Πολλαπλοί οργασμοί!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
καποτε δε έβλεπε κ' χρώματα κ' μου έλεγε που βρίσκομαι, νομίζω οτι είμαι σε λουνα παρκ κ' όλα γυρνάνε!

Συγνωμη κιολας, αλλα μηπος κατι δεν παει καλα με τον φιλο σου;... Δεν μου ακουγετε καθολου φυσικολογικο αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saddy

Νεοφερμένος

Η Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συγνωμη κιολας, αλλα μηπος κατι δεν παει καλα με τον φιλο σου;... Δεν μου ακουγετε καθολου φυσικολογικο αυτο....

Dark Kronos χωρίς να θέλω να θίξω εσένα ή την ηλικία σου (μου φαίνεσαι λιγο μικρός), υπαρχουν καποια πράγματα που δεν μπορεις να τα εξηγησεις σε αυτον τον τομέα. Είναι τι νιώθεις για τον άλλον κ' τι μπορει να σου βγάλει ο κάθε ανθρωπος. Π.χ φαντασου τη γυναίκα της ζωής σου, την πιο θεα που υπαρχει, φαντασου πρωτη φορά μαζι της στο κρεβάτι ή που εσυ θα τρελαθεις απο ηδονή ή που πριν ακόμα μπεις θα τελειώσεις ή που δεν θα μπορεις να λειτουργήσεις. Ούτε τα τελευταια θεωρούνται φυσιολογικά αλλά ειμαστε σε θέση να τα εξηγήσουμε λόγω αγχους κλπ. Ετσι κ' εδώ, το οτι ειναι φυσιολογικό κ' το τι οχι είναι καθαρα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Νταξ το να βλέπει αστράκια ο άλλος όμως δεν είναι τόσο συνηθισμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Νταξ το να βλέπει αστράκια ο άλλος όμως δεν είναι τόσο συνηθισμένο...

Δεν ειδε αστρακια, σε λουνα παρκ ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Dark Kronos χωρίς να θέλω να θίξω εσένα ή την ηλικία σου (μου φαίνεσαι λιγο μικρός), υπαρχουν καποια πράγματα που δεν μπορεις να τα εξηγησεις σε αυτον τον τομέα. Είναι τι νιώθεις για τον άλλον κ' τι μπορει να σου βγάλει ο κάθε ανθρωπος. Π.χ φαντασου τη γυναίκα της ζωής σου, την πιο θεα που υπαρχει, φαντασου πρωτη φορά μαζι της στο κρεβάτι ή που εσυ θα τρελαθεις απο ηδονή ή που πριν ακόμα μπεις θα τελειώσεις ή που δεν θα μπορεις να λειτουργήσεις. Ούτε τα τελευταια θεωρούνται φυσιολογικά αλλά ειμαστε σε θέση να τα εξηγήσουμε λόγω αγχους κλπ. Ετσι κ' εδώ, το οτι ειναι φυσιολογικό κ' το τι οχι είναι καθαρα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ θέμα!

Δεν διαφωνω ως προς αυτο, αλλα αλλο το να τρελαθεις απο ηδονη και αλλο το να νομιζεις οτι εισαι σε λουνα παρκ.... Δεν θελω να πω κατι κακο για τον φιλο σου, και ελπιζω να μην το βλεπεις εγωιστικα και για αυτο να απαντας ετσι. Ισως οντως λογο της μικρης σχετικα ηλικιας μου να μην μπορω να καταλαβω κατι τετιο, αλλα απο την στιγμη που οχι απλα δεν το εχω ζησει αλλα δεν το εχω ακουσει καν μου φαινετε περιεργο... Το να μην μπορω να λειτουργισω το εχω ζησει, το να τρελαθω απο ηδονη το εχω ζησει (αλλα σε καμια περιπτωση δεν εβλεπα χρωματα, και ηξερα πολυ καλα που βρησκομουν και τι εκανα), το να τελιωσεις πριν μπεις δεν το εχω ακουσει απο κανεναν ουτε το εχω ζησει αλλα μου ακουγετε πολυ πιο λογικο.
Οσο για το τι ειναι φυσιολογικο δεν ειναι καθολου υποκειμενικο... Ισως σε αυτον να συμβενει συχνα, και να μην ειναι προβλημα, αλλα αν δεν συμβενει σε καπιον αλλον δεν ειναι φυσιολογικο... Απλα δεν ειναι και κακο...
Παντος εγω αν ζουσα κατι τετιο πολυ πιθανων να ρωταγα καπιον γιατρο σχετικα... Θα ειχα φρικαρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να δώσω μια εξήγηση σε αυτό το θέμα, η οποία στηρίζεται σε πραγματικά δεδομένα.

