Ποια η γνώμη σας για τα αγόρια που κάνουν piercing στη μύτη;

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Οι πιο πολλοί γονείς αντιδρούν σε σκουλαρίκια και tatoos. Αν θες να το κάνεις, τους φέρνεις προ τετελεσμένου και δεν μπορούν να πουν τίποτα μετά.

Εγώ στους άντρες προτιμώ σκουλαρίκι στο ένα αυτί κι όχι κάτι κρεμαστό.

Στη μύτη, ειδικά αν πρόκειται για κρίκο που κρέμεται στο κέντρο, μου φέρνει αηδιαστικές ιδέες ότι μπορεί να είναι λερωμένο και με άλλα πράγματα το σκουλαρίκι :P
Ο κρίκος έχει θετικό όμως. Είχα ένα φίλο που έκανε κρίκο στο λύκειο και το έκρυβε μέσα στη μύτη όταν έπρεπε :bleh:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Βασικα ότι γουσταρει ο καθενας κανει, δεν θα με πείραζε αν το υπολοιπο 99% ηταν οκ, στο σκουλαρικι θα κολλησω? 😂😂😂
 

Nontii

Νεοφερμένος

Ο Nontii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ πάντως πιστεύω πως αυτά δεν έχουν και πολύ σημασία, αν ο άλλος έχει σκουλαρίκι στη μύτη ή όχι, είτε είναι άνδρας είτε γυναίκα και αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο από όλα είναι η ταμπέλα, του τύπου «τα σκουλαρίκια στη μύτη/χείλος/γλώσσα κλπ είναι μόνο για κορίτσια.» ΟΧΙ δεν είναι. Επειδή εσυ που πιστεύεις αυτό ζεις με πρότυπα του 1950 δεν πάει να πει ότι ισχύουν και σήμερα. Εγώ για παράδειγμα ειμαι αγορι, όχι αλήτης και ούτε ποτε μου άρεσαν οι «αλητάμπουρες», ούτε φυσικά είχα τέτοιους φίλους και έχω ένα πολύ μικρό διακριτικό σκουλαρίκι στη μύτη. Α! και πάντα καλούς βαθμούς στο σχολείο. Τα λέω αυτά για να καταλάβουν μερικοί στενόμυαλοι ότι ένα απλό σκουλαρίκι δεν σχετίζεται με Τ Ι Π Ο Τ Α! Ούτε νε ανασφάλειες, ούτε με ναρκωτικά, ούτε με προσωπικότητα. Απλά ένα διακοσμητικό, αυτό και τίποτα άλλο, ως εκεί.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δε με ενοχλεί ίσα ίσα έχω δει νέα παιδιά κουκλακια! Στην εποχή μου δεν έβαζαν σκουλαρίκι ήταν στη μόδα τα τατου κάτι αλυσίδες στο λαιμό κ τέτοια. Εγώ εκεί κάπου στα 16-18 τρελαινομουν με τους ραπερς το ντυσιμο εννοώ αν ήταν και στην πραγματικοτητα έκοβα φλέβα.
Οχι καθόλου δεν με ενοχλεί! Και ο γιος μου να μου το ζητουσε δε θα είχα θέμα!
Τώρα βέβαια αμα δω έναν στην ηλικία μου με σκουλαρίκι στη μυτη κάπως θα μου ξενίσει αλλά οκ μπορεί να είναι πολυ μποέμ τυπος! Αμα το υποστήριζεις...
Αν πχ ερχόταν ο άντρας μου μια μέρα με χάλκα στη μυτη νομίζω πως η θα τον είχαν ποτισει τίποτα η εγώ θα έβλεπα όνειρο.
Σίγουρα θα έκλαιγα από τα γέλια <3
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
34 δεν είσαι; Μια χαρά ηλικία είναι για σκουλαρίκι στη μύτη.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
34 δεν είσαι; Μια χαρά ηλικία είναι για σκουλαρίκι στη μύτη.
Στον άντρα μου δε νομίζω:P
Σε άλλους ε εντάξει δε ξερω, αμα το υποστηρίζουν.. Κάνω εικόνα γνωστους μου συνομιλήκους και δε μου ρχεται... Είναι θέμα στυλ.. Δεν εχω τέτοιες παρέες με τέτοιο στυλ, ειμαι άλλο στυλ. Αλλά δε με ενοχλεί!
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εγώ όταν ήμουν 22 χρονών σκεφτόμουν να βάλω σκουλαρίκι στα αυτιά και να κάνω tattoo μια νυχτερίδα αλλά μου έφυγε η ιδέα και δεν έβαλα σκουλαρίκι ποτέ.

Τώρα για μύτη, αν δω γυναίκα εντάξει αλλά έφηβο ή άντρα θα μου κακοφανεί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στον άντρα μου δε νομίζω:P

Πόσο χρονών είναι ο άντρας σου ;
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ όταν ήμουν 22 χρονών σκεφτόμουν να βάλω σκουλαρίκι στα αυτιά και να κάνω tattoo μια νυχτερίδα αλλά μου έφυγε η ιδέα και δεν έβαλα σκουλαρίκι ποτέ.

