• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Προσωπικός γιατρός

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
κάποιοι γιατροί θα συμμετέχουν όμως σε αυτό. τι κίνητρα έχουν; θα μπουν κάποιοι υποχρεωτικα; :hmm:
Οχι δεν θα μπουν υποχρεωτικα.Για σκεψου λιγο.
Οσοι δεν εχουν πολλους πελατες..για καποιον λογο.
Μπορεις να φανταστεις εναν;


Μακρια λοιπον απο αυτους! Εμενα αυτο λεει η λογικη μου.

Ή καποιον που τωρα ανοιγει ιατρειο(ναι..παιζει και αυτο) και θελει να αποκτησει πελατεια και να βγαλει και κανα διφραγκο.Τουτεστιν οχι και πολυ εμπειρια,αλλα οκ καπως και αυτοι πρεπει να αποκτησουν.Αυτο ομως θα φανεται απο την ηλικια.Θα ειναι νεος/α.

Μεγαλοι ηλικιακα σε αυτο εγω ,δεν θα τους εμπιστευομουνα.Τεμπεληδες και χωρις πελατες θα μου μυριζε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Απο οτι καταλαβα ναι....απλα πρεπει να εγγραφτεις για να μην εχεις τις κυρωσεις...οι ανθρωποι ειναι μαλακες...εγω την ρωτησα την ενδοκρινολογο μου...θα πρεπει να πηγαινω πρωτα σε αυτον να μου δινει παραπεπτικο να ερχομαι σε εσας; πχ σε ενδοκρτινολογο,γυναικολογο κλπ; και μου ειπε ΟΧΙ! Κανονικα θα ερχεσαι οπως πριν.Απλα γραφομαστε γιατι μαλακιζονται ,βασικα για να μηνε χουμε τις κυρωσεις και οποιος θελει να πηγαινει δωρεαν σε αυτον που εχει δηλωσει.Δεν την ρωτησα γφια συνταγογραφιση αλλα σιγουρα μπορουν οι ειδικοτητες.Για παθολογο εκτος του προσωπικου δνε γνωριζω,ΑΛΛΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ.
Να το παιξουν βασικα οτι υπαρχιε δωρεαν προσωπικος γιατρος.ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ.
Εν τέλη αυτό θα γίνει. Θα περνάς πρώτα από τον προσωπικό γιατρό και αυτός θα σε στέλνει στον ειδικό -αν χρειάζεται-, τουλάχιστον όσον αφορά τα καινούργια θέματα υγείας. Αλλιώς 50αράκι στον ιδιώτη. Το ίδιο μοντέλο ακολουθούν πολλές ευρωπαικές χώρες. Δεν είναι ιδιαίτερα καλό, αλλά είναι μακράν πιο βιώσιμο από το υπάρχων ελληνικό. Τα επόμενα βήματα είναι κατάργηση των συμβεβλημένων γιατρών & μικροβιολογικών, κάτι παρόμοιο του 5ευρου του Γεωργιάδη με ετήσιο όριο και εν τέλη ευελπιστώ κατάργηση των ιδιωτικών φαρμακείων με το μονοπώλειο των φαρμάκων να περνάει στο κράτος.
Προφανώς με υποψήφιες κυβερνήσεις τους Μητσοτάκης, Τσίπρα και Ανδρουλάκη, δε πρόκειται να υπάρξει ήπια, ρεαλιστική και πετυχημένη μετάβαση, γι' αυτό καλή τύχη στην επερχόμενη μπουρδελοποίηση. Ίσως η ιδιωτική ασφάλεια υγείας να είναι καλή επένδυση.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Εν τέλη αυτό θα γίνει. Θα περνάς πρώτα από τον προσωπικό γιατρό και αυτός θα σε στέλνει στον ειδικό -αν χρειάζεται-, τουλάχιστον όσον αφορά τα καινούργια θέματα υγείας. Αλλιώς 50αράκι στον ιδιώτη. Το ίδιο μοντέλο ακολουθούν πολλές ευρωπαικές χώρες. Δεν είναι ιδιαίτερα καλό, αλλά είναι μακράν πιο βιώσιμο από το υπάρχων ελληνικό. Τα επόμενα βήματα είναι κατάργηση των συμβεβλημένων γιατρών & μικροβιολογικών, κάτι παρόμοιο του 5ευρου του Γεωργιάδη με ετήσιο όριο και εν τέλη ευελπιστώ κατάργηση των ιδιωτικών φαρμακείων με το μονοπώλειο των φαρμάκων να περνάει στο κράτος.
Μα τα σκαω ουτως η αλλως σε ιδιωτες.Κια η γιατρος μου ,μου ειπε οτι ΔΕΝ θα χρειαζεται να πηγαινω στον προσωπικο για να με παραπεμψει σε αυτους.
Επισης κανενας καλος γιατρος που γνωριζω δεν ειναι συμβεβλημενος σε ΕΟΠΥ.Σε αλλους δεν εμπιστευομαι να παω σορυ.Ειναι γνωστοι εδω οι καλοι γιατροι.Και το βλεπω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Φυσικά και δεν θέλει, αν πούνε σε μία κομμώτρια ότι για 100 ευρώ το χρόνο,θά κουρεύει έναν πελάτη όσες φορές το χρόνο επιθυμεί αυτός, τί λες θά δεχόταν;
Αμ δε!!! Και ότι ώρα θέλει νύχτα μέρα και να σηκώνει και τα τηλέφωνα όλο το 24 ώρο !!!
Επιστήμονες είναι δεν είναι δούλοι της κυβέρνησης!!
Α έχει και άλλο, και αν χρειαστεί νά κάνουν εφημερίες και στα νοσοκομεία χα χα χα χα
Δεν είναι μικρή η αμοιβή. Αν συμπληρώσουν το προβλεπόμενο αριθμό ασθενών είναι 7500 ευρώ το μήνα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Δεν είναι μικρή η αμοιβή. Αν συμπληρώσουν το προβλεπόμενο αριθμό ασθενών είναι 7500 ευρώ το μήνα.
Ναι,αλλα ενας επιτυχημενος γιατρος βγαζει απειρως περισσοτερα και οπως Καταλαβαινεις δνε υπαρχει περιπτωση να χαραμιζει 7 ωρες την ημερα για αυτο, και να παρατα τους αλλους πελατες του.
Για νεουδια ή τεμπεληδες ή αχρηστους χωρις πελατες ειναι πολυ καλα.Παρα πολυ καλα θα ελεγα.Αλλα σκεψου πολυ αν θα τους εμπιστευτεις.Ειδικα τους μεγαλυτερης ηλικιας.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,935 μηνύματα.
ίσως να πρέπει να κόβουν και αποδείξεις και τα 7500 να είναι φορολογητέα όλα. :laugh:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
ίσως να πρέπει να κόβουν και αποδείξεις και τα 7500 να είναι φορολογητέα όλα. :laugh:
Βασικα γιατι να κοβουν αποδειξεις τωρα που το σκεφτομαι; Αφου ΔΩΡΕΑΝ θα παρεχουν αυτες τις υπηρεσιες.Τα 7.500 θα ειναι απο το κρατος.Οχι...δεν ειναι αυτο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Καλα μιλαμε θα ψαχνουν με τοδικανο οι ανθρωποι για ραντεβου σοτν προσωπικο τους γιατρο..μετα απο 1 αιωνα θα τους βλεπει.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΝΡΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ.

