς ασκεί κριτική στη ΝΔ όταν επί ημερών του έγιναν επίσης πολλά σκανδαλα.
Ποια είναι αυτά τα σκάνδαλα και πόσα ήταν; Επιπλέον, ήταν ίδιας σημασίας με αυτά της ΝΔ;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Είδε κανείς τι υπόθηκε στη Βουλή για τις παρακολουθήσεις; Εγώ με όσους μίλησα καίγονται τι έκπτωση θα ανακοινώσει αύριο ο Σκρέκας για το ρεύμα. Και από 1/9 ανακοινώνονται οι νέες τιμές στο σταθερό φυσικού αερίου της ΔΕΗ, οπότε η συζήτηση στη ΔΕΘ θα περιστρέφεται γύρω από το επίδομα θέρμανσης. Και κάτι λένε και για νέα επιταγή ακρίβειας.
Γενικά, το θέμα με το κινητό του Ανδρουλάκη ήταν ό,τι έπρεπε για την περίοδο που ήταν κλειστή η Βουλή και δεν είχε πολιτική επικαιρότητα. Τώρα που ο κόσμος γυρνάει από τις διακοπές θα αρχίζει να σκέφτεται πώς θα βγάλει τον χειμώνα και όχι εάν ο Κυριάκος ακούει τι λέει ο Νίκος με τους συντρόφους του.
Πίστεψε με, το θέμα με τις υποκλοπές θα το πάμε μέχρι τέλους
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,234 μηνύματα.
Το "έχουμε πιο σημαντικά για την επιβίωση μας να ασχοληθούμε γιατί να σε νοιάζουν οι παρακολουθήσεις" είναι το "τι σε πειράζει να σε παρακολουθούν αν δεν έχεις κάτι να κρύψεις".

Όποιος το λέει αυτό μάλλον πρότυπο δεν έχει ένα δυτικό κράτος αλλά κάτι προς μέση ανατολή.
Δηλαδή το πρότυπο σας είναι ένα πιο φιλελεύθερο Κατάρ;

Ας έχουμε λεφτά να περάσουμε και ποιος χέστηκε για ελευθεροτυπία, δημοκρατία, παρακολουθήσεις και τα σχετικά;

Η Δύση αυτά ακριβώς τα δικαιώματα και ελευθερίες προβάλει, αυτό την διαφοροποιεί από τα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Εκτός αν θέλουμε να είμαστε α λα καρτ στην Δύση. ;)

Υ.Γ. Ο συντάκτης του άρθρου στους Times δεν είναι Έλληνας, Alexander Clapp λέγεται. Και ότι και αν του προσάψει κάποιος για να τον έχουν να γράφει στους Times κάποιο κύρος θα έχει, δεν βάζουν να αρθρογραφήσει όποιον περνάει απ'έξω. Αλλά ποιοι times τώρα, δείτε σκαι να μορφωθείτε.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά ότι και αν γίνει το πασοκ και τα μέλη του θα το πάνε μέχρι τέλους με κάθε τρόπο και θα το παίζουμε συνέχεια
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Παιδιά ότι και αν γίνει το πασοκ και τα μέλη του θα το πάνε μέχρι τέλους με κάθε τρόπο και θα το παίζουμε συνέχεια
Μπράβο μπράβο , άντε και με ένα 13% στις εκλογές ώστε να ολοκληρωθεί η επιτυχία της πασοκαρας 🤪🤪.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το "έχουμε πιο σημαντικά για την επιβίωση μας να ασχοληθούμε γιατί να σε νοιάζουν οι παρακολουθήσεις" είναι το "τι σε πειράζει να σε παρακολουθούν αν δεν έχεις κάτι να κρύψεις".

