Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο Messenger;

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ναι και γι αυτό αναγκαστικά χρησιμοποιούμε και msn όλοι οι υπόλοιποι.
Το ίδιο γινόταν και παλιότερα με τον IE (πχ σελίδες που ανοίγαν μόνο με IE) και τον WMP (πχ σου στέλναν ένα αρχείο ήχου και ήταν wma και άντε να το ανοίξεις, ή χειρότερα ακόμα σε .wmv με τον Movie Maker!)

Αθέμιτος ανταγωνισμός στο full.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
αν και εχω μσν,η αδερφη μου εχει το yahoo και μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο για εναν ΒΑΣΙΚΟ λογο...
ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!:nono:

το λεω γιατι καθε μερα αλλαζω τον κωδικο απο το μσν μου,συνεχεια μου το hackαρουν...

Ή βάζεις πολύ εύκολο κωδικό ή τον δίνεις σε site σου πετάγεται και ισχυρίζεται ότι είναι msn/facebook/hi5 ;)

Λάθος, υπάρχουν καλά και κακά Messenger, με βάση τα παρακάτω:

Ευχρηστία: Πόσο εύκολα μπορείς να κάνεις αυτό που θες να κάνεις, πόσο το interface δεν μπαίνει στο δρόμο σου
Ασφάλεια: Πόσο ασφαλές είναι απο υποκλοπές μυνημάτων/κωδικών
Ιδιωτικότητα: Πόσο προστατεύει τον χρήστη
Αξιοπιστία: Πόσο θα κάνει αυτό που περιμένεις να κάνει
Robustness (Ρωμαλαιότητα το είδα σε ένα ελληνικό βιβλίο, στιβαρότητα το λέω εγώ) πόσο ανθεκτικό είναι σε κακές/περίεργες συνθήκες σύνδεσης
Ταχύτητα: Πόσο γρήγορο είναι, σε μηνύματα, εικόνα είχο.
Ποιότητα: Κυρίως σε εικόνα και ήχο, πόσο καλά είναι.
και τέλος το πόσο δημοφιλές είναι.

Ε, το MSN έχει μόνο το τελευταίο και αποτυχγάνει παταγωδώς σε όλα τα υπόλοιπα. Αλλα τι να πεις οτι έχει κάνει πλύση εγκεφάλους σε όλους δίνοντας τους τσάμπα την ελεϊνή έκδοση του window messenger, και αποκτώντας με το ζόρι μια βάση χρηστών. Κλασσικές τακτικές, ίδιες με του WMP και του IE δηλαδή.

Δεν έχει εύχρηστο interface το msn; Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα, όσο για τις υποκλοπές, όλα είναι το ίδιο vulnerable...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
skype και πάλι skype στο msn κάθε φορά δεν μπορώ να μιλήσω με τίποτα με βιντεοκλήση, συνδέομαι στο σκυπε και βρίσκω την υγειά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εμεις οι υπολοιποι γιατι μπορουμε? =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει πολλά....μσν, γιάχου, αιμ, τρίλιαν, αμσν....το μσν με βολεύει πολύ πάντως. Το έχω συνηθίσει απίστευτα και ξέρω που βρίσκεται τι. Δεν είμαι για να αλλάζω τώρα.

Όσο για το skype δεν ξέρω γιατί, αλλά το απεχθάνομαι. Δεν το έχω δει ούτε δοκιμάσει ποτέ αλλά δεν το χωνεύω καθόλου:mad2::mad2::mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Νταξ,το μουσουνου είναι πιο ποπιουλαρ.
Ούτως ή άλλως και να θέλω να αλλάξω δεν μπορώ γιατί όλες σχεδόν οι επαφές μου έχουν μόνο μουσουνου.
Α και το Σκαιπ είναι μουφα.
Χάκαρε ένας Τούρκος την αδερφή μου με αποτέλεσμα να τον βλέπουμε στην κάμερα και να μιλάει ακαταλαβίστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
msn!το skype μου τη δινει.
καλυτερα yahoo απο skype :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
το msn ειναι το καλυτερο δυσκολα βρισκεις καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
να σου πω,και το yahoo μπορει να θεωρει τοσο καλο οσο το msn.το εχω χρησιμοποιησει 2-3 φορες και εμ αφησε πολυ ευχαριστημενη!!περισσοτερο απο μσν!αλαλ επειδη οι περισσοτεροι εχουν το δευτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Χάκαρε ένας Τούρκος την αδερφή μου με αποτέλεσμα να τον βλέπουμε στην κάμερα και να μιλάει ακαταλαβίστικα.