Στο μεταξυ σημερα ξαναμπηκα στην πλατφορμα..δεν πανε καλα,.Δεν με δεχεται το συστημα διοτι θελει επιβεβαιωμενο κινητο απο ibank Εγω δνε γουσταρω ibank δεν το θεωρω ασφαλες δεν εχω.,...παμε καλα;
Ξερει κανεις αν μπορουμε και στα φαρμακεια; Κατι τετοιο εχιε ειπωθει αλλα δεν ειμαι σιγουρη.Επσης αν μπορω σε κεντρο υγειας.
Οποιος ξερει ας με ενημερωσει.

ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΑΝΤΩΣ.Δηλαδη οι ανθρωποι να ταλαιπωρουνται χωρις λογο.Δεν ξερω γιατι ολη αυτη η μαλακια αφου ελαχιστοι δηλωνουν και ητανα ναμενομενο.ΕΛΕΟΣ ΟΙ ΒΛΑΜΜΕΝΟΙ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οι διαθέσιμοι Προσωπικοί Γιατροί μόλις ξεπερνούν τους 3.200 και προέρχονται κυρίως από τα Κέντρα Υγείας και τις ΤΟΜΥ, ενώ για την πλήρη κάλυψη των αναγκών του συνόλου του πληθυσμού εκτιμάται πως χρειάζεται να ενταχθούν στο σύστημα τουλάχιστον 5.500 Προσωπικοί Γιατροί.
Αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω. Ο Ιατρός του Κέντρο υγείας δουλεύει στο κέντρο υγείας... Πότε θα βλέπει τους προσωπικούς του ασθενείς; Που θα καταγράφει τα στοιχεία των ασθενών του (θα αγοράσει μόνος του πρόγραμμα γι αυτό το σκοπό; .). Θα τον τηλέφωνα ο ασθενής που δεν μπορεί να μετακινηθεί και θα του λέει να πάει να τον δει σε ένα χωριό στη μέση του πουθενά. Αυτός θα αφήνει το κέντρο υγείας και θα πηγαίνει στη μέση του πουθενά;
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.

Αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω. Ο Ιατρός του Κέντρο υγείας δουλεύει στο κέντρο υγείας... Πότε θα βλέπει τους προσωπικούς του ασθενείς; Που θα καταγράφει τα στοιχεία των ασθενών του (θα αγοράσει μόνος του πρόγραμμα γι αυτό το σκοπό; .). Θα τον τηλέφωνα ο ασθενής που δεν μπορεί να μετακινηθεί και θα του λέει να πάει να τον δει σε ένα χωριό στη μέση του πουθενά. Αυτός θα αφήνει το κέντρο υγείας και θα πηγαίνει στη μέση του πουθενά;
Οι απαντήσεις είναι με την σειρά:
Ποτέ
Μη σου πω που θα τα (κατα)γράφει
Όχι, θα παίρνει τον γιατρό του. Στην θεωρία ναι
Ναι θεωρητικά.

Όλο αυτό είναι ένα φιάσκο, κανείς ιδιώτης γιατρός με δική του πελατεία δεν θα πάει.
Δηλαδή θα πάνε νέοι γιατροί για να αποκτήσουν πελατεία ή όσοι δεν έχουν πελατεία(κατά βάση όσοι είναι συμβεβλημένοι με εοππυ και παίρνουν ένα δεκάρικο την επίσκεψη) συν γιατροί από κέντρα υγείας.

Με 2.000 ασθενείς ένας ιδιώτης γιατρός δεν θα είχε χρόνο να εξυπηρετεί άλλους ασθενείς.

Γιατρούς από κέντρα υγείας βάζει για να τους έχει ικανοποιημένους με κάνα εξτραδάκι και κυρίως γιατί αλλιώς δεν θα έβρισκαν αρκετούς γιατρούς να συμμετέχουν.

Στόχος είναι σε κάνα δυο χρόνια το κράτος να σου καλύπτει την επίσκεψη σε γιατρό ή τα φάρμακα μόνο αν σε έχει παραπέμψει ο προσωπικός.
Αλλά επειδή εδώ θέλει πολλά ακόμα για να γίνουμε Αγγλία θα έχει την τύχη που είχαν και άλλα αντίστοιχα όπως ο οικογενειακός γιατρός.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
προσωπικος γιατρος και απογευματινα χειρουργεια
ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την κινηση;
που πιστευετε οτι αποσκοπει;
ειστε υπερ αυτης της ιδεας;
Υπέρ δεν ξέρω θέλω να δω πόσο θα λειτουργήσει στην πράξη.
Γιατί κάθε φορά αλλάζουν.
Να μειωθεί ο όγκος των έκτακτων στα επείγοντα εφημερεύοντα κατά μία έννοια και να οργανωθεί κάπως το θέμα περίθαλψη και πρόληψη.
Μένει να δούμε αν θα λειτουργήσει.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Προσπαθώ εδώ και ώρες να δηλώσω προσωπικό γιατρό στη μάνα μου.
Το πρόβλημα είναι ότι το σύστημα ζητάει να ενεργοποιήσω την άυλη συνταγογράφηση και παρότι δίνω το @yahoo.com e-mail της για επιβεβαίωση του, δεν έρχεται το pin στο e-mail. Θα ξανά δοκιμάσω αύριο. :mpinelik:
Το pin στο κινητό έρχεται κανονικά, με το e-mail έχω θέμα. Ελπίζω να μην υπάρχει μπλοκάρισμα των yahoo.com.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,816 μηνύματα.
Προσπαθώ εδώ και ώρες να δηλώσω προσωπικό γιατρό στη μάνα μου.
Το πρόβλημα είναι ότι το σύστημα ζητάει να ενεργοποιήσω την άυλη συνταγογράφηση και παρότι δίνω το @yahoo.com e-mail της για επιβεβαίωση του, δεν έρχεται το pin στο e-mail. Θα ξανά δοκιμάσω αύριο. :mpinelik:
Το pin στο κινητό έρχεται κανονικά, με το e-mail έχω θέμα. Ελπίζω να μην υπάρχει μπλοκάρισμα των yahoo.com.
Το pin στο κινητό της δεν στέλνεται;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Προσπαθώ εδώ και ώρες να δηλώσω προσωπικό γιατρό στη μάνα μου.
Το πρόβλημα είναι ότι το σύστημα ζητάει να ενεργοποιήσω την άυλη συνταγογράφηση και παρότι δίνω το @yahoo.com e-mail της για επιβεβαίωση του, δεν έρχεται το pin στο e-mail. Θα ξανά δοκιμάσω αύριο. :mpinelik:
Το pin στο κινητό έρχεται κανονικά, με το e-mail έχω θέμα. Ελπίζω να μην υπάρχει μπλοκάρισμα των yahoo.com.
Βάλε ένα άλλο εμαιλ.
Επίσης για να βρεις το γιατρό της που πιθανόν θα έχει έναν γνωστό και θα θέλει να πάει εκεί τον παθολόγο της όπως έκαναν και οι δικοί μου, βάλε το νομό μόνο για να στον βγάλει.
Γιατί περιορίζει πολύ τις διευθύνσεις με αποτέλεσμα να μην μπορείς να βρεις εύκολα αυτό το γιατρό που θέλεις αν βαλεις συγκεκριμένη διεύθυνση.
Μπορείς να συνδεθείς και μέσω ibanking.
Βάλε άλλο εμαιλ και δες αν σε περνάει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,816 μηνύματα.
Mπήκα και εγώ στην πλατφόρμα ως ήδη εγγεγραμμένος
1662709687909.png


