Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Σορρυ που δεν ειμαι ειδική σε αυτα για να ξερω τι επρεπε να κανω απο την αρχή. Αλλα είχα μια εργασία που επρεπε ήδη να είχα αρχισει για να την παραδώσω τωρα τον Σεπτεμβριο και ετσι και αλλιως είχα παλιότερη έκδοση, τι να έκανα. Που να ηξερα οτι θα ειχε προβλημα και οτι δεν θα έκανε καν εγκατάσταση. Τελος παντων, θα τα δοκιμάσω αυτα και ελπίζω να γινει κατι. Αυτα ειναι τα μόνα logs που βγαζει by the way, οταν μου λεει στο τελος οτι απέτυχε η εγκατάσταση,λεει οτι αυτο ειναι το information log και να κοιτάξω εκει,δεν ξερω αν εχει κατι αλλο άλλου. Γραφει και αλλα παραπάνω αλλα εκει δεν εχει κάποιο προβλημα, σε αυτα τα τρια στο τελος βγαζει αυτο το failure.
Δεν προσπαθώ να σ' την πω. Προσπαθώ να δω τι μεσολάβησε που δε θεώρησες σημαντικό να μας πεις εξ αρχής. Όπως για παράδειγμα το ότι η έκδοση που προσπάθησες να εγκαταστήσεις είναι διαφορετική από αυτή που είχες πριν. λολ?

Από ό,τι διαβάζω στο νετ, γιατί τα προγράμματα που λες δεν τα έχω καθόλου υπόψη, όταν τερματιστεί η διαδικασία της εγκατάστασης είτε επιτυχώς, είτε όχι, θα σου έχει κάποιο link που θα σε οδηγήσει στο πλήρες log της εγκατάστασης. Άνοιξέ το και αποθήκευσέ το. Ίσως να μπορούσες να βρεις το προηγούμενο log στον %TEMP% (άνοιξε έναν οποιονδήποτε φάκελο, πάτησε πάνω στο address bar [ https://www.teachucomp.com/wp-content/uploads/windows-8-explorer.jpg ] και γράψε %TEMP%). Θα είναι κάποιο αρχείο της μορφής *.log. Άνοιγέ τα με το notepad.

Ίσως σε βοηθήσει αυτό: https://forums.autodesk.com/t5/insta...-errors-in-installation-log-file/td-p/5283103
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το κατέβασα,μου έβγαλε μήνυμα ότι διορθωθηκε ένα σφάλμα που υπήρχε αλλά και πάλι. Δεν κάνει εγκατασταση το 3ds :/: Μου βγαζει τα εξης σφαλματα

Θα δοκιμάσω πάλι,ίσως απενεργοποιήσω το anti-virus,διάβασα οτι δουλευει σε μερικες περιπτωσεις, αλλα κατα τ'αλλα,αυτο με την visual να το επιχειρησω; Ή θα έχω πρόβλημα;
Για να μην πω ότι και το AutoCad κολλάει ενώ ακόμα φορτώνει και μένει στο σημείο που λέει "checking license".Ένα μήνα άφησα το λαπτοπ στην ησυχία του και τώρα αρνείται να επανέρθει πίσω στην δουλειά μάλλον :worry: Ο λόγος που κανω ξανά εγκατάσταση του 3ds είναι ο ίδιος,δεν άνοιγε με τίποτα,φόρτωνε αλλα κολλουσε εκει.

https://forums.autodesk.com/t5/insta...ucts-fail-to-install-result-1603/td-p/3382347

Aυτό θα βοηθήσει.

Solution #2: In most instances, the installation fails because the prerequisite already installed on the workstation is newer than the one supplied by the Autodesk installer. Because Windows will not allow an older version of the prerequisite to be installed, the installation aborts with a 1603 error in the installation log file.
Πιστεύω είναι η πιθανότερη αιτία.
Σβήνεις τα προγράμματα που εμφανίζονται ως fail στο log. Τρέξε τον installer του autocad για να εγκαταστήσει τα προαπαιτούμενα μόνο του.

