Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

DrJu5tM3

Νεοφερμένος

Ο DrJu5tM3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε?Σας άρεσε?


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Σημείωση:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Το θέμα αυτό ήρθε στο τέλος του αφού αντικαταστάθηκε από την κατηγορία Movie Mini Reviews
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμμ, τον τελευταίο καιρό έχω παρακολουθήσει αρκετές. Μια που ξεχώρισα ήταν το Dogville. Παρ'οτι στο πρώτο μισάωρο έβριζα και έλεγα "Τι θέλω και τα παιρνω αυτα τα κουλτουριάρικααααα???" αλλά μετά όταν συνηθισα τη σκηνοθεσία και αρχισε να ξετυλίγεται η υποθεση πορώθηκα! Και το τελος, αρκετα ανακουφιστικο... Σαν την "καθαρση" που μαθαιναμε στο σχολειο οτι γίνεται στο τέλος μιας αρχαιας τραγωδίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
χμμμ δεν μπορώ να θυμηθώ ποία ταινία είδα τελευταία αλλα αυτην που ξεχώρισα από αυτές που έχω παρακολουθήσει τελευταία είναι το Dogville. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στο σινεμα η τελευτεα που ειδα ητανε η "Συμορια των 12" , Γενικα η τελευτεα που ειδα ητανε η "Viva Las Vegas" Αν και κανονικα δεν ειναι κανονικη ταινια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στους κινηματογράφους παίζεται... :-) Συστήνεται για περίοδους εξεταστικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Comfortably-numb

Νεοφερμένος

Ο Comfortably-numb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αυτός που έκανε το π έκανε και το ρέκβιεμ .. έχω κολλήσει δεν μπορώ να τον θυμηθώ. άρρωστο και μεγαλοφυές αυτό.. τελευταια είδα το hitchhiker guide to galaxy .. απίστευτη βαρεμάρα δυστυχώς.. έχω δει και άλλες με αγγλικό χιούμορ αλλά τούτη :S κορυφαίο το ρομποτάκι ο μάρβιν, είχε και μερικές ιδέες καλές, αλλά κατά τα άλλα , βαρεμάρα.. αγωνιούσα να τελειώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το Lemony Snicket's A Series Of Unfortunate Events είδα τελευταία φορά που πήγα σινεμά (πριν κανα μήνα δηλαδή :bleh:). Νταξ πλάκα είχε, οι γνωστές χαζοχαρούμενες γκριμάτσες του Jim Carrey aeheahheah.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Comfortably-numb

Νεοφερμένος

Ο Comfortably-numb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
btw ο carrey έχει κάνει μεγάαααλη στροφή από τότε που απλά έκανε γκριμάτσεεες! Τσεκάρετε eternal sunshine of a spotless mind, man on the moon, και το άλλο με το big brother!!! Από τους αγαπημένους πλέον, ενώ παλιά δεεεν βλεπόταν, για μέναα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garfield

Νεοφερμένος

Ο garfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Aaa, αυτή η συζήτηση μου άνοιξε την όρεξη για Romero. Το παλιο, καλό, "η νύχτα των ζωντανών νεκρών".
'Η "πως μια b movie εκτοπιζει τα θωρηκτά από την κορυφή". 'H "βάλτε τους φίλους σας να παίξουνε εαν δεν έχετε τα φράγκα για τους Star" :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από garfield :
Aaa, αυτή η συζήτηση μου άνοιξε την όρεξη για Romero. Το παλιο, καλό, "η νύχτα των ζωντανών νεκρών".
Όντως ο "άτιμος" ήξερε να φτιάχνει ατμόσφαιρα παρόλο που είχε λίγα μέσα :thumbsup:.... ʼλλοι με περισσότερα μέσα αλλά και budget μεγαλύτερο δεν των έχουν αγγίξει καν :thumbsdown:.
Το μόνο που με χαλάει στα έργα του είναι καμία φόρα το πως έχει “φτιάξει” τα ζόμπι, πολλές φόρες μου προκαλούν γέλιο :hmm:. Αλλά τον δικαιολογώ λόγο εποχής γυρισμάτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garfield

