Ποια η γνώμη σας για τα αγόρια που κάνουν piercing στη μύτη;

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Το μόνο χειρότερο αισθητικά από κρίκο στη μύτη είναι το stretched αυτί.

Πραγματικά είχα δεί μια με stretched αυτί και νόμιζα πως είχε γεννηθεί έτσι !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Είναι καρκινογόνα απ'οτι ξέρω.Μπορώ να βρώ άρθρα που λένε σχετικά.
 

Nontii

Νεοφερμένος

Ο Nontii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το μόνο χειρότερο αισθητικά από κρίκο στη μύτη είναι το stretched αυτί.

Τα τατουάζ είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο και δεν τα συμπεριλαμβανω καν γιατί δίνουν άπειρες ευκαιρίες για αντιαισθητικοτητα την οποία φυσικά εκμετάλλευται στο έπακρο ο μέσος άνθρωπος εν έτη 2021.

Ααα για να έχεις τέτοια άποψη για τα piercing και τα τατουάζ δεν γίνεται κάποιο απωθημένο θα έχεις.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά τα μελάνια με τα μέταλλα είναι κυρίως σε πολύ παλιά τατουάζ ή από αμφιβόλου ποιότητας μαγαζιά. Γι'αυτό ακόμα και για μαγνητική μπορεί να σε ρωτήσουν πότε έκανες.
Ο υπαρκός κίνδυνος είναι πως αν καλύπτουν μεγάλη επιφάνεια μπορεί αν μη δεις σημάδια μελανώματος κάτω από το τατουάζ, αλλά προφανώς δεν μπορείς να πεις ότι εξ αυτού είναι "βλαβερά για την υγεία"
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Καλά τα μελάνια με τα μέταλλα είναι κυρίως σε πολύ παλιά τατουάζ ή από αμφιβόλου ποιότητας μαγαζιά. Γι'αυτό ακόμα και για μαγνητική μπορεί να σε ρωτήσουν πότε έκανες.
Ο υπαρκός κίνδυνος είναι πως αν καλύπτουν μεγάλη επιφάνεια μπορεί αν μη δεις σημάδια μελανώματος κάτω από το τατουάζ, αλλά προφανώς δεν μπορείς να πεις ότι εξ αυτού είναι "βλαβερά για την υγεία"

Και άλλο άρθρο από το in.gr


Τελοσπάντων, το σίγουρο είναι πως δεν είναι τόσο αθώα όσο νομίζουν ορισμένοι.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι λίγο περίεργο, όπως και να το κάνουμε, το να εκφέρεις γνώμη για το ποιόν κάποιου με μόνο δεδομένο το piercing. Οπότε δε μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση του τίτλου. Αν η ερώτηση προσπαθεί να θίξει το αν μας αρέσει αισθητικά ή από άποψη υγιεινής αυτού του είδους η "επέμβαση" θα απαντήσω ανάλογα, αλλά στη πλειονότητα των περιπτώσεων δε μου αρέσει.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αν η ερώτηση προσπαθεί να θίξει το αν μας αρέσει αισθητικά ή από άποψη υγιεινής αυτού του είδους η "επέμβαση" θα απαντήσω ανάλογα, αλλά στη πλειονότητα των περιπτώσεων δε μου αρέσει.

