Ποιά πεδία προφιλ ΔΕΝ θα θέλατε να προστεθούν;

Ποιά πεδία προφιλ απο τα παρακάτω ΔΕΝ θα θέλατε να προστεθούν;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Γενικά δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες. Ακόμη και υποσυνείδητα, γνωρίζοντας τον πολιτικό, θρησκευτικό και σεξουαλικό προσανατολισμό κάποιου επηρεάζεται από την αρχή ο τρόπος που θα αντιμετωπίσεις τα γραπτά του. Βέβαια εφόσον είναι προαιρετικό δεν θα με πείραζε να προστεθούν. (Στο profile πάντα και όχι κάτω από το avatar)

Το αγαπημένο ρητό πάντως το βρίσκω πολύ ωραία ίδεα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Σε καμια περίπτωση δε θα συμπλήρωνα τα 3 πρώτα δεδομένα και θα προτιμούσα να μη μπούν καθόλου. Θεωρώ ότι είναι πολύ προσωπικά, και παρόλο που προφανώς κανεις δε ντρέπεται για τις πολιτικές του πεποιθήσεις κλπ, δεν είναι ωραίο πράγμα οι ταμπέλες οποιαδήποτε μορφής.

Γενικά πιστεύω ότι άλλο είναι να έχουμε πληροφορίες για κάποιον και άλλο να τον γνωρίζουμε, και προσωπικά προτιμώ να γνωρίσω κάποιον σιγά σιγά μέσα από αυτά που γραφει για τα ασήμαντα πράγματα και να αποφασίσω αν τον συμπαθώ η όχι. Ένας λόγος είναι ότι δεν ξέρω πόση εμπιστοσύνη μπορώ να έχω στον εαυτό μου να μην φερθώ με προκατάληψη σε κάποιον που γραφει φαρδιά πλατιά στο προφίλ του ότι είναι πχ χουντικός.

Σίγουρα όλοι θέλουν να βρούν kindred spirits αλλα αν ο καθένας είναι ειλικρινής δε χρειάζεται να βάλει τίποτα στο προφίλ,αφού η κοσμοθεωρία και ο τρόπος που σκέφτεται φαίνεται σε κάθε του λέξη, από την καλημέρα μέχρι τη διαφωνία σε ένα ζήτημα θρησκείας η πολιτικής.

Το να ανακαλύψεις τον άλλο μέσα από τα λόγια του είναι ένα συναρπαστικό ταξίδι και εγώ τουλάχιστον δε θα ήθελα να το στερηθώ φιλτράροντας καθετί που λέει κάποιος μέσα από το πρίσμα της ταμπέλας που γραφει το προφίλ του.

Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα διακρίσεων, απλά νομίζω ότι πρέπει να σκεφτούμε τη διαφορα μεταξύ του αυτοπροσδιορισμού και της ανθρώπινης προσωπικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισέλ είμαι χριστιανή ορθόδοξη όμως λέω πάντα το σωστό και το ξέρεις αυτό, ποτέ δεν υπεράσπισα τον χριστιανησμό την εκκλησία και τους παπάδες όταν ήξερα ότι είχαν δίκιο κάποιες απόψεις, εγώ η ίδια κρήνω τους παπάδες και ότι έχει σχέση με την θρησκεία που σέβομαι.