Νεοφερμένος

Ο garfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Mιλάω για το μακρινό 1968 με κόστος μόλις 144.000$, όταν οι αντίστοιχες ταινίες κόστιζαν τα πολλαπλάσια. Αλλά οι ηθοποιοί όλοι φίλοι του και δεν πήραν φυσικά αμοιβή, το φιλμ ασπρόμαυρο, τέλειωσε σε χρόνο ρεκόρ και πιστεύω πως θα συμφωνείς μαζί του πως το αποτέλεσμα ήταν επιβλητικό.
Μήπως έχει δει κανείς την άλλη αγαπημένη ταινία (κι αυτή πολυ παλιά) του Kristof Kislofski "η διπλή ζωή της Βερόνικα?". Αν την πετύχετε (καλοκαιράκι έρχεται, όλο και κάποια αφιερώματα θα κάνουν) μη τη χάσετε. Προσωπικά πιστεύω πως είναι εντελώς ακατάλληλη για το σπίτι, μόνο σε αίθουσα να τη δείτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
δείτε και τα τρία χρώματα του κισλόφσκι (στην κόκκινη ταινία πρωταγωνιστεί η ηρωίδα της διπλής ζωής της βερόνικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
δείτε και τα τρία χρώματα του κισλόφσκι (στην κόκκινη ταινία πρωταγωνιστεί η ηρωίδα της διπλής ζωής της βερόνικα).

Χμμμ, εγώ παντως ειμαι λιγο επιφυλακτικη απέναντι σε αυτά τα "κουλτουριάρικα" απο τότε που είχα επιχειρήσει να δω τη "Νοσταλγία" του Ταρκόφσκι και με πήρε ο ύπνος γιατι δεν είχα καταλάβει χριστο! Έκτοτε όποτε ακούω ταινία που το όνμα του σκηνοθέτη λήγει σε -σκι την αντιμετωπίσω με σκεπτικισμό :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garfield

Νεοφερμένος

Ο garfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Eλααα, τό 'θαψες το έργο! :D
Τι να πω κι εγώ που έφαγα τα νιάτα μου στην Αλκυονίδα και στο Στούντιο?
Εποχές.....
Θυμάμαι και μια ελληνική ταινία, που μου χρησίμευσε αργότερα στο παιχνίδι της παντομίμας, καθ' ότι κανείς δεν έβρισκε τον τίτλο "πέφτουν οι σφαίρες σαν το χαλάζι κι ο πληγωμένος σκηνοθέτης αναστενάζει". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liono

Νεοφερμένος

Ο liono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
"το μυστικο του νοεμβρη".αρκετα καλη κ μαλιστα ελληνικης παραγωγης!! 8) 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Τελευταιες 3 ταινιες ηταν το Mr & Mrs Smith,το Hitchhiker's Guide to the Galaxy και 5 φορες που ειδα το Star Wars Ep3(τις 2 με τον yomanation).Πολυ καλες κ οι 3 για το ειδος τους,αλλα η αδυναμια/ψυχωση μου ειναι το StarWars,οποτε δεν ειμαι κ πολυ υποκειμενικος... ;) :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Twisted φοβερη ταινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Κινηματογράφο πηγαίνω πολύ σπάνια.. Η τελευταία που είδα ήταν οι "Απίθανοι"...! Την επόμενη εβδομάδα όμως θα πάω στο Mr & Mrs Smith..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Μόλις είδα σε DVD το Blade Trinity. Πιάνει ή μονο για κινηματογράφο μιλάμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Πιάνει, όμως αυτό δε βοηθάει το Trinity που, ούτως ή άλλως, είναι μια ελεεινή πατάτα... :thumbsdown:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top