Ποδόσφαιρο: ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη 2023 - 2024

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 681 μηνύματα.
Ομαδάρα και η ντιναμο ζαγκρεμπ που μόλις άρπαξε 4αρα και έφυγε για κονφερενς
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ομαδάρα και η ντιναμο ζαγκρεμπ που μόλις άρπαξε 4αρα και έφυγε για κονφερενς
Η οποία πούλησε τους καλύτερούς της παίκτες έναντι 20 8.50 6.65 εκατομμυρίων μετά τον αποκλεισμό και άλλαξε προ εβδομάδας προπονητή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,851 μηνύματα.
Πέρασε η Ολυμπιακάρα μας, αν και έχασε υπερβολικά πολλά goal σήμερα.
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Μου αρέσει να βλέπω οπαδούς ομάδων χωριών του 4ου γκρουπ δυναμικότητας να τσακώνονται μεταξύ τους. Πάντως καλύτερα να χαλαρώσετε, να αράξετε και να απολαύσετε τη μεγαλύτερη ελληνική ομάδα που θα βρισκεται στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Τι ωραιο τελικα να εισαι Αρης; Ουτε αγχος για κληρωσεις, ουτε τιποτα. Ξεγνοιαστες βραδιες. Θα χουμε μονο καθε Κυριακη για να βγαζουμε καρκινο
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,397 μηνύματα.
Τι ωραιο τελικα να εισαι Αρης; Ουτε αγχος για κληρωσεις, ουτε τιποτα. Ξεγνοιαστες βραδιες. Θα χουμε μονο καθε Κυριακη για να βγαζουμε καρκινο
Έχουμε πάρει για τα καλά τον κατήφορο από πέρυσι. Ζω για την ημέρα που αυτή η ομάδα θα πάρει τα πάνω της.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,851 μηνύματα.
Καλή επιτυχία εύχομαι στις ελληνικές ομάδες που πέρασαν στα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Μακάρι να φτάσουν όσο πιο μακρυά μπορούν ώστε να φέρουν αρκετούς βαθμούς για την χώρα μας.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Τι ωραιο τελικα να εισαι Αρης; Ουτε αγχος για κληρωσεις, ουτε τιποτα. Ξεγνοιαστες βραδιες. Θα χουμε μονο καθε Κυριακη για να βγαζουμε καρκινο
Θεωρώ ο καρυ μόνος εχει φτάσει σε ένα"ταβάνι". Δύσκολο βλεπω να γίνει η υπερβαση αν ειναι μόνος, ακούγεται για ατομο που ενδιαφέρεται για να την έχουν μαζί αλλα αν δεν υπάρχει επίσημο τοτε ουτε να το σκεφτόμαστε δεν έχει νόημα
Αντε να δουμε με Τρίπολη θα παρουμε τους πρώτους πόντους?
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Πρεπει νομιζω να δημιουργησουμε ενα thread να λεμε αμιγως για Αρη. Αυτη η ομαδα, οι παραγοντες, οι παικτες προσφερουν τρομερο υλικο για αναλυση. Θα την παρουμε την τριπολη. ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΡΑΤΗΓΟ ΠΛΕΟΝ!
Θεωρώ ο καρυ μόνος εχει φτάσει σε ένα"ταβάνι". Δύσκολο βλεπω να γίνει η υπερβαση αν ειναι μόνος, ακούγεται για ατομο που ενδιαφέρεται για να την έχουν μαζί αλλα αν δεν υπάρχει επίσημο τοτε ουτε να το σκεφτόμαστε δεν έχει νόημα
Αντε να δουμε με Τρίπολη θα παρουμε τους πρώτους πόντους?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχουμε πάρει για τα καλά τον κατήφορο από πέρυσι. Ζω για την ημέρα που αυτή η ομάδα θα πάρει τα πάνω της.
Εγω απλως ελπιζω να προλαβει το παιδι μου στο μελλον να δει τιτλο του Αρη. Εγω το εχω αποδεχθει.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θα την παρουμε την τριπολη. ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΡΑΤΗΓΟ ΠΛΕΟΝ!
Και γω αυτο πιστευω. Στρατηγός ματζιος, γενικα για αυτα που θελουμε να διαθεσουμε ειναι η καλυτερη περιπτωση και πολυ χρονο χασαμε με τους πειραματισμους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρεπει νομιζω να δημιουργησουμε ενα thread να λεμε αμιγως για Αρη.
Πραγματικα 🤣
Εγω απλως ελπιζω να προλαβει το παιδι μου στο μελλον να δει τιτλο του Αρη. Εγω το εχω αποδεχθει.
Οχι θα δουμε τιτλο ειμαστε κοντα ποσα χρονια θα παραμεινει αυτο το πραγμα, εχουν περασει 50+
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,397 μηνύματα.
Εγω απλως ελπιζω να προλαβει το παιδι μου στο μελλον να δει τιτλο του Αρη. Εγω το εχω αποδεχθει
Δεν νομίζω να υπάρχει εν ζωή άνθρωπος που να μας καμάρωσε να το σηκώνουμε ποτέ. Στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο το είχαμε πάρει το τελευταίο;
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου αρέσει να βλέπω οπαδούς ομάδων χωριών του 4ου γκρουπ δυναμικότητας να τσακώνονται μεταξύ τους. Πάντως καλύτερα να χαλαρώσετε, να αράξετε και να απολαύσετε τη μεγαλύτερη ελληνική ομάδα που θα βρισκεται στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας
Αφού ως γνωστόν, η σχέση γκρουπ δυναμικότητας και ισχύος είναι γραμμική. Τι να κλάσουν Μπράιτον και Τουλούζ του θρύλου, όπως και οι Νιουκάστλ, Λανς του Ερυθρού Αστέρα και της Κοπεγχάγης.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 681 μηνύματα.
Μου αρέσει να βλέπω οπαδούς ομάδων χωριών του 4ου γκρουπ δυναμικότητας να τσακώνονται μεταξύ τους. Πάντως καλύτερα να χαλαρώσετε, να αράξετε και να απολαύσετε τη μεγαλύτερη ελληνική ομάδα που θα βρισκεται στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας
Συγχαρητήρια φίλε την διελυσες την κουκουρουκου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά αυτά για βαθμούς για την Ελλάδα και πάμε παο αν και Ολυμπιακός για να ανέβουμε στο ranking δεν υπάρχουν. Τα λένε τύποι που τελευταία φορά που πήγαν γήπεδο ο σισε έλεγε δημόσια ότι θα φύγει από την Ελλάδα. Ο μόνος λόγος που θέλω ελληνικές ομάδες στους ευρωπαικούς ομίλους είναι για να έχουν την ίδια φθορα μεσοβδόμαδα με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, αν και φέτος δε χρειάζεται γιατί σε καθε θέση έχω από 2 τουλάχιστον παίκτες ισάξιους και καλύτερους των υπολοίπων. Αυτό που έχει δημιουργήσει ο Ιβαν φέτος είναι αξιοζήλευτο, η μεσαία γραμμή που έπρεπε πέρυσι να αμολήσετε μεθυσμένους διαιτητές και νταμπανοβιτς για να της κλέψετε τον ιδρώτα, φέτος αποκτά ρόλο rotation. Συγκλονιστικό σύνολο.


