Πρακτικές προτάσεις για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ηθελα ναπροτεινω να δημιουργηθει κατι στη κεντρικη με τις εφημερευουσες κλινικες και γιατρους και να χωριστουν οι αγγελιες ανα τόπους. Τι λετε??? θα διευκολυνομασταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Βασικα υπαρχει ηδη πινακας με τις εφημεριες και τα κτηνιατρεια που ειναι ανοιχτα ολο το εικοσιτετραωρο,χωρισμενα ανα περιοχη.Οσο για τις αγγελιες,πρακτικα μου φαινεται αδυνατο,γιατι τα γατακια δε δινονται ολα μονο π.χ. Θεσσαλονικη,κι αν ο υποψηφιος βλεπει περιοχες μπορει να αποκλεισει γατουλα που δινεται κι αλλου.Εγω προσωπικα δεν εχω δωσει ουτε ενα γατι Βολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Που ειναι ο πινακας?
Νομιζω κανεις θα εβλεπε πρωτα τα κοντινα του και μετα τα μακρυνα γατακια. Συνηθως αυτο κανουν απλα πολλοι λενε οτι ειναι λιγο χαωδες το παρον συστημα για να δουμε τι θα πουν και οι αλλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ο πίνακας ειναι εδω.Δεν ξερω,ισως θα μπορουσε να μπει ενα προθεμα μπροστα απο τις αγγελιες που να αναφερει την περιοχη,αλλα αν ας πουμε ενα γατακι δινεται οπουδηποτε τι θα εμπαινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Ίσως, λεω ισως , να υπηρχε μια κατηγορια θεματων <<επικαιροτητα>>???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,758 μηνύματα.
Ίσως, λεω ισως , να υπηρχε μια κατηγορια θεματων <<επικαιροτητα>>???

Υπαρχει η υποκατηγορια επικαιροτητα εδω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
ευχαριστω!!!
απλα νομιζα οτι δε θα υπηρχε αφου τα θεματα επικαιροτητα δεν εντασσονται σε καποια κατηγορια αλλα καλως...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,929 μηνύματα.
Δεν θα ήταν καλή ιδέα να μπει αυτές τις μέρες ένα Χριστουγεννιάτικο logo στο e-steki.gr;

Βασικά αρκεί να αλλαχθεί το printlogo.gif με κάτι πιο εορταστικό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι να μην καθιερωσουμε την εισαγωγη σε Latex με δολλαρια ( $ $ ) αντι για τις χρονοβορες ετικετες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
μετα απο λιγους μηνες πλοηγησης εχω κατασταλαξει στην αποψη μου οσον αφορα την πρακτικοτητα
του φορουμ σε γραφιστικο, σχεδιαστικο και σε επιπεδο χρηστικοτητας.


H πλατφορμα ως γνωστον ειναι μια απο τις καλυτερες και απο οσο βλεπω εδω αρκετα ευελικτη.
Οι δυνατοτητες στις επιλογες του χρηστη για το προφιλ του ειναι παραπανω απο αρκετες.
Ισως να μην τις ξερει ολες αρκετος κοσμος.

Απο κει και περα,
ο σχεδιασμος του συνολικα μου φαινεται αβολος:

1. Το οτι το fun section ειναι εντελως αλλου με κανει να μην γραφω ποτε εκει.
Δεν μπορω να αλλαζω φορουμ γιατι με κουραζει.

2. Η πανω πλευρα με τις στηλες Τελευταίες συζητήσεις - Hot συζητήσεις ειναι πολυ βοηθητικη.
Παρακατω ομως.... ειναι αβολο.

3. Το θεωρω αβολο το οτι ειναι σπασμενο καταρχην σε 5 κομματια, ιδιως για χρηστη που δεν ειναι εξοικειωμένος με κατι τετοιο και πιστευω οτι εναν καινουριο χρηστη θα τον αποθαρρύνει.

4. Το χειροτερο απο ολα ειναι το χαος των υποενοτητων!!!
αυτο πια ειναι το κυνηγι του χαμενου θησαυρου!
Οσο εψαχνα να βρω που σταματανε τα child boards τοσο εβρισκα καινουρια....
Ο σχεδιασμος θα επρεπε να ειναι πιο πρακτικος με την εννοια οτι για να βρεις που θα ανοιξεις ενα θεμα
(κυριως οταν δεν ξερεις καλα τις ενοτητες) να μην ειναι τοσο μεγαλη ταλαιπωρια.


Αυτη ειναι φυσικα η γνωμη μου και δεν σημαινει οτι αυτο ειναι το σωστο,
για να μην εννοηθει κατι που δεν ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όλα αυτά που αναφέρεις, δεν ήταν εξ'αρχής έτσι. Έγιναν έτσι αργότερα, αφότου παρουσιάστηκε σχετική ανάγκη.

Για παράδειγμα, πριν χωριστεί το Chat and Fun, έμπαιναν πολλοί νέοι χρήστες, έγραφαν εκεί άπειρα σύντομα μηνύματα, γέμιζε η λίστα με τα τελευταία μηνύματα chat and fun, με αποτέλεσμα να κοντεύει να καταβροχθίσει το υπόλοιπο φόρουμ. Κάτι αντίστοιχο συνέβη και σε πολλές περιπτώσεις υποενοτήτων.

