Ποια κόμματα θα θέλατε στη Βουλή;

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Οικολογοι /πρασινοι....οιμ κανονικοι.Οχι τον αλλον τον παπάρα,τον Δελλη.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτο εννοω..,να μπουν και να μην ειναι γλαστρες.Αλλα για σενα αυτα ειναι γλαστρες.Αναμενομενο. ΚΑΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ.
Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό κατατάσσεις την αυτοεκτίμηση σου όσον αφορά στις εξειδικευμένες γνώσεις ανάλυσης της πολιτικής σκηνής που διαθέτεις, αλλά θα σου πω, οτι βρίσκονται κάτω απο τον πάτο.

Και σταμάτα να βρίζεις για λίγο... τι είναι αυτό μαζί σου.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό κατατάσσεις την αυτοεκτίμηση σου όσον αφορά στις εξειδικευμένες γνώσεις ανάλυσης της πολιτικής σκηνής που διαθέτεις, αλλά θα σου πω, οτι βρίσκονται κάτω απο τον πάτο.

Και σταμάτα να βρίζεις για λίγο... τι είναι αυτό μαζί σου.
Μπορεις να μου δειξεις που ακριβως σε εβρισα καμαρι μου; Μηπως εσυ προσβαλλεις; Διοτι αυτο εκανες μολις τωρα.Ειπαμε..εσυ σαν χριστιανος πρεπει να ακους τα λογια του Χριστου.Μην κρινεις καταρχην..που τιγκα το κανεις και κυριως κοιτα το δικο σου δοκαρι.Αληθεια..που ειπαμε οτι σε εβρισα; Για δειξε μου το πληζ.ΤΩΡΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οικολογοι /πρασινοι....οιμ κανονικοι.Οχι τον αλλον τον παπάρα,τον Δελλη.
Βεργης,σορυ.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μπορεις να μου δειξεις που ακριβως σε εβρισα καμαρι μου; Μηπως εσυ προσβαλλεις; Διοτι αυτο εκανες μολις τωρα.Ειπαμε..εσυ σαν χριστιανος πρεπει να ακους τα λογια του Χριστου. Μην κρινεις καταρχην..που τιγκα το κανεις και κυριως κοιτα το δικο σου δοκαρι.Αληθεια..που ειπαμε οτι σε εβρισα; Για δειξε μου το πληζ.ΤΩΡΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Βεργης,σορυ.
Αναφέρθηκα μόνο στην επιλογή του λεξιλογίου σου και ΠΟΥΘΕΝΑ, δεν είπα πως με έβρισες.
Αν έγραψα οτι βρίζεις, αυτό είναι αποτρεπτικό καθαρά. :rofl:
Οσο για το δοκάρι μου, θα συμφωνήσω μαζί σου.
Γιατι μου στερεί το φως, κάπου κάπου.
Δεν βλέπω καθαρά.
Ολα θολά και στραβά τα βλέπω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Αναφέρθηκα μόνο στην επιλογή του λεξιλογίου σου και ΠΟΥΘΕΝΑ, δεν είπα πως με έβρισες.
Αν έγραψα οτι βρίζεις, αυτό είναι αποτρεπτικό καθαρά. :rofl:
Οσο για το δοκάρι μου, θα συμφωνήσω μαζί σου.
Γιατι μου στερεί το φως, κάπου κάπου.
Δεν βλέπω καθαρά.
Ολα θολά και στραβά τα βλέπω.
Κοιτα καμαρι μου στο εχω ξαναπει.ΠΡΟΣΤΑΓΕΣ ΑΛΛΟΥ.
Θα βριζω οσο θελω ,εκτος χρηστων ,οποιον θελω..,και με οποιον τροπο θελω.
Αν βρισω εσενα οκ μου αντιδρας.
Το να πω τον βεργη παπαρα....θα σε ρωτησω ; ή νομιζεις εχεις δικαιωμα να μου λες ποιον θα θεωρω παπάρα και ποιον οχι;
Ελα παναΪα μου συνελθε καλε μου.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
(ΝΔ + ΣΥΡΙΖΑ + ΠΑΣΟΚ + ΚΚΕ) + Χ!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,621 μηνύματα.
Ιδανική σύνθεση Βουλής υπό τα τωρινά δεδομένα θα ήταν.

