Ποιο είναι μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς σας;

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
True,πολλοι γονεις συχνα δεν αφηνουν τα παιδια τους να ερθουν αντιμετωπα με τα λαθη ή τα ψεματα τους στην προκειμενη περιπτωση.Αυτο εχει αμεσο αντικτυπο φυσικα να γινονται περισσοτερο κακομαθημενα και τα μικρα ψεματα να γινονται μεγαλυτερα. Δεν λεω φυσικα θα προστατεψεις τα παιδια σου ειδικα οταν οι αποφασεις τους ειναι τρομερα λαθος σε θεματα που δεν χωρανε λαθη.Αλλα σε πιο απλα πραγματακια ,οπως σε μικρα ψεματακια,για παραδειγμα, δεν ειναι κακο να σε αφηνουν να κοιμηθεις οπως εστρωσες για να καταλαβεις :P . Δεν ειναι η μεταβολη παντα που ειναι το προβλημα αλλα ο ρυθμος με τον οποιο αυτη εγινε.Γι'αυτο ειναι παρα πολυ σημαντικο να γινει σιγα σιγα αυτη η ανεξαρτητοποιηση.

(:offtopic::offtopic::offtopic:Παντα ειμαστε η κολαση καποιου και καποιος αλλος ειναι η δικη μας :oops:)

Ακριβώς! Τουλάχιστον να υπάρχουν μικρά ψεματακια και όχι σημαντικά. Τότε ξεφεύγει το παιχνίδι και για τις 2 πλευρές, με ίσως άσχημα αποτελέσματα for both. Οπότε κόσμε, μικρά αθώα ψεματακια for revolution purposes :pardon:

(:offtopic2: οταν όμως είμαστε η κόλαση κάποιου, ανεπαίσθητα γινόμαστε ο devil τους και αυτό κοστίζει, σε όλους. Κάποιες φορές ακόμα περισσότερο σε μας τους ίδιους. Κάποιες φορές αρχίζουν οι κατηγορίες στον εαυτό μας για την όλη κατάσταση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Γενικως δεν εχω πει ψεματα στους γονεις και δεν το χω κιολας, με προδιδει το υφος μου.
Αλλα το μονο ψεμα που ελεγα συνεχως ως παιδακι διαολακι και εγω ηταν.. "ο Χρηστος το κανε!" Ο νεοτερος κατα τεσσερα χρονια αδερφος μου την πληρωνε συχνα γιατι ημουν λιγο κ*λοπαιδαρελι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εμένα η μαμά μου πάντα με καταλάβαινε όταν έλεγα ψέματα, και όταν το καταλάβαινε μου έλεγε "με το χέρι στη καρδιά, πες μου". Και εκεί που έλεγα ας πούμε ένα σίγουρο "ναι", μου έλεγε να βάλω το χέρι στη καρδιά, το έβαζα, με ξανα ρωτούσε και απαντούσα "όχι". Είχε βρει τον τρόπο της να μου ξεθάβει τι ψέμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

David?

Νεοφερμένος

Ο David? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μπαμπά, έμεινε έγκυος η φίλη μου και χρειάζομαι 1000 ευρώ για την έκτρωση.
Ήταν η προκαταβολή για την πρώτη μοτοσικλέτα μου.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν φτάνεις σε σημείο να λες ψέματα στους γονείς σου και μάλιστα χοντρά, υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας και γενικά πρόβλημα. Μικρά ψέματα λίγο πολύ όλοι έχουμε πει, αλλά ποτέ δεν θα έφτανα σε σημείο εξαπάτησης.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ότι είμαι ετεροφυλόφιλος 🌈
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στον πατέρα μου ότι είμαι Θεσσαλονίκη ενώ ήμουν Βουλγαρία τριημεράκι. Του το είπα βέβαια λίγο καιρό μετά, απλώς αν του το είχα πει όσο ήμουν εκεί, λόγω διαφόρων συνθηκών που συνέτρεχαν εκείνη την περίοδο θα μου έπρηζε.

Και στους δύο ότι είμαι Θεσσαλονίκη ενώ ήμουν Κομοτηνή. Είχα πάει για έναν γκόμενο κι αν τους το λεγα θα άρχιζαν τα χαχαχα χουχουχου και ποιος είναι πες μας κι άλλα, να μου λείπει το βύσσινο.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Οτι μου είχε μείνει ένα μάθημα για πτυχίο στη τελευταία μου εξεταστική .

Πάλι καλά ολα πήγαν καλά και δεν χρειάστηκε ποτε να μάθουν ποσα ήταν τελικά🙃
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οτι μου είχε μείνει ένα μάθημα για πτυχίο στη τελευταία μου εξεταστική .

