Ποια είναι η αγαπημένη σας στάση στο σεξ;

Ποια είναι η αγαπημένη σας στάση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 337)
  • Ιεραποστολικό (missionary)

    Ψήφοι: 40 11.9%
  • Στα 4 (doggie style)

    Ψήφοι: 137 40.7%
  • Ψαλίδι (scissors)

    Ψήφοι: 6 1.8%
  • Η κοπέλα από πάνω

    Ψήφοι: 80 23.7%
  • Η κοπέλα από πάνω (με πλάτη προς τον άντρα)

    Ψήφοι: 10 3.0%
  • 69

    Ψήφοι: 11 3.3%
  • Στα όρθια

    Ψήφοι: 20 5.9%
  • Με τα πόδια της πάνω από το κεφάλι (υψομετρικά)

    Ψήφοι: 17 5.0%
  • Άλλη (περιγράψτε σε post)

    Ψήφοι: 16 4.7%

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Η κοπέλα από πάνω the best !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμα....:redface: Δεν έχω καταλήξει...
πρέπει να το ψάξω κ'άλλο το θέμα ενδελεχώς...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Οποιαδήποτε , αρκεί να είναι αφετηρία - βλέπω τα δρομολόγια και συνήθως βρίσκω και να κάτσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Οι περισσοτερες ...Οταν ο συντροφος ειναι εμπειρος ξερει τι με ευχαριστει και ξερω τι θελει ...οταν σκοπος και των δυο μας ειναι να παιξουμε ,να γινουμε ενα και να ευχαριστηθουμε μαζι...τοτε δεν υπαρχουν στασεις ....υπαρχει φαντασια ,ερωτας και ευχαριστηση...
Το θέμα είναι να βολεύεσαι κιόλας. Θεωρώ λοιπόν λίγο δύσκολο κάποιος να βολεύεται σε όλες τις στάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Στάση κολιάτσου!!!! :stunned: Α, δεν έχω όρεξη για τόσο σοβαρά θέματα σήμερα.....αα.αα...!!!! :blink: Θα επανέλθω.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η γυναίκα από πάνω, ακριβώς όπως στην 9η Πύλη η Εμανουέλ Μπεάρ με τον Τζόνι Ντεπ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Η αγαπημένη μου στάση είναι η στύση, δεν ξέρω άμα καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Η αγαπημένη μου στάση είναι η στύση, δεν ξέρω άμα καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ...
Απολυτως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κατά τη διάρκεια της "πεοχειλίας".


Λολ, τι γλωσσοπλάστης,
κάνει λάθη χωρίς να αλλάζει το νόημα των λέξεων :P :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Η αγαπημένη μου στάση είναι η στύση, δεν ξέρω άμα καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ...
Αξιόλογη στάση, αρκεί να υπάρχει ανάλογη ανταπόκριση εκείνη τη στιγμή...Για φαντάσου να είσαι σε δημόσιο χώρο και να μην ξέρεις τι να την κάνεις...τη στύση...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Όλες καλές είναι, αλλά αν μου έλεγαν -λέμε τώρα- ότι από δω και πέρα για κάποιον λόγο θα πρέπει να περιοριστώ μόνο σε δύο στάσεις, θα διάλεγα την κλασσική (καλύτερη επαφή και πιο ¨συναίσθημα¨) και εγώ από πάνω (μόνο έτσι μπορώ να φτάνω, άντε και κάτι φορές, πιο σπάνια, με την κλασσική). Τα άλλα είναι για ¨εμπλουτισμό¨, αυτές τις δύο τις θεωρώ την... ραχοκοκκαλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Αξιόλογη στάση, αρκεί να υπάρχει ανάλογη ανταπόκριση εκείνη τη στιγμή...Για φαντάσου να είσαι σε δημόσιο χώρο και να μην ξέρεις τι να την κάνεις...τη στύση...:whistle:


μπαίνεις στο πρώτο κτελ που περνάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ολες,αλλα παντα μου αρεσει να ξεκιναω με ιεραποστολικο,και στη συνεχεια οι αλλες στασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Όλες καλές είναι, αλλά αν μου έλεγαν -λέμε τώρα- ότι από δω και πέρα για κάποιον λόγο θα πρέπει να περιοριστώ μόνο σε δύο στάσεις, θα διάλεγα την κλασσική (καλύτερη επαφή και πιο ¨συναίσθημα¨) και εγώ από πάνω (μόνο έτσι μπορώ να φτάνω, άντε και κάτι φορές, πιο σπάνια, με την κλασσική). Τα άλλα είναι για ¨εμπλουτισμό¨, αυτές τις δύο τις θεωρώ την... ραχοκοκκαλιά
Μόνο που βλέπεις τον/την αλλον/η να αναστενάζει ανάβεις πιο πολύ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Στα 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στον πολυέλαιο. Σου δίνει την αίσθηση της περιπέτειας.

PS: προσωπικά απολαμβάνω τις περισσότερες στάσεις, οπότε παίρνω την τομή των στάσεων με τις στάσεις όπου μπορεί μία γυναίκα να φτάσει σε οργασμό. Κι αυτό γιατί η ικανοποίηση της συντρόφου μού δίνει εξτρά ευχαρίστηση.
Έτσι, λοιπόν, μέχρι πριν κάμποσο καιρό θα έλεγα "η γυναίκα από πάνω", γιατί έτσι (νόμιζα) ότι μπορούσαν να φτάσουν σε οργασμό.

