Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Στο e-shop 16-17 Αυγούστου...Η LG W2363V δεν είναι καλή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχει αντιθεση(καθαρη ποιοτητα εικονας δηλαδη)70000/1
ενω οι αλλες που σου δειχνω..led..

5000000/1..

καταλαβαινεις τη διαφορα?
αυτη που λες τη σκοτωνουν ακριβως επειδη δεν εχει λεντ..



μην παρεις χωρις λεντ..

δες στο νετ,,lcd vs led.. να δεις..

https://e-pcmag.gr/forum/59234

Την διαφορά θα την καταλάβεις μόλις δεις από κοντά την LED οθόνη.

Μόλις κυκλοφόρησε το HP Compaq CQ71-110ev στο Πλαίσιο στα 699 ευρώ με LED οθόνη 17,3'' 1600x900.

Δες το και σύγκρινέ την οθόνη με το ίδιο προηγούμενο μοντέλο CQ70 που υπάρχει ακόμα στο κατάστημα.

Η μόνη διαφορά τους είναι η οθόνη.

Η διαφορά στο χρώμα είναι άμεσα αισθητή.
Επιτέλους το μαύρο είναι μαύρο και όχι κλειστό γκρι.
Είναι πιο ξεκούραστη για τα μάτια.

Οι προηγούμενες οθόνες απλά φαίνονται θολές μπροστά στις LED.

Βέβαια τη μεγαλύτερη διαφορά θα την κάνουν οι OLED οθόνες, μιας και οι LED που κυκλοφορούν είναι LCD με LED backlight συνήθως. Η διαφορά όμως και πάλι είναι μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Σε όλα τα καταστήματα ηλεκτρονικών ειδών μόνο το εκθεσιακό της e2350v έχει μείνει..δεν ξέρω αν θα φέρουν κι άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παρε τη samsung



να τελειωνεις..δεν την εχουν ουτε αυτη? την εχει στην ιδια τιμη και το πλαισιο και το μουλτιραμα..

22αρα ειναι,,με απολα..

οι samsung θεωρουνται ακομα λιγο καλυτερες απο τις lg σε ποιοτητα εικονας..κορεατικες ειναι και οι δυο..

εγω samsung 2ara εχω χωρις λεντ και ειναι μια χαρα..

η 22αρα lg
https://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-E2250V-PN-LED-Monitor-21-5-E2250V-PN.htm
αναμενεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω θεσσαλονικιο μαγαζι,,που λεει οτι εχει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Να ρωτήσω, θες οθόνη για το σπίτι, για επεξεργασία εικόνας, είσαι πολλές ώρες στον υπολογιστή, τη θες για να παίζεις παιχνίδια; Ανάλογα με τις ανάγκες σου μπορείς να βρείς έναν καλό συνδυασμό απόδοσης / τιμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πήρα την e2250v από το media markt...πολύ ωραία!!!αλλά δεν έχει δικά της ηχεία...αύριο μάλλον θα έχω και το υπόλοιπο συστημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπρααβοοοο..:D
χαιρομαι..
ειναι η καλυτερη ...;)


ηχεια δεν πηρες?
κανα διπλο με subwoofer ,με 20 ευρω εχει το e-shop και logitech που θεωρουνται καλα..
ή ισως αυτο..για σιγουρα υψηλη ποιοτητα.
αυτο πχ εχει ξυλινη επενδυση,(αλλα ισως φθηνη μαρκα)και θεωρειται οτι δινει τον καλυτερο ηχο το ξυλο..γιατι ειναι πυκνο υλικο κι δεν τρεμει οπως ισως καμια φορα το χαμηλης ποιοτητας πλαστικο δινοντας πιο βαθυ ηχο...
α,και ενα αλλο..
ειναι πολυ φθηνα πλεον τα ηχεια....


