Προορισμοί στο εξωτερικό

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Από τις χώρες που έχω επισκεφτεί πάντως, πιο ωραία και διασκεδαστική ας το πω, μου φάνηκε η Ισπανία. Πολύ κοντά στην Ελλάδα σε τρόπο ζωής, αλλά ταυτόχρονα πιο ωραία.

Σε ποια/ποιες πόλη/πόλεις ήσουν;
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σε ποια/ποιες πόλη/πόλεις ήσουν;


Ισπανία ήμουν μόνο Βαρκελώνη. Ξέρω ότι η Ισπανία διαφέρει πολύ από μέρος σε μέρος, οπότε η Βαρκελώνη είναι απλά ένα δείγμα της Καταλονίας και όχι της Ισπανίας. Αλλά και πάλι μου άρεσε.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Ιταλική Ριβιέρα είναι προορισμός που θυμίζει αρκετά τη Γαλλική, όμως δεν ακούγεται ιδιαίτερα ιδίως στους κύκλους μου. ΙΜΟ είναι ο δεύτερος καλύτερος προορισμός στην Ευρώπη για καλοκαίρι και το μόνο αρνητικό, αν έχει, είανι οι τιμές που ίσως είναι λίγο παραπάνω. Το Πορτοφίνο είναι χωριό στη βορειοδυτική Ιταλία που αποτελεί κλασικό προορισμό.

 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εχει παει κανεις Κορεα; Σκεφτομαι για τελη Απριλιου γιατι εχω ακουσει οτι ο καιρος ειναι καλυτερος τοτε και δεν κανει ουτε πολυ ζεστη ουτε πολυ κρυο. Λογικα θα πετυχω ανθισμενες κερασιες. Θα παω Seoul, Andong και Busan σιγουρα, αλλα ειμαι διχασμενη αν θελω να παω Jeju island για 2 ημερες ή να πεταχτω απεναντι, Ιαπωνια (Hirosima, Nagasaki ή Fukuoka)?
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από εναλλακτικούς προορισμούς, θέλω πολύ να πάω Λιβάνο και συγκεκριμένα στη Βόρεια πρωτεύουσα Αμιούν που υπάρχουν πολλοί ελληνορθόδοξοι και ελληνορθόδοξα χωριά, ενώ η κουλτούρα, τα κτήρια, η κουζίνα κλπ είναι αυθεντικά μεσογειακά.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Εχει παει κανεις Κορεα; Σκεφτομαι για τελη Απριλιου γιατι εχω ακουσει οτι ο καιρος ειναι καλυτερος τοτε και δεν κανει ουτε πολυ ζεστη ουτε πολυ κρυο. Λογικα θα πετυχω ανθισμενες κερασιες. Θα παω Seoul, Andong και Busan σιγουρα, αλλα ειμαι διχασμενη αν θελω να παω Jeju island για 2 ημερες ή να πεταχτω απεναντι, Ιαπωνια (Hirosima, Nagasaki ή Fukuoka)?
Εδω με το ζορι πανε Σαμοθρακη και ρωτας αν εχουν παει Κορεα? Λολ
Για Ιαπωνια γιατι δεν πας Κυοτο, πιο πολλα θα εχει να δεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.
Παιδια θέλω την βοήθεια σας.Αποφασίσαμε με τους γονείς μου να πάμε τα Χριστούγεννα εκτός από Γερμανία σε μια Σκανδιναβική χώρα.Επειδη Δανία πήγα 3 ημέρες το καλοκαίρι είμαστε ανάμεσα σε Νορβηγία,Σουηδία και Φινλανδία.Ποια χώρα προτείνετε;Μιλάμε πάντα για Οσλο,Στοκχόλμη και Ελσινκι.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια θέλω την βοήθεια σας.Αποφασίσαμε με τους γονείς μου να πάμε τα Χριστούγεννα εκτός από Γερμανία σε μια Σκανδιναβική χώρα.Επειδη Δανία πήγα 3 ημέρες το καλοκαίρι είμαστε ανάμεσα σε Νορβηγία,Σουηδία και Φινλανδία.Ποια χώρα προτείνετε;Μιλάμε πάντα για Οσλο,Στοκχόλμη και Ελσινκι.
Όσλο γτ είναι μοναδικό και δεν ξέρεις πότε θα ξαναπάς. Βέβαια ένας θεός ξέρει πόσο κρύο θα έχει.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εγώ πάλι ετοιμάζομαι με ένα φίλο για Ελβετία τα Χριστούγεννα.. Βέβαια επειδή η Ελβετία είναι λίγο πανάκριβη, θα πάμε με ταξιδιωτικό πρακτορείο να μας έρθει σημαντικά φθηνότερα, αν και θα έχει και άλλους προορισμούς πλην Ελβετίας...Στο τέλος το πρακτορείο θα μας πάει Μιλάνο από όπου κανονικά θα πάμε Ανγκόνα και με πλοίο Πάτρα και ύστερα Αθήνα..ε, στο Μιλάνο θα αποχαιρετίσουμε το πρακτορείο, θα μείνουμε 2 νύχτες παραπάνω, θα πεταχτούμε και μέχρι Γένοβα, και θα επιστρέψουμε αεροπορικώς από Μιλάνο..
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παιδια θέλω την βοήθεια σας.Αποφασίσαμε με τους γονείς μου να πάμε τα Χριστούγεννα εκτός από Γερμανία σε μια Σκανδιναβική χώρα.Επειδη Δανία πήγα 3 ημέρες το καλοκαίρι είμαστε ανάμεσα σε Νορβηγία,Σουηδία και Φινλανδία.Ποια χώρα προτείνετε;Μιλάμε πάντα για Οσλο,Στοκχόλμη και Ελσινκι.
Ελσίνκι είχα πάει καλοκαίρι, ωραία πόλη αλλά δεν ξετρελαθηκα, βέβαια τα Χριστούγεννα μπορεί να είναι διαφορετικά. Τα Χριστούγεννα στη Φινλανδία όλοι πάνε στη Lapland που είναι το χωριό του Αϊ Βασίλη. Αν έχεις την οικονομική άνεση ψαξτο γιατί λένε ότι είναι υπέροχα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.
Ελσίνκι είχα πάει καλοκαίρι, ωραία πόλη αλλά δεν ξετρελαθηκα, βέβαια τα Χριστούγεννα μπορεί να είναι διαφορετικά. Τα Χριστούγεννα στη Φινλανδία όλοι πάνε στη Lapland που είναι το χωριό του Αϊ Βασίλη. Αν έχεις την οικονομική άνεση ψαξτο γιατί λένε ότι είναι υπέροχα.