IMG_0683.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
αν και φέτος δε χρειάζεται γιατί σε καθε θέση έχω από 2 τουλάχιστον παίκτες ισάξιους και καλύτερους των υπολοίπων. Αυτό που έχει δημιουργήσει ο Ιβαν φέτος είναι αξιοζήλευτο, η μεσαία γραμμή που έπρεπε πέρυσι να αμολήσετε μεθυσμένους διαιτητές και νταμπανοβιτς για να της κλέψετε τον ιδρώτα, φέτος αποκτά ρόλο rotation. Συγκλονιστικό σύνολο.
όντως φίλε έχεις ομολογουμένως ένα αρκετά ικανοποιητικό ρόστερ(ένας ακόμα φορ πάντως χρειάζεται οπωσδήποτε αν θες την άποψη μου) και πιστεύω ότι θα καταφέρεις να κερδίσεις την αεκ και τον παοκ στη μάχη για τη δεύτερη θέση κι επίσης θα καταφέρεις του χρόνου το καλοκαίρι να κάνεις τις τουλάχιστον δύο προκρίσεις που απαιτούνται για να ξαναπαίξεις σε ευρωπαϊκό όμιλο εφόσον θα ξεκινήσεις από τον δεύτερο προκριματικό του γιουρόπα λιγκ
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η προσγείωση θα είναι επίπονη για πολλούς...για κάποιους επειδή θα αλλάξουν ολοκληρωτικά στάτους, για άλλους επειδή είναι σίγουροι ότι εξαιτίας μίας καλοκαιρινής πρόκρισης έχουν ομαδάρα...
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 681 μηνύματα.
όντως φίλε έχεις ομολογουμένως ένα αρκετά ικανοποιητικό ρόστερ(ένας ακόμα φορ πάντως χρειάζεται οπωσδήποτε αν θες την άποψη μου) και πιστεύω ότι θα καταφέρεις να κερδίσεις την αεκ και τον παοκ στη μάχη για τη δεύτερη θέση κι επίσης θα καταφέρεις του χρόνου το καλοκαίρι να κάνεις τις τουλάχιστον δύο προκρίσεις που απαιτούνται για να ξαναπαίξεις σε ευρωπαϊκό όμιλο εφόσον θα ξεκινήσεις από τον δεύτερο προκριματικό του γιουρόπα λιγκ
Καλά εσυ φαίνεται να ξέρεις μπαλίτσα πάντως. Μόνο που του χρόνου δε θα βγει κανεις Γιουρόπα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο Ολυμπιακός φαίνεται να δυναμώνει παρά πολύ στα άκρα της επίθεσης με τον Νορβηγό ενώ πολύ σοβαρές κινήσεις κάνει και ο ΠΑΟΚ
 