Θα συμφωνήσω.Εμένα όμως κάποιες γυναίκες με piercing στην μύτη μου αρέσουν εμφανισιακά.Για άντρες όμως και έφηβους το βρίσκω αντιαισθητικό.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ πάντως πιστεύω πως αυτά δεν έχουν και πολύ σημασία, αν ο άλλος έχει σκουλαρίκι στη μύτη ή όχι, είτε είναι άνδρας είτε γυναίκα και αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο από όλα είναι η ταμπέλα, του τύπου «τα σκουλαρίκια στη μύτη/χείλος/γλώσσα κλπ είναι μόνο για κορίτσια.» ΟΧΙ δεν είναι. Επειδή εσυ που πιστεύεις αυτό ζεις με πρότυπα του 1950 δεν πάει να πει ότι ισχύουν και σήμερα. Εγώ για παράδειγμα ειμαι αγορι, όχι αλήτης και ούτε ποτε μου άρεσαν οι «αλητάμπουρες», ούτε φυσικά είχα τέτοιους φίλους και έχω ένα πολύ μικρό διακριτικό σκουλαρίκι στη μύτη. Α! και πάντα καλούς βαθμούς στο σχολείο. Τα λέω αυτά για να καταλάβουν μερικοί στενόμυαλοι ότι ένα απλό σκουλαρίκι δεν σχετίζεται με Τ Ι Π Ο Τ Α! Ούτε νε ανασφάλειες, ούτε με ναρκωτικά, ούτε με προσωπικότητα. Απλά ένα διακοσμητικό, αυτό και τίποτα άλλο, ως εκεί.
Ε αισθητικά είναι κάπως γυναικείο για μένα .
Eκτός αν το υποστηρίζεις με ένα γενικότερο στυλάκι αλλιώς μπορεί να δείχνει παράταιρο σε ένα μέσο άντρα.

screen_shot_2017-09-20_at_13.48.23.png.jpg


Όχι ότι θα απορρίψεις και κανένα για ένα σκουλαρίκι , αλλά αν έβλεπες το ίδιο άτομο με ή χωρίς σκουλαρίκι μπορεί να προτιμούσες το χωρίς , το ίδιο και στις γυναίκες δεν πάει σε όλες αλλά δεν θα μας ρωτήσει και κανείς πως θέλει να είναι .

Τα υπόλοιπα με τους ''αλήτες'' συμφωνώ και εγώ, δεν νομίζω να λέει κανείς κάτω των 50 για αλήτες και καλούς μαθητές .

Εδώ ταιριάζει

96b3bfa60b768cc293da99a79c4c17a7.jpg


Εδώ όχι

photo-gallery-447-nostril-sept-2azach_1024x1024.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nontii

Νεοφερμένος

Ο Nontii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το μόνο χειρότερο αισθητικά από κρίκο στη μύτη είναι το stretched αυτί.

Τα τατουάζ είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο και δεν τα συμπεριλαμβανω καν γιατί δίνουν άπειρες ευκαιρίες για αντιαισθητικοτητα την οποία φυσικά εκμετάλλευται στο έπακρο ο μέσος άνθρωπος εν έτη 2021.

Ααα για να έχεις τέτοια άποψη για τα piercing και τα τατουάζ δεν γίνεται κάποιο απωθ
Ε αισθητικά είναι κάπως γυναικείο για μένα .
Eκτός αν το υποστηρίζεις με ένα γενικότερο στυλάκι αλλιώς μπορεί να δείχνει παράταιρο σε ένα μέσο άντρα.

View attachment 80342

Όχι ότι θα απορρίψεις και κανένα για ένα σκουλαρίκι , αλλά αν έβλεπες το ίδιο άτομο με ή χωρίς σκουλαρίκι μπορεί να προτιμούσες το χωρίς , το ίδιο και στις γυναίκες δεν πάει σε όλες αλλά δεν θα μας ρωτήσει και κανείς πως θέλει να είναι .

Τα υπόλοιπα με τους ''αλήτες'' συμφωνώ και εγώ, δεν νομίζω να λέει κανείς κάτω των 50 για αλήτες και καλούς μαθητές .
Συμφωνώ απόλυτα ! Εννοείται με τα γούστα του καθενός, άλλοι τα βρίσκουν αισθητικά και άλλοι αντιαισθητικά και χαίρομαι να ακούω και αντίθετες απόψεις, αλλιώς πως θα είχε ενδιαφέρον η συζήτηση !
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ααα για να έχεις τέτοια άποψη για τα piercing και τα τατουάζ δεν γίνεται κάποιο απωθημένο θα έχεις.
Και γιατί έχω εγώ τα απωθημένα και όχι εσύ, που σου αρέσει να φοράς κρίκους στη μύτη και να κάνεις το δέρμα σου κολάζ; Μην απαντάς, ήταν βλακεια αυτό που είπες εξ αρχής.


