Πολυτελείς διακοπές

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλησπέρα!!

Λοιπόν... οι γονείς του ιχλίμπεντιχ σκέφτονται να περάσουν τις διακοπές τους στην Ελλάδα μας... 2 εβδομάδες σε κάποιο νησί.

Παράμετροι:
1. Επειδή έχουν 2 εβδομάδες μάξιμουμ και θέλουν να ξελαμπικάρουν, θέλουν ένα καλό, πολυτελές ξενοδοχείο, σε κάποιο όμορφο νησί.
2. Θέλουν μεν να τους κακομάθουν, αλλά να μην είναι πολύ τουριστικό. Πχ να έχει πισίνα και αυτονομία, αλλά μην είναι με τον κλασικό μπουφέ το πρωί.
3. Να είναι ήρεμα, μεν (άρα όχι μέσα στη Μύκονο), ούτε όμως στου διαόλου τη μάνα.
4. Να μπορούν αν θέλουν να πάνε εκεί που αξίζει (πχ αν είναι Σαντορίνη, να πάνε Οία εύκολα, είτε με ταξί, είτε με πούλμαν του ίδιου του ξενοδοχείου, αν το αναλαμβάνει).
5. Σκέφτονται Σαντορίνη, Μύκονο, Κέρκυρα... αλλά αν έχετε άλλη ιδέα... Το πρώτο, πάντως, είναι για μένα το καλύτερο.
6. Spa... Γιατί όχι;;; ;)

Αχ πείτε, πείτε... μακάρι να μας προτιμήσουν από Ισπανία και κάτι άλλα μεσογειακά, που κοιτούσαν...!!!

Αν έχετε συγκεκριμένες εμπειρίες και εικόνες, τέλεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
υπάρχουν πολυτελείας με 200 τη βραδυα και πολυτελείας με 1000 τη βραδυα :P


ξέρεις περίπου που κυμαίνονται?
επίσης... για ποιά εποχή του χρόνου σκέφτονται? τώρα κοντά άνοιξη, ή για το καλοκαίρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλοκαίρι, και μάλλον σε περίοδο αιχμής...
Από τιμές... τι να σου πω, δε ρώτησα... θα μάθω μεθαύριο συγκεκριμένα.

Αλλά κοιτούσα, πχ,
αυτά
Και μπορώ να πω ότι το Νότος
μού άρεσε πολύ!!

https://www.marinet.gr/internet/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά υπάρχει ένα προβλημα....
δεν υπάρχει ΜΗ τουριστικό νησί στην Ελλάδα το καλοκαιρι....

Κι αυτα που ειναι ΜΗ τουριστικά, δεν έχουν δωμάτια πολυτελείας για να το απολαύσουν :/:
Η σαντορίνη ειναι μια καλη επιλογη... το δε Νοτος νομίζω οτι ειναι καπου στα 300 η βραδυα :P, όμως ειναι ΠΟΛΥ τουριστικο το μέρος....
Ισως ειναι καλυτερα καμια Ρόδος... τουριστική μεν αλλα οχι σαν την σαντορίνη
ή Κως....

Και φυσικα... η Κρητη... να δουν κι απο πουθε κραταει η σκουφια σου... να δουν και την κουζίνα σας... να σε λατρέψουν για τις ρίζες σου και να μην το ξέρουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
και εγω θα προτεινα Ροδο η Χανια, στην ροδο μπορουν να πανε και μια ημερισια εκδρομη απενατι στο μαρμαρις εαν θελουν, η σε καμια Συμη κτλ κτλ, Στα χανια εχει τοσα να δουν επισης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξέρετε τι με κάνει επιφυλακτική; Η Κρήτη είναι όντως πανέμορφη...
αλλά από το ένα πανέμορφο μέρος στο άλλο υπάρχει ένας μικρός χαμός...
κάτι που στη Σαντορίνη είναι λίγο λιγότερο έντονο, μιας και το τοπίο κυριαρχεί.
Για τη Ρόδο, λυπάμαι, αλλά έχω πολύ ανάμικτες εντυπώσεις και εδώ ακούγεται πιο πολύ σαν το νησί των μεθυσμένων Άγγλων. Εγώ έχω περάσει υπέροχα εκεί, αλλά.... αυτοί θέλουν κάτι πιο φίνο...