Τώρα για μύτη, αν δω γυναίκα εντάξει αλλά έφηβο ή άντρα θα μου κακοφανεί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Πόσο χρονών είναι ο άντρας σου ;
37!
Αλλά ποτε δεν ήταν τέτοιος τυπος. Ήταν από τους τυπους που δε θα ριχνα βλέφαρο στα 20 :P

Εγώ είχα σε διάφορα σημεία του σωματος.. Πιρσινγκ εννοώ .. Αλλά γρήγορα τα έβγαλα, ίσως τα κράτησα καμμια 5ετια..
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό μου θύμισε τον πατέρα μου όταν στα 18 είχα κάνει κι εγώ σκουλαρίκι στην μύτη και μου είπε δεν μ'αρέσει με ύφος λές και ήμουν παράσιτο.
Αλλά τα τατουάζ που έκανα μετά δεν ήταν ταμπού.
Κλαίω.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι απλά δεν μπορεί να είναι ο καθένας οπως γουστάρει.
Άντρας, γυναίκα,whatever else με πιρνσινγκ χωρίς , με στρέτσινγκ με τατού.
Και τι λόγος πέφτει στον άλλον για το πως είναι κάποιος.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Άντρας, γυναίκα,whatever else με πιρνσινγκ χωρίς , με στρέτσινγκ με τατού.
Και τι λόγος πέφτει στον άλλον για το πως είναι κάποιος.

Δυστυχώς ειδικά σε ορισμένους χώρους εργασίας δεν μπορούμε να είμαστε όπως γουστάρουμε.Αυτό έχει να κάνει και με τα μούσια.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
37!
Αλλά ποτε δεν ήταν τέτοιος τυπος. Ήταν από τους τυπους που δε θα ριχνα βλέφαρο στα 20 :P

Αυτό μου θύμισε τον πατέρα μου όταν στα 18 είχα κάνει κι εγώ σκουλαρίκι στην μύτη και μου είπε δεν μ'αρέσει με ύφος λές και ήμουν παράσιτο.
Αλλά τα τατουάζ που έκανα μετά δεν ήταν ταμπού.
Κλαίω.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι απλά δεν μπορεί να είναι ο καθένας οπως γουστάρει.
Άντρας, γυναίκα,whatever else με πιρνσινγκ χωρίς , με στρέτσινγκ με τατού.
Και τι λόγος πέφτει στον άλλον για το πως είναι κάποιος.
Κι εμενα έτσι μου λεγαν οι δικοί μου αλλά σημασία δεν έδινα :P
Γι'αυτό εγώ ποτε δε θα πω στα παιδιά μου όχι σε πιρσινγκ. Τώρα για τατου θα το συζητήσω λιγάκι περαιτερω μαζί τους. Δεν αφαιρείται ευκολα απ'όσο ξέρω. Αλλά ας έρθει εκείνη η ώρα κ βλεπουμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχώς ειδικά σε ορισμένους χώρους εργασίας δεν μπορούμε να είμαστε όπως γουστάρουμε.Αυτό έχει να κάνει και με τα μούσια.
Ναι αυτό πραγματικά ισχυει όπως και το dress code...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
1619988611539.png


🥰
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Βέβαια εγώ κανονιζω χωρίς το ξενοδόχο... Δηλαδή εγώ δε θα πω όχι ο άντρας μου δεν ξέρω αλλά οκ θα δουμε τότε. Δεν το χω συζητήσει ποτε μαζι του. :hmm:
Για τα παιδιά μας λέω. :hmm:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βέβαια εγώ κανονιζω χωρίς το ξενοδόχο... Δηλαδή εγώ δε θα πω όχι ο άντρας μου δεν ξέρω αλλά οκ θα δουμε τότε. Δεν το χω συζητήσει ποτε μαζι του. :hmm:
Για τα παιδιά μας λέω. :hmm:
Αριάνα μου, γενικά μιλάω τα παιδιά δεν μας ανήκουν κτητικά είναι ξεχωριστές προσωπικότητες και εν τέλει θα κάνουν αυτό που θέλουν :P
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Βέβαια εγώ κανονιζω χωρίς το ξενοδόχο... Δηλαδή εγώ δε θα πω όχι ο άντρας μου δεν ξέρω αλλά οκ θα δουμε τότε. Δεν το χω συζητήσει ποτε μαζι του. :hmm:
Για τα παιδιά μας λέω. :hmm:

Σωστό αυτό που λές αλλά λογικά πιστεύω πως θα καταλάβει πως δεν είναι και ότι καλύτερο να κάνουν τατουάζ...βέβαια η αποψή μου είναι.

Εγώ προσωπικά όταν βλέπω κάποιους με tattoo, στον περιγυρό μου, δεν τους βλέπω με καλό μάτι αλλά φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει όπως και τα παιδιά σας όταν με το καλό ενηλικιωθούν.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστό αυτό που λές αλλά λογικά πιστεύω πως θα καταλάβει πως δεν είναι και ότι καλύτερο να κάνουν τατουάζ...βέβαια η αποψή μου είναι.

Εγώ προσωπικά όταν βλέπω κάποιους με tattoo, στον περιγυρό μου, δεν τους βλέπω με καλό μάτι αλλά φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει όπως και τα παιδιά σας όταν με το καλό ενηλικιωθούν.
Έχω 4, πόσo υπέπεσα στην αντίληψή σου; :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μόνο χειρότερο αισθητικά από κρίκο στη μύτη είναι το stretched αυτί.

Τα τατουάζ είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο και δεν τα συμπεριλαμβανω καν γιατί δίνουν άπειρες ευκαιρίες για αντιαισθητικοτητα την οποία φυσικά εκμετάλλευται στο έπακρο ο μέσος άνθρωπος εν έτη 2021.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Έχω 4, πόσo υπέπεσα στην αντίληψή σου; :P

Πρώτον είσαι γυναίκα και δεύτερον εξαρτάται αν είναι σε εμφανές σημείο.Αν σε έβλεπα στο δρόμο γεμάτη tattoo, δεν θα είχα και την καλύτερη εικόνα.Να τονίσω πως άλλο tattoo άλλο χένα.

Στο μέλλον τόσοι νεαροί που κάνουν tattoo θα βλέπουμε 50-60 άρηδες με tattoo.Δεν είναι και ότι καλύτερο για μένα προσωπικά και είναι και βλαβερά για την υγεία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top