Εθνικό Κόμμα ΈΛΛΗΝΕΣ ( εκπρόσωποι αστικής Ακροδεξιάς ).

Πατριωτική Ένωση/Μπογδάνος-Εμφιετζόγλου ( εκπρόσωποι εθνικιστικής Δεξιάς ).

Ελληνική Λύση ( εκπρόσωποι πατριωτισμού, Δεξιάς ).

Εθνική Δημιουργία ( εκπρόσωποι εθνικού φιλελευθερισμού, πραγματική κεντροδεξιά ).

Κόμμα Πράσινο Μωβ-Βολτ (εκπρόσωποι κεντρώου φιλελευθερισμού).

ΜέΡΑ25-Λαϊκή Ενότητα ( εκπρόσωποι μεταμοντέρνας ριζοσπαστικής ρεφορμιστικής Αριστεράς, κεντροαριστεράς ).

ΚΚΕ ( εκπρόσωποι επαναστατικού Κομμουνισμού, Μαρξισμός Λενινισμός ).

ΑΝΤΑΡΣΥΑ ( εκπρόσωποι επαναστατικού Κομμουνισμού με Μαοϊκή απόχρωση ).

ΜΛ ΚΚΕ ( τα ίδια με τους από πάνω απλά με Χοτζική απόχρωση ).


Αυτό θα ήταν το ιδανικό υπό τα τωρινά δεδομένα για εμένα. Μια Βουλή με κόμματα που δεν κυβέρνησαν ποτέ. Το κατά πόσο λειτουργική θα ήταν μια τέτοια Βουλή και αν θα μετατρέπονταν βέβαια σε ρίνγκ του WWE είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο. Μιλάμε για ουτοπίες τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.
θα ήθελα το ΚΚΕ με πλειοψηφία, να δω τι θα έκανε. :morning1:
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,859 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα τους Πράσινους & Μωβ, γιατί είναι ωραία χρώματα και γιατί συμμετέχει το κόμμα των Πειρατών, μέλος της "Πειρατικής Διεθνούς" από το Μάιο του 2012. :D

1682933322033.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Το πανευρωπαϊκό κομμα Βολτ τι ακριβώς ειναι; Ποιες οι βασικές του θέσεις; Αν δεν κάνω λάθος θέλει μια ομοσπονδιακη Ευρώπη τι σημαίνει αυτο; Είναι καλο ή κακο;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Το πανευρωπαϊκό κομμα Βολτ τι ακριβώς ειναι; Ποιες οι βασικές του θέσεις; Αν δεν κάνω λάθος θέλει μια ομοσπονδιακη Ευρώπη τι σημαίνει αυτο; Είναι καλο ή κακο;
Μια eco-friendly εκδοχή του μερα25
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Μια eco-friendly εκδοχή του μερα25
Όταν λες eco friendly? Και το μερα25 έχει ισχυρό περιβαλλοντικο πρόγραμμα