Σβήνοντας τα προγράμματα της autocad δεν σβήνονται και τα αρχεία που έχεις δουλέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια συναδελφος στην δουλεια κολλησε ransomware και της εμφανιζοταν ενα μηνυμα οτι πρεπει να πληρωσει ενα συγκεκριμενο ποσο για καθε αρχειο που θελει να ξεκλειδωσει. Καλεσαν τεχνικο και διορθωσε το προβλημα (με το αζημιωτο βεβαια γιατι ξοδεψαν γυρω στο χιλιαρικο). Ο τεχνικος ειπε οτι ηταν απειροι και το encryption δεν ηταν δυνατο οποτε καταφεραν να ξεκλειδωσουν τα αρχεια. Το προβλημα ειναι οτι τωρα το ξανακολλησε και φοβαται να το πει στο αφεντικο της (δεν υπαρχει περιπτωση να μην την κραξει αυτη τη φορα). Υπαρχει τροπος να την βοηθησω; Τελευταια φορα που ειδα τον Η/Υ δεν ετρεχε AV. Αν της κατεβασω το spybot ή κατι παρομοιο και καποιο AV θα βοηθησει; Οταν μου εδειξε το μηνυμα που ελαβε απο τον ιο και της ειπα να ανοιξει μερικα αρχεια, τα αρχεια ανοιγαν κανονικα. Υποψιαζομαι οτι παιρνει χρονο το κλειδωμα και οτι αν σταματησει το process που τα κλειδωνει ισως γλιτωσει τον τεχνικο αυτη τη φορα. Αν κρατησει back up τοτε ενα φορματ θα ηταν η καλυτερη λυση για να απαλλαχτει σιγουρα απο τον ιο. Παιζει ο τεχνικος να μη ξεφορτωθηκε τον ιο την προηγουμενη φορα; Τι αρχεια πρεπει να αποφευγει για να μη τον ξανακολλησει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπαίνεις με safe mode και κανείς restore system σε ημερομηνία που ήταν καλό το pc. Εγώ έτσι το είχα φτιάξει όταν το επαθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως μπορεί να κολλήσει ransomware και μάλιστα από υπολογιστή της δουλειάς; Που μπαίνει; Και πήρε και 1000 ευρώ για να το φτιαξει ο άλλος wtf τόσο δύσκολο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πως μπορεί να κολλήσει ransomware και μάλιστα από υπολογιστή της δουλειάς; Που μπαίνει; Και πήρε και 1000 ευρώ για να το φτιαξει ο άλλος wtf τόσο δύσκολο είναι;

Επειδη ανηκουμε σε μεγαλο οργανισμο και χρησιμοποιουμε προγραμματα στα οποια εχουν προσβαση παρα πολλα ατομα, κυκλοφορει ο συγκεκριμενος τυπος ιου μεσω των συγκεκριμενων προγραμματων. Πχ στο ενα προγραμμα που χρησιμοποιω και εγω μου ηρθε μηνυμα να προσεχω τα attachments πριν τα ανοιξω γιατι κυκλοφορει ο συγκεκριμενος τυπος ιου. Αν εισαι και σε μεγαλη ηλικια και δεν γνωριζεις απο υπολογιστες ειναι πολυ πιο ευκολο να κολλησεις. Φανταζομαι οτι θα νομιζε οτι ελαβε καποιο φαξ και θα ανοιξε το attachment και κολλησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εγώ δε καταλαβαίνω πάλι πώς γίνεται να κολλάς τέτοιον ιό και όχι να το ψάξεις αλλά να κάνεις έστω back up τα αρχεία σου μη τη ξανάπατήσεις. δηλαδή τι περίμενε; :P

εφόσον ανοίγουν κανονικά θα πρεπε ήδη να το είχε κάνει. χθες.
τώρα αν είναι κάτι που γίνεται in progress το οποίο δε ξέρω μου ακούγεται κάπως αστείο ξέρω γω ανοίξεις task manager και κοιτάς καμιά ύποπτη διεργασία κι αρχίζεις τα kill.. τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εγώ δε καταλαβαίνω πάλι πώς γίνεται να κολλάς τέτοιον ιό και όχι να το ψάξεις αλλά να κάνεις έστω back up τα αρχεία σου μη τη ξανάπατήσεις. δηλαδή τι περίμενε; :P

εφόσον ανοίγουν κανονικά θα πρεπε ήδη να το είχε κάνει. χθες.
τώρα αν είναι κάτι που γίνεται in progress το οποίο δε ξέρω μου ακούγεται κάπως αστείο ξέρω γω ανοίξεις task manager και κοιτάς καμιά ύποπτη διεργασία κι αρχίζεις τα kill.. τι να πω.

Κοιτα, σιγουρα εκανε βλακειες, αλλα ειναι μεγαλη σε ηλικια (50+) και δικαιολογειται (εδω που τα λεμε υπαρχουν και κατι 20χρονα που δεν ξερουν πως να στειλουν ενα email). Την τρελαναν και με τις πολλες αλλαγες (την μια την εκπαιδευαν σε windows την αλλη σε mac... τα ειδε ολα η γυναικα).

