Ποιο ήταν για εσάς το κορυφαίο αθλητικό γεγονός της 10ετίας

Το μεγαλύτερο αθλητικό γεγονός της 10ετίας για την Ελλαδα
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Euro 2004 - Πορτογαλλία

    Ψήφοι: 24 60.0%
  • Ολυμπιακοι Αγώνες 2004 - Αθήνα

    Ψήφοι: 14 35.0%
  • Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ 2005 - Βελιγράδι

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Άλλο, διευκρινήστε (κουμπάκια δεν έχει)

    Ψήφοι: 3 7.5%

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Επειδή οι μεγαλήτεροι καβγάδες ξεκινάνε απο αθλητικά θέματα υπενθυμίζω του κανόνες του forum σχετικά με ειρωνίες, χλευασμό, προσβολή των πιστεύω του καθενός. Προσοχή επίσης στον τρόπο που εκφράζεστε για αντίπαλες ομάδες, παικτες, Εθνικότητες, θρυσκείες κτλ. Παραβιάση των παραπάνω ισοδυναμεί με υποψηφιότητα για warning. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Λοιπόν και όλα τα θεωρω πολύ σημαντικά γεγονότα και μεγάλες επιτυχίες όπου η κάθεμια έχει τις ιδιατερότητες της..Οι επιτυχίες που έχει επιδείξει η αθλητική κοινωνία της χώρες μας τα τελευταία χρόνια είναι πολλές και σημαντικες και όλες είναι εξίσου σημαντικές για το ελληνικό έθνος που μας κάνανε υπερήφανους καθώς καθώς κυριαρχήσανε η έλληνική ψυχή!!

Απλα σε αυτή την ψηφοφορία θα ψηφίσω τους Ολυμπιακούς Αγώνες γιατί το γεγονός αυτό έχει και ιστορικές προεκτάσεις,επιστρέψαν οι ολυμπιακοί αγώνες εκεί που ανήκουν και ύστερα από τόσο καιρό!Και κατάφέραμε να βγάλουμε σε πέρας ένα πολύ δύσκολο έργο αν και είχαμε δεχτεί πολλή αμφισβήτηση και κριτική!!Και τέλος οι Ολυμπιακοί Αγώνες είναι ένα πανανθρώπινο γεγονός και μια προσπάθεια να έρθουν όλοι οι άνθρωποι κοντά ανεξαρτήτως εθνικότητας!Σε λίγες γραμμές ήταν μια πραγματική γιορτή του Αθλητισμου(εκτός από τα θλιβερά κρούσματα ντόπινγκ)

Ένα έχω να πω συγχαρητήρια σε όλους και ευχαρίστουμε που μας κάνατε και συνεχίζετε να μας κάνετε υπερήφανους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Λοιπόν και όλα τα θεωρω πολύ σημαντικά γεγονότα και μεγάλες επιτυχίες όπου η κάθεμια έχει τις ιδιατερότητες της..Οι επιτυχίες που έχει επιδείξει η αθλητική κοινωνία της χώρες μας τα τελευταία χρόνια είναι πολλές και σημαντικες και όλες είναι εξίσου σημαντικές για το ελληνικό έθνος που μας κάνανε υπερήφανους καθώς καθώς κυριαρχήσανε η έλληνική ψυχή!!

Απλα σε αυτή την ψηφοφορία θα ψηφίσω τους Ολυμπιακούς Αγώνες γιατί το γεγονός αυτό έχει και ιστορικές προεκτάσεις,επιστρέψαν οι ολυμπιακοί αγώνες εκεί που ανήκουν και ύστερα από τόσο καιρό!Και κατάφέραμε να βγάλουμε σε πέρας ένα πολύ δύσκολο έργο αν και είχαμε δεχτεί πολλή αμφισβήτηση και κριτική!!Και τέλος οι Ολυμπιακοί Αγώνες είναι ένα πανανθρώπινο γεγονός και μια προσπάθεια να έρθουν όλοι οι άνθρωποι κοντά ανεξαρτήτως εθνικότητας!Σε λίγες γραμμές ήταν μια πραγματική γιορτή του Αθλητισμου(εκτός από τα θλιβερά κρούσματα ντόπινγκ)



Ένα έχω να πω συγχαρητήρια σε όλους και ευχαρίστουμε που μας κάνατε και συνεχίζετε να μας κάνετε υπερήφανους:)





Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με την Νικίτα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δυσκολα μου βαζεις... Δεν μπορω... Ειναι και φρεσκο το χτεσινο και το βλεπουμε με αλλο ματι, νοσσταλγουμε ομως και για το Euro, αλλα οσο σκευτομαστε τι περασαμε για να γινει αυτη η πανεμορφη ολιμπιαδα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κατατοπιστικότατος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
euro.. είμαι κατά των ολυμπιακών αγώνων με την σημερινή τους μορφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αναμφισβήτητα το μεγαλύτερο αθλητικό γεγονός για την Ελλάδα ήταν οι Ολυμπιακοί αγώνες, τώρα μεγαλύτερη επιτυχία στον χώρο του αθλητισμού, σίγουρα ήταν το 4 Ολυμπιακό μετάλλιο στην σειρά του Πύρου Δήμα και σε συλλογικό επίπεδο πρώτα η κατάκτηση του EURO(αφού στον συγκεκριμένο χώρο ήμασταν στην αφάνεια μέχρι τώρα ) και στην συνέχεια το Ευρωμπάσκετ! Αυτά τα αναφέρω πρώτα γιατί είναι χρυσό μετάλλιο σε ομαδικό άθλημα το οποίο είναι πολύ δυσκολότερο από τα ατομικά γιατί δεν εξαρτάσαι μόνο στις δικές σου δυνατότητες αλλά και στων συμπαικτών σου.
Ποίος όμως θα έβαζε στην άκρη και τα υπόλοιπα μετάλλια? Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ...



Με αφορμή τα σχόλια του κρόνου και του ιφριτ θα ήθελα να πω μερικές σκέψεις μου σχετικά με τους Ολυμπιακούς της Αθήνας. Ναι τραβήξαμε πολλά και θα τραβάμε για καιρό πολλά ακόμα και ναι πιστεύω ότι έχει αλλοιωθεί η ιδέα των Ολυμπιακών. Ας μην γκρινιάζουμε ομως συνέχεια γιατί τόσα χρόνια στην Ελλάδα υπήρχε ανάπτυξη, δουλειές για τους ανθρώπους και προοπτικές για ορισμένους άλλους...
Αυτό που με προβληματίζει, είναι ότι νιώθω, ότι σε δύσκολους καιρούς έχουν έρθει ξαφνικά πολλές επιτυχίες οι οποίες μπορούν να αποπροσανατολίσουν από άλλα σημαντικότερα θέματα της καθημερινής μας ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Αναμφισβήτητα το μεγαλύτερο αθλητικό γεγονός για την Ελλάδα ήταν οι Ολυμπιακοί αγώνες, τώρα μεγαλύτερη επιτυχία στον χώρο του αθλητισμού, σίγουρα ήταν το 4 Ολυμπιακό μετάλλιο στην σειρά του Πύρου Δήμα και σε συλλογικό επίπεδο πρώτα η κατάκτηση του EURO(αφού στον συγκεκριμένο χώρο ήμασταν στην αφάνεια μέχρι τώρα ) και στην συνέχεια το Ευρωμπάσκετ! Αυτά τα αναφέρω πρώτα γιατί είναι χρυσό μετάλλιο σε ομαδικό άθλημα το οποίο είναι πολύ δυσκολότερο από τα ατομικά γιατί δεν εξαρτάσαι μόνο στις δικές σου δυνατότητες αλλά και στων συμπαικτών σου.
Ποίος όμως θα έβαζε στην άκρη και τα υπόλοιπα μετάλλια? Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ...



Με αφορμή τα σχόλια του κρόνου και του ιφριτ θα ήθελα να πω μερικές σκέψεις μου σχετικά με τους Ολυμπιακούς της Αθήνας. Ναι τραβήξαμε πολλά και θα τραβάμε για καιρό πολλά ακόμα και ναι πιστεύω ότι έχει αλλοιωθεί η ιδέα των Ολυμπιακών. Ας μην γκρινιάζουμε ομως συνέχεια γιατί τόσα χρόνια στην Ελλάδα υπήρχε ανάπτυξη, δουλειές για τους ανθρώπους και προοπτικές για ορισμένους άλλους...
Αυτό που με προβληματίζει, είναι ότι νιώθω, ότι σε δύσκολους καιρούς έχουν έρθει ξαφνικά πολλές επιτυχίες οι οποίες μπορούν να αποπροσανατολίσουν από άλλα σημαντικότερα θέματα της καθημερινής μας ζωής.


