• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περιστεφανίτιδα

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Πηγαινε σε άλλον γιατρό ή επέμεινε στον δικό σου ξανά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες του τα όλα αυτά που μας λες εδώ
Του τα είπα χθες και μου έδωσε την αντιβίωση και μου είπε ότι αν δεν έχει περάσει μέχρι τη Δευτέρα θα τον αφαιρέσει απλά λέει δεν το κρίνει απαραίτητο γιατί βγαίνει νορμάλ και γιατί είναι πολύ μέσα και θα ταλαιπωρηθω. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο τον νοιάζει αυτό ή ότι θα ταλαιπωρηθεί αυτός για να τον βγάλει. Και το καλύτερο είναι ότι διαβάζω και για εξεταστική😆
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Του τα είπα χθες και μου έδωσε την αντιβίωση και μου είπε ότι αν δεν έχει περάσει μέχρι τη Δευτέρα θα τον αφαιρέσει απλά λέει δεν το κρίνει απαραίτητο γιατί βγαίνει νορμάλ και γιατί είναι πολύ μέσα και θα ταλαιπωρηθω. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο τον νοιάζει αυτό ή ότι θα ταλαιπωρηθεί αυτός για να τον βγάλει. Και το καλύτερο είναι ότι διαβάζω και για εξεταστική😆
Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και βλέπεις .
Περαστικα :)
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και βλέπεις .
Περαστικα :)
Ευχαριστώ και ευχαριστώ και για τις συμβουλές 😀
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο ο πόνος της φλεγμονής μπορεί να αντανακλά στα υπόλοιπα δόντια; Το λέω γιατί νιώθω κάποια δόντια να με πονάνε και στα αριστερά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ευχαριστώ και ευχαριστώ και για τις συμβουλές 😀
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο ο πόνος της φλεγμονής μπορεί να αντανακλά στα υπόλοιπα δόντια; Το λέω γιατί νιώθω κάποια δόντια να με πονάνε και στα αριστερά.
Εγώ θυμάμαι με πονούσε το κεφάλι μου και με πονούσε η δεξιά κάτω γνάθος όπου ήταν ο φρονιμίτης. Συνεχόμενα αυτό.
Γιαυτο έκανα εξαγωγή .
Ε δεν άντεχα όλο αυτό και τα συνεχιζόμενα παυσίπονα μου είχαν κάνει ένα στομάχι χάλια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόνο όταν τους έβγαλα ησύχασα δεν με ξαναενοχλησε.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι με πονούσε το κεφάλι μου και με πονούσε η δεξιά κάτω γνάθος όπου ήταν ο φρονιμίτης. Συνεχόμενα αυτό.
Γιαυτο έκανα εξαγωγή .
Ε δεν άντεχα όλο αυτό και τα συνεχιζόμενα παυσίπονα μου είχαν κάνει ένα στομάχι χάλια.
Ναι σε καταλαβαίνω μια από τα ίδια. Απλά εμένα τώρα έχει αρχίσει να με πονάνε και αριστερά και σκέφτομαι μήπως έχει αρχίσει να χτυπάει το καμπανάκι και άλλος φρονιμίτης. Ποο τι ταλαιπωρία τα δόντια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ θυμάμαι με πονούσε το κεφάλι μου και με πονούσε η δεξιά κάτω γνάθος όπου ήταν ο φρονιμίτης. Συνεχόμενα αυτό.
Γιαυτο έκανα εξαγωγή .
Ε δεν άντεχα όλο αυτό και τα συνεχιζόμενα παυσίπονα μου είχαν κάνει ένα στομάχι χάλια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόνο όταν τους έβγαλα ησύχασα δεν με ξαναενοχλησε.
Αν όμως δεν δημιουργούν προβλήματα σε άλλα δόντια είναι απαραίτητο να αφαιρεθούν;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αν όμως δεν δημιουργούν προβλήματα σε άλλα δόντια είναι απαραίτητο να αφαιρεθούν;
Οι φρονιμίτες είπαμε ή δεν θα τους καταλάβεις ή θα σε παιδεψουν.
Ο γιατρός θα το κρίνει αυτό 😏 αν είναι απαραίτητο έως αναγκαίο να αφαιρεθούν.
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Ευχαριστώ και ευχαριστώ και για τις συμβουλές 😀
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο ο πόνος της φλεγμονής μπορεί να αντανακλά στα υπόλοιπα δόντια; Το λέω γιατί νιώθω κάποια δόντια να με πονάνε και στα αριστερά.

Τι αντιβίωση παίρνεις;
Η αντιβίωση θέλει τουλάχιστον δυο μερες για να ξεκινησει να δρα. Και οταν την ξεκιναμε παιρνουμε ολο το κουτι.
Το πέρασα πρόσφατα. Είχα πρηστεί, δε μπορούσα να ανοίξω το στόμα καλά, δε μπορούσα να μιλήσω, δε μπορούσα να φαω. Αυτό σαν απάντηση στο αν αντανακλά ο πόνος.

