Ποιος θα είναι ο επόμενος πρόεδρος του Κινήματος Αλλαγής;

[2021] Ποιος θα είναι ο επόμενος πρόεδρος του Κινήματος Αλλαγής;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)
  • Νίκος Ανδρουλάκης

    Ψήφοι: 8 26.7%
  • Ανδρέας Λοβέρδος

    Ψήφοι: 7 23.3%
  • Χάρης Καστανίδης

    Ψήφοι: 1 3.3%
  • Παύλος Γερουλάνος

    Ψήφοι: 2 6.7%
  • Παύλος Χρηστίδης

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γιώργος Παπανδρέου

    Ψήφοι: 8 26.7%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 13.3%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ποιον προβλέπετε ότι θα ηγηθεί στις επόμενες εκλογες το ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βενιζέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeavyMetalLover

Νεοφερμένος

Ο HeavyMetalLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ πιστευω οτι ο παπανδρεου θα αποσυρθει για λιγο καιρο και θα επιστεψει αργοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Θα υπάρχει το κόμμα του ΠΑΣΟΚ μέχρι τις επόμενες εκλογές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πολύ φοβάμαι ότι επειδή οι εκλογές γίνονται από τη βάση του κόμματος, ο επόμενος πρόεδρος θα είναι ο Λοβέρδος, επειδή λαικίζει. Αν παρόλα αυτά νικητής αναδειχθεί ο Βενιζέλος θεωρώ ότι η ψήφος στο ΠΑΣΟΚ του Βενιζέλου θα είναι καλύτερη επιλογή από τη ψήφο στη ΝΔ του Σαμαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αποκλείω το Λοβέρδο,διότι προέρχεται από άλλο κόμμα.Δε νομίζω ότι θα τον προτιμούσαν για αρχηγό οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ σε σχέση με το Βενιζέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
η ο παπουτσης η ο βενιζελος αν και ο δευτερος εχει ηδη χασει μια φορα την προεδρια του πασοκ τοτε με τον παπανδρεου.... την επιλογη διαμαντοπουλου δεν τη σχολιαζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση της ALCO για το newsit λέει:

κ. Βενιζέλο - 23%,
κ. Λοβέρδο - 13%
κ. Παπανδρέου - 8%.
αναποφάσιστοι - 35%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως η επιλογή Βενιζέλου αν και έχει λογική θα ήταν χαζή είναι κι αυτός ένα κατά πολύ καμένο χαρτί αφού διετέλεσε υπουργός οικονομικών,πέρασε το χαράτσι της ΔΕΗ και πολλά άλλα καυτά μέτρα...νομίζω πως η καλύτερη επιλογή για το ΠΑΣΟΚ θα ήταν ένας πολιτικός που να έχει τη λιγότερο δυνατή ανάμειξη με όσα έχουν γίνει στην Ελλάδα τα τελευταία 2 χρόνια οπότε εγώ θα ψήφιζα άλλος αλλά χωρίς να πω ποιος γιατί δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο στο μυαλό μου...ο λιγότερο καμένος θα έλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Φτάσαμε εδώ που φτάσαμε κι ακόμα κάποιοι καίγονται για το ΠΑΣΟΚ... Είναι γλυκύς ο διορισμός μάλλον.

Τα ίδια ισχύουν και για τους άλλους, και όχι δεν το λέω για να μη χρωματιστώ όπως το λένε όλοι οι φοβισμένοι δήθεν "εγω δεν είμαι με κανέναν" αλλά το καρφώνουν ΝΔ. Απλά έχουμε και σημαντικότερα πράγματα να ασχοληθούμε από το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ.

Να πα να "κουρευτούν" σύγκορμοι, όλοι τους, μαζί και οι σφουγγοκωλάριοί τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αν βγει αξιωματική αντιπολίτευση (γιατί υπάρχει πιθανότητα να μην πάρει ούτε 10%), θα πρέπει νομίζω μετά τις εκλογές (όποτε και αν γίνουν) να μπει κάποιος που να μην έχει ανακατευθεί ούτε σε υπουργείο, ούτε να έχει δημαγωγήσει στα διάφορα κανάλια, και να δείξει ότι είναι κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους, ώστε να ανασυγκροτήσει το κόμμα του από την αρχή, κάνοντας αυστηρή αυτοκριτική ταυτόχρονα για τα σοβαρά λάθη που έγιναν και από ποιους, ώστε σε μερικές τετραετίες να ξαναβγεί ίσως, δείχνοντας όλα αυτά τα χρόνια ένα εξαιρετικά κοινωνικό προφίλ, πράγμα βέβαια πολύ δύσκολο, γιατί ο λαός θα θυμάται για δεκαετίες τα μνημόνια και τα δουνουτιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φτάσαμε εδώ που φτάσαμε κι ακόμα κάποιοι καίγονται για το ΠΑΣΟΚ... Είναι γλυκύς ο διορισμός μάλλον.
Υποθέτω μιλάς για μένα. Ο διορισμός μου όπως ο διορισμός όλων των νοσηλευτών στα δημόσια νοσοκομεία γίνεται μέσω ΑΣΕΠ. Το διορισμό μου τον χρωστώ στο Σημίτη, γιατί καθιέρωσε αυτόν τον θεσμό, διαφορετικά οι ελπίδες μου ήταν μηδαμινές. Επίσης έχω παρετηθεί από το δημόσιο εδώ και καιρό γιατί δεν είχα κάποιον πολιτικό να μου κάνει την μετάθεση από Αθήνα στην Πάτρα, όπου σπουδάζω.