Όμως δεν ξερω αν το μερα25 είναι υπέρ της ομοσπονδιακης Ευρώπης

Καιρό τώρα προσπαθώ να βρω τις διαφορές αυτών των δύο, βολτ και μερα25 αλλά δεν μπορώ
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
@giannhs2001 Στη θέση του 5ου κόμματος «Χ» θα έπρεπε να υπάρχει κατά τη γνώμη μου ένα άφθαρτο εθνικιστικό κόμμα, σύμφωνα πάντοτε με τις κυρίαρχες ιδεολογικές τάσεις στην Ελλάδα. Σχετικά με την αναρχοαριστερά, εκτιμώ ότι θα μπορούσε να εκπροσωπείται και αυτή από ένα τέτοιο κόμμα. Απεναντίας οι φιλελεύθεροι δεν έχουν σημαντική απήχηση στην κοινωνία, ωστόσο μακροπρόθεσμα αυτό θα μπορούσε ν' αλλάξει.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Ιδανικά κανένα
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ένα κόμμα που πραγματικά μου έχει λείψει και θα το ήθελα στη βουλή είναι το ΛΑΟΣ του κυρίου Καρατζαφέρη, χωρίς βέβαια τους ακατανόμαστους προδότες. Ένα κόμμα με Χριστιανικές αρχές, που θα έβαζε τους δικούς του φραγμούς και θα οχύρωνε κάπως αυτή τη δύσμοιρη χώρα από τη λαίλαπα της νέας τάξης και των παγκοσμιοποιητών.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγννώμη, αλλά τι λες, αγαπητέ;
Να τα δούμε ένα ένα...
Εθνικό Κόμμα ΈΛΛΗΝΕΣ ( εκπρόσωποι αστικής Ακροδεξιάς ).
Παρά το ότι έχει στις τάξεις του έναν εγκληματία δεν διαφωνώ τελείως, γιατί τουλάχιστον τα βάζει με τους απάτριδες ενθνοπροδότες.
Πατριωτική Ένωση/Μπογδάνος-Εμφιετζόγλου ( εκπρόσωποι εθνικιστικής Δεξιάς ).
Και μόνο που βλέπω τον αντιπαθέστατο και εκνευριστικό αρχιγλείφτη Μπογδάνο δεν μπορώ να απαντήσω καν σοβαρά.
Ελληνική Λύση ( εκπρόσωποι πατριωτισμού, Δεξιάς ).
Ό,τι καλύτερο και πιο κοντά στο ΛΑΟΣ που προανέφερα. Το κόμμα που θα ψηφίσω στις εκλογές. Με χαλάνε μόνο οι επιστολές του Ιησού που παραμύθιασε τον κόσμο ο κύριος. Κατά τα άλλα, άδικος ο πόλεμος για τις κηραλοιφές, προσωπικά με βοήθησαν σε μία άσχημη τενοντίτιδα που είχα.
Εθνική Δημιουργία ( εκπρόσωποι εθνικού φιλελευθερισμού, πραγματική κεντροδεξιά ).
Τζήμερος; Ένας από τους πιο ανόητους πολιτικούς, πέρα που είναι νεοφιλελεύθερος, μία από τις πιο αισχρές ιδεολογίες όλων των εποχών.
Κόμμα Πράσινο Μωβ-Βολτ (εκπρόσωποι κεντρώου φιλελευθερισμού).
Απαράδεκτο όνομα, για να ψαρέψει χαβαλετζήδες ψηφοφόρους.
ΜέΡΑ25-Λαϊκή Ενότητα ( εκπρόσωποι μεταμοντέρνας ριζοσπαστικής ρεφορμιστικής Αριστεράς, κεντροαριστεράς ).
Νάρκισσος πρόεδρος, τραγικές τοποθετήσεις και άθλιο φλερτ με την lgbtq κοινότητα. Μόνο ο Κλέων Γρηγοριάδης αξίζει, που τα χώνει στους μεγαλοκαρχαρίες του συστήματος.
ΚΚΕ ( εκπρόσωποι επαναστατικού Κομμουνισμού, Μαρξισμός Λενινισμός ).
Αν γίνει πυρηνικός πόλεμος θα μείνουν οι κατσαρίδες και το ελάχιστο ποσοστό ψηφοφόρων ώστε να μπει το ΚΚΕ στη βουλή (ή θα το ψηφίσουν οι κατσαρίδες). Ούτε τότε θα κυβερνήσει, όμως.
ΑΝΤΑΡΣΥΑ ( εκπρόσωποι επαναστατικού Κομμουνισμού με Μαοϊκή απόχρωση ).
Οι πιο άθλιοι ιδεολογικά, στηρίζουν ό,τι είναι κατά της παράδοσης (ακραίο φεμινισμό, αριστερισμό, διεθνισμό, αντιχριστιανισμό, αθεϊσμό, ομοφυλοφιλία και άλλα παρόμοια).
ΜΛ ΚΚΕ ( τα ίδια με τους από πάνω απλά με Χοτζική απόχρωση ).
Γιατί όχι ΚΚΕ ΜΛ;
Αυτό θα ήταν το ιδανικό υπό τα τωρινά δεδομένα για εμένα. Μια Βουλή με κόμματα που δεν κυβέρνησαν ποτέ. Το κατά πόσο λειτουργική θα ήταν μια τέτοια Βουλή και αν θα μετατρέπονταν βέβαια σε ρίνγκ του WWE είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο. Μιλάμε για ουτοπίες τώρα.
Μου φαίνεται ότι τρολάρεις ξεκάθαρα λοιπόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top