Περί σοβαρών σχέσεων

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν είναι ωραίο, όμως, όταν μία σχέση έχει μία καλή προοπτική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν είναι ωραίο, όμως, όταν μία σχέση έχει μία καλή προοπτική;

Και το ρωτάς?:P Εεεε, εεε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όσι, όσι, κι εγώ θέλω, θέλω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μου δημιουργηθηκε μια απορια ... Αραγε μια σχεση που ο ενας την βλεπει ο σοβαρα και αλλα ο αλλος οχι ... τοτε η σχέση ειναι σοβαρή ή όχι;:worry: :/: :confused:
χαχαχα:clapup: καλη η απορια! μαλλον τεινει να γινει αν τελικα ο αλλος με τον καιρο ερωτευτει πραγματικα. μαλλον οχι πραγματικα γιατι αυτο μπορει να συμβαινει. ακου, αν ο τυπος ειναι ...3 λαλουν και 2 χορευουν , δε το κοβω να γινεται σοβαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτο που περιγράφεις exposed είναι η περίπτωση "έχω σοβαρή σχέση μόνος/η μου" δλδ όταν βγαίνεις πολύ καιρό με κάποιον/α έχεις την πεποίθηση πως η σχέση σοβαρεύει και κάνεις σχέδια για το μέλλον αντιθέτως ο άλλος μπορεί απλά να περνάει τον καιρό του μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο.Γι αυτό τα ζευγάρια πρέπει να συζητάνε και να ξεκαθαρίζουν κάποια πράγματα όταν είναι πολύ καιρό μαζί.
Μια γνωστή μου έχασε τον κόσμο κάτω απο τα πόδια της όταν η 3μιση ετών σχέση της διαλύθηκε.Εκείνη περίμενε επισημοποίηση και εκείνος της είπε τέρμα(για την ακρίβεια έφυγε στο εξωτερικό για μεταπτυχιακό) όταν της το ανακοίνωσε τον κατηγόρησε ότι την παραμύθιαζε όμως σωστά της απάντησε πως ουδέποτε της έταξε κάτι,περνούσε καταπληκτικά μαζί της αλλά ο γάμος δεν ήταν στα άμεσα σχέδια του και δεν της είχε δώσει ποτέ αφορμή για να πιστεύει το αντίθετο.Φυσικά και είχε δίκιο απλώς εκείνη ζούσε στο ροζ συννεφάκι της και ονειρευόταν νυφικά και μπομπονιέρες χωρίς ποτέ να του το έχει πει.

Χμ, χμ, για πείτε...
Τι θα είχατε κάνει εσείς, στην πορεία της σχέσης;
Δηλαδή, αν τον έναν δεν τον πιάσει παραλήρημα ερωτικό, τύπου "δεν έχω γνωρίσει καμία σαν εσένα και πλέον δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς εσένα", λέμε τώρα...
Και αν εσείς έχετε ήδη αρχίσει να βλέπετε σοβαρά τον άλλον (σαν προοπτική, όχι απαραίτητα άμεσα)...

Ανοίγετε κουβέντα;
Και... πώς; Τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Χμ..οντως πως καταλαβαινεις αν η σχεση σου ειναι σοβαρη? Δυστυχως οι περισσοτεροι ανδρες ακομα και αν ειναι σιγουροι για τα αισθηματα τους, φοβουνται να προχωρισουν σε κατι πιο σοβαρο. Δεν τους αρεσει επισης να τους πιεζουμε και να τους ρωταμε συνεχεια για το ποτε επιτελους θα φορεσουμε νυφικο και να κανουμε και παιδακια.. Κατα βαθος νιωθουν ανασφαλεια, πιστευουν πως δεν ειναι ετοιμοι να κανουν αυτο το μεγαλο βημα ακομα και αν εχουν πολυχρονη σχεση.Πολλοι φιλοι μου που εχουν σχεσεις μου ανακαλυψαν ξαφνικα μια σκληρη αληθεια, οτι δεν σκεφτονται να παντρευτουν ποτε!! Οτι περνανε και τωρα καλα, οποτε τι να το κανεις το γαμο? Ιδου η απορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
BrokenHeart: σορυ εκ των προτέρων αν "ακουστώ" πολύ συντηρητική, αλλά 1η γυμνασίου είναι λίγο νωρίς για να "κάνει" σχέση ένα άτομο. Ο νοών νοείτο..
Δεν ωριμάζουμε όλοι στην ίδια ηλικία. Αλλά ντάξει, μην το πάρεις σαν "Αγάπη". Ήταν απλώς η πρώτη μου σοβαρή σχέση :hug: και όπως και να 'ναι ήταν κάτι μοναδικό για μένα!! Ελπίζω να καταλάβατε.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος
Έγινε μετακίνηση του
μηνύματος από αυτό το θέμα.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κι εγώ τώρα μπορεί να λέω πως είναι νωρίς σ' αυτές τις ηλικίες για σχέσεις και μάλιστα ολοκληρωμένες, όμως όταν ήμουν 14-15 χρόνων, το πόσο ήθελα μια τέτοια σχέση, δε λέγεται!!! Αν μου συνέβαινε, σιγά και δεν σκεφτόμουν "άσε δικέ μου, είναι νωρίς ακόμη".

Το ότι δεν μου συνέβη τότε αλλά λίγο αργότερα, οφείλεται προφανώς στο ότι δεν ήμουν έτοιμος για κάτι τέτοιο. Συνεπώς έχει δίκιο ο νεαρός συνομιλητής ότι ο καθένας ωριμάζει στο δικό του χρόνο.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος
Έγινε μετακίνηση του
μηνύματος από αυτό το θέμα.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top