Όταν ο άντρας ή η γυναίκα έρχονται σε οργασμό, από εκείνους όμως τους ταντρικούς-υπερβατικούς οργασμούς που μπορεί κανείς να βιώσει, στον εγκέφαλό του εκκρίνονται οι λεγόμενες ενδορφίνες (ή ενδο-μορφίνες). Αυτές είναι φυσικές ουσίες, οι οποίες σε χημική δομή προσομοιάζουν με τα οπιούχα και φυσικός τους ρόλος είναι να λειτουργούν ως παυσίπονα ή να παράγουν κάθε είδους αίσθημα ευχαρίστησης και ηδονής. Μάλιστα, το ότι αυτές οι ουσίες παράγονται σε καταστάσεις μεγάλου πόνου, ακριβώς για να τον κατευνάσουν, έχει κάνει πολλούς στις μέρες μας να προκαλούν στον εαυτό τους ακραίο πόνο (όπως για παράδειγμα να κρέμονται από τσιγκέλια περασμένα στη σάρκα τους) με σκοπό να ζήσουν το ανάλογο trip που οι ενδορφίνες προκαλούν.
Με λίγα λόγια είναι φυσικά ναρκωτικά και παραισθησιογόνα. Όταν παίρνει κάποιος για παράδειγμα ηρωίνη, σταματά η φυσική παραγωγή ενδορφινών κι έτσι εξηγούνται τα συμπτώματα της στέρησης κατά την προσπάθεια απεξάρτησης.

Συνεπώς, όπως δεν βλέπουν όλοι το ίδιο όνειρο όταν κοιμούνται, όπως δεν κάνουν όλοι το ίδιο trip όταν παίρνουν παραισθησιογόνα, έτσι είναι απόλυτα κατανοητό ο καθένας να βλέπει και να νιώθει διαφορετικά πράγματα υπό την επήρρεια των ενδορφινών. Κρίμα αγαπητή Saddy που ο εαυτός σου αρνείται να συμμετάσχει σε αυτό το πανηγύρι...

Κρόνε μη φρικάρεις αγόρι μου. Αυτό είναι το καλύτερο πράγμα που μπορεί να ζήσει κανείς, πίστεψέ με. Ένας χεβυμεταλλάς δεν φοβάται τέτοιες εμπειρίες, ειδικά όταν οφείλονται σε φυσικές ουσίες που δεν προκαλούν εθισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
σημασια εχει η ποιοτητα και οχι η ποσοτητα, αλλα αφου σε απασχολει τοσο..
τι ειναι: οταν κατα τη διαρκεια μιας σεξουαλικης επαφης, εχεις παραπανω απο εναν οργασμο
πως επιτυγχανονται: υπαρχουν γυναικες που τις συμβαινει συχνα, αλλες που δεν το βιωνουν ποτε.. σιγουρα εχει να κανει με πολλους παραγοντες, αλλα θεωρω οτι ο ψυχολογικος παιζει τον μεγαλυτερο ρολο
πως το καταλαβαινεις: ε.... σ αυτο τι να σου πω.. οπως καταλαβαινεις οτι εχεις εναν, με τον ιδιο τροπο, καταλαβαινεις και τους αλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saddy

Νεοφερμένος

Η Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Great Chaos με κάλυψες πλήρως κ' μου εξήγησες κ' τα ανεξήγητα :)!
Εύχομαι κ' εγώ καποια στιγμή να το νιώσω όλο αυτό, πάντως αισθάνομαι οτι είμαι πολυ κοντά ωρες ώρες!Μου θυμίζεις τον Ασκητή ετσι όπως τα λες πάντως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top