Θα περασω να δω τι μπορω να σωσω το πρωι. Ελπιζω να μην εχει χασει πολλα αρχεια. Θα της παω και ενα στικακι να κρατησει back up γιατι αν τα βαλει στον σκληρο μπορει να μολυνει και τον σκληρο με τα υπαρχοντα αρχεια και να εχουμε μεγαλυτερο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ε ας μη το κάνει αυτή, ας το κάνει ο sys admin.. ολόκληρη εταιρεία με servers και ευαίσθητα αρχεία και δεν έχετε έναν τεχνικό να σετάρει και να επιβλέπει τα pc; κάτι που κάνουν πολλοί για να μην έχουν τέτοια θέματα είναι να παγώνουν τα pc και μετά όλα cloud κι ασ' τον άλλον να κάνει ό,τι γουστάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ε ας μη το κάνει αυτή, ας το κάνει ο sys admin.. ολόκληρη εταιρεία με servers και ευαίσθητα αρχεία και δεν έχετε έναν τεχνικό να σετάρει και να επιβλέπει τα pc; κάτι που κάνουν πολλοί για να μην έχουν τέτοια θέματα είναι να παγώνουν τα pc και μετά όλα cloud κι ασ' τον άλλον να κάνει ό,τι γουστάρει.

Τεχνικος υπαρχει, αλλα το θεμα δεν ειναι εκει. Αυτη δεν δουλευει ουτε 1 μηνα καλα καλα και αν φωναξει τεχνικο για 2η φορα μεσα σε 1 βδομαδα θα τα ακουσει σιγουρα (δεν τον πληρωνει και απο την τσεπη της). Αν αποφασισει να παραιτηθει θα επηρεαστει και η δικη μου δουλεια, οποτε δεν με συμφερει να του πει τι εγινε. Γι' αυτο και προτιμω να την βοηθησω ακομα και αν χρειαστει να κατσω 2-3 ωρες παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ε τότε πάρε back up παντού βάλε της και κάνα AV και προσευχήσου μην αρχίσει να πατάει κουμπάκια που δεν ξέρει τι κάνουν αλλά έχε υπόψη σου δε θα είναι η τελευταία φορά που θα γίνεται αυτό αν είσαι οκ με αυτό μια χαρά.

κι αν μιλάμε για πολύ προχωρημενη περίπτωση μπορείς πάντα να καταφύγεις στη λύση του deep freeze που περνάνε και στα internet cafe.

πάντως εγώ μίλησα για administration γενικά όχι απλή τεχνική υποστήριξη αλλά όπως και να χει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η λύση του fockou πιστεύω ότι δεν θα δουλέψει γιατί με το restore system δεν επηρεάζονται τα αρχεία.

Η μεθοδολογία που θα εφάρμοζα


- Σε πρώτη φάση πρέπει θα έβρισκα τι ακριβώς ransomware έχει το pc googlάροντας τα χαρακτηριστικά του (π.χ. όλα τα κωδικοποιημένα αρχεία τελειώνουν σε mp4, το μήνυμα που εφανίζεται κ.λπ)

- Σε δεύτερη φάση googlaroντας θα έβρισκα πως αφαιρείται. π.χ. safe mode, μπλά μπλά μπλα.

- Τρίτη φάση back up των σημαντικών κωδικοποιημένων αρχείων

- Τέταρτη φάση έυρεση decrypted tools που θα φτιάξουν τα αρχεία. Αν είναι καλά κωδικοποιημένα τα αρχεία δεν τα σώζει ούτε ο Mr robot. Το γεγονός που τα έφτιαξε ο τεχνικός τη προηγούμενη φορά είναι θετικό. Μια καλύ συλλογή με decrypted tools βρίσκεται εδώ https://noransom.kaspersky.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η λύση του fockou πιστεύω ότι δεν θα δουλέψει γιατί με το restore system δεν επηρεάζονται τα αρχεία.

Ακικο η λύση μου ειναι δοκιμασμένη και πιάνει μια χαρά ............ το θέμα είναι να κρατάει restore point ο υπολογιστής....Δεν ξέρω αν αυτά τα προγράμματα έχουν αναβαθμιστεί και δε πιάνουν ούτε το restore point....αλλά σε μένα έπιασε.



Αυτό μου είχε εμφανιστεί και αρχικά έκλαιγα στην συνέχεια με ψυχραιμιά έκανα restore την χτεσινή μέρα και άνοιξε κανονικά χωρίς να μου εμφανίζει το μήνυμα της ελληνικής αστυνομίάς αλλά καλού καλού μετά το σκάναρα με ένα ανττικό , anti - spyware για να μην μου ξαναγίνει.

Ένα καλό προγρμματάκι για αφού το φτάξετε είναι το adquard το οποίο σε προστατεύει ώστε να μην πηγαίνεται σε επικίνδυνα site. (εγώ έτσι το είχα πάθει , δε ξέρω αν προστατέυει και τα mail).