Κάνε πλύσεις με στοματικό διάλυμα. Κάποιο δυνατό. Και επέμεινε στο σημείο. Θα σωθείς.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Τι αντιβίωση παίρνεις;
Η αντιβίωση θέλει τουλάχιστον δυο μερες για να ξεκινησει να δρα. Και οταν την ξεκιναμε παιρνουμε ολο το κουτι.
Το πέρασα πρόσφατα. Είχα πρηστεί, δε μπορούσα να ανοίξω το στόμα καλά, δε μπορούσα να μιλήσω, δε μπορούσα να φαω. Αυτό σαν απάντηση στο αν αντανακλά ο πόνος.

Κάνε πλύσεις με στοματικό διάλυμα. Κάποιο δυνατό. Και επέμεινε στο σημείο. Θα σωθείς.
Claripen,μέχρι τη Δευτέρα θα την πάρω και την έχω ξεκινήσει από χθες
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει augmentin, υποτίθεται ότι είναι καλή για τέτοιες περιπτώσεις.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει augmentin, υποτίθεται ότι είναι καλή για τέτοιες περιπτώσεις.
Και σε βοήθησε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και σε βοήθησε;
Εσύ είχες πάθει φλεγμονή στα ούλα;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είχα πάθει και εγώ και δεν πήγα οδοντίατρο γιατί δεν ειχα κάλυψη και δεν είχα λεφτά. Δεν μπορούσα ούτε να φάω ούτε να μιλήσω για 1 βδομάδα και μου πήρε 2 βδομάδες να περάσει εντελώς. Δεν τον έβγαλα και δεν μου δημιούργησε θέμα στα επομενα 7 χρόνια που πέρασαν. Αλλά έπρεπε να βγει γιατί ήταν εσώκλειστος και μόνο προεξειχε λίγο στην άκρη. Βγάλε πανοραμική να δεις πόσους φρονιμίτες έχεις και βρες έναν καλό γναθοχειρουργο και κάνε εξαγωγή όλους μαζί την ίδια μέρα να τελειώνεις. Άχρηστα δόντια είναι και το πιο πιθανό είναι να σου χαλάσουν ακόμα και αν φυτρώσουν κανονικά γιατί είναι δύσκολοι στο βούρτσισμα.

εγώ τους έβγαλα όλους μαζί σε μια μέρα και ησύχασα. Κανένα θέμα, ούτε πρήξιμο ούτε προβλήματα. Στην 3η μέρα έτρωγα κανονικά.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Είχα πάθει και εγώ και δεν πήγα οδοντίατρο γιατί δεν ειχα κάλυψη και δεν είχα λεφτά. Δεν μπορούσα ούτε να φάω ούτε να μιλήσω για 1 βδομάδα και μου πήρε 2 βδομάδες να περάσει εντελώς. Δεν τον έβγαλα και δεν μου δημιούργησε θέμα στα επομενα 7 χρόνια που πέρασαν. Αλλά έπρεπε να βγει γιατί ήταν εσώκλειστος και μόνο προεξειχε λίγο στην άκρη. Βγάλε πανοραμική να δεις πόσους φρονιμίτες έχεις και βρες έναν καλό γναθοχειρουργο και κάνε εξαγωγή όλους μαζί την ίδια μέρα να τελειώνεις. Άχρηστα δόντια είναι και το πιο πιθανό είναι να σου χαλάσουν ακόμα και αν φυτρώσουν κανονικά γιατί είναι δύσκολοι στο βούρτσισμα.

εγώ τους έβγαλα όλους μαζί σε μια μέρα και ησύχασα. Κανένα θέμα, ούτε πρήξιμο ούτε προβλήματα. Στην 3η μέρα έτρωγα κανονικά.
Πήρες αντιβίωση όσο είχες τη φλεγμονή;
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, πήγα και αφαίρεσα τον φρονιμιτη που με ενοχλούσε δύο ώρες μετά την εξαγωγή μου δημιουργήθηκε πόνος κατά την κατάποση και έχω και πόνο. Έχει πάθει κάποιος κάτι αντίστοιχο; Θα επικοινωνήσω βέβαια και με το γιατρό
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν έφυγε το κομμάτι αίματος που σχηματίζεται με την αφαίρεση τότε έχεις θέμα. Μη ρουφάς τίποτα με καλαμάκι. Δεν ξέρω αν στο εραψε το ούλο. Πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου και ρώτα.

Για τον πόνο συστηνω ibuprofen. Η παρακεταμόλη δεν κάνει τίποτα.
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι έφυγε, γιατί βγάζω συνέχεια αίμα. Τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγω του χειρουργείου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι δεν έκανα ράμματα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προσπάθησε να μη ρουφάς τίποτα. Θα σου περάσει. Υπομονη. Αν δεις ότι το αίμα αυξάνεται ή ο πόνος χειροτερεύει τότε κλείσε ραντεβού να τον δεις. Υπομονή και θα σου περάσει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top