Ποιο είναι το πιο όμορφο πράγμα που έχετε ακούσει;

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
Προσπαθώ να θυμηθώ. Είναι πολλά. Πρέπει να είναι πολλά. Αλλά μόνο τα άσχημα μου έρχονται τώρα. :'(
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα φανεί περίεργο,αλλά δεν έχω ακούσει κάτι πραγματικά καλό από κάποιον,τίποτα που να με κάνει να νιώσω καλά. Συνήθως είτε κάτι ήταν για να με ρίξει σαν άνθρωπο είτε για να με κρίνει (ακόμη και οι γονείς μου).
Ίσως το μόνο πράγμα που να έχω ακούσει είναι από τον εαυτό μου ένα μπράβο χάχα.

Ούτε καν μια απλή ωραία ευχή σε μια γιορτινή μέρα με την δύναμη της ψυχής να γίνει πραγματικότητα ?

Και αυτά όμορφα λόγια είναι και σίγουρα τα αξίζεις ότι και να είσαι !
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα φανεί περίεργο,αλλά δεν έχω ακούσει κάτι πραγματικά καλό από κάποιον,τίποτα που να με κάνει να νιώσω καλά. Συνήθως είτε κάτι ήταν για να με ρίξει σαν άνθρωπο είτε για να με κρίνει (ακόμη και οι γονείς μου).
Ίσως το μόνο πράγμα που να έχω ακούσει είναι από τον εαυτό μου ένα μπράβο χάχα.

Ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι να βρεις νέους ανθρώπους και να τους αφήσεις να σε γνωρίσουν, ώστε τα καλά λόγια να είναι ειλικρινή. Διότι αν δεν είναι, αν είναι απλά pitty words τότε εν τέλει δεν θα σου δώσουν αυτό που ζητάς, εκτός και αν αυτό ζητάς.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Δεν αφορούν τα λόγια αυτά εμένα, ωστόσο σε περίοδο ανθρωπιστικής κρίσης και ενιοτε υπαρξιακής αποτέλεσαν κάτι γλυκό μέσα στην άβυσσο της κακίας. Πριν λιγες μέρες συζητώντας αναφέρθηκε πως δε θα ήθελε να αμφισβητηθεί η τιμή και η ηθική της στο πλαίσιο της εργασίας. Όχι απαραίτητα για λόγους δυσφήμισής της σε επόμενη εργασία αλλά επειδή θα προτιμούσε να ζει ήσυχα με τον εαυτό της παρά την απόκτηση χρημάτων σε βάρος συναδέλφου.
Σε κάποιους ακούγεται δουλικό, και αφελές, σε άλλους δεδομενη σκέψη. Δεδομένου ομως πως στα συγχρον δεδομένα καμία αξία και καμία ηθική δε.θεωρούνται αξιότερες του χρήματος και δη του εύκολου, αναφέρω αυτά γιατί με έκαναν να νιώσω οτι ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που οντως"θρωσκουν προς τα άνω" και δεν είναι όλοι οι άνθρωποι "εκπαιδευμένοι" με βασικη στοχοθεσία μόνο το χρήμα. :)
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ούτε καν μια απλή ωραία ευχή σε μια γιορτινή μέρα με την δύναμη της ψυχής να γίνει πραγματικότητα ?

Και αυτά όμορφα λόγια είναι και σίγουρα τα αξίζεις ότι και να είσαι !
Γενικά τα γενέθλια για εμένα ήταν πολύ στενάχωρα,γιατί ήταν και οι φορές που καταλάβαινα ότι δεν έχω κανέναν φίλο. Οι γονείς μου,αν και δεν μιλούσαν πολύ, απλά μου έφτιαχναν τα αγαπημένα μου φαγητά και έπαιρναν πάστες. Αυτό βέβαια μου αρκούσε,αν και είχα μια μικρή θλίψη που κανείς άλλος συγγενής δε θυμόταν τα γενέθλια μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι να βρεις νέους ανθρώπους και να τους αφήσεις να σε γνωρίσουν, ώστε τα καλά λόγια να είναι ειλικρινή. Διότι αν δεν είναι, αν είναι απλά pitty words τότε εν τέλει δεν θα σου δώσουν αυτό που ζητάς, εκτός και αν αυτό ζητάς.
Φυσικά,τώρα είμαι έτοιμος γενικά να κάνω φιλίες και να φτιάξω τέτοιες αναμνήσεις.
Ήδη έχω κάνει φίλους, αν και από απόσταση 🤣.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ούτε καν μια απλή ωραία ευχή σε μια γιορτινή μέρα με την δύναμη της ψυχής να γίνει πραγματικότητα ?