Όποιος το λέει αυτό μάλλον πρότυπο δεν έχει ένα δυτικό κράτος αλλά κάτι προς μέση ανατολή.
Δηλαδή το πρότυπο σας είναι ένα πιο φιλελεύθερο Κατάρ;

Ας έχουμε λεφτά να περάσουμε και ποιος χέστηκε για ελευθεροτυπία, δημοκρατία, παρακολουθήσεις και τα σχετικά;

Η Δύση αυτά ακριβώς τα δικαιώματα και ελευθερίες προβάλει, αυτό την διαφοροποιεί από τα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Εκτός αν θέλουμε να είμαστε α λα καρτ στην Δύση. ;)

Υ.Γ. Ο συντάκτης του άρθρου στους Times δεν είναι Έλληνας, Alexander Clapp λέγεται. Και ότι και αν του προσάψει κάποιος για να τον έχουν να γράφει στους Times κάποιο κύρος θα έχει, δεν βάζουν να αρθρογραφήσει όποιον περνάει απ'έξω. Αλλά ποιοι times τώρα, δείτε σκαι να μορφωθείτε.
Ο ίδιος συντάκτης που το 2020 έλεγε ότι η Ελλάδα πνιγεί τους πρόσφυγες στο Αιγαίο και το 2016 έλεγε ότι ο Ρουβικωνας εκπροσωπεί την μεσαία τάξη στην Ελλάδα. Μιλάμε για μόρφωση ο τύπος όχι αστεία.🗑🗑
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,234 μηνύματα.
Μπράβο μπράβο , άντε και με ένα 13% στις εκλογές ώστε να ολοκληρωθεί η επιτυχία της πασοκαρας 🤪🤪.
Αρκεί να μην έχει αυτοδυναμία ο Κούλης και αν είναι να συνεργαστούν με ΝΔ για να τους δώσουν πλειοψηφία να απαιτήσουν κάποιον άλλο για πρωθυπουργό και θα έχει κάνει την δουλεία της η πασοκαρα είτε πάρει 8 είτε 10 είτε 13 είτε 15 ;)
Ο ίδιος συντάκτης που το 2020 έλεγε ότι η Ελλάδα πνιγεί τους πρόσφυγες στο Αιγαίο και το 2016 έλεγε ότι ο Ρουβικωνας εκπροσωπεί την μεσαία τάξη στην Ελλάδα. Μιλάμε για μόρφωση ο τύπος όχι αστεία.🗑🗑
Το άρθρο για τις παρακολουθήσεις υποθέτω το είδες.
Τι από όσα γράφει δεν ισχύει, με τι διαφωνείς;
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Τον έφερα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Αρκεί να μην έχει αυτοδυναμία ο Κούλης και αν είναι να συνεργαστούν με ΝΔ για να τους δώσουν πλειοψηφία να απαιτήσουν κάποιον άλλο για πρωθυπουργό και θα έχει κάνει την δουλεία της η πασοκαρα ;)

Το άρθρο για τις παρακολουθήσεις υποθέτω το είδες.
Τι από όσα γράφει δεν ισχύει, με τι διαφωνείς;
Προφανώς και το διάβασα, απλά είναι γέλιο να λέτε και πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ ότι έκραξε την ΝΔ οι New York Times όταν αυτό ήταν ένα opinion essay από ΜΗ εργαζόμενο στους NYT. Δηλαδή απροετοίμαστος/ αδιάβαστος ακόμα και σε αυτό το απλό θέμα.😉😉

Όσο αφορά το θέμα το άλλο δεν έχω θέμα να έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΝΔ-ΠΑΣΟΚ , εξάλλου η ΝΔ max το 34% φτάνει αρα η αυτοδυναμία είναι αδύνατη. Αυτό που δεν θέλω εγώ όπως και η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι να ανεβεί ο ΣΥΡΙΖΑ ξανά, συγκυβέρνηση ΝΔ/ ΠΑΣΟΚ είναι οκ. Στην περίπτωση αυτή είναι δεδομένο ότι δύσκολα θα είναι ο Μητσοτάκης πρωθυπουργός αλλά ο Δένδιας.😉😉
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
και οι δημοσιογραφοι επίσης γιατι χωρις αυτους πλυση εγκεφαλου δεν γινεται ;)
όλοι μας, θα το πάμε μέχρι τέλους
Μπράβο μπράβο , άντε και με ένα 13% στις εκλογές ώστε να ολοκληρωθεί η επιτυχία της πασοκαρα
Το ΠΑΣΟκ ήταν στο 14% πριν από αυτό, δε θα μιλήσω για το περιβάλλον του Λοβέρδου που τους ξέφυγε ότι το πασοκ είναι στο 16% (ναι 16% πριν από αυτό)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
όλοι μας, θα το πάμε μέχρι τέλους

