Πληροφορίες για ταξίδια

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν υπάρχει ξέρετε τι θα κάνετε:D

Εδώ θα μπορούμε να βρούμε πληροφορίες για λεπτομέριες ταξιδιών πρακτορία και διαβατήρια και ότι χριάζετε για να βγάλουμε άκρη σε ψιλοπροβλήματα για ταξίδια εντώς και εκτώς Ελλάδας..

Λοιπόν θέλουμε να πάμε ταξίδι Αμερική, το πρόβλημα είναι ότι ζητάνε βίζα που βγένει Αθήνα, μας είπαν ότι κάνει 2 μέρες για να βγει η συγκεκριμένη, και να πάμε οι ιδιοι πάνω να την βγάλουμε, υπάρχει κάποιος τρόπος να στήλουμε χαρτιά ή κάτι που να μην μας καθυστερίσει; επιδή θέλουμε 2 ευδομάδες θα ήταν καθυστέριση για εμάς 2 μέρες Αθήνα...\

Και κάτι άλλο, εδώ τα πρακτορία πέρνουν μεγαλήτερη προμύθια στα ταξίδια, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κλείσω απο Αθήνα ταξίδι μέσω πρακτορίου και να πάμε απλώς εμείς Αθήνα; Πώς μπορώ να εμπιστευτώ κάποιο χωρίς να φοβάμε επιδή είμαι Ρόδο;:hmm:

Σας επριξα συγνώμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βρες στο νετ διαφορα ταξιδιωτικα γραφεια της αθηνας, ζητα καταλογους (να στους στειλουν ταχυδρομικα) μαζι με τιμες και οταν τους λαβεις, κανε τη συγκριση και κλεισε... ειναι απλο!


εμενα παντως τα ταξιδιωτικα γραφεια μου φαινονται ΦΩΤΙΑ γενικα.
προτιμω να το διοργανωνω μονη μου το ταξιδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
βρες στο νετ διαφορα ταξιδιωτικα γραφεια της αθηνας, ζητα καταλογους (να στους στειλουν ταχυδρομικα) μαζι με τιμες και οταν τους λαβεις, κανε τη συγκριση και κλεισε... ειναι απλο!


εμενα παντως τα ταξιδιωτικα γραφεια μου φαινονται ΦΩΤΙΑ γενικα.
προτιμω να το διοργανωνω μονη μου το ταξιδι...

Μπορούν να στείλουν φιλάδεια; δεν το ήξερα αυτό, ευχαριστώ πολλύ.

Καλό είναι να διοργανόνεις μόνος άλλα προσοπικά προτειμώ μόνο για Ελλάδα, εξωτερικό φοβάμε, πάντος στο τελευταίο ταξίδι το πρακτορίο μου έκανε γυφτιά και σπάστικα άγρια, χρυσοπληρώσαμε δωμάτιο στο Λονδίνο και μας έβαλαν σε μια τρίπα και όταν τους είπαμε να πληρώσουμε παραπάνω για να μας αλλάξουν μας είπαν ότι ο πράκτορας κανόνισε αυτό το δομάτιο επιδή ήταν φούλ το ξενοδοχείο, το πρακτορείο όμως δεν μας είπε ότι μας έβαλαν εκεί επιδή δεν είχε δωμάτιο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στελνουν φυλλαδια καλο μου.
επισης, μπορεις να διοργανωσεις το ταξιδι σου ΜΟΝΗ ΣΟΥ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ, αλλα να βαλεις καποιον ειδικο να σου κλεισει δωματια, τιμες, αεροπορικα η να σου βρει αλλες λυσεις. δοκιμασε να επικοινωνησεις και με το www.travelforall.gr (η com, δε θυμαμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
στελνουν φυλλαδια καλο μου.
επισης, μπορεις να διοργανωσεις το ταξιδι σου ΜΟΝΗ ΣΟΥ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ, αλλα να βαλεις καποιον ειδικο να σου κλεισει δωματια, τιμες, αεροπορικα η να σου βρει αλλες λυσεις. δοκιμασε να επικοινωνησεις και με το www.travelforall.gr (η com, δε θυμαμαι)