Πάλι καλά ολα πήγαν καλά και δεν χρειάστηκε ποτε να μάθουν ποσα ήταν τελικά🙃

Η απόλυτη ταύτιση. Ακόμη κρύβω το παράρτημα απ τη μάνα μου γιατί γράφει δίπλα τα εξάμηνα που περαστηκαν (ήθελα να ξερα ποιος το σκέφτηκε αυτό).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στον πατέρα μου ότι είμαι Θεσσαλονίκη ενώ ήμουν Βουλγαρία τριημεράκι. Του το είπα βέβαια λίγο καιρό μετά, απλώς αν του το είχα πει όσο ήμουν εκεί, λόγω διαφόρων συνθηκών που συνέτρεχαν εκείνη την περίοδο θα μου έπρηζε.

Και στους δύο ότι είμαι Θεσσαλονίκη ενώ ήμουν Κομοτηνή. Είχα πάει για έναν γκόμενο κι αν τους το λεγα θα άρχιζαν τα χαχαχα χουχουχου και ποιος είναι πες μας κι άλλα, να μου λείπει το βύσσινο.

Γιατί να μην τους έλεγες ότι πας Κομοτηνή με φίλες; Εγώ πάντα φοβομουν να πω ψέματα στους δικούς μου για το πού είμαι γιατί αν συνέβαινε κάτι στον δρόμο, θα το μάθαιναν και θα ήταν χειρότερα μετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Η απόλυτη ταύτιση. Ακόμη κρύβω το παράρτημα απ τη μάνα μου γιατί γράφει δίπλα τα εξάμηνα που περαστηκαν (ήθελα να ξερα ποιος το σκέφτηκε αυτό).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γιατί να μην τους έλεγες ότι πας Κομοτηνή με φίλες; Εγώ πάντα φοβομουν να πω ψέματα στους δικούς μου για το πού είμαι γιατί αν συνέβαινε κάτι στον δρόμο, θα το μάθαιναν και θα ήταν χειρότερα μετά.
Εύλογο και συμφωνώ. Είχα πάει ήδη να δω τη φίλη μου στην Κομοτηνή 2 εβδομάδες πριν από αυτό όμως (αυτό αλήθεια ήταν όχι ψέμα), τόσο πολύ μου έλειψε πάλι; :whistle:
 

Forgetit

Νεοφερμένος

Η Forgetit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
:cry_x:

Είναι πολύ λυπηρό δεν θα το πω.
Το είχα ξεχάσει εντελώς γιατί τότε δεν το θεώρησα ψέμα.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
η αμήχανη στιγμή που διαπιστώνεις ότι τα περισσότερα από όσα αναφέρθηκαν τα έχεις πει ήδη
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Όταν ήμουν γύρω στα 16, τα "έφτιαξα" με ένα κορίτσι που ήταν η κόρη οικογενειακών φίλων. Προφανώς το κρατούσαμε μυστικό. Όμως η μητέρα μου κάτι ψυλλιάστηκε και με ρώτησε <<Έχετε κάτι με την Τάδε;>>. Της απάντησα <<Όχι δα! Με αυτή τη βλαμμένη; Αν είναι δυνατόν! Από υποχρέωση μόνο της μιλάω>>. Η μητέρα μου γέλασε και αρκετά αργότερα συνειδητοποίησα ότι είχε καταλάβει ακριβώς το αντίθετο από ότι είπα.

erwtas_efiveia_1-767x480.jpg
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Οτι δεν έχω παρει ναρκωτικά;! Σόκιν
😂😂
Εντάξει μωρε μικρή ήμουν ένα τσιγαρακι ποτε ποτε
Και ότι είχα παει Χαλκιδική με τη.. Μαρία. Εγώ ήμουν Πάρο με έναν που είχα γνωρίσει κανα μηνα από το ιντερνετ.
Ναι είμαι τραγική. Αλλά τι να εκανα
Στο ένα θα πίστευαν ότι εμπλεξα άσχημα στο άλλο επίσης. Σε τίποτα από τα δυο δεν εμπλεξα καθώς ήξερα τι μου γινόταν
Αλλά αντε πες το στη μαμά μου
Καλά στο μπαμπα μου αστο. Εγκεφαλικό αφου με ειχε κρεμάσει πρώτα ^^
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω πει ποτέ κάποιο μεγάλο ψέμα για το οποίο έχω μετανιώσει στους γονείς μου.
Απλά αρκετές φορές έχω αποκρύψει την αλήθεια διότι δε χρειάζεται να τα ξέρουν όλα.
Which is totally different 😜
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top