Οταν λοιπόν πώ κάτι κατά του χριστιανισμού είμαι σωστή και λογική, όταν όμως είμαι υπέρ σε κάποιο θέμα ο άλλος θα πεί ότι "ναι καλά.. τα λέει επειδή θέλει να πενέψει αυτό που πιστέυει" άρα η άποψη μου παρόλο που είναι σωστή δεν ακούγετε. κατάλαβένεις γιατί το λέω; δεν θέλω συμπάθεια απο κανέναν όταν αυτή είναι βάση των ψέυτικών πιστέυω μου, απλά θέλω να είμαι αντικειμενική, πράγμα τα οποίο δεν το βλέπουν οι άλλοι. Θέλω απλά να γράψω και να ακουστώ, όχι να γράψω και να κριθώ σαν χριστιανή αλλα σαν χαρακτίρας:)
Τότε μην συμπληρώσεις το αντίστοιχο πεδίο, δεν θα σε υποχρεώσει κανείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υπενυθυμίζω το παρακάτω, mania, Palladin, kajira και Angie_Ann:
Τότε πρέπει να προστεθεί επιλογή "Αν θέλετε προσθέστε τα, δεν μου κάνει διαφορά", γιατί καμία απ' όσες υπάρχουν προσωπικά δεν με καλύπτει, γι' αυτό δεν ψήφισα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σε καμια περίπτωση δε θα συμπλήρωνα τα 3 πρώτα δεδομένα και θα προτιμούσα να μη μπούν καθόλου. Θεωρώ ότι είναι πολύ προσωπικά, και παρόλο που προφανώς κανεις δε ντρέπεται για τις πολιτικές του πεποιθήσεις κλπ, δεν είναι ωραίο πράγμα οι ταμπέλες οποιαδήποτε μορφής.

Γενικά πιστεύω ότι άλλο είναι να έχουμε πληροφορίες για κάποιον και άλλο να τον γνωρίζουμε, και προσωπικά προτιμώ να γνωρίσω κάποιον σιγά σιγά μέσα από αυτά που γραφει για τα ασήμαντα πράγματα και να αποφασίσω αν τον συμπαθώ η όχι. Ένας λόγος είναι ότι δεν ξέρω πόση εμπιστοσύνη μπορώ να έχω στον εαυτό μου να μην φερθώ με προκατάληψη σε κάποιον που γραφει φαρδιά πλατιά στο προφίλ του ότι είναι πχ χουντικός.

Σίγουρα όλοι θέλουν να βρούν kindred spirits αλλα αν ο καθένας είναι ειλικρινής δε χρειάζεται να βάλει τίποτα στο προφίλ,αφού η κοσμοθεωρία και ο τρόπος που σκέφτεται φαίνεται σε κάθε του λέξη, από την καλημέρα μέχρι τη διαφωνία σε ένα ζήτημα θρησκείας η πολιτικής.

Το να ανακαλύψεις τον άλλο μέσα από τα λόγια του είναι ένα συναρπαστικό ταξίδι και εγώ τουλάχιστον δε θα ήθελα να το στερηθώ φιλτράροντας καθετί που λέει κάποιος μέσα από το πρίσμα της ταμπέλας που γραφει το προφίλ του.

Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα διακρίσεων, απλά νομίζω ότι πρέπει να σκεφτούμε τη διαφορα μεταξύ του αυτοπροσδιορισμού και της ανθρώπινης προσωπικότητας.
Με την λογική αυτή, ταμπέλα δεν είναι και το φύλο; Ταμπέλα δεν είναι και ο τόπος διαμονής; Ταμπέλα δεν είναι και το επάγγελμα;
Επίσης, αν όλα αυτά φαίνονται απο τα μηνύματα κάποιου, ποιά η διαφορά να εμφανίζονται και στο προφιλ του, αν αυτός το επιθυμεί;

Θα επανέλθω αργότερα, είμαι πτώμα και πάω για ύπνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επιμένω, ας δούμε λίγο και το αν θα συμπλήρωνε κανεις μας αυτά τα παιδιά, αλλα και το αν θα τα χρησιμοποιούσε ποτε για αναζήτηση...

Επίσης sorry, αλλα δε συγκρίνεται η ταμπέλα του φύλου και επαγγέλματος, με τα πολιτικά, αλίμονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπενυθυμίζω το παρακάτω, mania, Palladin, kajira και Angie_Ann:

Επειδή έβαλες και το δικό μου όνομα μέσα, υπενθυμήζω ότι και ψήφησα και είπα γιατί και απάντησα με παραδείγματα, όσο για το άν είναι επιλογή του να το βάλεις οκ, κάντε το, προσωπικά δεν συμπληρώνω κάτι και τελειώνει, απλά όταν ρωτάμε κάτι περιμένουμε και απαντήσεις, όπως και έπραξα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Προσωπικά, θεωρώ ότι μπορούν να μπουν όλα ως πεδία στο προφίλ μας. Εφόσον κανένας δεν μας υποχρεώνει να τα απαντήσουμε, δεν βρίσκω τον λόγο να μη προστεθούν, εξάλλου είναι ευρέως διαδεδομένα πεδία στα περισσότερα site (έστω τύπου facebook, myspace κτλ).