Το να μην σου αρέσει κάτι αισθητικά πηγάζει από την προσωπική σου άποψη περι αισθητικής και όχι από τα αποθημενα σου. Πολύ λίγα piercings μου αρέσουν, ενώ τα περισσότερα τατουάζ, ειδικά αν είναι πολλά μαζεμένα ή/και μεγάλα, τα βρίσκω αντιαισθητικά και ακαιρα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ααα για να έχεις τέτοια άποψη για τα piercing και τα τατουάζ δεν γίνεται κάποιο απωθημένο θα έχεις.
Εσύ γιατί ενώ είσαι 24 θες σώνει και ντε επιβεβαίωση ότι τα piercing και τα τατου είναι όμορφα αισθητικά; Εφόσον σου αρέσουν και είσαι σίγουρος για την απόφαση σου, να το κάνεις! Δεν χρειάζεται να έχουμε την έγκριση του κόσμου για κάτι τόσο προσωπικό.
 

Nontii

Νεοφερμένος

Ο Nontii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εσύ γιατί ενώ είσαι 24 θες σώνει και ντε επιβεβαίωση ότι τα piercing και τα τατου είναι όμορφα αισθητικά; Εφόσον σου αρέσουν και είσαι σίγουρος για την απόφαση σου, να το κάνεις! Δεν χρειάζεται να έχουμε την έγκριση του κόσμου για κάτι τόσο προσωπικό.
Δεν θέλω καμία επιβεβαίωση.Θέλω να αλλάξω άποψη στους απόλυτους, που πριν δουν κάτι απλά και μόνο επειδή ζουν με αυτά τα πρότυπα το κρίνουν κατευθείαν, καλά όχι ότι με πολύ ενδιαφέρει η άποψη τους γιατί όπως είπες και εσυ δεν χρειάζεται να έχουμε την έγκριση του κόσμου για κάτι τόσο προσωπικό και συμφωνώ με αυτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και γιατί έχω εγώ τα απωθημένα και όχι εσύ, που σου αρέσει να φοράς κρίκους στη μύτη και να κάνεις το δέρμα σου κολάζ; Μην απαντάς, ήταν βλακεια αυτό που είπες εξ αρχής.


Το να μην σου αρέσει κάτι αισθητικά πηγάζει από την προσωπική σου άποψη περι αισθητικής και όχι από τα αποθημενα σου. Πολύ λίγα piercings μου αρέσουν, ενώ τα περισσότερα τατουάζ, ειδικά αν είναι πολλά μαζεμένα ή/και μεγάλα, τα βρίσκω αντιαισθητικά και ακαιρα.
Το ξέρω αλλά και εμένα το όνομα σου «Τολης» μου φαίνεται το πιο αντιαισθητικό από όλα εκτός από το Κλεάνθης. Σε προσέβαλλε αυτή η απάντηση ; Δεν το ήθελα απλά και εγώ εξέφρασα την άποψη μου όπως και εσυ για τους κρίκους της μύτης 🙂
 

Guest 298675

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικότερα οι τρύπες τα τατου κλπ θέλουν να δηλώσουν κάτι, γι αυτό και γινονται.
Το θέμα είναι να το υποστηρίζεις και να γνωρίζεις τον λόγο που το αποφασίζεις. Αν έχει να κάνει με τις τάσεις, μόδες, τρεντς κλπ είμαι κατά.
Σίγουρα μπορεί να περνάς μια φάση και να θέλεις να κάνεις κάτι για να ανανεώθεις και να διαφέρεις αλλά πάντα να γίνεται συνειδητά ακόμα και αν είναι αυτός ο λόγος.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε προσέβαλλε αυτή η απάντηση ;
Την παλεύεις? Για ποιο λόγο να με προσβάλει το γεγονός πως θεωρείς το όνομα μου αντιαισθητικό? Είσαι ελεύθερος να μην το λες, να μην το γράφεις, να μην το δώσεις ούτε στο σκυλί σου, και να λες σε όλους πόσο αντιαισθητικό και κακόγουστο είναι. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, όπως δεν έχει και κανένας άνθρωπος με σώας τας φρένας.

