Πολλαπλοί οργασμοί!

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υπερτροφια εννοεις ; Ή κατι αλλο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Υπερτροφια εννοεις ; Ή κατι αλλο ;

Δεν θυμάμαι, προστάτη μου'χουν πει έτσι γενικά και αόριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαλλον υπερτροφια τοτε. Οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Οτι το διαβασα, ειναι σιγουρο. Αλλα μπορει να το διαβασα και σε κανενα περιοδικο οποτε να μην ισχυει. Αλλα ειχε και αντρες που ελεγαν οτι τους εχει συμβει.

Κι εγώ από την πλευρά μου έχω να καταθέσω ότι δύο και μόνο φορές μου συνέβη να έχω δύο συνεχόμενες εκσπερματώσεις, ίδιας περίπου έντασης, σε διάστημα μικρότερο του ενός λεπτού. Δεν ξέρω να το κάνω, απλά συνέβη. Πάντως είναι εφικτό απ' ότι φαίνεται.

2 ώρες?!?!?!?!?!?!?!?! σε δυο ώρες έχουμε τελιώσει 10 φορές και χωρίς εσάς άμα λάχει:P:P:P:P

Αυτός αγαπητό μου Τρελλοπόντικο είναι και ο λόγος που έχουν μπει περιορισμοί στη γυναικεία σεξουαλικότητα, αφού κάτι τέτοιο είναι επίφοβο για κάθε άντρα, πράγμα που δεν υπάρχει τρόπος να ξεπεραστεί, αφού υπάρχει φυσικός περιορισμός στις αντρικές δυνατότητες. Από αυτήν την άποψη η γυναικεία πολυγαμία ή οποία ήταν θεσμός κατά τη μητριαρχική φάση κοινωνικής οργάνωσης, θεωρείται πιο φυσιολογική από τη μονογαμία, όμως αυτό είναι πολύ ευρύ θέμα για να συζητηθεί εδώ.

Γκουχ,
εχετε μπερδεψει τον οργασμο με την εκσπερματιση...
Μπορει να υπαρξει το 1ο χωρις απαραιτητα και το 2ο.
Εξασκηση ενος μυ ειναι.

Το έχω δοκιμάσει και τελικώς μου τη σπάει. Προτιμώ έναν, μοναδικό και υπερβατικό οργασμό κι έχω τελικώς προσαρμοστεί σ' αυτό.

'Εχεις δίκιο σ'αυτό, μου το έχουν πει και γιατροί (συνάδελφοι δηλαδή :D:D), αλλά έχει αποδειχθεί ? Απλά πιστεύω ότι η καθυστέρηση εκπαιδεύεται με ταντρικές τεχνικές και ο κίνδυνος βιολογικής βλάβης είναι μικρότερος, γιατί το ψυχικό - ενεργειακό αποτέλεσμα και το μέγεθος της ηδονής είναι διπλάσια και τριπλάσια ευεργετικό απ'ότι στο γρήγορο σεξ και εκείνη την ώρα ο οργανισμός δέχεται ένα κύμα θεραπευτικής ηδονής που τον θωρακίζει ακόμα και βιολογικά.

Δεν νομίζω ότι μιλάμε για καθυστέρηση της εκσπερμάτωσης αλλά για μέθοδο επίτευξης πολλαπλών οργασμών στον άντρα. Υπό την πρώτη έννοια αυτά που αναφέρεις Δόκτωρ είναι απολύτως σωστά, όχι όμως κι υπό την δεύτερη.

Συμβαίνει καμμιά φορά και να έχουμε "πολλαπλούς οργασμούς".

Όμως στο θέμα αυτό, εγώ έχω να πω ένα...

"Ουκ εν τω πολλώ τω ευ, αλλά εν τω ευ το πολύ" !!! ;)
.

Εάν εννοείς τον γυναικείο οργασμό κι όχι τον αντρικό, αγαπητή μου Λίλιθ, νομίζω ότι κάνεις λάθος. Η γυναίκα είναι ικανή να βιώσει πράγματα πολύ πέραν του οργασμού και τότε το ευ και το πολύ συγχαίονται ανεπανόρθωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Από @Great Chaos:
Εάν εννοείς τον γυναικείο οργασμό κι όχι τον αντρικό, αγαπητή μου Λίλιθ, νομίζω ότι κάνεις λάθος. Η γυναίκα είναι ικανή να βιώσει πράγματα πολύ πέραν του οργασμού και τότε το ευ και το πολύ συγχαίονται ανεπανόρθωτα.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Παλαιότερα,διάβαζα ή άκουγα για πολλαπλούς οργασμούς και...:hmm::worry:....,αφου με το "ζόρι γευόμουν" και τον έναν!:redface::D Από κάποια ηλικία κι έπειτα όμως ,μόνο "τέτοιους" έχω.:/::redface: Φαντάζομαι,για μην πω "γνωρίζω", ότι πολλλά έπαιξαν ρόλο γι αυτή την "αλλαγή" ,πέρα από την ηλικία πού όπως και να το κάνουμε από τα 35-45 τουλάχιστον,η γυναίκα βρίσκεται στην καλύτερη της περίοδο. Άρα,για την δική μου περίπτωση και μόνο,θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα του Great Chaos: " πραγματικά τό ευ και το πολύ συγχαίονται ανεπανόρθωτα "...:)

