• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περιστεφανίτιδα

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Έχει περάσει κάποιος περιστεφανιτιδα; μια φλεγμονή στα ούλα
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Ναι πισω στον κάτω φρονιμίτη που πιεζε. Η λύση ήταν να πάω οδοντίατρο για καθαρισμό της φλεγμονης και μετα οριστικά αφαίρεση φρονιμίτη. Την πρώτη φορα που ήταν η χειρότερη χρειάστηκε να παρω αλγκοφρεν και αντιβίωση, αλλά λόγω φρονιμίτη
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι πισω στον κάτω φρονιμίτη που πιεζε. Η λύση ήταν να πάω οδοντίατρο για καθαρισμό της φλεγμονης και μετα οριστικά αφαίρεση φρονιμίτη. Την πρώτη φορα που ήταν η χειρότερη χρειάστηκε να παρω αλγκοφρεν και αντιβίωση, αλλά λόγω φρονιμίτη
το ιδιο κι εγω και κατεληξα με εξαγωγη φρονιμιτη.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εμενα μου έκοψε το ούλο για να αφήσει το φρονιμίτη να βγει από μόνος του και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να γίνει εξαγωγή φρονιμίτη γιατί βγαίνει φυσιολογικα. Μου έχει δώσει αντιβίωση είναι η δεύτερη μέρα που την παίρνω αλλά δεν έχω δει κάποια αλλαγή και ο πόνος αντανακλά και στα υπόλοιπα δόντια συν τον πονοκέφαλο.
Και εμένα ο δεξιός κάτω είναι.

Εσάς ο φρονιμίτης έβγαινε στραβος και το αφαιρέσετε;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εμενα μου έκοψε το ούλο για να αφήσει το φρονιμίτη να βγει από μόνος του και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να γίνει εξαγωγή φρονιμίτη γιατί βγαίνει φυσιολογικα. Μου έχει δώσει αντιβίωση είναι η δεύτερη μέρα που την παίρνω αλλά δεν έχω δει κάποια αλλαγή και ο πόνος αντανακλά και στα υπόλοιπα δόντια συν τον πονοκέφαλο.
Και εμένα ο δεξιός κάτω είναι.

Εσάς ο φρονιμίτης έβγαινε στραβος και το αφαιρέσετε;
ο ενας απο τους 4 ναι εβγαινε κοντρα στα διπλα δοντια οποτε δεν ηταν δυνατο να βγει απο μονος.
Πηγα σε οδοντιατρειο νοσοκομειου εκει με εστειλε ο οδοντιατρος μου ουτε εκεινος μπορουσε μου ειπε θα πας σε νοσοκομειο.Πηγα εκανα ραμματα ναι εκανα τη μια εξαγωγη και επειδη με ταλαιπωρησε επαιρνα αντιφλεγμονωδη για καποιες μερες για τον πονο και πριν και μετα την επεμβαση και αντιβιωση ναι.Μετα οταν ξαναπηγα ειπα του γιατρου βγαλε μου και τους 3 που μενουν ολους.Μου λεει απαγορευεται γιατι μπορει να προκληθει αιμορραγια.Επειδη ειχα ταλαιπωρηθει με τον πρωτον πολυ ε λεω καθε φορα ξανα μανα τα ιδια?
Μου λεει θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε.
Και ευτυχως μου τους εβγαλε σε νοσοκομειο παλι οπως ειπα και τους 3 με τη μια.Και ησυχασα μια και καλη:Dαλλα επειδη απο τη μια πλευρα ηταν και οι δυο ειχα γινει σαν καρπουζι:D και μετα πρεπει να τρως φιδε τετοιες μαλακες τροφες ξερεις μεχρι να επουλωθει.
Τελος καλο ολα καλα που λεμε.
Γενικα οι φρονιμητες εχουν την ταλαιπωρια τους.Ξερω ατομα που δεν τους ενοχλησαν και ξερω αλλους που τους παιδεψαν.Για μενα το σωστο ειναι τα προλαβεις πριν σου κανουν φλεγμονη ή αλλες ιστοριες και τρεχεις.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εμένα μου έχει κάνει φλεγμονή στα ούλα αλλά ο φρονιμιτης είναι μέσα δεν έχει πεταχτεί ακόμα και ο γιατρός λέει ότι βγαίνει φυσιολογικα αλλά εγώ θέλω να τον βγάλω γιατί η φλεγμονή δεν έχει περάσει και επηρεάζει ο πόνος και τα υπόλοιπα δόντια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,603 μηνύματα.
Να κάνω μια άσχετη ερώτηση;
Πήγες στο γνωστό οδοντίατρο; :shifty:
(Αν σε μπερδεύω με αλλη σορρυ)

