Ποια είναι η πρώτη κονσόλα που αποκτήσατε;

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Η πρώτη κονσόλα που μου αγόρασαν οι γονείς μου, ήταν ένα Master System - 2, το 1994 αν θυμάμαι καλά. Είχε το Αlex kidd στη μνήμη του και σε κασσέτα είχα το Sonic - 1, το World cup Italia '90 και ένα ΄παιχνίδι Τέννις που δε θυμάμαι το όνομά του. Ακόμα θυμάμαι τη χαρά μου - Τότε όποιος είχε κάτι τέτοιο θεωρούταν ''Βασιλιάς''. :D Οι φίλοι μου κάναν ουρά στο σπίτι μου για να παίξουν. :D Δυστυχώς δε το έχω τώρα. :( Κρίμα θα 'ταν κάτι σαν αντίκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
το αταρι το 1986
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για εμενα ηταν ενα Super Nidento ... νομιζω οτι ηταν η εκδοση που ειχε ενα mario μεσα. Ακομη και αν το εχω, δεν θα λειτουργει. Επισης ηταν η μοναδικη κονσόλα. Μετα πηγα σε PC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Για εμενα ηταν ενα Super Nidento ... νομιζω οτι ηταν η εκδοση που ειχε ενα mario μεσα. Ακομη και αν το εχω, δεν θα λειτουργει. Επισης ηταν η μοναδικη κονσόλα. Μετα πηγα σε PC

Κι εγώ το ίδιοοοο :clapup: και μάλιστα εκτός από την Mario έχω και Lion King, και μάλιστα λειτουργεί πολύ καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το αγαπημενο μου παινχιδι στην κονσολα ηταν το Donkey Kong ... Οχι το κλασσικο ... νομιζω Donkey Kong conutry λεγονταν και ηταν 3 σειρες ... ειχα αφιερωσει απιστευτα πολλες ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα ητανε μια κοσλολιτσα που ειχε παραπολλα παιχνιδια στην μνημη της που την ειχε παρεει η νονα μου. Δεν θυμαμε το ονομα ομως. Ηταν μαυρη και ειχα φαΐ κολλιμα με το super mario. Επαιζα παραπολες ωρες την ημερα τοτε. Καπια στιγμη χαλασε, μου πειρε ο πατερας μου μια αλλη πειρα και μια κασετα που ειχε μεσα μπολικα παιχνιδια μετα χαλασε και αυτη και το επομενο που πειρα ηταν το πρωτο μου pc, μετα πειρα και το δευτερο μετα πειρα και ενα x-box να το εχω για να σκονιζετε, να ξεσκονιζει και κατι η καθαριστρια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael

Νεοφερμένος

Ο Michael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ένα ΑΤΑΡΙ ήταν με κάπου 180 νομίζω παιχνίδια στη μνήμη του. Το έχω κάπου στην αποθήκη, αλλά αμφιβάλλω αν δουλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filakhs

Νεοφερμένος

Ο filakhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
η προτη μου κονσολα πριν πολα χρονια χμμμμμ

spectrum,atari,amiga,panasonic fx10,ps1,ps2.

και περιμενω για το ps3 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Amiga 500 (αν μπορεί να θεωρηθεί κονσόλα η Αmiga) και ενα ATARI 2600...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Οχι η Amiga ηταν κανονικος υπολογιστης.
Εγώ πήρα πριν 20 χρόνια ενα pong με περιστροφικά χειριστηρια, ειμαι παππούς.
Δεν ξαναειχα κονσολα μεχρι πριν απο κανα χρονο που μου χαρισαν ενα cube με το ikaruga μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ένα από τα πρώτα atari.
Μετά υπολογιστή και μετά αγόρασα το atari jaguar, αν το θυμάστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
sony νομιζω η nintento με τον μαριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρωτη κονσόλα atari και μετα sega mega drive.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το πισί μου. :inlove:



Δεν είχα κονσόλες εγώ, χα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Με την παρακατω χρονολογικη σειρα :

ATARI 2600






ΑΜSTRAD CPC 6128





AMIGA 500 (1MB RAM, 2o disc drive)




Kαι μετα η εποχη των PC που ομως δε ξεκινησε με 486, αλλα με pentium 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Το αταρι το πρςτο το θυμαμε ποσο καιρο ειχα να δω κατι τετειο
:P:clapup::clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κλασσικά το ατάρι και μετά το Game Boy της Nintendo. Μετά το πήγα Sony :P play station :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Atari 2600 (μούφα από Κίνα)... έκτοτε δεν πήρα άλλη... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μόνο υπολογιστή,τα άλλα τα θεωρώ λίγο ως πολύ ανοησίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ατάρι το πρώτο μου και αυτό ήταν το ξύλινο τότες με τα 2 κουμπιά όλα κιόλα δεν θυμάμε μάρκες μηλάω προιστορικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top