Σημ:( κι ας ******** σαν ζώο...:redface: ) Συγγνώμη,αλλά δεν άντεχα να μην το γράψω:/::redface:

Φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σημ:( κι ας ******** σαν ζώο...:redface: ) Συγγνώμη,αλλά δεν άντεχα να μην το γράψω:/::redface:

Φιλικά:)

Ενταξει πυλη, διαφωνησαμε αλλα ξεπερασε το, καθε θεμα ειναι αλλο.
Φιλικα, αλιμονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Εάν εννοείς τον γυναικείο οργασμό κι όχι τον αντρικό, αγαπητή μου Λίλιθ, νομίζω ότι κάνεις λάθος. Η γυναίκα είναι ικανή να βιώσει πράγματα πολύ πέραν του οργασμού και τότε το ευ και το πολύ συγχαίονται ανεπανόρθωτα.


Αγαπητέ μου φίλε "Grear Chaos", δεν διαφωνώ ως προς την σύγχυση... στην οποία αναφέρεσαι, αλλά δεν το έθεσα σωστά...

Και για να γίνω σαφής..., με ικανοποιεί πολύ περισσότερο ένας ταυτόχρονος οργασμός, ακόμα κι΄ αν είναι μοναδικός..., παρά μια σειρά οργασμών, που ενδεχομένως, να μην ταυτίζονταν... με τον οργασμό του παρτενέρ μου.

Σε αυτό το "ευ... και το πολλώ..." αναφερόμουν εγώ, αλλά το εξέφρασα με λάθος τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επειδη δεν μπορω να κατσω να διαβασω τοσες σελιδες, και επειδη δεν καταλαβενω και τι λετε σε ολες αυτες τις σελιδες... Μια ερωτιση, δεν νομιζω να ταιριαζει καλυτερα σε καπιο αλλο τοπικ. Γινετε μια κοπελα να εχει δυο φορες οργασμο με μια φορα; Και ο δευτερος οργασμος να της ερθει λιγο μετα απο το τελος της πραξης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Βεβαίως..., γίνεται !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και δύο.. και τρεις.. και πέντε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και το να τον αιστανθει λιγο μετα απο την πραξη γινετε και αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και το να τον αιστανθει λιγο μετα απο την πραξη γινετε και αυτο;
Δε νομίζω :worry:
Εκτός αν μετά την πράξη συνεχίσετε με προκαταρκτικά I guess...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όλα γίνονται....
εδώ γίνεται να έχεις οργασμό στον ύπνο σου χωρίς να έχεις καν ακουμπήσει κάποιο ευαίσθητο σημείο (και δεν μιλάω για τους άντρες που έχουν στύση και οι ονειρώξεις είναι συνηθισμένες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"The mind makes it real"
-Morpheus-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saddy

Νεοφερμένος

Η Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αλήθεια, έχει καταγραφεί ποτέ περίπτωση πολλαπλού ανδρικού οργασμού; (δηλ. να τελειώσει και δεύτερη φορά, λίγα δευτερόλεπτα ή έστω ένα-δυο λεπτά μετά την πρώτη)

Νομίζω οτι συμβαίνει στον φίλο μου,οταν τελειώνει έχει τόσο έντονο οργασμό τρέμει σαν το ψάρι κ' εκεί που ηρεμεί, αρχίζει δευτερο κύμα κ' τρίτο...πόσο τον ζηλεύω,καποτε δε έβλεπε κ' χρώματα κ' μου έλεγε που βρίσκομαι, νομίζω οτι είμαι σε λουνα παρκ κ' όλα γυρνάνε!Πως είναι δυνατον να προκαλώ σε κάποιον τόσο έντονους οργασμούς κ' σε μένα να μην μπορώ να προκαλέσω πολλαπλούς οργασμούς δεν ξέρω. Νομίζω οτι δεν μπορώ να χαλαρώσω εντελώς κ' να αδειάσω το μυαλό μου απο σκέψεις, είχα πλησιάσει κάποτε πολύ, αποτι έχω διαβάσει φτάνεις σ'ενα σημείο που νιώθεις οτι θες να κατουρήσεις αλλά εκείνη τη στιγμή πρεπει να αφεθείς...εγώ πάντως νομίζω οτι θα τα μουσκέψω τα σεντόνια κ' δεν αφήνομαι με τιποτα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
αποτι έχω διαβάσει φτάνεις σ'ενα σημείο που νιώθεις οτι θες να κατουρήσεις αλλά εκείνη τη στιγμή πρεπει να αφεθείς...εγώ πάντως νομίζω οτι θα τα μουσκέψω τα σεντόνια κ' δεν αφήνομαι με τιποτα...:(