Τελικά όμως κατέληξα στο εξής συμπέρασμα: η στάση στην οποία μπορεί μία γυναίκα να έρθει σε οργασμό/ούς είναι ένα περίπλοκο θέμα: εξαρτάται από την ανατομία της εκάστοτε κοπέλας, από το πόσο καλά ξέρει το σώμα της, από την τεχνική του άντρα (μεταξύ άλλων το πόσο γρήγορα μαθαίνει την σύντροφό του ώστε να την ικανοποιεί) και, last but not least, από την μεταξύ τους χημεία. Ειδικά το αν υπάρχει ή όχι το τελευταίο μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά στο ποια μπορεί να γίνει η αγαπημένη στάση ενός ζευγαριού.

Συνεπώς, με δεδομένη την ύπαρξη κατάλληλης χημείας, απαντώ ότι δεν έχω προτίμηση: όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
το συντριβανατο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,066 μηνύματα.
Στον πολυέλαιο. Σου δίνει την αίσθηση της περιπέτειας.

PS: προσωπικά απολαμβάνω τις περισσότερες στάσεις, οπότε παίρνω την τομή των στάσεων με τις στάσεις όπου μπορεί μία γυναίκα να φτάσει σε οργασμό. Κι αυτό γιατί η ικανοποίηση της συντρόφου μού δίνει εξτρά ευχαρίστηση.
Έτσι, λοιπόν, μέχρι πριν κάμποσο καιρό θα έλεγα "η γυναίκα από πάνω", γιατί έτσι (νόμιζα) ότι μπορούσαν να φτάσουν σε οργασμό.

Τελικά όμως κατέληξα στο εξής συμπέρασμα: η στάση στην οποία μπορεί μία γυναίκα να έρθει σε οργασμό/ούς είναι ένα περίπλοκο θέμα: εξαρτάται από την ανατομία της εκάστοτε κοπέλας, από το πόσο καλά ξέρει το σώμα της, από την τεχνική του άντρα (μεταξύ άλλων το πόσο γρήγορα μαθαίνει την σύντροφό του ώστε να την ικανοποιεί) και, last but not least, από την μεταξύ τους χημεία. Ειδικά το αν υπάρχει ή όχι το τελευταίο μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά στο ποια μπορεί να γίνει η αγαπημένη στάση ενός ζευγαριού.

Συνεπώς, με δεδομένη την ύπαρξη κατάλληλης χημείας, απαντώ ότι δεν έχω προτίμηση: όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω.

Όλα αυτά είναι το ήμισυ του παντός και είναι σωστά. Εύγε! Θα σου πω όμως κάτι πολύ βασικό, ξανά, γιατί η επανάληψη είναι μήτηρ πάσης μαθήσεως:

Δεν έχει σημασία να το νιώθει μόνο στο κορμί, ούτε να κάθεται σαν ξύλο περιμένοντας να την φτάσεις σε οργασμό. Σκοπός είναι πρώτα να το νιώθει στον εγκέφαλο, να το ευχαριστιέται, να συμμετέχει, να δίνεται, να ικανοποιείται και να σε ικανοποιεί.

Στον εγκέφαλο είναι το μυστικό φίλε μου. Όχι στο κορμί αποκλειστικά.

Που διαφωνώ, ότι λείπει κάτι δηλαδή στο πόστ:

Τι νόημα έχει "η εξτρά ευχαρίστησή σου, από την ευχαρίστηση της συντρόφου" άμα είναι να σε βάλει κάτω, να σε ανάψει, να έρθει σε οργασμό και ύστερα πρίν εσυ τελειώσεις, να σηκωθεί και να πάει να παίξει με τις Barbie και το playstation 3 της, λέγοντάς σου "για σένα μεγάλε υπάρχει και η τουαλέτα, εγω πάω να παίξω ένα Pro Evolution τώρα που ήρθα σε οργασμό";

Πρέπει να είναι συνδυασμένη η απόλαυση. Δούναι και λαβείν. Όχι μόνο δούναι μέχρι να βγεί ο Δούναβης από τον Κόλπο Γκράντε και μετά λαβείν εσύ άντρα το μόριο και περιπάτει.

Η μέγιστη ευχαρίστηση έρχεται από τη μεγιστοποίηση της χρησιμότητας του σώματος και του πνεύματος ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ στη σεξουαλική πράξη. Και ναι, όταν είσαι με τη Μια και Μοναδική, όλες οι στάσεις είναι υπέροχες. (παρόλαυτά, ας μη γελιόμαστε, όλο και κάποια αγαπημένη στάση θα υπάρχει, λίιιιγο παραπάνω από τις υπόλοιπες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Τι νόημα έχει "η εξτρά ευχαρίστησή σου, από την ευχαρίστηση της συντρόφου" άμα είναι να σε βάλει κάτω, να σε ανάψει, να έρθει σε οργασμό και ύστερα πρίν εσυ τελειώσεις, να σηκωθεί και να πάει να παίξει με τις Barbie και το playstation 3 της, λέγοντάς σου "για σένα μεγάλε υπάρχει και η τουαλέτα, εγω πάω να παίξω ένα Pro Evolution τώρα που ήρθα σε οργασμό";

Πρέπει να είναι συνδυασμένη η απόλαυση. Δούναι και λαβείν. Όχι μόνο δούναι μέχρι να βγεί ο Δούναβης από τον Κόλπο Γκράντε και μετά λαβείν εσύ άντρα το μόριο και περιπάτει.

Δεν έχω ακούσει ποτέ να έχει συμβεί αυτό που λες. :eek: Αντιθέτως έχω ακούσει για άντρες που τελειώνουν σε Χ χρόνο χωρίς να ενδιαφερθούν (ή να μπορέσουν) να ικανοποιήσουν και τη σύντροφό τους. Δηλαδή αυτό που μου λες μου φαίνεται απίστευτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top