Οι γονείς μου κλείνουν προς Νορβηγία.Γενικα πως ήταν η φιλανδια;
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Οι γονείς μου κλείνουν προς Νορβηγία.Γενικα πως ήταν η φιλανδια;

Φινλανδία έχω πάει Tampere, Pori, Sastaamala, Ελσίνκι και Espoo . Δεν έχω πάει βορά δυστυχώς ή στα σύνορα με Ρωσία που επίσης θά ήθελα. Πάρα πολύ όμορφη χώρα, προφανώς ακριβή και αραιοκατοικημένη. Θεωρώ ότι αξίζει αν και αν ήμουν στη θέση σου θα επέλεγα απο τις τρεις χώρες Νορβηγία
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.
Φινλανδία έχω πάει Tampere, Pori, Sastaamala, Ελσίνκι και Espoo . Δεν έχω πάει βορά δυστυχώς ή στα σύνορα με Ρωσία που επίσης θά ήθελα. Πάρα πολύ όμορφη χώρα, προφανώς ακριβή και αραιοκατοικημένη. Θεωρώ ότι αξίζει αν και αν ήμουν στη θέση σου θα επέλεγα απο τις τρεις χώρες Νορβηγία


Και εμείς για εκεί λέμε.Η Νορβηγία για εμένα είναι η καλύτερη Σκαμδιναβικη χώρα και η Σουηδία η χειρότερη!
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Καλό!!!Η Σουηδία ήταν κάποτε η Νο1 χώρα στον κόσμο για να ζήσεις.Τωρα την θέση αυτή την έχει πάρει η γειτονική Νορβηγία.
Ε τώρα φταίω εγώ που μου δίνεις πάσα να πάω στο πολιτικό τραγούδι και να ανεβάσω το...."μακριά από τα ψέματα" ?

Υγ και να γίνεις τούρμπο χωρίς βαλβίδα ανακούφισης :lol:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

NikosTaskos

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Επιστροφή από τη Νέα Ζηλανδία - έναν τόπο που πολύ εύκολα θα μπορούσε να πάρει τη θέση της Μέσης Γης του Τόλκιν (συγγραφέας του Lord of the Rings). Μια πρώτη γεύση ακολουθεί παρακάτω!

Χόμπιτον στη Νέα Ζηλανδία

bag-end-hobbiton-frodo-biblo-hobbiton-new-zealand-miles-with-vbes.jpg


alexander-farm-new-zealand-matamata-hobbiton-movie-set-miles-with-vbes.jpg


the-green-dragon-statue-bar-counter-handmade-hobbiton-movie-set-miles-with-vibes.jpg


samwise-gamgee-hobbit-hole-hobbiton-movie-set-new-zealand-miles-with-vbes.jpg


Νέος στο φόρουμ, θα με βρίσκετε πιο πολύ εδώ, στα ταξιδιωτικά!
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Επιστροφή από τη Νέα Ζηλανδία - έναν τόπο που πολύ εύκολα θα μπορούσε να πάρει τη θέση της Μέσης Γης του Τόλκιν (συγγραφέας του Lord of the Rings). Μια πρώτη γεύση ακολουθεί παρακάτω!
Νέος στο φόρουμ, θα με βρίσκετε πιο πολύ εδώ, στα ταξιδιωτικά!
Έχει κάτι άλλο η ΝΖ πέρα από τους χώρους που γυρίστηκε το LotR?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top