Ωστόσο, δεν πιστεύω ότι θα έχουν μεγάλη ανταπόκριση από τα μέλη, καθώς η πολιτική στην Ελλάδα είναι καθαρά κομματική ενώ η θρησκεία κ η σεξουαλική κατεύθυνση είναι πολύ ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα (ακόμη, δυστυχώς ή ευτυχώς:/:). Κ επίσης, ακόμα κ σεξουαλική κατεύθυνση να υπάρχει στο προφίλ μας, για μένα δεν λειτουργεί αρνητικά εφόσον το αν ένας ιστότοπος είναι τόπος γνωριμιών κτλ κάνει ΜΠΑΜ από χλμ, κ το στέκι δεν δίνει τέτοια εικόνα προς τα έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λοιπον...
Προσωπικα δεν εχω προβλημα να μπει το καθενα απο αυτα απο την στιγμη που δεν ειναι υποχρεωτικη η συμπληρωση τους.
Και για την σεξουαλικη προτιμησει μπορει να μπει.Δεν εχει σχεσει εαν ειμαστε dating site.
Αντιθετα ετσι δειχνουμε οτι δεν εχουμε taboo οσων αφορα το θεμα, και οτι ειναι ποδεκτοι ολοι.
Γιατι το ιδιο πρεπει να ισχυσει για την θρησκεια.
Δεν ειμαστε site του Λιακοπουλου ή του Καρατζαφερη να βλεπουμε ποιος ειναι τι.
Και το ιδιο ισχυει με αυτη την λογικη και για τον πολιτικο προσδιορισμο.

Με λιγα λογια, απαξ και δεν ειναι υποχρεωτικο, δεν υπαρχει θεμα.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι το παρακατω...
Οτι εαν κανει ενα νεο μελος εγγραφη και οταν παει να δει το προφιλ του για να το συμπληρωσει, και δει οτι ρωταμε τοσα πολλα πραγματα, ισως καπου κωλωσει και σου πει "τι γινεται εδω ρε?Μηπως μας ρωτησουν και ποσες φορες παμε τουαλετα την μερα?"
Φυσικα οπως προειπαμε ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικη η συμπληρωση τους, και ισως καλο ειναι (εαν μπουν ταπαραπανω) να το βαλουμε σε εμφανη σημειο το παραπανω, αλλα παρολα αυτα ειμαι ακομα σκεπτικος στο πως θα χτυπαει στο ματι.

Και στην αλλη ακρη, ισως αυτα καλεσουν περισσοτερους με "ιδιατερες" προτιμησεις (στο καθε ενα απο αυτα) να ποσταρουν στο thread.