Το ότι επιδιώκεις να αλλάξεις τις απόψεις όσων δεν ενστερνίζονται την δική σου αισθητική, και προσβάλλεσαι κιόλας όταν θεωρούν κάτι που έχεις ή κάνεις αντιαισθητικό, λέει πολύ περισσότερα για εσένα, παρά για εκείνους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν θέλω καμία επιβεβαίωση.Θέλω να αλλάξω άποψη στους απόλυτους, που πριν δουν κάτι απλά και μόνο επειδή ζουν με αυτά τα πρότυπα το κρίνουν κατευθείαν, καλά όχι ότι με πολύ ενδιαφέρει η άποψη τους γιατί όπως είπες και εσυ δεν χρειάζεται να έχουμε την έγκριση του κόσμου για κάτι τόσο προσωπικό και συμφωνώ με αυτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Το ξέρω αλλά και εμένα το όνομα σου «Τολης» μου φαίνεται το πιο αντιαισθητικό από όλα εκτός από το Κλεάνθης. Σε προσέβαλλε αυτή η απάντηση ; Δεν το ήθελα απλά και εγώ εξέφρασα την άποψη μου όπως και εσυ για τους κρίκους της μύτης 🙂
Μια μικρη συμβουλη👍😊δυσκολα θα αλλαξεις την παγιωμενη πεποιθηση εκεινων που θεωρουν τα τατου αποκρουστικα ή τα συνδεουν με κατι ασχημο και τα πιρσινγκ γενικοτερα.
Δυσκολα καποιος που δεν του αρεσουν τατου και πιρσινγκ θα τα δει με τα δικα σου ματια οπως τα βλεπεις εσυ και σου αρεσουν.
Κι εμενα προσωπικα μαρεσουν εχω κιολας, αποκει και περα σε οποιον αρεσουμε! Σιγα να μη χαλαστω και χαλαστεις να με δει ο αλλος/η αλλη αλλιως. Never mind που λενε και κανεις αυτο που γουσταρεις και εκφραζει εσενα τον ιδιο και πολυ καλα κανεις! 😊👍
Ολα αυτα συναρτωνται με το σωμα μας στο οποιο ο καθε τριτος μονο αποψη δεν πρεπει να εχει ετσι? Ειναι δικο του του καθενος θεμα τι θα κανει αν θα κανει ποσα θα βαλει και δεν πεφτει σε κανεναν λογος. Το ξερεις.
Και το χρονο σου χανεις προσπαθωντας να αποδειξεις τι στους αρνητες τατου και πιρσινγκ? Να τα δουν αλλιως? Να τα αγαπησουν? Μα δεν προκειται.
Εσυ κανεις αυτο που αρεσει εσενα και σε γεμιζει αδιαφορωντας τι πιστευουν οι αλλοι.
Να εισαι καλα! 😊👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικότερα οι τρύπες τα τατου κλπ θέλουν να δηλώσουν κάτι, γι αυτό και γινονται.
Το θέμα είναι να το υποστηρίζεις και να γνωρίζεις τον λόγο που το αποφασίζεις. Αν έχει να κάνει με τις τάσεις, μόδες, τρεντς κλπ είμαι κατά.
Σίγουρα μπορεί να περνάς μια φάση και να θέλεις να κάνεις κάτι για να ανανεώθεις και να διαφέρεις αλλά πάντα να γίνεται συνειδητά ακόμα και αν είναι αυτός ο λόγος.
Ειναι συναρτηση με το σωμα του καθενα και οτι θελει ο καθενας κανει. Αλλος κανει αλλος δεν κανει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και νομιζω κανεις απο οσους εχουν τατου ή πιρσινγκ δεν εβαλαν με το ζορι κατω τους αλλους που δεν εχουν να κανουν, οποτε γιατι οσοι δεν εχουν να επιβαλλουν την αποψη τους ως κυριαρχη?
Νομιζω ειναι θεμα καθαρα προσωπικο του καθενος οπως και τα ρουχα και το στυλ ντυσιματος. Δεν επιβαλλουμε ακομα κι αν διαφωνουμε με καποιες προτιμησεις των φιλων μας, νομιζω το κυριως ειναι να δεχεσαι τον αλλον οπως ειναι. Με ή χωρις τατου.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν θέλω καμία επιβεβαίωση.Θέλω να αλλάξω άποψη στους απόλυτους, που πριν δουν κάτι απλά και μόνο επειδή ζουν με αυτά τα πρότυπα το κρίνουν κατευθείαν, καλά όχι ότι με πολύ ενδιαφέρει η άποψη τους γιατί όπως είπες και εσυ δεν χρειάζεται να έχουμε την έγκριση του κόσμου για κάτι τόσο προσωπικό και συμφωνώ με αυτό
Και γιατί ν' αλλάξεις την γνώμη του κόσμου; Γιατί να μην συμφιλιωθεις με την ιδέα πως οι άλλοι θα έχουν διαφορετική άποψη από εσένα σχετικά με τα piercings κι αυτό θα είναι απολύτως οκ;
 