Τελευταία επεξεργασία:

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Καλά εσυ φαίνεται να ξέρεις μπαλίτσα πάντως. Μόνο που του χρόνου δε θα βγει κανεις Γιουρόπα.
Θα βγει. Από του χρόνου αλλάζει η μορφή των διοργανώσεων(καταργούνται οι όμιλοι και θα είναι ουσιαστικά ένα μίνι πρωτάθλημα) και θα αυξηθούν οι ομάδες από 32 σε 36 και γι' αυτό θα υπάρχει ένας παραπάνω προκριματικός στο γιουροπα στον οποίον θα μπει μεταξύ άλλων κι ο δεύτερος του ελληνικού πρωταθλήματος
Ο Ολυμπιακός φαίνεται να δυναμώνει παρά πολύ στα άκρα της επίθεσης με τον Νορβηγό
Αυτό σου λέω. Αν έρθει αυτός κι ο Ντεσπότοφ στα εξτρεμ κι ένας εκ των Γιόβιτς, Μιρ, Μπογιέ που ακούγονται για φορ ο ολυμπιακός θα είναι αντικειμενικά ένα επίπεδο πάνω από τις άλλες ελληνικές ομάδες
ενώ πολύ σοβαρές κινήσεις κάνει και ο ΠΑΟΚ
Όντως κάνει και φάνηκε και στα προκριματικά οτι έχει καλή ομάδα αλλά αρκετά δύσκολο να χτυπήσει πρωτάθλημα. Προσωπικά προβλέπω 1) ολυμπιακό 2) παο 3) αεκ 4) παοκ
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 681 μηνύματα.
Αυτά με τις αλλαγές στο φορματ τις έχω δει και στο φμ και δεν καταλάβαινα τι μου γινόταν αλλά από όσο ξέρω όλοι πλην του πρωταθλητή θα βγουν κονφερενς του χρόνου . Το ίδιο λένε και οι δημοσιογράφοι.

