Ποιος είναι για εσάς λόγος χωρισμού;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ποια είναι η αφορμη για την οποια θα τελειώνατε μια σχέση ?
Ποια είναι τα όρια σας?
Ποιο είναι αυτο που δεν σηκώνει καμια άλλη απόφαση πέρα απο τον χωρισμό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν θα πιασω θεωρειες του τυπου δε μου χει τυχει αλλα αν ποτε...δεν θα το δεχτω, θα μηλισω για καποια που μου συνεβισαν στο παρελθον
(περα απο απλους τσακωμους και φασεις του τελικα δεν τεριαζαμε) οι 3 παρακατω λογοι ηταν οι ποιο συμαντικοι,

Μου ζητησε να διαλεξω ή αυτος, το κοτερο, τα φραγκα και το σπιτι στη Ζεα (@yiannis: γιατι ειμαι συγουρη οτι λατρευεις την Ζεα οσο και γω και ας μη το χουμε συζητησει ποτε?) ή η δουλεια μου. Χωρισα κατευθειαν γιατι επελεξα την δουλεια μου

Με τρομαξε την ωρα που καναμε ερωτα με κατι ηλιθια βιτσια του, δεν του ζητησα να μη το ξανακανει απλα χωρισα, σηκωθηκα,ντυθηκα, χωρισα

Ηταν παντρεμενος...δεν αρχησα καν σχεση...και ηταν κουκλος γαμωτο!

αυτα τα λιγα πολυ κακα μου χουν σειμβει μεχρι στιγμης και απο αυτα ξερω 3 πραγματα για τον εαυτο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ θα πω ποτε θα χώριζα γιατί μεχρι στιγμης χώρισα επειδή δεν ταιριάζαμε
1)αν βάλει ημερομηνία λήξης(μου έχει τύχει,μου είπε αν δεν βρεθούμε μέχρι τότε θα χωρίσουμε και τον χώρισα)
2)αν με απατήσει
3)αν σηκώσει χέρι επάνω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οταν καταλάβω/βα οτι δεν υπάρχει πλέων η επικοινωνία και το 'feeling' ανάμεσά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Όταν καταλάβω ότι αυτή η σχέση δεν με καλύπτει συναισθηματικά. Βέβαια έχει πολλά παρακλάδια αυτή η απάντηση, αλλά θεωρώ το συναισθηματικό κενό, βασική αιτία τερματισμού μιας σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ουυυυ που να γράφω τώρα...
υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να χωρίσει κάποιος... και οι περισσότεροι αλληλεπιδρούν με το βασικόν ένα.... γιατί η σχέση έκανε τον κύκλο της!
το θέμα όμως δεν είναι για μένα γιατί χωρίζεις με κάποιον αλλά γιατί είσαι με κάποιον...
thinking positive!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όταν ανακαλύψω ότι στα συναισθήματα υπάρχουν κένα ή δεν υπάρχουν καθόλου συναισθήματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allen&heath

Νεοφερμένος

Ο allen&heath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
1)απιστια
2)δουλεμα
3)οταν την/τον κοιταζεις στα ματια ειναι το ιδιο με το να κοιταζεις ενα ντουβαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντα υπάρχει ένας καλός λόγος να μείνεις σε μια σχέση κι ένας ακόμη καλύτερος για να χωρίσεις 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
1) Να με απατήσει
2) Να χαθεί η επαφή μεταξύ μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από allen&heath:
3)οταν την/τον κοιταζεις στα ματια ειναι το ιδιο με το να κοιταζεις ενα ντουβαρι
ντουβάρι :hmm:; ή μήπως doooβάρι :P; dooo! ξερασέ τα όλα :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα κοιτάνε όλοι νιιιιιιιι :clapup::clapup::clapup:

τους υπνωτίζω...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
ουυυυ που να γράφω τώρα...
υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να χωρίσει κάποιος... και οι περισσότεροι αλληλεπιδρούν με το βασικόν ένα.... γιατί η σχέση έκανε τον κύκλο της!
το θέμα όμως δεν είναι για μένα γιατί χωρίζεις με κάποιον αλλά γιατί είσαι με κάποιον...
thinking positive!
Εδώ να κάνω μια παρατήρηση, κατ'εμέ οι σχέσεις δεν κάνουν κύκλους αλλά είναι ευθείες γραμμές με αρχή και τέλος.Εσύ επιλέγεις αν θα κόψεις ή όχι αυτή την γραμμή..
Εμένα βασικότατο στοιχείο σε μια σχέση είναι να χαθεί η επικοινωνία και ο σεβάσμος και να επικρατήσει η ρουτίνα..Τότε η σχέση έχει τελειώσει..
Επίσης δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να συγχωρήσω ποτέ το κέρατο και όχι για εγωιστικούς λόγους αλλά γιατί αυτό θα σήμαινε για μένα πως ο άλλος έστω και για μια στιγμή δεν με σεβάστηκε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λογοι χωρισμου...
Λοιπον,οταν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη
υπερβολικη ζηλια,
οταν χαθει αυτο το "κατι",
οταν δεν υπαρχει επικοινωνια,
απιστια...
Αλλα δεν μου ερχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Oταν υπαρχει ελλειψη ενδιαφεροντος,σεβασμου,επικοινωνιας και αλληλοεκτιμησης για το αυτο το κοινο που ζουνε 2 ατομα.

Διαφορετικες εθνικοτητες και γλωσσες επικοινωνιας δεν δημιουργουν κανενα προβλημα,το παν ειναι να ξερεις τι ζητας απο το αλλο φυλο και τι εχεις να προσφερεις εσυ σε αυτο.Ολα ειναι αμοιβαια σε αυτην την ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Διαφορετικες εθνικοτητες και γλωσσες επικοινωνιας δεν δημιουργουν κανενα προβλημα,το παν ειναι να ξερεις τι ζητας απο το αλλο φυλο και τι εχεις να προσφερεις εσυ σε αυτο.Ολα ειναι αμοιβαια σε αυτην την ζωη

Ακριβως ετσι!
Τα παντα ειναι αμοιβαια και σημασια εχει , να εχει "πηξει" το μυαλο μας λιγο και να εχουμε κατασταλαξει συναισθηματικα ωστε να ξερουμε τι ζηταμε, και τι μπορουμε να δωσουμε.
Συμφωνω και σε αυτο για τις διαφορετικες εθνικοτητες.(Viva Spagna για παραδειγμα...;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
H Υπερβολική ζήλια, που συνεπάγετε και πίεση στον/στην σύντροφο, η απιστία, η έλειψη εμπιστοσύνης και κατανόησης και το ψέμα. Και η έλειψη αληθινών συναισθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι θα πρωτοτυπήσω,καθώς κι εγώ θεωρώ βασικότατες αιτίες χωρισμού την απιστία και την υπερβολική ζήλεια που οδηγεί σε αρρωστημένες καταστάσεις...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κορεσμός και παράλληλη σχέση. Η απλή απιστία δε με πτοεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
1. Απιστία
2. "Εκβιασμός" ( του στυλ ή εγώ ή η δουλειά, ή εγώ ή οι γονείς σου, ή εγώ ή οι φίλοι σου κλπ)
3. Αν με σπρώξει, μπατσίσει, μαλλιοτραβήξει κλπ
4. Αν με θεωρεί κατώτερη από οποιονδήποτε άλλον άνθρωπο.

Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top