Στην πρώτη παράγραφο θα συμφωνήσω μαζί σου! Οι Ολυμπιακοί Αγώνες έστω και εντελώς διεστραμμένοι σε σχέση με αυτούς που οι Αρχαίοι διεξήγαγαν, είναι ορόσημα στην παγκόσμια ιστορία, ιδίως δε όταν επιστρέφουν στην γη στην οποία διεξήγοντο και κατα τους αρχαίους χρόνους. Στη γη που δικαιωματικά μπορεί να "σηκώνει" το βάρος της λέξεως Ολυμπιακοί Αγώνες.

Στη δεύτερη παράγραφο θα διαφωνήσω κάθετα. Τόσα χρόνια η τακτική αυτής της χώρας ήταν να κρύβει τα ψεγάδια της κάτω απ το χαλί νομίζοντας οτι αυτή η τακτική στρουθοκάμηλου θα κάλυπτε τα μεγάλα κενά που υπήρχαν όσον αφορά το βιοτικό επίπεδο του λαού, τις δυνατότητες εργασίας, κλπ. Μόνο τον τελευταίο χρόνο άρχισαν τα πράγματα να κινούνται και μάλιστα το οτι υπάρχουν επιτυχίες στα αθλητικά, δεν σημαίνει οτι γίνονται ως μέσο αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης. Το θεωρώ εντελώς ασυσχέτιστο με τα ανωτέρω! Είναι κατα βάσιν αδύνατο να γίνει. Οι πρακτικές αποπροσανατολισμού είναι άλλες. Πχ να πιάσουν τον μπατζανάκη του δημάρχου της Κολοπετεινίτσας να κάνει όργια με τις ψηφοφόρους του δημάρχου και έτσι να το κάνουν θέμα στις ειδήσεις κάθε μέρα ενω απο πίσω ψηφίζεται το νεο νομοσχέδιο περι απαγορεύσεως της βρώσης ντολμάδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ολλα καλα ειναι αλλα τωρα δεν μπορω να βαλο ενα ποιο πανω απο το αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω λοιπόν κι εγώ με το Valder που διαφώνησε με τη 2η παράγραφο του Founes

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Τόσα χρόνια η τακτική αυτής της χώρας ήταν να κρύβει τα ψεγάδια της κάτω απ το χαλί νομίζοντας οτι αυτή η τακτική στρουθοκάμηλου θα κάλυπτε τα μεγάλα κενά που υπήρχαν όσον αφορά το βιοτικό επίπεδο του λαού, τις δυνατότητες εργασίας, κλπ.
Και αυτή ακριβώς συνεχίζει να είναι η τακτική της! Οι κυβερνήσεις πέφτουνε αλλά η τακτική μένει! Το έχουμε στο αίμα μας ρε παιδί μου πως το λένε; Εδώ μπάλα βλέπεις και προσπαθεί να σε πείσει ο εκφωνητής ότι μόνο η ελληνική ομάδα υπάρχει στο γήπεδο, όχι οι πολιτικοί που είναι και επαγγελματίες του είδους.

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Μόνο τον τελευταίο χρόνο άρχισαν τα πράγματα να κινούνται και μάλιστα το οτι υπάρχουν επιτυχίες στα αθλητικά, δεν σημαίνει οτι γίνονται ως μέσο αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης. Το θεωρώ εντελώς ασυσχέτιστο με τα ανωτέρω! Είναι κατα βάσιν αδύνατο να γίνει.
Αδύνατον; Μα έτσι γίνεται πάντα! Παίρνουμε μια διάκριση και όλοι στους δρόμους. Και δε σου μιλάω για τα 2 χρυσά (μπάλα και μπάσκετ), αυτά πες ήταν όντως κάτι μεγάλο (που και πάλι οι αντιδράσεις ήταν υπερβολικές). Εδώ τη στημένη Ευρωβίζιον παίρνουμε και τα πανηγύρια κρατάν ένα μήνα. Παίρνει υποψηφιότητα για Oscar ένας σκηνοθέτης που η προγιαγιά του είχε γκόμενο Έλληνα και το κάνουμε πρώτο θέμα.Τόση ανάγκη έχουμε από αφορμές για πανηγύρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
είδα χιλιάδες κόσμου να βγαίνει στους δρόμους και να πανηγυρίζει για ένα χρυσό μετάλλιο και μια κούπα, ενώ για προβλήματα βιωσιμότητας που αντιμετωπίζουμε καθημερινά μόνο κάποιους που αναζητούν το λεπτό δημοσιότητας και τρέχουν να βρουν κάποια κάμερα είδα...
αν και η ζωή μου είναι ο αθλητισμός και γενικότερα τα αθλητικά δρόμενα στην χώρα μας δεν συμαίνει οτι παραμένω εγκλωβισμένος μόνο εκεί... με χαλάει αυτή η αδρανοποίηση... αυτό θεωρούσα αποπροσανατολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Για μένα το Euro του 2004.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Έλεος με το ποδόσφαιρο!!!! ο.κ δεν λέω ζήσαμε το θαύμα....όμως όχι και οι ολυμπιακοί αγώνες σε δεύτερη μοίρα...!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Έλεος με το ποδόσφαιρο!!!! ο.κ δεν λέω ζήσαμε το θαύμα....όμως όχι και οι ολυμπιακοί αγώνες σε δεύτερη μοίρα...!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused:

