Ποιες εταιρίες θαυμάζετε και γιατί;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μακριά από Herbalife και πυραμίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpampisplayer

Νεοφερμένος

Ο mpampisplayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πολλοι ανθρωποι συνδεεουν το δικτυακο μαρκετινγκ με πυραμιδες και αεροπλανακια.
Η Herbalife εχει βοηθησει πολλους ανθρωπους να χασουν βαρος και να βελτιωσουν την υγεια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμ όχι.
Πάρα πολλοί έχουν δηλώσει απογοητευμένοι από τις φόρμουλες της Herbalife, στο θέμα του αδυνατίσματος.
Οι κρέμες είναι καλές, αλλά το σύστημα διαχείρησης (πυραμίδα, αδιαμφισβήτητα) και τα διατροφικά είναι χάλια.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpampisplayer

Νεοφερμένος

Ο mpampisplayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έχεις δίκιο αρκετοι ειναι δυσαρεστημενοι απο την Herbalife, δεν μπορεις ομως να αρνηθεις οτι εχει βοηθησει πολυ κοσμο στην βελτιωση της υγειας τους. Για να λες οτι οι κρεμες ειναι καλες και τα διατροφικα οχι πιστευω οτι εχεις προσωπικη αποψη. Επισης μπορεις να μου εξηγησεις την διαφορα της πυραμιδας απο το δικτυακο μαρκετινγκ.

Σ΄ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η πυραμίδα είναι παράνομη στις περισσότερες χώρες. Οι συμμετέχοντες κερδίζουν λεφτά από τα κέρδη των μελών που οι ίδιοι "έφεραν" στην επιχείρηση, πολλές φορές δε και από sign-up fees. Επίσης συχνά καλούνται να αγοράσουν πιο πολύ προϊόν απ' όσο μπορεί να πουλήσουν.

Αλλά και το δικτυακό marketing δε με βρίσκει σύμφωνη, ειδικά για αμφίβολλα προϊόντα. Δεν παίζω με την υγεία μου και δε θα θαύμαζα ποτέ μία τέτοια εταιρία. Μπορώ κάλλιστα να αρνθηώ ότι έχει βοηθήσει κόσμο.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mpampisplayer

Νεοφερμένος

Ο mpampisplayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φαινετε οτι εισαι προκατελειμενη και δεν εχεις διαθεση να ακουσεις αρα δεν υπαρχει λογος να συνεχιζω να σου πω οτι σε μερικα κανεις λαθος. Το μονο που θα ηθελα να προσθεσω ειναι οτι εσυ που κατηγορεις τωρα τα προιοντα πριν απο λιγο ειπες οτι τουλαχιστον οι κρεμες ειναι καλες. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω τα προιοντα της Herbalife 1,5 μήνα και παρολο που οι περισσοτεροι φιλοι μου μου ελεγαν οτι δεν εχω αναγκη (ειμαι 1,83 υψος, 80 κιλα) εχω χασει 5 κιλα χωρις να στερουμε τα αγαπημενα μου φαγητα και χωρις να αισθανομαι οτι πειναω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, είναι το ίδιο δύσκολο και σημαντικό να έχεις μία καλή κρέμα χεριών και καλό, αποτελεσματικό μακροπρόθεσμα, ακίνδυνο προϊόν αδυνατίσματος.

Ξεκινάω μερικά γεγονότα, και το λήγουμε:
1. Τα προϊόντα της Herbalife θεωρούνται από τα ακριβά, συγκεκτιμένα η έρευνα "Ökotest" και η SEC των ΗΠΑ τα χαρακτηρίζουν υπερτιμημένα.
2. Η Herbalife επενδύει ελάχιστα χρήματα στην έρευνα.
3. Άλλωστε ελάχιστα από τα προϊόντα της κατασκευάζονται από την ίδια, τα λίγα που όντως παράγει απευθύνονται στην κινεζική αγορά. Το 40% το αγοράζει από άλλες εταιρίες, όπως Natureʼs Bounty, Fine Foods και η PharmaChem Labs.
4. ΥΓΕΙΑ: Τα προϊόντα αυτά έχουν συνδεθεί με προβλήματα του εντέρου, δυσλειτουργίες και αδράνεια/δυσκοιλιότητα, έχει αποφασιστεί από κυβερνήσεις και οργανισμούς, όπως η Γερμανικός Σύλλογος Διατροφής, ότι τόσο η Herbalife όσο οποιοδήποτε χημικό κατασκεύασμα για αδυνάτισμα ΔΕΝ εξασφαλίζουν μακροπόθεσμα αποτελέσματα.
Επίσης σημαντικές ζημιές στο συκώτι μπορεί να καταστήσουν αναγκαία τη μεταμόσχευση συκωτιού αλλιώς οδηγούν σε θάνατο, για παραπάνω συμβουλές δείτε τι έχει να πει η PubMed. Πάντως τίποτε θετικό.
5. Υπερβολική διαφήμιση με ψεύδη:
Ενώ η εταιρία ισχυρίζεται ότι το 86% aller των συμβούλων και μελών της κέρδισαν το 2005 κατά μέσο όρο US$ 472 , στην πραγματικότητα μόνο το 1,6% αυτών και μόνο στελέχη είχαν όντως τόσο κέρδος, το οποίο έτσι κι αλλιώς αντιστοιχεί στο εισόδημα μίας καλής full-time δουλειάς.

