Προβλήματα στο viber

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Εδώ και αρκετό καιρό μου έρχονται μηνύματα στο κινητό ότι έχει μπλοκαριστεί το viber και ότι θα χάσω τις επαφές μου..μου έρχονται 3-4 φορές την ημέρα. Τα διαγράφω γιατί ξέρω ότι δεν είναι πραγματικά, όμως βαρέθηκα να τα βλέπω..ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να τα μπλοκάρω?
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Εδώ και αρκετό καιρό μου έρχονται μηνύματα στο κινητό ότι έχει μπλοκαριστεί το viber και ότι θα χάσω τις επαφές μου..μου έρχονται 3-4 φορές την ημέρα. Τα διαγράφω γιατί ξέρω ότι δεν είναι πραγματικά, όμως βαρέθηκα να τα βλέπω..ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να τα μπλοκάρω?
Σου έρχονται στο viber τα μηνύματα αυτά; Είναι κάποιο malware, βρες κάτι να καθαρίσεις το κινητό.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εδώ και αρκετό καιρό μου έρχονται μηνύματα στο κινητό ότι έχει μπλοκαριστεί το viber και ότι θα χάσω τις επαφές μου..μου έρχονται 3-4 φορές την ημέρα. Τα διαγράφω γιατί ξέρω ότι δεν είναι πραγματικά, όμως βαρέθηκα να τα βλέπω..ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να τα μπλοκάρω?
Μήπως είναι notifications από τον chrome ή απ’οπου μπαίνεις στο Ίντερνετ μέσω κινητού; Ειχε συμβεί στη μαμα μου που είχε μπει σε ο,τι να’ναι σαιτ κι είχε αποδεχθεί πράγματα. Με ένα καθαρισμό cache & cookies θα είσαι οκ, αν είμαστε στην ίδια περίπτωση. Μπαινεις στις ρυθμίσεις του φυλλομετρητή σου (chrome, αν μπαίνεις από εκεί) -> Privacy and security -> Clear browsing data και προσοχή στο time range, βάλε πολύ παλιά ημερομηνια για να το πιάσει. :)
Αν δεν δουλέψει, ειμαστε σε άλλη περίπτωση κι κανεις ότι σου είπε η Χιμελα πιο πάνω!
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Σου έρχονται στο viber τα μηνύματα αυτά; Είναι κάποιο malware, βρες κάτι να καθαρίσεις το κινητό
Ευχαριστώ πολύ! Δεν έρχονται στο viber όχι..
Μήπως είναι notifications από τον chrome ή απ’οπου μπαίνεις στο Ίντερνετ μέσω κινητού; Ειχε συμβεί στη μαμα μου που είχε μπει σε ο,τι να’ναι σαιτ κι είχε αποδεχθεί πράγματα. Με ένα καθαρισμό cache & cookies θα είσαι οκ, αν είμαστε στην ίδια περίπτωση. Μπαινεις στις ρυθμίσεις του φυλλομετρητή σου (chrome, αν μπαίνεις από εκεί) -> Privacy and security -> Clear browsing data και προσοχή στο time range, βάλε πολύ παλιά ημερομηνια για να το πιάσει. :)
Αν δεν δουλέψει, ειμαστε σε άλλη περίπτωση κι κανεις ότι σου είπε η Χιμελα πιο πάνω!
Καλημέρα, ναι αυτό ειναι!!! Αλλά δεν μπαίνω σε ότι να ναι sites 😭.. ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω τώρα!!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Δεν έρχονται στο viber όχι..