Ένα επίπεδο πάνω δε θα είσαι ακόμα και να έρθουν αυτοί που λες (μιρ μπογιε δύσκολο, γιοβιτς μάλλον που είναι σε πτωτική πορεία και αν). Τα ίδια λέγατε και με μαρσελο βρσαλικο Χαμες πέρυσι ότι πάτε να σηκώσετε γιουροπα. Είπαμε να πούμε 2 καλά λόγια αλλά μην μας κανετε να το μετανιώσουμε. Φαβορί για το πρωτάθλημα μέχρι στιγμής παραμένει ο Παναθηναϊκός, βάσει εικόνας.
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Αυτά με τις αλλαγές στο φορματ τις έχω δει και στο φμ και δεν καταλάβαινα τι μου γινόταν αλλά από όσο ξέρω όλοι πλην του πρωταθλητή θα βγουν κονφερενς του χρόνου . Το ίδιο λένε και οι δημοσιογράφοι.
Access List 2024/25 (kassiesa.net) Αυτή είναι μια λίστα που δείχνει τι ομάδες και σε τι γύρο έχει κάθε χώρα. Όπως βλέπεις, η Ελλάδα έχει μια ομάδα στα προκριματικά του γιουρόπα
γιοβιτς μάλλον που είναι σε πτωτική πορεία και αν)
Πτωτική πορεία σε σχέση με τον εαυτο του μερικά χρόνια πριν? Ναι. Για τα δεδομένα του ελληνικού πρωταθλήματος όμως παραμένει παιχταράς. Μην ξεχνάμε ότι πέρισυ ήταν βασικός στην φιορεντίνα που βγήκε 8η και πήγε τελικό κονφερενς κι είχε 13 γκολ(δεν τα λες και λίγα)

Επίσης μη ξεχνάμε και αυτή τη φωτογραφία:
Screenshot 2023-09-01 052056.png

Τα ίδια λέγατε και με μαρσελο βρσαλικο Χαμες πέρυσι ότι πάτε να σηκώσετε γιουροπα
Καμία σχέση η μια περίπτωση με την άλλη. Φέτος αν έχεις παρακολουθήσει ολυμπιακό πιστεύω θα συμφωνήσεις ότι το βασικό πρόβλημα της ομάδας είναι η απουσία ενός γρήγορου ντριμπλαδορου ποιοτικού εξτρεμ, πρόβλημα το οποίο λύνεται αν έρθουν οι Σολμπάκεν και Ντεσπότοφ. Επίσης στη θέση του φορ υπάρχει ο ελ Κααμπί που για μένα δεν είναι κακός αλλά δεν κάνει για βασικός και χρειάζεται κάτι παραπάνω η ομάδα. Αυτό το παραπάνω το έχει ο Γιόβιτς και οι άλλοι δύο. Μιλάμε δηλαδή για στοχευμένες μεταγραφές σοβαρών, ενεργών και σε καλή ηλικία παιχτών που καλύπτουν κενά της ομάδας ενώ οι τρεις που ανέφερες όπως αποδείχτηκε ήταν σε τραγική φυσική κατάσταση και δεν μπορούσαν να προσφέρουν κάτι(λογικό αφού ήταν ουσιαστικά ανενεργοί πριν έρθουν) και ο μόνος λόγος που ήρθαν ήταν για να κάνει ο βαγγέλας σοου.
Ένα επίπεδο πάνω δε θα είσαι ακόμα και να έρθουν αυτοί που λες
Ένα επίπεδο πάνω θα είμαι γιατί σε αυτό το καλοκαίρι έκλεισαν όλα τα κενά του ροστερ(εξτρεμ και φορ που είπα και πιο πάνω, αριστερό μπακ, στο κέντρο αφού έφυγαν Εμβιλά και Χουάνγκ με τον Έζε, σεντερ μπακ τώρα που ο Ρέτσος αποφάσισε να παίξει καλά κλπ) και σαν σύνολο το ροστερ του ολυμπιακού είναι αντικειμενικά ανώτερο από το δικό σου(δες πχ τη χρηματιστηριακή αξία). Επίσης παίζουμε ωραία μπάλα όπως έχει φανεί στα μέχρι στιγμής παιχνίδια. Εσύ είπαμε έχεις κάνει σοβαρές μεταγραφές, έχεις μια καλή ομάδα κι έναν τρομερό προπονητή αλλά όπως και να το κάνουμε είσαι ένα σκαλί κάτω. Δε λέω ότι δε μπορείς να χτυπήσεις το πρωτάθλημα αλλά ότι είσαι το αουτσαιντερ και είναι αρκετά απίθανο να καταφέρεις να το πάρεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top