Πώωω έχει τα πάντα, γουστάρω λέμε, ευχαριστώ πάρα πολλύ θα την έχω σαν τα μάτια μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το καλο με τους συγκεκριμενους ειναι οτι κανεις ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, αυτοι την παραλαμβανουν, τη στελνουν σε πολλα ταξιδιωτικα γραφεια και ενα ενα μετα, σου στελνουν την απαντηση η την προσφορα τους. οποτε, βρισκεις αυτο που σε συμφερει καλυτερα.
:)
ξερω διαφορες τετοιες, οταν αποφασισεις για ταξιδακι θα σου πω και πιο εξειδικευμενα πραγματα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
το καλο με τους συγκεκριμενους ειναι οτι κανεις ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, αυτοι την παραλαμβανουν, τη στελνουν σε πολλα ταξιδιωτικα γραφεια και ενα ενα μετα, σου στελνουν την απαντηση η την προσφορα τους. οποτε, βρισκεις αυτο που σε συμφερει καλυτερα.
:)
ξερω διαφορες τετοιες, οταν αποφασισεις για ταξιδακι θα σου πω και πιο εξειδικευμενα πραγματα..:)


Βασικά λέμε να πάμε Αμερική για Χριστούγεννα, αλλα πέσανε στην μέση οι μέρες άν δεν μου δώσει 2 ευδομάδες δεν θέλω να πάω αμερική, τότε παίζει Ελβετία Γαλλία ή Ελλάδα, αλλα και Ελλάδα δεν ξέρουμε που να πάμε, είμαστε μπάχαλο, πάντος για Δεκέβρη σίγουρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
η τραβελουκα ξερει να σου πει πολλα για αμερικη... πηγαινοερχεται και με ειχε βοηθησει κι εμενα με τη βιζα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΓΙα Αμερική ξέρω εγώ γενικά, ότι τη Βίζα ΠΡΕΠΕΙ να τη βγάλεις και μπορείς μόνο στην Πρεσβεία, δηλαδή στην πρωτεύουσα... Άρα Αθήνα... Και ο ιχλίμπεντιχ έτρεχε στη Βιέννη, κι ας πήγε για πρακτική μέσω του Πανεπιστημίου του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ΓΙα Αμερική ξέρω εγώ γενικά, ότι τη Βίζα ΠΡΕΠΕΙ να τη βγάλεις και μπορείς μόνο στην Πρεσβεία, δηλαδή στην πρωτεύουσα... Άρα Αθήνα... Και ο ιχλίμπεντιχ έτρεχε στη Βιέννη, κι ας πήγε για πρακτική μέσω του Πανεπιστημίου του.


Ξέρεις άν πρέπει να πάς αυτοπροσώπως ή να τα στήλεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όσον αφορά την Βίζα, δεν μπορείς να στείλεις τα χαρτιά αλλα να πας αυτοπροσώπως. Βγαίνει σε μια μέρα. Κλείνεις ραντεβού μέσο internet η του site τις πρεσβείας. Αν δεν θες να περιμένεις στην Αθηνα για να την παραλαβής, μπορείς να πληρώσεις courier.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όσον αφορά την Βίζα, δεν μπορείς να στείλεις τα χαρτιά αλλα να πας αυτοπροσώπως. Βγαίνει σε μια μέρα. Κλείνεις ραντεβού μέσο internet η του site τις πρεσβείας. Αν δεν θες να περιμένεις στην Αθηνα για να την παραλαβής, μπορείς να πληρώσεις courier.