τα αποπανω εναι απλως δειγματα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
η οθονη δεν ειναι λεντ... απορριπτεται..;)

ξεκιναω απο
Μητρικη
Gigabyte GA-P55-US3L - Μητρική κάρτα - ATX - iP55 105 euro
Cpu INTEL CORE I5-750 2.66 GHZ LGA1156 - BOX 202 ευρω (και στο e-shop ιδια τιμη εχει.)
καρτα γραφικων Sapphire RADEON HD 5770 158 ευρω
Οθονη LG 23'' LED LCD E2350V-PN PIANO BLACK 201 ευρω
μνημη 2χ KINGSTON KVR1333D3N9/2G DDR3 2GB 100ευρω..
τροφοδοτικο LC-POWER LC6550 550W PSU 54 ευρω..
κουτι ASUS TA-861 BLACK/SILVER 26 ευρω..
δισκος SEAGATE BARRACUDA 7200.12 47 ευρω (ή και western digital απο πανω ιδια τιμη,,θεμα ισως
γουστου..)
dvd-rw drive SONY OPTIARC AD-5260S 19 ευρω
ανεμιστηρες.. 2χMANHATTAN CASE/POWER SUPPLY 80MM (για μπροστα στο κουτι)
και 1χMANHATTAN CASE/POWER SUPPLY 120MM SLEEVE (για πισω)(15 ευρω ολοι μαζι)

Tι να το κάνεις αυτό; Σκοπεύεις να υπολογίσεις τα πρώτα 100000000^1000000 ψηφία του π;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Tι να το κάνεις αυτό; Σκοπεύεις να υπολογίσεις τα πρώτα 100000000^1000000 ψηφία του π;


μπαααααααααααα..δεν με ενδιαφερει.:P
μαλλον για παιχνιδια ειναι καλο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ε,κάποτε θα πάρω και ηχεία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σήμερα ή αύριο θα έρθει και το σύστημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Να πάρω τα GENIUS SW-N 5.1 1000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!1:D
ο βλακας δεν ειδα σε 5.1 ηχεια..δεν πιστευα οτι θα ειχαν τοσο χαμηλη τιμη..:confused:

ειναι και ξυλινο γουφερ..

τρεχααααααααααααααααααααααα:P

(μονο που πρεπει να τα απλωσεις μετα λιγο στο χωρο ή και το πατωμα,,για να εχεις γυρω γυρω ηχο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Είναι να μην ψάξω ένα θέμα..Μετά γίνομαι εξπέρ επί του θέματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι να μην ψάξω ένα θέμα..Μετά γίνομαι εξπέρ επί του θέματος!
έετσι μπρααβοο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
εγω εχω ενα hp laptop και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. συνιστω hp ανεπυφυλακτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα! :)

Έχω ένα θέμα με το laptop μου. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι έχω δύο θέματα με το laptop μου.

Αρχικά, αρχίζει να χαλάει η οθόνη...κάνει γραμμές, σκαμπανευάσματα κτλ...και απλά δεν ξέρω που μπορώ να το πάω για επισκευή και πόσο θα κοστίσει...

Έπειτα, το θέμα μου είναι ότι κάθε φορά που συνδέω το μικρόφωνο μου πρέπει να βγάζω το mute το οποίο μπαίνει αυτόματα (και πολλές φορές δεν λειτουργεί κιόλας). Μπορεί να γίνει κάτι για αυτό;


Τέλος, τώρα που το σκέφτομαι έχω και μία γενική απορία...Έκανα πρόσφατα format στον υπολογιστή μου και θα ήθελα να ξέρω ποιές διαδικασίες χρειάζεται να κάνω ώστε να διατηρηθεί ντούρασελ :P (π.χ ανασυγκρότηση δίσκων κτλ)


Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλές βουτιές! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Άγγελε,το e-shop αργεί να μου φέρει τον υπολογιστή..Μήπως πρέπει να αρχίσω να μην το εμπιστεύομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπα..τα φερνουνε ..στο τελος..εγω δεν ειχα ποτέ προβλημα..τα χρονια που παραγγελνω απο εκει..

απλα επειδη ειναι υπολογιστης ολοκληρος,,μπορει να αργουν λιγο.. εχει περασει συναρμολογηση και τεστ κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να ρωτησω και εγω κατι..
στο firefox, εχω βαλει ελληνικο και αγγλικο λεξικο,, αλλα με δεξι κλικ και επιλογη γλωσσας δεν μπορω να εχω επιλεγμενα και τα δυο..και οταν επιλεγω το ενα φευγει το αλλο..ειναι φρεσκια εγκατασταση,,πριν λειτουργουσαν και τα δυο ταυτοχρονα..

δεν γινεται να κανει διορθωση και στα δυο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top