Ποια η γνώμη σας για τις αισθητικές επεμβάσεις;

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Ολοι έχουμε ατέλειες, κάνεις δεν είναι τέλειος. Πρέπει να αγαπάμε και να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας όπως ακριβώς είναι και να μην προσπαθούμε να τον αλλάξουμε.
Δεκτό, εκτός αν προκεται για παραμόρφωση προσωπου που μειώνει σημαντικά την ποιότητα ζωής του ατόμου, είτε συνδυάζεται με θέματα υγείας και η θεραπεία τους επάγεται στο πλαίσιο αισθητικών επεμβάσεων (π.χ μύτες με στραβό διάφραγμα που έχουν μεγάλη καμπούρα, τα άτομα αυτά με το ζόρι αναπνέουν)
Πέρα από αυτές τις καταστάσεις, τις θεωρώ περιττές, εκτός αν προκαλούν απίστευτα ψυχολογικά στο άτομο (ειδικά στις γυναίκες).
Εμείς οι γυναίκες έχουμε και τα καλλυντικά ευτυχώς που μπορούμε να κάνουμε μικροαλλαγές στην εμφάνισή μας
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τί ακριβώς εννοούμε περιττό; Δηλαδή πχ αν τύχει ένας άνθρωπος νά έχει φάει bullying όλη του τη ζωή για τη μύτη του , είναι περιττό να κάνει πλαστική στη μύτη; Για εμένα η γνώμη μου είναι ότι you do you ειδικά αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλά καί βελτιώνει την ψυχική σου υγεία καί νιώθεις όμορφα με το αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι ότι στα πρότυπα ομορφιάς δεν υπάρχει ποικιλία και πολλές φορές παρουσιάζονται μη ρεαλιστικά πρότυπα με άτομα που πλασάρονται ότι δεν έχουν κάνει πλαστικές ενώ έχουν κάνει . Και εκεί νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί η μπάλα καί βλέπουμε άτομα εθισμένα στις αισθητικές επεμβάσεις.

Καί btw και εγώ σκέφτομαι να κάνω, προς το παρόν όχι κάτι άπειρα επεμβατικό. Το μποτοξ πχ το έχω στανταρακι καί ίσως ελάχιστο υαλουρονικο στα χείλη για να φαίνονται ωραία τα κραγιόν.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Τί ακριβώς εννοούμε περιττό; Δηλαδή πχ αν τύχει ένας άνθρωπος νά έχει φάει bullying όλη του τη ζωή για τη μύτη του , είναι περιττό να κάνει πλαστική στη μύτη; Για εμένα η γνώμη μου είναι ότι you do you ειδικά αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλά καί βελτιώνει την ψυχική σου υγεία καί νιώθεις όμορφα με το αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι ότι στα πρότυπα ομορφιάς δεν υπάρχει ποικιλία και πολλές φορές παρουσιάζονται μη ρεαλιστικά πρότυπα με άτομα που πλασάρονται ότι δεν έχουν κάνει πλαστικές ενώ έχουν κάνει . Και εκεί νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί η μπάλα καί βλέπουμε άτομα εθισμένα στις αισθητικές επεμβάσεις.

Καί btw και εγώ σκέφτομαι να κάνω, προς το παρόν όχι κάτι άπειρα επεμβατικό. Το μποτοξ πχ το έχω στανταρακι καί ίσως ελάχιστο υαλουρονικο στα χείλη για να φαίνονται ωραία τα κραγιόν.
Περιττό εννοώ να κάνεις πλαστική κάθε τρεντ που βγαίνει κάθε χρόνο, όχι ένα μέρος του σώματός σου που έχεις υποστεί μπουλινγκ ή αισθάνεσαι πολύ αμήχανα γι'αυτό.
Ως άτομο που βρίσκομαι σε σχολή που μελετάμε τα υλικά που μπαίνουν μέσα στις πλαστικές, μακριά από το μποτοξ. Υαλουρονικο οκ, πολύ πιο ασφαλές
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,637 μηνύματα.
Ο καθενας κανει οτι γουσταρει και οπως νιωθει καλυτερα με το σωμα του(με μετρο παντα).Προσωπικα οι περισσοτερες ασιθητικες επεμβασεις δεν μου αρεσουν οπτικα.Προτιμω τη φυσικη ομορφια με τις ατελειες της.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top