Καλημέρα, ναι αυτό ειναι!!! Αλλά δεν μπαίνω σε ότι να ναι sites 😭.. ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω τώρα!!
Υπόψιν ότι θα σε αποσυνδέσει από σαιτς που είσαι συνδεδεμένη αυτή η ενέργεια, ξέχασα να το πω :redface: .
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ και αρκετό καιρό μου έρχονται μηνύματα στο κινητό ότι έχει μπλοκαριστεί το viber και ότι θα χάσω τις επαφές μου..μου έρχονται 3-4 φορές την ημέρα. Τα διαγράφω γιατί ξέρω ότι δεν είναι πραγματικά, όμως βαρέθηκα να τα βλέπω..ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να τα μπλοκάρω?
Πριν καιρο αν δεν εμπαινα στην εφαρμογη δεν μου ερχόταν ειδοποιησεις ...ειχα θεμα και στις βιντεοκλησεις μου .
Μονο στο κινητο ομως αυτο ,στον υπολογιστη λειτουργουσε κανονικοτατα ..

Εσβησα τελειως την εφαρμογη απο το κινητο ,την ξανακατεβασα και απο τοτε ειναι ολα μια χαρα !

Δεν ξερω αν λυσει το θεμα σου το να ξανακανεις την διαδικασια ,δες το ομως δεν εχεις να χασεις κατι
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Υπόψιν ότι θα σε αποσυνδέσει από σαιτς που είσαι συνδεδεμένη αυτή η ενέργεια, ξέχασα να το πω :redface: .
Μην ανησυχείς ..το ξέρω .δεν το χρησιμοποιώ το chrome αλλά όντως από εκεί έρχονται..έκανα εκκαθάριση από την αρχή!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μην ανησυχείς ..το ξέρω .δεν το χρησιμοποιώ το chrome αλλά όντως από εκεί έρχονται..έκανα εκκαθάριση από την αρχή!
Τέλεια, είσαι μια χαρά! Στη μητέρα μου ερχόταν ακριβώς το ίδιο, 10 φορές την ημέρα. Μετά από αυτή την ενέργεια σταμάτησε!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μην ανησυχείς ..το ξέρω .δεν το χρησιμοποιώ το chrome αλλά όντως από εκεί έρχονται..έκανα εκκαθάριση από την αρχή!
Το chrome δεν έχει δουλειά να σου στέλνει μηνύματα που αφορούν άλλη εφαρμογή, απλά σου στέλνει οτι και καλά θα πρέπει να κάνεις κάτι για να το πατήσεις και να σου εγκαταστήσει malware. Θέλω να πω, το πρόβλημα δεν είναι στο viber, μπορεί να σου έστελνε για μια εφαρμογή που δεν την έχεις καν. Μην πατήσεις τίποτα και καθάρισε το κινητό, scan, διαγραφή cache κλπ.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Παιδια το πρόβλημα λύθηκε.. σώθηκα! Πραγματικα σας ευχαριστώ πολύ,
Καλή χρονιά να έχουμε με ειρήνη, υγεία και χαρές.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
Δεν είναι πρόβλημα, αλλά πώς μπορώ να φύγω από μια ομαδική στο viber, ενώ είμαι διαχειρίστρια, χωρίς να σβηστεί η ομάδα; πρέπει να κάνω άλλον διαχειριστή πριν βγω;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Δεν είναι πρόβλημα, αλλά πώς μπορώ να φύγω από μια ομαδική στο viber, ενώ είμαι διαχειρίστρια, χωρίς να σβηστεί η ομάδα; πρέπει να κάνω άλλον διαχειριστή πριν βγω;
google is your friend
Can admin leave Viber group?

Leave and delete

Leaving a group does not delete the group itself or impact anyone still in the group, even if you are an admin. To go back into the group, someone will need to re-add you. Once you are back in the group, you will not see any previously sent messages, including when you were in the group.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ κάθε χρόνο κάνω φορματ σε όλες μου τις συσκευές από τοτε που έπεσα θυμα phising. Με συμβουλεψαν και αυτό κάνω.
Έπεσα θυμα μην μπω σε λεπτομέρειες ήμουν απλώς άτυχη, οχι δεν πάτησα κάτι, τυχαία επιλογή ήμουν, μου πήραν λεφτά αλλά η τράπεζα μου τα επέστρεψε όλα πισω στο ακέραιο. Απλώς έκτοτε κάνω αυτό. Και τον σταυρό μου επίσης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top