Ελεγα να πέρναμε την βίζα και να φέυγαμε απευθείας, γιαυτό πρέπει να περιμένω, άρα πάς π.χ. σήμερα τα χαρτιά και βγένει άυριο; αυτό ενοείς μια μέρα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μπορειτε να μεινετε μια μερουλα αθηνα βρε παιδι μου κι εσυ, μην ειστε με την ψυχη στο στομα, να κανουμε και ενα μιτινκ αθηνα να σε δουμε, αντε!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθει, τα διάβασα λίγο στα πεταχτά τα ποστ, αλλά ειδικά για τέτοιο ταξίδι είναι καλύτερα να πας οργανωμένα με πρακτορείο.
Τα δε σοβαρά πρακτορεία αναλαμβάνουν και σου βγάζουν αυτά τη βίζα που χρειάζεσαι που έχουν και τα κοννέ τους και τα όλα τους.
Θα σου στοιχίσει σίγουρα λιγότερα απ το να έρχεσαι αθήνα για τη βίζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά ψάχνουμε για πακέτο 15 ημερών Νεα υόρκη λός άντζελες και λάς βάγκας, μας δώσανε τιμές άλλα μας είπαν ότι εδώ στην Ρόδο είχαν κάποια προβλήματα με την Βίζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι εύκολο να το κλείσεις μέσω πρακτορείου αθήνας
αρκεί
1) να είναι κάποιο μεγάλο σοβαρό και δοκιμασμένο
2) αναλαμβάνεις την ευθύνη πλέον μόνη σου να είσαι αεροδρόμιο αθήνας όταν και όποτε σου πουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
είναι εύκολο να το κλείσεις μέσω πρακτορείου αθήνας
αρκεί
1) να είναι κάποιο μεγάλο σοβαρό και δοκιμασμένο
2) αναλαμβάνεις την ευθύνη πλέον μόνη σου να είσαι αεροδρόμιο αθήνας όταν και όποτε σου πουν


Αυτά είναι έυκολα, το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω ποιά είναι δοκιμασμένα, αυτό ψάχνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τα πολύ μεγάλα.... αν δεν τα ξέρεις να στα στείλω με πμ γιατί αλλιώς θα είναι διαφήμιση και δε θέλω καθόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω που ειχα ρωτησει καποια στιγμη για αμερικη στην πρεσβεια μου ειχαν πει οτι πρεπει να παω αυτοπροσωπως για τη βιζα.αυτο και μονο ειναι ταλαιπωρια ρε γμτ.:/:
πληρωνεις ενα παραβολο καπου στα 80 ευρω στην τραπεζα δινεις συνεντευξη στην πρεσβεια και σου δινουν τη βιζα την αλλη μερα αν δεν κανω λαθος.
αυτο που μου τη δινει ειναι οτι για ολες τις χωρες της ευρωπης δεν χρειαζεται βιζα για να πανε στην αμερικη...πχ ενας γαλλος παει χωρις βιζα...εμεις ακομη κι αν ειμαστε στην ευρωπη μας αντιμετωπιζουν σαν να ειμαστε τρομοκρατες και θελουν βιζα μονο απ την ελλαδα...ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ!!! γι αυτο και μονο το λογο δεν θα πηγαινα αμερικη....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω που ειχα ρωτησει καποια στιγμη για αμερικη στην πρεσβεια μου ειχαν πει οτι πρεπει να παω αυτοπροσωπως για τη βιζα.αυτο και μονο ειναι ταλαιπωρια ρε γμτ.:/:
πληρωνεις ενα παραβολο καπου στα 80 ευρω στην τραπεζα δινεις συνεντευξη στην πρεσβεια και σου δινουν τη βιζα την αλλη μερα αν δεν κανω λαθος.
αυτο που μου τη δινει ειναι οτι για ολες τις χωρες της ευρωπης δεν χρειαζεται βιζα για να πανε στην αμερικη...πχ ενας γαλλος παει χωρις βιζα...εμεις ακομη κι αν ειμαστε στην ευρωπη μας αντιμετωπιζουν σαν να ειμαστε τρομοκρατες και θελουν βιζα μονο απ την ελλαδα...ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ!!! γι αυτο και μονο το λογο δεν θα πηγαινα αμερικη....:mad:

αυτά είναι μάλλον υπερβολικά....
εγώ όταν είχα πάει αμερική, είχα δώσει τις φωτό μόνο στο πρακτορείο και το παλιο διαβατήριο και τα είχαν ετοιμάσει όλα αυτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top