Δεν ξερω...πραγματικα δεν ξερω.
Δεν θα με ενοχλουσε, αλλα δεν ξερω πως θα φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Το όλο θέμα μου φαίνεται ίδιο με τις ταυτότητες και το θρήσκευμα. Και η εκκλησία υποστήριζε να υπάρχει το πεδίο και να είναι προαιρετικό να συμπληρώνεται, κάτι που φυσικά δεν έγινε αποδεκτό γιατί θα εξακολουθούσε να υπάρχει πίεση σε όσους δεν το συμπλήρωναν. Όχι ότι εδώ θα υπάρξει οποιασδήποτε μορφής πίεση σε όσους επέλεγαν να μην συμπληρώσουν τα 3 πρώτα πεδία. Επειδή αυτό το φόρουμ όμως ούτε έχει σκοπό τις γνωριμίες (όχι σε στυλ meeting αλλά dating) ούτε απ'όσο έχω καταλάβει είναι παρόμοιο με το facebook, αλλά εδώ γίνονται συζητήσεις, είναι κρίμα να κρίνονται οι απόψεις οποιουδήποτε με βάση κάποια προσωπικά του χαρακτηριστικά. Με το ίδιο σκεπτικό μπορεί να προστεθεί και το "χρώμα μαλλιών" γιατί μπορεί πχ κάποιος να θέλει να βρει ποιοι άλλοι έχουν τα ίδια μαλλιά με αυτόν ή να μη θέλει να ακούει την άποψη ατόμων με διαφορετικό χρώμα μαλλιών...:upside:
Ακόμα και στο παράδειγμα που έδωσε η Λία ("πχ ένας ομοφυλόφιλος θα λάβει πιο σοβαρά υπόψιν τη συμβουλή ενός άλλου ομοφυλόφιλου"), η λογική είναι λάθος. Και γιατί επειδή και ο άλλος είναι ομοφυλόφιλος θα πρέπει η άποψή του να θεωρηθεί εκ των προτέρων σωστότερη από κάποιον άλλο ομοφυλόφιλο? Το ίδιο ισχύει για δύο αριστερούς ή δύο βουδιστές.
Η βασική σκέψη πίσω απο τέτοια πεδία προφιλ είναι ότι αν συμπληρωθούν απο αρκετούς, τότε θα είναι εύκολο μέσω της αναζήτησης μελών να βρει ο καθένας άτομα στο στέκι που του μοιάζουν ιδεολογικά, κάτι που σε ορισμένες περιπτώσεις απόψεων που ανήκουν σε μειοψηφίες είναι εξαιρετικά δύσκολο IRL. Και όλοι θέλουμε να βρίσκουμε άτομα που ταιριάζουν οι απόψεις μας.
Το να βρει ένας κάποιον άλλο που του μοιάζει ιδεολογικά, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι κάτι εύκολο που μπορεί να γίνει μέσω μιας αναζήτησης στα χαρακτηριστικά του μέλους. Κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει μόνο μέσω της συζήτησης και της παρακολούθησης των απόψεων του καθενός. Αλλιώς ισχύει το παλιό και γνωστό ρητό "είσαι ότι δηλώσεις¨.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
διαφωνώ με τα 3 πρώτα...

Το "πολιτικός" προσανατολισμός είναι κάτι που φαίνεται μέσα από τα κείμενα του άλλου [τα σοβαρά έστω!] και μου φαίνεται τουλάχιστον... πλεονασμός να βγει κανείς και να το δηλώσει. Το αυτό ισχύει για θρησκευτικές η σεξουαλικές προτιμήσεις. Προσωπικά τις θεωρώ άχρηστες όπως δλδ και την αγαπημένη ατάκα απλά η τελευταία δεν είναι τόσο "κακή" και μάλλον ως ..χαριτωμενιά δεν ενοχλεί.

[αυτό για το σεξουαλικό προσανατολισμό και τα dating sites της υποβρύχιας είναι πολύ πετυχημένο σχόλιο Btw).
Αν μπει τέτοια επιλογή προσωπικά δεν θα συμπλήρωνα ποτέ [εκτός ίσως από την ατάκα] και προσωπικά μιλώντας θα με ενοχλούσε λίγο αν κάποιος έμπαινε στη λογική να το συμπληρώσει.

[πχ.. "Είμαι χριστιανός καθολικός"--και τι μας το λες, για να μας πουλήσεις θρησκευτικό συναίσθημα??!?! :confused:

ή "είμαι δεξιός/αριστερός/ κεντρώος/δεν μου ρχεται κάτι άλλο τώρα"-- γιατί? επειδή μας το είπες? Αυτό φαίνεται στο λόγο σου και στη συμπεριφορά σου και όχι σε ότι δηλώσεις σε ένα κουτάκι!:eek:]

imo πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για το Θρησκευτικός αυτοπροσδιορισμός ίσως να ήταν καλή ιδέα να είχε απλώς 3 επιλογές. Πιστεύω, Άθεος, Αγνωστικιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα και το πιστεύω δεν είναι άσπρο-μαύρο. Ποσο έντονα πιστεύω? Τυπικά μονο? Κι έχει κι άλλες επιλογές, πχ αδιαφορώ, δεν πιστεύω αλλα σέβομαι όσους πιστεύουν, περιφρονώ...