Και αυτά όμορφα λόγια είναι και σίγουρα τα αξίζεις ότι και να είσαι !
Στη δουλειά έχω νιώσει καλά,επειδή δουλεύω σε ξενοδοχείο, όταν γράφουν reviews η μου λένε καλά λόγια μπροστά μου (ή όταν δίνουν τιπ 🤭) τύπου "you are a very nice and caring person,very responsible,helpful and cheerful ", οπότε υπάρχει καλό πράγμα που έχω ακούσει χαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παραδόξως όσο μεγαλύτερη συγκίνηση μου έχουν προκαλέσει κάποια λόγια, τόσο περισσότερο θέλω να τα κρατήσω για τον εαυτό μου. Αισθάνομαι ότι αν τα πω εδώ θα χάσουν τη μαγεία τους.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παραδόξως όσο μεγαλύτερη συγκίνηση μου έχουν προκαλέσει κάποια λόγια, τόσο περισσότερο θέλω να τα κρατήσω για τον εαυτό μου. Αισθάνομαι ότι αν τα πω εδώ θα χάσουν τη μαγεία τους.
Και ξέρω γω οι λέξεις είναι


"Τι κωλάρα έχεις"


Λολ
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παραδόξως όσο μεγαλύτερη συγκίνηση μου έχουν προκαλέσει κάποια λόγια, τόσο περισσότερο θέλω να τα κρατήσω για τον εαυτό μου. Αισθάνομαι ότι αν τα πω εδώ θα χάσουν τη μαγεία τους.
Είπες την πιο σωστή κουβέντα !

Κρατα τα μόνο για εσένα γιατί σαν και εσένα δεν θα τα αξιολογήσει κανενας άλλος 😉
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 712 μηνύματα.
Το ''Σε θέλω μέσα μου'' εμένα προσωπικά μου ακούγεται πολύ όμορφο(πρέπει να λέγεται ψιθυριστα στο αυτί)
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μανουλα είσαι η καλύτερη μαμά του κόσμου και δε θα σε αφήσω ποτε

Καλυτερα λόγια απο αυτα τα λογάκια που βγαίνουν από τα ομορφότερα στοματακια δεν υπάρχουν
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
-δεν θα άλλαζα την οικογένεια μας

Και
-μου αρεσει να ειμαι στο σπίτι μας ,

Ο έφηβος γιος μου .

❤️


Κ από συνυρ -εισαι το πιο υπευθυνο ατομο που ξερω .. ενιωσα ξεχωριστη για εκεινον..
<3
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Τα πιο όμορφα πράγματα που έχω ακούσει ήταν από τα 2 άκρα
Από ανθρώπους που με ξέρουν καλά και από άλλους που δεν με ήξεραν καθόλου.

Από ανθρώπους που με ξέρουν, << είσαι από τους ανθρώπους που με κάνουν να νιώθω ότι δεν θα αλλάξεις ποτέ, και πολύ χαίρομαι για αυτό>>
<<έχεις πολύ ξεχωριστή ματιά για τους ανθρώπους>>
<< ο Θεός σε αγαπάει γιατί έχεις αθώα ψυχη>>

Και από ανθρώπους που δεν με ήξεραν
<< με κάνεις να νιώθω ασφάλεια μαζί σου, έχεις αύρα πολύ καλή>>
<< δεν βρέθηκες τυχαία μπροστά μου εσύ, σου είμαι ευγνώμων>>



Αλλά για εμένα δεν ειναι μόνο τα λόγια, είναι όλη η στάση ενός ανθρώπου το πως σε κάνει να νιώθεις. :)

Καλημέρα!
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Τα πιο όμορφα είναι όταν ακούω πολύ καλά λόγια από άλλους για τις τέχνες μου, είτε για το θέατρο είτε για την ζωγραφική. Αυτά για εμένα είναι ανεκτίμητα και δεν τα αλλάζω😌
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
"Ο,τι κι αν συμβεί, θα είμαι πάντα εδώ για σένα"

(και δεν είναι).
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολύ ωραία λόγια και έχω και πολύ ωραία γραπτά από πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα που δεν ζουνε πια.

Επειδή η ζωή μου αλλάζει, έχει σημασία τι θα ακούσω από εδώ και πέρα και όχι τι άκουσα στο παρελθόν!

(Από τα παιδιά όλοι οι γονείς ακούμε πάνω κάτω τα ίδια οπότε δεν τα αναφέρω).
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
"Μαμα σε αγαπω ως την πλατεια"
Η πλατεια εν τω μεταξυ καμια 500αρια μετρα απο το σπιτι μας αλλα για τη 3χρονη τοτε κορη μου..μεγαλη αποσταση.
Μια αποσταση τεραστια για εκεινη αλλα αρκετη σε μεγεθος να εκφράσει το πόσο αγαπα τη μαμα της.Δεν ειναι ομως μονο αυτο ..η πλατεια ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με τη ξεγνοιασια,το παιχνιδι,τη χαρα ,την ασφαλεια κι ποσα ακομα...
Οπότε ακουγοντας αυτη τη φραση..αισθανόμουν οτι τελικα κατι κανω σωστα ως γονεας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top