Για προσωπικό γιατρό ζητάει one time password. Tι πρέπει να κάνω για να έχω one time password; Πρέπει υποχρεωτικά να έχω e-banking; Για τα ραντεβού έμπαινα απλά με κωδικούς ταξις και άμκα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Mπήκα και εγώ στην πλατφόρμα ως ήδη εγγεγραμμένος
View attachment 108266

Για προσωπικό γιατρό ζητάει one time password. Tι πρέπει να κάνω για να έχω one time password; Πρέπει υποχρεωτικά να έχω e-banking; Για τα ραντεβού έμπαινα απλά με κωδικούς ταξις και άμκα.
Αν δεν σε βάζει αλλιώς εννοώ με ταξις συνδέεσαι με ebanking.
Σου βγάζει μια σελίδα που λέει σε ποιο φορέα είστε εγγεγραμμενοι και είναι πέρα από την εφορία και οι τράπεζες.
Επέλεξε εφορία κι αν δε σε βάζει τότε συνδέεσαι με ebanking μέσω μιας πιστωτικής σου χωρίς να σημαίνει ότι υποχρεωτικά θα χρησιμοποιείς το ebanking αυτό.
Απλά θέλουν να επαληθευσουν κάποιο καταχωρημένο εμαιλ που έχεις εσύ στην εφορία ή στην τράπεζα για παράδειγμα.
Για δοκίμασε και πες μας
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,816 μηνύματα.
Αν δεν σε βάζει αλλιώς εννοώ με ταξις συνδέεσαι με ebanking.
Σου βγάζει μια σελίδα που λέει σε ποιο φορέα είστε εγγεγραμμενοι και είναι πέρα από την εφορία και οι τράπεζες.
Επέλεξε εφορία κι αν δε σε βάζει τότε συνδέεσαι με ebanking μέσω μιας πιστωτικής σου χωρίς να σημαίνει ότι υποχρεωτικά θα χρησιμοποιείς το ebanking αυτό.
Απλά θέλουν να επαληθευσουν κάποιο καταχωρημένο εμαιλ που έχεις εσύ στην εφορία ή στην τράπεζα για παράδειγμα.
Για δοκίμασε και πες μας
Πήγα στο φαρμακείο με το ΑΜΚΑ μου και των γονέων και μας έγραψε όλους αμέσως.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πήγα στο φαρμακείο με το ΑΜΚΑ μου και των γονέων και μας έγραψε όλους αμέσως.
Α ωραία μπράβο. Καλύτερα έτσι.
Πάντως σου βγάζει πρώτα αυτή τη σελίδα που εβαλες
Screenshot_20220909_151526_org.mozilla.firefox.jpg
Πατάς είσοδο στην υπηρεσία και μετά εμφανίζει αυτή τη σελίδα και από εκεί συνδέεσαι με όσα δηλωμένα στοιχεία έχεις σε έναν από τους φορείς εκει
Screenshot_20220909_151518_org.mozilla.firefox.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να πω δεν είναι δύσκολη η διαδικασία απλά αυτοί θέλουν μια επαλήθευση με ένα κινητό ή εμαιλ είτε αυτό που έχεις δηλώσει στην εφορία είτε σε τράπεζα. Και μετά εγγραφεσαι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,816 μηνύματα.
Είπα πως δεν έχω e-banking και δε με ενδιαφέρει να αποκτήσω προς το παρόν. Tο φαρμακείο είναι η εύκολη λύση.
 
Top