Aλλωστε μην ξεχνάμε την εντύπωση στους επισκέπτες και νέους, όπως είπε ο Mario...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν με απασχολεί αν θα προστεθεί κάτι από αυτά ή όχι. Αν δεν θέλω, απλά δεν θα τα συμπληρώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δε συμφωνώ καθόλου να μπουν τα τρία πρώτα, ανεξάρτητα αν πρόκεται για προαιρετική επιλογή ή όχι,για λόγους που ανέφεραν και οι άλλοι χρήστες που διαφωνούν αλλά και για έναν επιπλέον λόγο. (αν κάποιος το προανέφερε και δεν το είδα σορι)

Αποτελούν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και δεν ξέρεις ποτέ από ποιον και πώς μπορεί να χρησιμοποιηθούν.
Άσχετα αν αρχικά τους χρήστες τους προστατεύει η ανωνυμία του νετ, κάποια στιγμή αυτή η ανωνυμία αίρεται ή μπορεί να αρθεί.
Δεν υποννοώ σε καμία περίπτωση ότι οι admins έχουν τέτοια πρόθεση ή οι προθέσεις τους είναι άλλες από αυτές που λένε.
Αλλά καλό είναι να είμαστε ιδιαίτερα προσεχτικοί όταν μιλάμε για τέτοια θέματα καθώς δεν έχουν όλοι τις ίδιες αγαθές προθέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
διαφωνω με τα πρωτα τρια, ειδηκα με το σεξουαλικο κομματι, ο καθενας μπορει να δηλωσει οτι θελει, η να μην δηλωσει στην τελικη, ειναι στην κριση του καθενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
διαφωνώ με τα 3 πρώτα...

Το "πολιτικός" προσανατολισμός είναι κάτι που φαίνεται μέσα από τα κείμενα του άλλου [τα σοβαρά έστω!] και μου φαίνεται τουλάχιστον... πλεονασμός να βγει κανείς και να το δηλώσει. Το αυτό ισχύει για θρησκευτικές η σεξουαλικές προτιμήσεις. Προσωπικά τις θεωρώ άχρηστες όπως δλδ και την αγαπημένη ατάκα απλά η τελευταία δεν είναι τόσο "κακή" και μάλλον ως ..χαριτωμενιά δεν ενοχλεί.

[αυτό για το σεξουαλικό προσανατολισμό και τα dating sites της υποβρύχιας είναι πολύ πετυχημένο σχόλιο Btw).
Αν μπει τέτοια επιλογή προσωπικά δεν θα συμπλήρωνα ποτέ [εκτός ίσως από την ατάκα] και προσωπικά μιλώντας θα με ενοχλούσε λίγο αν κάποιος έμπαινε στη λογική να το συμπληρώσει.

[πχ.. "Είμαι χριστιανός καθολικός"--και τι μας το λες, για να μας πουλήσεις θρησκευτικό συναίσθημα??!?! :confused:

ή "είμαι δεξιός/αριστερός/ κεντρώος/δεν μου ρχεται κάτι άλλο τώρα"-- γιατί? επειδή μας το είπες? Αυτό φαίνεται στο λόγο σου και στη συμπεριφορά σου και όχι σε ότι δηλώσεις σε ένα κουτάκι!:eek:]

imo πάντα :)
Διαφωνώ με τα 3 πρώτα (σεξουαλικός/θρησκευτικός/πολιτικός προσανατολισμός) για τους ίδιους λόγους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Με την λογική αυτή, ταμπέλα δεν είναι και το φύλο; Ταμπέλα δεν είναι και ο τόπος διαμονής; Ταμπέλα δεν είναι και το επάγγελμα;
Οχι δεν ειναι το ιδιο. Το ιδιο προκατειλλημενος ειναι ο κοσμος για το που μενεις, και το ιδιο ειναι για το αν εισαι ακροδεξιος ή μουσουλμανος ;

Επίσης, αν όλα αυτά φαίνονται απο τα μηνύματα κάποιου, ποιά η διαφορά να εμφανίζονται και στο προφιλ του, αν αυτός το επιθυμεί;
Ξεκιναω απο αυτο, γιατι εδω εγκειται το ολο θεμα. Και το σχολιασε πολυ ευστοχα η Idril. Ο κοσμος δεν ειναι οσο ωριμος οσο χρειαζεται , για να βλεπει παντου "κατηγοριες" και να μην τους δινει σημασια, να μην τις βλεπει σαν ταμπελες δλδ.