Κακώς... αυτό το κακό το έχω με την κοπέλα μου τώρα... νομίζω ότι δεν αφήνεται ενώ της το έχω πει ένα εκατομμύριο φορές (πού θα μου πάει όμως, θα την καταφέρω). Αν σκέφτεσαι για τα σεντόνια που θα λερωθούν και όχι να φτάσεις στην κορύφωση τι να πω... Με την πρώην μου από ένα σημείο κι έπειτα που άρχισε να αφήνεται και να πλημμυρίζει το κρεββάτι ήταν οι καλύτερες στιγμές που περνούσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Και το να τον αιστανθει λιγο μετα απο την πραξη γινετε και αυτο;

Ναι φίλε, γίνεται! Το φαινόμενο αυτό το ονομάζω afterburn. Μιλάω να συνεχίζει η γυναίκα να έχει κολπικές-οργασμικές συσπάσεις αφού εγώ έχω τραβηχτεί...

Νομίζω οτι συμβαίνει στον φίλο μου,οταν τελειώνει έχει τόσο έντονο οργασμό τρέμει σαν το ψάρι κ' εκεί που ηρεμεί, αρχίζει δευτερο κύμα κ' τρίτο...πόσο τον ζηλεύω,καποτε δε έβλεπε κ' χρώματα κ' μου έλεγε που βρίσκομαι, νομίζω οτι είμαι σε λουνα παρκ κ' όλα γυρνάνε!Πως είναι δυνατον να προκαλώ σε κάποιον τόσο έντονους οργασμούς κ' σε μένα να μην μπορώ να προκαλέσω πολλαπλούς οργασμούς δεν ξέρω. Νομίζω οτι δεν μπορώ να χαλαρώσω εντελώς κ' να αδειάσω το μυαλό μου απο σκέψεις, είχα πλησιάσει κάποτε πολύ, αποτι έχω διαβάσει φτάνεις σ'ενα σημείο που νιώθεις οτι θες να κατουρήσεις αλλά εκείνη τη στιγμή πρεπει να αφεθείς...εγώ πάντως νομίζω οτι θα τα μουσκέψω τα σεντόνια κ' δεν αφήνομαι με τιποτα...:(


Το μυστικό στον γυναικείο οργασμό είναι ακριβώς αυτό: Να αφήνεσαι. Το δεύτερο μυστικό είναι να μην σκέφτεσαι καθόλου τον οργασμό όταν κάνεις έρωτα, πράγμα που ουσιαστικά παραπέμπει στο πρώτο. Δεν είναι μόνο εκείνη η στιγμή που πρέπει ν' αφεθείς, πρέπει να είσαι χαλαρή από την αρχή και να μη σε πολυνοιάζει. Θα έρθει από μόνο του. Άλλωστε, η αλληλεπίδραση με κάποιον που έχει τόσο έντονο οργασμό, σε φέρνει από μόνη της πιο κοντά και στον δικό σου. Προσπάθησε να συντονιστείς με τον εραστή σου, εννοώ εγκεφαλικά. Αυτό είναι και το νόημα του ν' αφεθείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Νομίζω οτι συμβαίνει στον φίλο μου,οταν τελειώνει έχει τόσο έντονο οργασμό τρέμει σαν το ψάρι κ' εκεί που ηρεμεί, αρχίζει δευτερο κύμα κ' τρίτο...πόσο τον ζηλεύω,καποτε δε έβλεπε κ' χρώματα κ' μου έλεγε που βρίσκομαι, νομίζω οτι είμαι σε λουνα παρκ κ' όλα γυρνάνε!


:santa::crazy::shifty: Ε λοιπόν, πρώτη φορά ακούω άντρα να υποκρίνεται τον οργασμό :hypno::hehe::-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ναι, δεν υπάρχει τίποτε το γυναικείο που να μην το κάνουν και οι άντρες στις μέρες μας. Μέχρι αποτρίχωσης και κρέμας ημέρας φτάσαμε, στην υποκρισία θα κολλήσουμε; Κανένα γυναικείο οχυρό δεν θα μείνει ακατάρριπτο. Απελευθέρωση επιτέλους στους άντρες...:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saddy

Νεοφερμένος

Η Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
:santa::crazy::shifty: Ε λοιπόν, πρώτη φορά ακούω άντρα να υποκρίνεται τον οργασμό :hypno::hehe::-*

Ε αφού ξέρεις καλύτερα απο μένα τι να πω?Τεσπα εγώ σου λέω οτι βλέπω κ' έχω όλους τους λόγους να τον πιστέψω, μην κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια...υπάρχουν πάντοτε διαφορετικές εμπειρίες απο τις δικές μας κ' ο καθένας ειναι διαφορετικός στον τρόπο που τις βιώνει κ' τι του βγάζει επίσης κ' το 'ταίρι' του.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top