Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Εσύ μένεις Θεσσαλονίκη από ότι είχες γράψει παλιότερα, γιατί τέτοιο αμόκ υπέρ της Αθήνας.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Φαίνεται σοβαρή λίστα. :loltooth:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Οι τουρίστες που έχουν περιορισμένο χρόνο, θα δουν τα τουριστικά σημεία και από εκεί βγάζουν τη εντύπωση ότι η Αθήνα είναι ωραία. Που να έμεναν λίγο παραπάνω και να κυκλοφορήσουν σε άλλες άσχημες περιοχές και τότε θα άλλαζαν γνώμη.

Γενικά ακόμη και στο εξωτερικό έχει άσχημες περιοχές, απλά δε πάμε προς τα εκεί γιατί δε έχει κάποιο τουριστικό ενδιαφέρον και μας μένει η εντύπωση ότι είναι ωραία η πόλη που πήγαμε για τουρισμό.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Δεν έχω πάει σε πολλές πόλεις ώστε να είμαι αρκετά αντικειμενική (αν γίνεται να είσαι δηλαδή αντικειμενικός σε ένα τέτοιο θέμα που εμπεριέχει το προσωπικό γούστο), αλλά μία από αυτές που δε μου άρεσαν ιδιαίτερα είναι το Διδυμότειχο. Αν μπορεί δηλαδή να θεωρηθεί πόλη, τόσο μικρό που είναι. Επίσης, για μόνιμη διαμονή θα απέφευγα τα νησιά (εκτός αν μιλάμε για Κρήτη ή Εύβοια που δεν είναι αποκομμένα).

Αλλά πιστεύω πως κάθε πόλη έχει τις ομορφιές της αν ψάξεις τα μέρη της. Και φυσικά έχει σημασία και το τι αναμνήσεις έχεις από κάθε μέρος. Ακόμη και στην πιο όμορφη πόλη να πας, αν εκεί αποκτήσεις άσχημες εμπειρίες, τελικά δε θα σου φαίνεται ωραία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top