Επισης συμφωνω με faithplus + ΧΡΖ

Προσωπικα δε θα με ενοχλουσαν. Ομως πχ αν υπαρχει το πεδίο και καποιςο δε το συμπληρωνει, οι υπολοιποι και παλι θα κανουν τις υποθεσεις τους. Σου λεει, "γιατι δε το συμπληρωνει και το κρυβει" ; Λαθος σκεψη κι αυτη, αλλά θα γινει. Οπως και με τις ταυτοτητες που αναφερθηκε.

Ναι μεν ειναι ενα εργαλειο για ανευρεση κοινων, αλλά απο την αλλη ειναι σαν να ξεχωριζει τα ατομα, οχι να τα ενωνει. Δε με νοιαζει αν η mania ειναι Χ.Ο και εγω δεν εχω πειστει απο αυτη τη θρησκεια. Με νοιαζει οτι θα συζητησουμε ομορφα μαζι, ή θα παμε για bowling και θα περασουμε καλα. :)

Στην τελική τα βαζετε πειραματικά μερικους μηνες και βλεπουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Το θεμα ειναι λιγο περιπλοκο... Προσωπικα δεν εχω καπιο προβλημα με το να προστεθει καπιο απο τα πεδια , ισα-ισα αν μπουν θα τα συμπληρωσω κιολας. Ομως ετσι δεν θα φερνει το φορουμ πιο πολυ σε ενα site γνωριμιων κλπ (δεν θελω να ονοματισω... ξερετε τα κλασικα site με friends, που ανεβαζεις φωτογραφιες κλπ). Θελω να πω οτι, φορουμ ειμαστε, τις ιδεες μας (πολιτικες-θρησκευτικες) λιγο πολυ της ξερουμε ο ενας για τον αλλον, και η σεξουαλικοτιτα παλι ειναι ενα χαρακτιριστικο που ειναι αυστιρα προσωπικο, ασχετα αν οι περισσοτεροι δεν εχουμε προβλημα να δηλωσουμε τις σεξουαλικες μας προτιμισης.
Περα απο αυτο, ωσων αφορα τον πολικο προσανατολισμο, δεν ειναι καπως ακυρο;... Θελω να πω, εγω δεν πιστευω ουτε στον κουμουνισμο, ουτε στον σοσιαλισμο, ουτε στην δεξια κλπ και δηλωνω αδιαφορος, ποσους ομως εχει ακουσει ο καθενας μας να δηλωνουν κατι και στην πραξη να φαινετε οτι ειναι κατι τελιος διαφορετικο;... Εγω τουλαχιστων ξερω πολους "κουμουνιστες" και "σοσιαλιστες" που τελικα ειναι δεξιοι η και φασιστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αν και με έχουν καλύψει όλοι οι υπόλοιποι πέρα από το αγαπημένο ρητό όλα τα άλλα τα θεωρώ περιττά (όχι ότι και το ρητό δεν είναι)...Γενικά με το όλο στυλάκι του στέκι δεν μου κολλάνε να υπάρχουν αυτές οι επιλογές ακόμα και προαιρετικές... Και βασικά δεν με νοιάζει να μάθω την θρησκεία του άλλου, την σεξουαλικότητα του ή τον πολιτικό του προσανατολισμό, άλλωστε λίγο πολύ μεταξύ μας γνωριζόμαστε και ξέρουμε τι πιστεύουμε γιατί διαλέξαμε εμείς να το πούμε μέσα από συζητήσεις....

Και ναι πιστεύω ότι στο μάτι ενός καινούριο μέλος θα του φαινόντουσαν κάπως αυτά τα πεδία...έστω και μη υποχρεωτικά που είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top