Κρατούσε κάνα κοράνι, κάποια χαντζάρα ίσως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
το msn ειναι το καλυτερο δυσκολα βρισκεις καλυτερο
:lol::lol::lol::lol::lol2::lol2:

skype ftw.

msn = μεγαλύτερη μούφα που υπάρχει.
απλά το λάνσαρε η μάικροσοφτ (για όσους δεν ξέρουν, χειρότερη εταιρία κατασκευαστών υπολογιστών στο κόσμο) όταν πρωτοφτιάχτηκε υπολογιστής με τη (πάνω-κάτω) μορφή που έχουμε σήμερα.

Νταξ,το μουσουνου είναι πιο ποπιουλαρ.
Ούτως ή άλλως και να θέλω να αλλάξω δεν μπορώ γιατί όλες σχεδόν οι επαφές μου έχουν μόνο μουσουνου.
Α και το Σκαιπ είναι μουφα.
Χάκαρε ένας Τούρκος την αδερφή μου με αποτέλεσμα να τον βλέπουμε στην κάμερα και να μιλάει ακαταλαβίστικα.

Αν δεν αφήσεις τρύπες στο security για να μην μπορούν να το εμεταλευτούν, τότε δεν σε χακάρουν. Είχαν κλέψει (στο μσν) το κωδικό του Γιώργου (ένας φίλος μου), του το άλλαξα. Το ίδιο στο johny, το άλλαξα. Τους έκλεψαν και τους κωδικούς τους στο hi5 (που βαγώθηκαν να φτιάξουν όταν με είδαν να μπαίνω στο σχολείο)... αλλά δεν περίμενα ποτέ να μου κλέψουν και το δικό μου, κάτι που έγινε, οπότε το hotmail (οπότε και το msn) ρέει από παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το MSN.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
να σου πω,και το yahoo μπορει να θεωρει τοσο καλο οσο το msn.το εχω χρησιμοποιησει 2-3 φορες και εμ αφησε πολυ ευχαριστημενη!!περισσοτερο απο μσν!αλαλ επειδη οι περισσοτεροι εχουν το δευτερο...

Ακριβως το ιδιο. Μαλιστα απο το yahoo ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
το Skype ειναι καλο μονο για οταν κανεις Raid στο WOW . Lagαρει λιγοτερο ΠΟΛΥ λιγοτερο απο το msn οταν υπαρχει συνομιλια πολλαπλων επαφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol::lol2::lol2:

skype ftw.

msn = μεγαλύτερη μούφα που υπάρχει.
απλά το λάνσαρε η μάικροσοφτ (για όσους δεν ξέρουν, χειρότερη εταιρία κατασκευαστών υπολογιστών στο κόσμο) όταν πρωτοφτιάχτηκε υπολογιστής με τη (πάνω-κάτω) μορφή που έχουμε σήμερα.



Αν δεν αφήσεις τρύπες στο security για να μην μπορούν να το εμεταλευτούν, τότε δεν σε χακάρουν. Είχαν κλέψει (στο μσν) το κωδικό του Γιώργου (ένας φίλος μου), του το άλλαξα. Το ίδιο στο johny, το άλλαξα. Τους έκλεψαν και τους κωδικούς τους στο hi5 (που βαγώθηκαν να φτιάξουν όταν με είδαν να μπαίνω στο σχολείο)... αλλά δεν περίμενα ποτέ να μου κλέψουν και το δικό μου, κάτι που έγινε, οπότε το hotmail (οπότε και το msn) ρέει από παντού.


Η Microsoft είχε πολύ καλούς υπολογιστές και αξιόπιστους. Το μονο πρόβλημα είναι ότι τώρα αρχίζουν και χαλάνε και είναι πλέον αρκετά μούφα. Όμως η Microsft δεν έφτιαξε ποτέ υπολογιστές για βαριές δουλειές. Εμένα ο πατέρας μου για παράδειγμα χρησιμοποιεί Windows XP και γενικά πισί Microsoft αλλά είναι όλα ενισχυμένα με άλλα προϊόντα από άλλες εταιρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top