Άλλα περιστατικά, στην τύχη:
6. Το πανεπιστημιακό νοσοκομείο της Βέρνης στην Ελβετία και το Hadassah-Hebrew πανεπιστημιακό ιατρικό κέντρο του Ισραήλ βρήκαν, μετά από συνεργασία τους, συσχετισμούς ανάμεσα στα προϊόντα της Herbalife και την ηπατίδια. Κατόπιν τούτου η ισπανική κυβέρνηση ζήτησε την προσοχή των καταναλωτών στην πρόσληωη αυτών των προϊόντων.
7. Στις 10 Μαΐου 2008 κατατέθηκε μήνυση από μία γυναίκα, η οποία είχε αναπτύξει προβλήματα στο συκώτι και ισχυριζόταν ότι υπάρχει σχέση ανάμεσα σε αυτά και την κατανάλωση προϊόντων Herbalife που έκανε.
8 Κάποια από τα προϊόντα αδυνατίσματος βρέθηκαν να περιέχουν τα συστατικά Μa Huang ή Sida cordifolia, που διαθέτουν εφεδρίνη.
Αυτά τα προϊόντα χρειάστηκε να απαγορευτούν το 2004.

Θέλετε κι άλλα; Μακριάααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpampisplayer

Νεοφερμένος

Ο mpampisplayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για να το ληξω και εγω το θέμα μπορω να σου διαβεβαιωσω οτι δεν εχω παθει τιποτα απο απο αυτα που ανεφερες παραπανω στον 1,5 μηνα που χρησιμοποιω τα προιοντα της Herbalife. Άρα ειμαι και εγω ενα παραδειγμα (αντιθετο παραδειγμα) της καλης ποιοτητας των προιοντων της Herbalife. Έτσι με αυτη τη συλλογιστικη των παραδειγματων δεν καταληγουμε πουθενα. Το μονο που θέλω να σου πω ειναι να μην εισαι τοσο απολυτη στις αποψεις σου.
Χάρηκα που ανταλλαξαμε αποψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όταν πιστεύω τις έρευνες πανεπιστημίων και κυβερνήσεων περισσότερο από σένα, δεν είμαι απόλυτη, είμαι σωστή.
Να προσέχεις τον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oσες, δεν εχουν σαν μοναδικο σκοπο το κερδος με καθε κοστος, αγνοώντας το περιβαλλον και τον ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
[σχόλιο]
Όπερ... καμμία?
[/σχολιο]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε πανω-κατω,ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Google διότι άρχισε ως μια απλή μηχανή αναζήτησης κι εξελίχθηκε σε μια από τις μεγαλύτερες πολυεθνικές εταιρείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Τις "μη αισχροκερδοσκοπικές", αλλά δεν ξέρω, αν είχα δική μου, πώς δεν θα γινόταν "τέτοια"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stormrider

Νεοφερμένος

Ο stormrider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ασφαλιστής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Την ING γιατί με την μεγάλη κρίση είχε τις λιγότερες οικονομικές απώλειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Την ING γιατί με την μεγάλη κρίση είχε τις λιγότερες οικονομικές απώλειες

Την ΑΙG, γιατί παρά την χρεωκοπία και την κρίση, οι μάνατζερς τσέπωσαν 160 εκατομ. ως μπόνους
από την κρατική επιχορήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karpozilos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω θαυμαζω την καλη επιχειρηματικοτητα του ελληνικου κρατουσ..αποδειξη ειναι το οτι παντα ο προυπολογισμος ειναι πλεονασματικος:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Θαυμάζω την microsoft, γιατί ενώ δεν κάνει αληθινές βελτιώσεις στα πράγματά της, είναι η πρώτη (εκτός από τις κονσόλες). Επίσης, η apple είναι φοβερή στον τομέα της μουσικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexxandra

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γειά σας και καλώς σας βρήκα!!
Θαυμάζω πολύ την coca-cola 3Ε κ Hellas γιατί ειναι μια απο τις κορυφέες εταιρίες μη αλκολούχων ποτών (και όχι μόνο) σε όλα τα επίπεδα!
επίσης οτι αναλαμβάνει το βγάζει εις πέρας με τον καλύτερο τρόπο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'


- Καμία.

- Γιατί έχουν οικοδομηθεί και στηρίζονται
στην εκμετάλλευση των εργαζομένων.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top