Στα Χανιά ίσως τους πρότεινα κανένα του Δασκαλαντωνάκη, ή κάτι μέσα στην παλιά πόλη... δε θέλουν να κυκλοφορούν πολύ, λίγο ίσα να δουν κάτι χαρακτηριστικό, αλλά δεν είναι ότι θα παίρνουν τους δρόμους να εξερευνούν.
Πχ και για ταξί είπάν, οκ, ας πάρουμε... αλλά αν έχει το ξενοδοχείο κάτι δικό του, το προτιμούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν είναι έτσι... τότε ναι... η Σαντορίνη είναι η πλέον κατάληλη, ακριβως γιατι όπως είπες κι εσύ, και πουθενά να μην πάνε, το νησί από μονο του είναι κάτι.... με το που το βλεπεις σου κοβεται η ανάσα (Αν εισαι τουρίστας :P)


το κακό είναι ομως οτι εχει πολυ τουρισμο το καλοκαιρι ρε....
εκτος αν μιλήσουμε για κανα Ιουνη οπου οκ.. θα περασουν οντως πολυ φινα και εχει και τα καλυτερα ξενοδοχεία της Ελλάδας (πιστεύω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι...

Για τα Grecotel τι έχετε να πείτε;
Κοιτούσα τώρα... αν πάνε στα καλά των Χανίων, ή Μυκόνου, ή Κέρκυρας... θα είναι στη μαγική γυάλα μέσα...
καλό δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ήθελα να σου τα πω....
είναι απ τα καλύτερα ξενοδοχεία ... εγω τα γουστάρω με τρέλλα....

κι ΑΝ θέλουν.... ας μείνουν μια βδομάδα στο grecotel του Σουνίου να τους φύγει η Ούγια!!!!!!!
τσεκάρισε το να δεις τι παιζει... ζημια σου λεω.... ΖΗΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αμάν, με κολάζεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ασε που έχω ήδη κολαστει εγω εδω και καιρο που το έχω τσεκάρει....


(σκέφτομαι να κανονίσω εκεί μια βραδυα για του Αγ Βαλεντίνου :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλό, καλό!!!

Αχ πάω για νανάκια...
Οι λοιποί, ό,τι ξέρετε... εμείς εδώ είμαστε!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω θα προτεινα Ισπανια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η Αμοργός είναι πανέμορφο και αρκετά ήρεμο νησί. Κι έχει ένα πολύ καλό ξενοδοχείο. Κοίτα https://www.amorgos-aegialis.com/. Στην Σαντορίνη ξέρω ένα πολύ καλό και χαλαρό ξενοδοχείο, με υπέροχη θέα στην Καλντέρα, μαγευτικό! Κοίτα https://www.travelbagtours.com/santorini/hotel302.html.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω (προφανως:P) προτεινω Λευκαδα!!! Ουτε πολυ τουριστικο (εκτος απο 2-3 βδομαδες), τελειες παραλιες, και καποια πολυ ωραια ξενοδοχεια! Α, και προσβαση στη στερεα Ελλαδα με αυτοκινητο! Αν σε ενδιαφερει πες μου να σου βρω πιο συγκεκριμενα στοιχεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ρε να σου πω κάτι.... ωραία η σαντορίνη.... αλλα μηπως βαρεθούν εκει 2 βδομάδες??? η σαντορίνη είναι μικρό νησί. 5 μέρες να πας δεν θες άλλο, βαριέσαι....άσε που από θάλασσα δεν λέει και πολλά


μύκονο δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω πάει

προτείνω κέρκυρα... γιατί έχει ωραίες θαλασσες, πολλα μέρη να δουν και γενικά θα έχουν περισσοτερες επιλογές για ξενοδοχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
perivolas. Στην οια της σαντορινης.
Vedema, rocabella, επισης πολυ καλα.
γιατι τους χαλαει ο μπουφες? ελα παναγια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ρε να σου πω κάτι.... ωραία η σαντορίνη.... αλλα μηπως βαρεθούν εκει 2 βδομάδες??? η σαντορίνη είναι μικρό νησί. 5 μέρες να πας δεν θες άλλο, βαριέσαι....άσε που από θάλασσα δεν λέει και πολλά
Σα να'χει κάποιο δίκιο.Προτείνω συνδιασμό Σαντορίνη και κάποιο άλλο νησί κυκλαδύτικο.Αμοργό ή Σύρο. Και νομίζω δε θα είναι ταλαιπωρία.Μπορεί και να χαρούν να πάρουν το πλοίο να πιάσουν και λίγη αλμύρα Αιγαίου.Εντάξει αν είναι τόσο κουραστικό υπάρχουν και αεροπλάνα.
Κρίμα δεν είναι να έρθουν ως εδώ, να έχουν τόσες μέρες διακοπές και να γνωρίσουν μόνο ενα μέρος?
Εναλλακτικά Κέρκυρα και απο εκέι ακόμη ένα νησάκι του Ιονίου.
Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μύκονο και πάλι Μύκονο και συγκεκριμένα στο Mykonos Grand Hotel & Resort όπου θα περάσουν υπέροχα σαν βασιλιάδες. Μήπως θέλουν μια κορούλα να υιοθετήσουν για την καλοκαιρινή σεζόν????? :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ προτείνω Σαντορίνη, με τίποτα Κέρκυρα δεν μου άρεσε:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top