Υπήρχε παλιά ένα μέλος εδώ ο Αγγελός που μας έλυνε όλα τα προβλήματα και μας πρότεινε προγραμματάκια που σου λύναν τα χέρια δυστυχώς έχει καιρό να μπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το θετικο ειναι οτι τα σημαντικα αρχεια βρισκονται σε server με ισχυρο firewall, οποτε αυτα δεν κινδυνευουν. Απλα τα αρχεια που αποθηκευει στο pc της, συνηθως φαξ, attachments απο emails και κατι αλλα τετοια ειχαν επηρεαστει και για να τα ξανακατεβασει θα εχανε βδομαδες. Σημερα μου ειπε οτι δεν της εμφανιστηκε ξανα το μηνυμα που ζητουσε χρηματα. Αυριο θα της παω ενα στικακι να κρατησει back up. Ελπιζω να γλιτωσαμε τα χειροτερα γιατι ηδη εχω πολλα νευρα και θα τους παρει ολους η μπαλα αυτες τις μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.


Αυτό μου είχε εμφανιστεί και αρχικά έκλαιγα στην συνέχεια με ψυχραιμιά έκανα restore την χτεσινή μέρα και άνοιξε κανονικά χωρίς να μου εμφανίζει το μήνυμα της ελληνικής αστυνομίάς αλλά καλού καλού μετά το σκάναρα με ένα ανττικό , anti - spyware για να μην μου ξαναγίνει.
O συγκεκριμενος "αστυνομικος" ιος ειναι ακακος και απλα θελει να τρομαξει τον αδαη χρηστη. Ενα μικρο εκτελεσιμο αρχειακι ειναι το οποιο εγκαθισταται αν θυμαμαι καλα στον startup φακελο του λειτουργικου και αρα τρεχει πρωτο και διχως τη θεληση του χρηστη πριν απο τις αλλες εφαρμογες που εκκινουν μαζι του αυτοματα στο παρασκηνιο. Το σβησιμο του ειναι ευκολο και διχως αντιικο, αρκει να τσεκαρει κανεις το συγκεκριμενο φακελο σε safe mode ή με μια διανομη Linux και να σβησει οτι δεν εχει σχεση με εγκατεστημενα προγραμματα.

Ενα restore ειναι υπερβολικο μετρο για τετοιες περιπτωσεις. Αλλωστε, αν "αρπαξει" το λειτουργικο, δεν το σωζει ουτε restore ουτε τιποτα.

Το Malwarebytes Anti Malware σε προστατευει ΚΑΙ απο επικινδυνα sites. Και αντιικο να μην εχεις, αυτο σε προστατευει επαρκως.

Mια και ο υπολογιστης δουλευει, τσεκαρε τον εν λογω φακελο και σβησε οτι δεν ανηκει εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο να αποθηκεύσω σε καλαίσθητη μορφή τις συνομιλίες στο facebook? Εννοώ πέρα από αντιγραφή-επικόλληση και από την επιλογή στις ρυθμίσεις να κατεβάσω ένα αντίγραφο των δεδομένων μου...Επίσης κάποιο κόλπο για να πάω στην αρχή της συνομιλίας και να μην κάνω χιλιάδες scroll up? Γενικά έχω δοκιμάσει πόσα αλλά τίποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Γενικά είναι καλό να μένει στην πρίζα ο φορητός ΗΥ ή μόνο όταν πρέπει να φορτίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμένα μου έχουν πει οτι πρεπει να μπαίνει μονο οταν πρεπει να φορτίσει,αλλιως χαλάει η μπαταρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμένα μου έχουν πει οτι πρεπει να μπαίνει μονο οταν πρεπει να φορτίσει,αλλιως χαλάει η μπαταρία.

Confirmed, τον είχα 4 χρόνια (συνήθως μερικές ώρες την μέρα) στην πρίζα και πλέον χάλασε η μπαταρία τελείως. Ίσως να το είχα στην πρίζα μόνο όταν έπρεπε θα κρατούσε ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jer

Νεοφερμένος

Ο jer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν εχει σημασια,απο την στιγμη που το εχεις ανοιξει εστω μια φορα το λαπτοπ με την μπαταρια μεσα,μετα οτι και να κανεις εχει ημερομηνια "ληξης" η μπαταρια ειτε το εχεις στην μπριζα ειτε οχι. Απλα τα νεα λαπτοπ εχουν συστημα που δεν αφηνει την μπαταρια να κανεις ολοκληρους κυκλους φορτισεις,δηλαδη δεν τον αφηνει να παει 100%,οταν πατα την επιλογη "σταθερος υπολογιστης" καπως ετσι,δηλαδη οτι το εχεις μονιμα σε μπριζα ,και ετσι γλυτωνει καποιους κυκλους ζωης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top