Έτσι όπως έχουν γίνει οι Ολυμπιακοί Αγώνες στις μέρες μας που είπε και ο ]ifrit[ προτιμώ το ποδόσφαιρο-Euro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
Έτσι όπως έχουν γίνει οι Ολυμπιακοί Αγώνες στις μέρες μας που είπε και ο ]ifrit[ προτιμώ το ποδόσφαιρο-Euro

Ένω το ποδόσφαιρο.......αnyway, απλά εγώ σαν αθλήτικο γεγονός το θεώρω πιό σημαντικό από όλα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Ένω το ποδόσφαιρο.......αnyway, απλά εγώ σαν αθλήτικο γεγονός το θεώρω πιό σημαντικό από όλα..:)
Σκεψου ομως ποσα ειναι τα ολυμπιακα αθληματα, Ειναι τοσα πολλα που εχουμε πλεον καποιο μεταλλιο στο τσεπακι μας. Και η χαρα ερχεται οταν το παρει καποιος που δεν το περιμενουμε πχ συχρονισμενη κολυμβηση.

Αλλα στο Euro ειναι μια η ευκαιρια. It can be only one. Οχι οτι το Eurobasket ηταν χειροτερο, αλλα το εχουμε ξαναπαρει...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ρε παιδιά... ελεος πια με το "ετσι οπως εχουν γίνει οι Ολυμπιακοί αγώνες"....
Δηλαδή πώς εχουν γίνει??? ποια ειναι η προς τα κατω διαφορα τους με το EURO ή με το Mundial η με το Eurobasket ή δεν ξέρω και εγώ με ποια διοργάνωση τους συγκρινετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
είδα χιλιάδες κόσμου να βγαίνει στους δρόμους και να πανηγυρίζει για ένα χρυσό μετάλλιο και μια κούπα, ενώ για προβλήματα βιωσιμότητας που αντιμετωπίζουμε καθημερινά μόνο κάποιους που αναζητούν το λεπτό δημοσιότητας και τρέχουν να βρουν κάποια κάμερα είδα...

Και οι καθημερινές πορείες, απεργίες κ.λ.π. δεν σου λένε τίποτα? Για ποιό λόγο αυτοί οι άνθρωποι χάνουν τα μεροκάματά τους? Για πλάκα? Ή για το δικό τους χρόνο δημοσιότητας?
Δεν νομίζω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Θεωρητικά το μεγαλύτερο γεγονός ήταν οι Ολυμπιακοί αγώνες. Παρόλα αυτά, προσωπικά θεωρώ τη κατάκτηση του τροπαίου το 2004 στη Πορτογαλία ως το μεγαλύτερο γεγονός της δεκαετίας. Αυτό το λέω διότι αν το καλοσκεφτούμε, στην ολυμπιάδα, όλο και κάποιο μετάλιο θα καταφέρναμε να πάρουμε. Το Ευρωπαικό όμως κύπελο, στην αρχή φάνταζε τελείως απίθανο να το κατακτήσουμε. Υπό αυτή λοιπόν την οπτική γωνία, ο αθλος του Ευρωπαικού είναι μεγαλύτερη επιτυχία. Φυσικά οφείλω να διευκρινίσω ότι η γνώμη μου αυτή είναι σαφώς επηρεασμένη και από την αγάπη μου για το ποδόσφαιρο. Μια αγάπη που δεν είναι και πολύ μεγάλη, αλλά είναι μεγαλύτερη από τους Ολυμπιακούς αγώνες, τα αθλήματα των οποίων σε γενικές γραμμές δε με συγκινούν το ίδιο. Ακόμα και η ποδοσφαιρική διοργάνωση που γίνεται στα πλαίσια των αγώνων αυτών, δεν έχει μεγάλη αίγλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εμένα δεν μου αρέσει να παρακολουθώ ποδόσφαιρο, οπότε το σημαντικότερο γεγονός είναι μέσα στο χώρο του μπάσκετ...

Mundobasket 2006!
Το απόλαυσα πραγματικά πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top