Προβλήματα με υπότιτλους

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
το εχω κανει ηδη...............:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οι υπότιτλοί σου όταν τους ανοίγεις με wordpad πχ, είναι στα ελληνικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
δοκίμασε και το unicode

Είναι σίγουρα ελληνικοί οι υπότιτλοι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι ναι κανονικα ελληνικα ειναι....

το περιεργο ειναι οτι εχω κατεβασει ολη τη σαιζον κ ξαφνικα στο 16 επισοδιο μου βγαλε ερωτηματικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί κι εμένα γμτ αλλά δεν θυμάμαι τι έκανα.
Δοκίμασε και το ακόλουθο:

Άνοιξε ένα νέο αρχείο .txt
Κάνε copy και paste το παλιό αρχείο μέσα στο νέο, πάτα save as και έπειτα άλλαξε την κατάληξη σε .srt

Ποτέ δεν ξέρεις. Σ' εμένα πάντως αυτό κάποτε έπιασε.
Καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ειναι ηδη σε srt.......ουφ δεν καταλαβαινω...τους αλλους τους παιζει μια χαρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είχα και εγώ τέτοιο πρόβλημα κάποτε και με βοήθησε ένας φίλος.
Eίχα πάει: Εργαλεία-Προτιμήσεις-Υπότιτλοι και OSD-Προεπιλεγμένη κωδικοποίηση- Ελληνική (ISO 8859-7)
Αν θυμάμαι καλά αυτό ήταν. :)
Μετά πατάς αποθήκευση, κλείνεις το vlc και το ξανά ανοίγεις.
Θα παίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
το εχω κανει ηδη πολλες φορες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ειναι ηδη σε srt.......ουφ δεν καταλαβαινω...τους αλλους τους παιζει μια χαρα....
Δεν έχει σημασία. Αυτό σου λέω. Το ξέρω πως είναι ήδη.
Το θέμα είναι να το κάνεις νέο, φρέσκο, καθαρό αρχείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
στο windows media player πως μπαινουν οι υποτιτλοι να το δω απο εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melanie fadazio

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:hmm:Παιδιά έχω και εγώ πρόβλημμα με τους υπότιτλους, κατεβαινουν σε αρχείο rar και δεν παιζουν με το vlc ,, Τι μπορώ να κάνω ?:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SvS

Νεοφερμένος

Ο SvS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:hmm:Παιδιά έχω και εγώ πρόβλημμα με τους υπότιτλους, κατεβαινουν σε αρχείο rar και δεν παιζουν με το vlc ,, Τι μπορώ να κάνω ?:/::/:


δεν ξερω καν αν το βλεπετε ακομα αυτο παντως εαν...σβησε οτι αλλο αρχειο εχει ο φακελος της ταινιας μεσα και ασε μονο το αρχειο της ταινιας και ξαναδοκιμασε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αποσυμπιεσε το rar με winrar winzip

και βαλε το srt με το ιδιο ονομα μαζι με το βιντεο..

εγω χρησιμοποιω το kmplayer ή media player classic ,,το vlc ειναι πολυ πρωτογονο για μενα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top