Το ΠΑΣΟκ ήταν στο 14% πριν από αυτό, δε θα μιλήσω για το περιβάλλον του Λοβέρδου που τους ξέφυγε ότι το πασοκ είναι στο 16% (ναι 16% πριν από αυτό)
Μωρέ πλάκα σου κάνω , δεν έχω θέμα ακόμα και στο 20% να πάτε έτσι ώστε να ρίξετε το ΣΥΡΙΖΑ από τη δεύτερη θέση. Ίσα ίσα έχω γράψει αρκετές φορές στο θέμα της πολιτικής ότι θεωρώ το Σημίτη εναν από τους καλύτερους πρωθυπουργούς της Ελλάδας λόγω των μεγάλων έργων υποδομών που έκανε καθώς και την είσοδο της Ελλάδας στο ευρώ. Ίσα ίσα αν το ΠΑΣΟΚ είχε πάνω από 20% και μου άρεσε το πρόγραμμα του άνετα το ψήφιζα😉😉

Εγκρίθηκε η εξεταστική από την κυβέρνηση.

 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,234 μηνύματα.
Προφανώς και το διάβασα, απλά είναι γέλιο να λέτε και πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ ότι έκραξε την ΝΔ οι New York Times όταν αυτό ήταν ένα opinion essay από ΜΗ εργαζόμενο στους NYT. Δηλαδή απροετοίμαστος/ αδιάβαστος ακόμα και σε αυτό το απλό θέμα.😉😉
Ότι έκραξαν οι Times την κυβέρνηση δεν αλλάζει. Είναι ένα άρθρο στου Times από κάποιον που οι Times έχουν κρίνει κατάλληλο να αρθρογραφεί εκεί, το αν είναι εργαζόμενος αν πληρώνεται με το άρθρο με τα views ή κάνει φιλανθρωπικό έργο δεν έχει σημασία.
Εκτός αν στους Times μπορούν να γράψουν η Λατινοπούλου και ο Πολάκης ή...ο Πρετεντέρης και ο Μπάμπης Παπαδημητρίου.

Όσο αφορά το θέμα το άλλο δεν έχω θέμα να έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΝΔ-ΠΑΣΟΚ , εξάλλου η ΝΔ max το 34% φτάνει αρα η αυτοδυναμία είναι αδύνατη. Αυτό που δεν θέλω εγώ όπως και η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι να ανεβεί ο ΣΥΡΙΖΑ ξανά, συγκυβέρνηση ΝΔ/ ΠΑΣΟΚ είναι οκ. Στην περίπτωση αυτή είναι δεδομένο ότι δύσκολα θα είναι ο Μητσοτάκης πρωθυπουργός αλλά ο Δένδιας.😉😉
Ας κρατήσουν Πιερρακάκη, Δένδια άντε και Σταικούρα και να φύγει ο happy traveler από πρωθυπουργός και μετά καμία διαφορά δεν θα μου κάνει είτε είναι με ΠΑΣΟΚ είτε με ΣΥΡΙΖΑ είτε με Βελόπουλο είτε με οτιδήποτε άλλο.

Στα άλλα υπουργεία όποιος και να μπει δύσκολα θα τα κάνει χειρότερα από αυτό που τα έκαναν οι τωρινοί και δύσκολα θα είναι πιο ακροδεξιός από την τριάδα φωτιά Άδωνη, Βορίδη, Πλέυρη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top