Επειδή αναγνωρίζω την προσφορά του Σημίτη στην πολιτική και στην Ελλάδα δεν με κάνει αυτό και πράσινο κομματόσκυλο. Επίσης δεν βάζω όλους του πολιτικούς στο ίδιο τσουβάλι όπως εσύ.
=============================================================
Στο θέμας μας τώρα. Δημοσιεύω την εικόνα της δημοσκόπησης. Από τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ το 4% ψηφίζει Βενιζέλο, το 4% τον Παπανδρέου, το 2% Χρυσοχοίδη και Λοβέρδο. Πολύ φοβάμαι ότι στο τέλος θα βγει ο Λοβέρδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
:devil:: Βενιζέλος, γιατί τον αγαπάνε μαζί, Γερμανοί και Γερμανοεβραίοι (Βιομήχανοι, Τραπεζίτες και ΜΜΕ, βασικά!):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να το διαλυσουν το κομμα αφου εχει κανει τα παντα για να μην ειναι Σοσσιαλιστικο οπως δηλωνει το ονομα του δεν παιζει ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
η λογικη λέει βενιζελο

στην δυσκολη στιγμη ανελαβε το πιο δυσκολο υπουργειο οποτε λογικα πρεπει να πηρε ανταλλαγματα γιατι τσαλακωθηκε το προφιλ του..

αλλα προσωπκα προτιμω λοβερδο γιατι ο ανθρωπος ισως να ειναι ο μονος πολιτικος που δουλευει και δουλεψε αυτα τα 2 χρονια σαν υπουργος .

προχθες μαλιστα καταφερε και εκανε προμηθειες υλικων για νοσοκομεια σε τιμη 5 φορες μικροτερη απο αυτην που ειχαν αγορασει την προηγουμενη φορα .

να λεμε και ενα μπραβο σε καποιους που δουλευουν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Ο Λοβέρδος φένεται να παίρνει κεφάλι στη κούρσα της διαδοχής. Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
και ομως ο λοβερδος νομίζω έκανε αρκετά καλα στην υγεία.
τράβηξε πολλά αυτιά διοικητών και έκοψε μίζες ωστε ξίνισε πολλούς.

εσυ βέβαια focko που είσαι στον κλάδο θα ξέρεις καλλίτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ποιον προβλέπετε ότι θα ηγηθεί στις επόμενες εκλογες το ΠΑΣΟΚ.

who cares?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
O Λοβέρδος λαικίζει και είναι επικίνδυνος. Ακόμα πιο επικίνδυνος είναι ο Σαμαράς.

'Εχετε αναρωτηθεί πως κατάφερε ο Λοβέρδος να μειώσει το κόστος υλικών και φαρμάκων στα νοσοκομεία; Έβαζε τους ασθενείς να παίρνουν τα φάρμακα από τα ταμεία τους γιατί τα νοσοκομεία είχαν έλλειψη στα συγκεκριμένα φάρμακα. Ο ασθενής δεν τον ένοιαζε από που θα τα πάρει αφού τα έπαιρνε τζάμπα ή με ελάχιστη συμμετοχή. Αποτέλεσμα να φένεται ότι έκανε οικονομία στα ταμείο των νοσοκομείων άρα και στο ίδιο το κράτος. Εϊναι όμως έτσι;

Όχι γιατί τα φάρμακα από το νοσοκομείο το κράτος τα αγοράζει σχεδόν στο κόστος (νοσοκομειακή τιμή). Αντίθετα στα ταμεία έχουν και το 20% κέρδος του φαρμακοποιού. Αποτέλεσμα τα ταμεία να είναι καταχρεωμένα σε φαρμακοποιούς που δεν θα ξέρουν πως θα διεκδικήσουν τα χρήματα τους καθώς πλέον τα ταμεία που χρωστούσαν δεν υπάρχουν και έχουν αντικατασταθεί από το ΕΟΠΥΥ. Με τον ΕΟΠΥΥ η δωρεάν υγεία τελείωσε και θα το δείτε...

Όλοι οι διοικητές στα νοσοκομεία είναι κομματικοί... και αρκετοί δεν έχουν σπουδάσει ούτε οικονομικά, ούτε διοίκιση επιχειρήσεων. Ο Λοβέρδος τραβάει αυτάκια μόνο στις κάμερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
:devil:: Βενιζέλος, γιατί τον αγαπάνε μαζί, Γερμανοί και Γερμανοεβραίοι (Βιομήχανοι, Τραπεζίτες και ΜΜΕ, βασικά!):whistle:
Όταν τον βλέπει το πορτοφόλι μου πάει και κρύβεται μόνο του, γιατί άραγε; :hehe:
:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top