Guest 298675

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια μικρη συμβουλη👍😊δυσκολα θα αλλαξεις την παγιωμενη πεποιθηση εκεινων που θεωρουν τα τατου αποκρουστικα ή τα συνδεουν με κατι ασχημο και τα πιρσινγκ γενικοτερα.
Δυσκολα καποιος που δεν του αρεσουν τατου και πιρσινγκ θα τα δει με τα δικα σου ματια οπως τα βλεπεις εσυ και σου αρεσουν.
Κι εμενα προσωπικα μαρεσουν εχω κιολας, αποκει και περα σε οποιον αρεσουμε! Σιγα να μη χαλαστω και χαλαστεις να με δει ο αλλος/η αλλη αλλιως. Never mind που λενε και κανεις αυτο που γουσταρεις και εκφραζει εσενα τον ιδιο και πολυ καλα κανεις! 😊👍
Ολα αυτα συναρτωνται με το σωμα μας στο οποιο ο καθε τριτος μονο αποψη δεν πρεπει να εχει ετσι? Ειναι δικο του του καθενος θεμα τι θα κανει αν θα κανει ποσα θα βαλει και δεν πεφτει σε κανεναν λογος. Το ξερεις.
Και το χρονο σου χανεις προσπαθωντας να αποδειξεις τι στους αρνητες τατου και πιρσινγκ? Να τα δουν αλλιως? Να τα αγαπησουν? Μα δεν προκειται.
Εσυ κανεις αυτο που αρεσει εσενα και σε γεμιζει αδιαφορωντας τι πιστευουν οι αλλοι.
Να εισαι καλα! 😊👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ειναι συναρτηση με το σωμα του καθενα και οτι θελει ο καθενας κανει. Αλλος κανει αλλος δεν κανει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και νομιζω κανεις απο οσους εχουν τατου ή πιρσινγκ δεν εβαλαν με το ζορι κατω τους αλλους που δεν εχουν να κανουν, οποτε γιατι οσοι δεν εχουν να επιβαλλουν την αποψη τους ως κυριαρχη?
Νομιζω ειναι θεμα καθαρα προσωπικο του καθενος οπως και τα ρουχα και το στυλ ντυσιματος. Δεν επιβαλλουμε ακομα κι αν διαφωνουμε με καποιες προτιμησεις των φιλων μας, νομιζω το κυριως ειναι να δεχεσαι τον αλλον οπως ειναι. Με ή χωρις