Όσον αφορά τις καρτέλες για τις κατηγορίες στην αρχική, είναι κάτι που το σκεφτόμαστε κι εμείς να αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
ναι το καταλαβα οτι πηρε ποδι γιατι κατι θα εγινε, ωστοσο αυτη η λυση εμενα προσωπικα με εχει κανει να μην γραφω ποτε, οχι οτι θα εγραφα πολλα, αλλα μια φορα την ημερα ας πουμε θα ηθελα να λεω και κατι ελαφρο, δεν μπορω να σχολιαζω παντα με σοβαροτητα....
Βεβαια επειδη ειμαι και φρεσκος δεν μπορω να εχω και λυση, απλα λεω το πως λειτουργω.

Για τις καρτελες,
απο οσα φορουμ εχω δει (το καθενα εχει την δικη του προσωπικοτητα εννοειται) αυτη εδω ειναι η πιο δυσχρηστη....
εκτος αν πεις οτι σου αναβει την περιεργεια για να ψαχνεις......
αλλα αν θες κανεις την δουλεια σου, no chance!

Επισης χρησιμο θα ηταν ενα κουμπι με recent posts (διαβασμενα η οχι) για να αποκτας μια συνολικη εικονα ημερας....


Οκ καλο το Vbulletin (αν και εγω το αντιπαθω για αλλους λογους) καλα τα μπλιμπλικια,
αλλα το αποτελεσμα κρινεται στο αν σου κανει την ζωη δυσκολη η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Επισης χρησιμο θα ηταν ενα κουμπι με recent posts (διαβασμενα η οχι) για να αποκτας μια συνολικη εικονα ημερας....
Αδιάβαστα μηνύματα πάνω δεξιά σε οποιαδήποτε σελίδα, πλην της αρχικής: Σου βγάζει όλα τα μηνύματα που δεν έχεις διαβάσει απ’ οταν μπήκες τελευταία φορά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,066 μηνύματα.
Επίσης ακολουθώντας τον σύνδεσμο: https://www.e-steki.gr/search.php?do=getnew
... βλέπετε τα νέα μηνύματα από ΟΛΑ τα section του e-steki ;)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Αδιάβαστα μηνύματα πάνω δεξιά σε οποιαδήποτε σελίδα, πλην της αρχικής: Σου βγάζει όλα τα μηνύματα που δεν έχεις διαβάσει απ’ οταν μπήκες τελευταία φορά. ;)


με recent posts (διαβασμενα η οχι)

:teasing::teasing::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Δομικά και σαν εικόνα είναι πολυ ωραίο forum (ισως το καλυτερο που ξέρω) αλλά θα κάνω ένσταση μια μικρή ένσταση. Θα προτιμούσα να υπάρχει μια lite έκδοση για κινητές συσκευές ή αργους υπολογιστές.

Aκόμα το chat and fan δεν έχει λόγω ύπαρξης (καλύτερα να βγει τελείως και τα section του να περάσουν στα άλλα φορουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δομικά και σαν εικόνα είναι πολυ ωραίο forum (ισως το καλυτερο που ξέρω) αλλά θα κάνω ένσταση μια μικρή ένσταση. Θα προτιμούσα να υπάρχει μια lite έκδοση για κινητές συσκευές ή αργους υπολογιστές.

Aκόμα το chat and fan δεν έχει λόγω ύπαρξης (καλύτερα να βγει τελείως και τα section του να περάσουν στα άλλα φορουμ.

Το chat όχι, αλλά το fan έχει!Κάτσε να μπει ο καύσωνας να δεις δουλειά που κάνει...:whistle:
Εμένα πάλι η αναζήτηση εμφανίζει ένα μήνυμα λάθους καμιά φορά, την επόμενη φορά θα τραβήξω pic (βασικά για τα bug reports πάει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο και από πλευράς σχεδίασης φόρουμ.
Μερικές φορές όμως αναρωτιέμαι, μήπως με όλη αυτή την σχεδίαση γίνεται αργό, και ίσως με λίγη απλοποίηση θα γινόταν λίγο πιο γρήγορο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μερικές φορές όμως αναρωτιέμαι, μήπως με όλη αυτή την σχεδίαση γίνεται αργό, και ίσως με λίγη απλοποίηση θα γινόταν λίγο πιο γρήγορο;

ΠΟλυ συχνα εχω θεμα με την ταχυτιτα και την εχω μονο στο στεκι. Δεν ξερω αν φταιει η επισκεψημοτιτα, ο σχεδιασμος η καπιο αλλο πιο βαθυ "αγκαθι". Ακομα και αν φταιει η σχεδιαση δεν χρειαζετε να απλοποιηθει εμφανισιακα, μπορουν να βρεθουν αλλοι τροποι να γινει πιο ελαφρυ και να εξοικονομιθουν ποροι απο αλλες πηγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Το chat όχι, αλλά το fan έχει!Κάτσε να μπει ο καύσωνας να δεις δουλειά που κάνει...:whistle:
Εμένα πάλι η αναζήτηση εμφανίζει ένα μήνυμα λάθους καμιά φορά, την επόμενη φορά θα τραβήξω pic (βασικά για τα bug reports πάει)
:worry: Προσωπικά το μόνο πράγμα που μου άρεσε παλιά στο chat and fun (Τώρα όχι γιατί έχω βαρεθεί ) ήταν το Παλέρμο. :worry:. Το chat είναι φοβερή προσθήκη και δίνει + στον ιστοχώρο το κακό του chat είναι ότι δεν αναγωρίζεται από apple και android φορητές συσκευές. Επίσης αν συνδιαζόταν με ραδιόφωνο θα ήταν όλα τα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top