Και για να με και εντός θέματος. Οχι δεν έχω περάσει
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εμένα μου έχει κάνει φλεγμονή στα ούλα αλλά ο φρονιμιτης είναι μέσα δεν έχει πεταχτεί ακόμα και ο γιατρός λέει ότι βγαίνει φυσιολογικα αλλά εγώ θέλω να τον βγάλω γιατί η φλεγμονή δεν έχει περάσει και επηρεάζει ο πόνος και τα υπόλοιπα δόντια.
Μηπως να πας σε άλλον γιατρό?
Και εκεί θα δεις τι θα σου πει αν μπορείς να το βγαλεις
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Μηπως να πας σε άλλον γιατρό?
Και εκεί θα δεις τι θα σου πει αν μπορείς να το βγαλεις
Ναι το σκέφτηκα και εγώ. Γιατι δεν ξέρω κατά πόσο θα μου περάσει με την αντιβίωση, δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά εμφανιστεί η περιστεφανιτιδα; Αυτός δεν θέλει να μου τον βγάλει γιατί είναι μέσα και θα ταλαιπωρηθω πολύ και από τη στιγμή λέει που δεν βγαίνει με κάποιο πρόβλημα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι το σκέφτηκα και εγώ. Γιατι δεν ξέρω κατά πόσο θα μου περάσει με την αντιβίωση, δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά εμφανιστεί η περιστεφανιτιδα; Αυτός δεν θέλει να μου τον βγάλει γιατί είναι μέσα και θα ταλαιπωρηθω πολύ και από τη στιγμή λέει που δεν βγαίνει με κάποιο πρόβλημα
Ναι αλλά θα αργήσει έτσι?
Το ερώτημα είναι όσο αργεί να βγει μη σου ξανακάνει καμία φλεγμονή.
Γι'αυτό ψαξτο .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα κι εμένα το πρώτο μέσα ήταν χειρουργείο έκανα γι'αυτό μου είπε να πάω σε νοσοκομείο.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ναι αλλά θα αργήσει έτσι?
Το ερώτημα είναι όσο αργεί να βγει μη σου ξανακάνει καμία φλεγμονή.
Γι'αυτό ψαξτο .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα κι εμένα το πρώτο μέσα ήταν χειρουργείο έκανα γι'αυτό μου είπε να πάω σε νοσοκομείο.
Ναι αλλα εσένα σου δημιουργούσε πρόβλημα για αυτό τον έβγαλες; Εμένα ας πούμε δεν έχει θέμα. Το πρόβλημα είναι η περιστεφανιτιδα. Εσύ όταν είχες περιστεφανιτιδα σου πέρασε με την αντιβίωση και για πόσες μέρες την έπαιρνες;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μια βδομάδα πριν και μια μετά την εξαγωγή.
Είχα και πονοκεφάλους παράλληλα και ως αποδείχτηκε ήταν η κακή θέση του φρονιμίτη.
Εσύ θα δεις πότε θα σε ζορισει και θα πας να το βγάλεις ή θα το αφήσεις να βγει μόνο του.
Άμα δε σε ενοχλεί το αφήνεις.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Εγώ φοβόμουν να τον βγάλω και όσο τον άφηνα ανά 2-3 μήνες ήμουν οδοντίατρο με νέα περιστεφανίτιδα και υπέφερα.
Βγάλτον όσο σύντομα μπορείς να ησυχάσεις άμα γίνεται.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Μια βδομάδα πριν και μια μετά την εξαγωγή.
Είχα και πονοκεφάλους παράλληλα και ως αποδείχτηκε ήταν η κακή θέση του φρονιμίτη.
Εσύ θα δεις πότε θα σε ζορισει και θα πας να το βγάλεις ή θα το αφήσεις να βγει μόνο του.
Άμα δε σε ενοχλεί το αφήνεις.
Ναι αυτό είναι το θέμα ότι εμένα με ενοχλεί η φλεγμονή και μου δημιουργεί και πονοκεφαλο αυτό και για αυτό παίρνω αντιβίωση για να μου περάσει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα συμβεί αυτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ φοβόμουν να τον βγάλω και όσο τον άφηνα ανά 2-3 μήνες ήμουν οδοντίατρο με νέα περιστεφανίτιδα και υπέφερα.
Βγάλτον όσο σύντομα μπορείς να ησυχάσεις.
Στον οδοντίατρο πες τα, εγώ θέλω εκείνος όμως λέει ότι δεν χρειάζεται γιατί βγαίνει φυσιολογικα εμένα όμως με ενοχλεί η φλεγμονή
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Γενικά παίρνε αλγκοφρέν άμα είναι στο φρονιμίτη και υποφέρεις. Με ντεπον δεν πιάνει, θέλει αλγκοφρεν. Εγω δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο την πρωτη φορα που ηταν και η χειροτερη. Ειχαν πρηστει λίγο και οι λεμφαδενες στο λαιμο στη γναθο.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Γενικά παίρνε αλγκοφρέν άμα είναι στο φρονιμίτη και υποφέρεις. Με ντεπον δεν πιάνει, θέλει αλγκοφρεν. Εγω δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο την πρωτη φορα που ηταν και η χειροτερη. Ειχαν πρηστει λίγο και οι λεμφαδενες στο λαιμο στη γναθο.
Παίρνω αντιβίωση τώρα για τη φλεγμονή και παράλληλα παίρνω και κανά αλγκοφρεν. Απλά μέχρι πόσο θα κρατήσει αυτή η κατάσταση; Δηλαδή επειδή παίρνω αντιβίωση δεν ξανά εμφανίζεται η φλεγμονή;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παίρνω αντιβίωση τώρα για τη φλεγμονή και παράλληλα παίρνω και κανά αλγκοφρεν. Απλά μέχρι πόσο θα κρατήσει αυτή η κατάσταση; Δηλαδή επειδή παίρνω αντιβίωση δεν ξανά εμφανίζεται η φλεγμονή;
Οχι ξαναεμφανίζεται μέχρι να βγει τελείως μόνο του και να ηρεμησεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γι'αυτό αν δεν πάρεις αντιφλεγμονώδη και αντιβίωση που σου είπε ο γιατρός δύσκολα υποφέρεται και ο πόνος και η φλεγμονή
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αα τέλεια. Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά. Εγώ θέλω να τον βγάλω για να τελειώνω αυτός επιμένει για όχι
Πηγαινε σε άλλον γιατρό ή επέμεινε στον δικό σου ξανά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες του τα όλα αυτά που μας λες εδώ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top