Μια μικρη συμβουλη👍😊δυσκολα θα αλλαξεις την παγιωμενη πεποιθηση εκεινων που θεωρουν τα τατου αποκρουστικα ή τα συνδεουν με κατι ασχημο και τα πιρσινγκ γενικοτερα.
Δυσκολα καποιος που δεν του αρεσουν τατου και πιρσινγκ θα τα δει με τα δικα σου ματια οπως τα βλεπεις εσυ και σου αρεσουν.
Κι εμενα προσωπικα μαρεσουν εχω κιολας, αποκει και περα σε οποιον αρεσουμε! Σιγα να μη χαλαστω και χαλαστεις να με δει ο αλλος/η αλλη αλλιως. Never mind που λενε και κανεις αυτο που γουσταρεις και εκφραζει εσενα τον ιδιο και πολυ καλα κανεις! 😊👍
Ολα αυτα συναρτωνται με το σωμα μας στο οποιο ο καθε τριτος μονο αποψη δεν πρεπει να εχει ετσι? Ειναι δικο του του καθενος θεμα τι θα κανει αν θα κανει ποσα θα βαλει και δεν πεφτει σε κανεναν λογος. Το ξερεις.
Και το χρονο σου χανεις προσπαθωντας να αποδειξεις τι στους αρνητες τατου και πιρσινγκ? Να τα δουν αλλιως? Να τα αγαπησουν? Μα δεν προκειται.
Εσυ κανεις αυτο που αρεσει εσενα και σε γεμιζει αδιαφορωντας τι πιστευουν οι αλλοι.
Να εισαι καλα! 😊👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ειναι συναρτηση με το σωμα του καθενα και οτι θελει ο καθενας κανει. Αλλος κανει αλλος δεν κανει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και νομιζω κανεις απο οσους εχουν τατου ή πιρσινγκ δεν εβαλαν με το ζορι κατω τους αλλους που δεν εχουν να κανουν, οποτε γιατι οσοι δεν εχουν να επιβαλλουν την αποψη τους ως κυριαρχη?
Νομιζω ειναι θεμα καθαρα προσωπικο του καθενος οπως και τα ρουχα και το στυλ ντυσιματος. Δεν επιβαλλουμε ακομα κι αν διαφωνουμε με καποιες προτιμησεις των φιλων μας, νομιζω το κυριως ειναι να δεχεσαι τον αλλον οπως ειναι. Με ή χωρις τατου.
Το άλμα θα ήταν να βλέπεις έναν άνθρωπο με ή χωρίς τατου, πιρσινγκ κλπ και να μην πάει κάπου συγκεκριμένα η σκέψη. Αυτό δεν είναι εύκολο και λίγοι το καταφέρνουν γιατί είναι ΚΑΙ θέμα πεποιθησεων, αρχών,εκπαιδευσης.
Πιστεύω ότι αυτός που σέβεται τον εαυτό του δεν ασχολείται με το τι κάνει η δεν κάνει ο συνανθρώπους.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Από τα μούτρα στο steki που είδαμε πάντως , θεωρώ ότι μια τρύπα στη μύτη θα μπορούσε να πηγαίνει στον @klean :P

 

Guest 298675

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και γιατί ν' αλλάξεις την γνώμη του κόσμου; Γιατί να μην συμφιλιωθεις με την ιδέα πως οι άλλοι θα έχουν διαφορετική άποψη από εσένα σχετικά με τα piercings κι αυτό θα είναι απολύτως οκ;
Μεγάλη κουβέντα αυτή. Στην πράξη όμως ακόμα και να το έχεις πάρει απόφαση πχ θέλει δουλίτσα για να καταγραφεί μέσα σου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top