Ποιο Instant Messenger χρησιμοποιείτε;

Ποιο Instant Messenger χρησιμοποιείτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikolas17:
Εγώ χρησιμοποιώ MSN,Yahoo Messenger καθώς και ICQ.
Περισσότερο χρησιμοποιώ τον πρώτο, με τους υπόλοιπους για ενναλακτικούς για όσους δεν έχουν MSN Messenger.
Ε το gaim και το trillian που δεχονται πολλους λογαριασμούς για κατι τετοιες περιπτώσεις είναι. Το δε gaim εχει και το φοβερό feature να κανει merge ενα ατομο (αν το εχεις και στο MSN και το ICQ πχ) σε ενα contact.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
τώρα τελευταία έβαλα τον Windows Live Messenger.

OK δε τρελάθηκα κιόλας, για να πω και την αλήθεια ελάχιστες είναι οι διαφορές με τον msn, αλλά το αναφέρω μήπως μπει και αυτός στις επιλογές που υπάρχουν στο thread?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σημερα αφου μπουχτισα απο τα καμωματα του MSN τις δυο τελευτεες μερες εβαλα τον mesenger live μπας και φτιαξει. Μεχρι στιγμης τουλαχιστων δεν μου κανει μαλαγανιες.
Δεν βλεπω μεγαλες διαφορες σε σχεση με τον msn , μονο η εμφανιση και κατι που μου την εσπασε, ο τροπος που σου δειχνει τις επαφες οταν πατας αποστολη αμεσου μηνιματος. Αμα ειναι να μου βγαζει και αυτους που ειανι εκτος και να πρεπει να ψαχνω μεσα στην τεραστια λιστα τι να το κανω; Μηπος υπαρχει τροπος να το ρυθμισω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
AIM+ICHAT και ολα μελι-γαλα.ουδεποτε καποιο προβλημα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ε το gaim και το trillian που δεχονται πολλους λογαριασμούς για κατι τετοιες περιπτώσεις είναι. Το δε gaim εχει και το φοβερό feature να κανει merge ενα ατομο (αν το εχεις και στο MSN και το ICQ πχ) σε ενα contact.
Και ψήθηκα να δοκιμάσω το gaim αλλά είναι linux!
Και το trillian(Pro version) θεωρητικά έχει αυτό με το merging αλλά εμένα δεν με βόλεψε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Και ψήθηκα να δοκιμάσω το gaim αλλά είναι linux!
Και το trillian(Pro version) θεωρητικά έχει αυτό με το merging αλλά εμένα δεν με βόλεψε!!
Το gaim υπαρχει και για windows
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Missing option : Gaim
Εναλλαξ αυτο και MSN (τα ατιμα τα file transfers δεν παιζουν) αν και με τις φοβερες δυνατότητες που εχει το plus plugin για το msn μαλλον εκει μονιμα με βλεπω.
Θα το προσθεσω σε λιγακι
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
τώρα τελευταία έβαλα τον Windows Live Messenger.

OK δε τρελάθηκα κιόλας, για να πω και την αλήθεια ελάχιστες είναι οι διαφορές με τον msn, αλλά το αναφέρω μήπως μπει και αυτός στις επιλογές που υπάρχουν στο thread?
Θα το προσθεσω και αυτο

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Σημερα αφου μπουχτισα απο τα καμωματα του MSN τις δυο τελευτεες μερες εβαλα τον mesenger live μπας και φτιαξει. Μεχρι στιγμης τουλαχιστων δεν μου κανει μαλαγανιες.
Δεν βλεπω μεγαλες διαφορες σε σχεση με τον msn , μονο η εμφανιση και κατι που μου την εσπασε, ο τροπος που σου δειχνει τις επαφες οταν πατας αποστολη αμεσου μηνιματος. Αμα ειναι να μου βγαζει και αυτους που ειανι εκτος και να πρεπει να ψαχνω μεσα στην τεραστια λιστα τι να το κανω; Μηπος υπαρχει τροπος να το ρυθμισω;
Αν πας στα contacts θα δεις μια επιλογη filter contacts ... ε εκει εχει αυτο που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ας πρωτοτυπήσουμε:




MSN line v8.1 :D

Αυτό που καταντάει κουραστικό όμως είναι ότι κάποιες φορές δεν μπορείς να κάνεις με τίποτα login. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ακριβώς! Εμένα μία φορά δεν έκανε login επειδή δεν είχα σωστά ρυθμισμένη την ημερομηνία στο pc. Και γενικώς παρουσιάζει πολλά προβλήματα σαν πρόγραμμα.

Πάντως όπως και να 'χει είναι σίγουρα το πιο δημοφιλές (φαίνεται και στο poll)

Εκτος από το MSN live xρησημοποιώ και το Skype ενίοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
google talk,gaim , (αν πιανεται χρησιμοπoιω και meebo)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου έχει σπάσει τα νεύρα η ποιότητα του δικτύου του msn όποτε σιγά σιγά μετακομίζω προς Skype :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Windows Live Messenger μονο, αφου δεν χρησιμοποιώ τοσο web cam, αρα την δουλεια του την κανει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα δεν παραδίδονται τα μηνύματα τους στην ώρα τους ή με την σειρά που τα έστειλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Skype και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Update:
Μετά απο μια περίοδο meebo ξαναγύρισα στο pidgin. Απο την ώρα που έβαλε https το meebo κανει πολύ ώρα να ανοιξει window. To history που ήταν κεντρικά αποθηκευμένο ήταν καλό όμως.
Και έχω ΚΑΙ skype.
Μόνο σε εμένα δεν παραδίδονται τα μηνύματα τους στην ώρα τους ή με την σειρά που τα έστειλα;
Σπάνια αλλα και σε εμένα κανει κατι νερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα δεν παραδίδονται τα μηνύματα τους στην ώρα τους ή με την σειρά που τα έστειλα;
Σε αυτό καμιά φορά φταίει η χρήση διαφορετικών messengers.Πχ windows live ο ένας και pidgin ο άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα δεν παραδίδονται τα μηνύματα τους στην ώρα τους ή με την σειρά που τα έστειλα;

Βασικα εμενα μου το κανει αυτο οταν μπαινω απο το κινητο, και γενικα οταν η συνδεση δεν ειναι τοσο καλη, αλλα και αυτο σπανια γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
pidgin κι από εδώ :)
Απλό, λιτό, αλλά την δουλειά του την κάνει. Ενίοτε μπαίνω κι από emesene, αναλόγως τα κέφια. Θυμίζει πολύ το Windows Live, αλλά κάποια bugs τα 'χει.

Όταν μπαίνω σε Windows χρησιμοποιώ το Windows Live Messanger, αλλά το version 8.5. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Msn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Skype και MSN.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
msn & skype
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top