Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

corsair35

Νεοφερμένος

Ο corsair35 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω για να επαναφέρω εικόνα στο μόνιτορ;;;
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Bάλε πίσω στη θέση του το καλώδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επειδή έχω καλό antivirus (nod 32 smart security δεν νομίζω να είναι ιός, αλλά τον τελευταίο καιρό, βλέπω ότι ο δίσκος μέρα με την μέρα αυξάνεται (έστω και ελάχιστα) παρ' ό,τι κάνω κάθε μέρα εκκαθάριση δίσκου.
Ξέρετε κάποιο προγραμματάκι να καθαρίζει τα διάφορα "σκουπίδια" που τυχόν υπάρχουν στον σκληρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Επειδή έχω καλό antivirus (nod 32 smart security δεν νομίζω να είναι ιός, αλλά τον τελευταίο καιρό, βλέπω ότι ο δίσκος μέρα με την μέρα αυξάνεται (έστω και ελάχιστα) παρ' ό,τι κάνω κάθε μέρα εκκαθάριση δίσκου.
Ξέρετε κάποιο προγραμματάκι να καθαρίζει τα διάφορα "σκουπίδια" που τυχόν υπάρχουν στον σκληρό;

να κατεβασεις το delete duplicate θα βρεις παρα πολλα αρχεια το ιδιο ( ιδιαιτερα αν ειναι τραγουδια )
επισης μπες απο το εικονιδιο ο υπολογιστης μου και κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο του σκληρου σου δισκου .
στην συνεχεια επιλογες και μετα disc cleanup .
ελπιζω να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Clean up κάνω κάθε μέρα πριν τον κλείσω και εκεί βλέπω την χωρητικότητα.
Θα δοκιμάσω το delete duplicate, σε ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το 6 ετων λαπτοπ acer travelmate 2200 αφοτου γυρισε απο τον μαστορα για την οθονη..αποσυνδεεται ξαφνικα απο το ασυρματο δικτυο..το λαμπακι του wifi μενει ανοιχτο..xp εχει..και το ξανασυνδεω μετα.
το ρουτερ ειναι μια χαρα ομως..αφου το σημα δεν χανεται..και λειτουργει καλα με τον σταθερο..

τι να φταιει?wpa tkip κωδικο εχει..διβασα οτι με tkip μποει να δεχεται παρεμβολες απο αλλα δικτυα,,λετε γιαυτο να κοβεται? βλεπω και αλλο δικτυο ενα fritzbox wan lan απο το απεναντι σπιτι σε 300 μετρα(?)αποσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
SOS

Καλησπέρα παιδιά...έχω ένα πρόβλημα και πρέπει να το λύσω σύντομα. Από το γραφείο erasmus στο πανεπιστήμιο που θα πάμε μας ζήτησαν να ανεβάσουμε αιτήσεις, portfolio κτλ... σε ένα ftp site που μας έδωσαν την διεύθυνση αλλά και τα απαραίτητα "όνομα χρήστη" και "κωδικό". Βάζοντας τα αυτά περιμένω στην σελίδα που φόρτωσε να βρω ένα κουμπί για upload αλλά τίποτα!

Ζητώντας την βοήθεια τους μου απάντησαν το εξής:
I am sorry but I don't understand your problem. Usually people can deal with ftp sites, maybe you can ask someone to help you?

Τι κάνω λάθος; :worry:
View attachment 37581
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μπορεί η ιστοσελίδα να μην είναι συμβατή με τον browser σου. Δοκίμασες να μπεις με κάποιον άλλον;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μπορεί η ιστοσελίδα να μην είναι συμβατή με τον browser σου. Δοκίμασες να μπεις με κάποιον άλλον;:)

Έχω μπει και από άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια βοηθεια.:worry: το πισι κατι επαθε και κολλησε, δεν μου ανοιγε καμια σελιδα, δεν μπορουσα να μπω στον εξπλορερ, πουθενα. το εσβησα και το αναψα τρεις φορες και τελικα ανοιξε ο εξπλορερ με αριστερο κλικ. το κεντρικο μαους του πισι δεν δουλευει και μονο αν χρησιμοποιησω το αριστερο κλικ μου μετακινει σελιδα προς τα κατω ή μου ανοιγει σελιδες. τι στο καλο επαθε ετσι ξαφνικα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για δες λίγο:
Δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας-Εξατομίκευση (το τελευταίο)-Αριστερά λέει Αλλαγή δεικτών του ποντικιού, πάτα- Στην καρτέλα 'Κουμπιά' δες ποιο είναι επιλεγμένο (δεξί-αριστερό).

Δε μου έρχεται κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
SOS

Καλησπέρα παιδιά...έχω ένα πρόβλημα και πρέπει να το λύσω σύντομα. Από το γραφείο erasmus στο πανεπιστήμιο που θα πάμε μας ζήτησαν να ανεβάσουμε αιτήσεις, portfolio κτλ... σε ένα ftp site που μας έδωσαν την διεύθυνση αλλά και τα απαραίτητα "όνομα χρήστη" και "κωδικό". Βάζοντας τα αυτά περιμένω στην σελίδα που φόρτωσε να βρω ένα κουμπί για upload αλλά τίποτα!

Ζητώντας την βοήθεια τους μου απάντησαν το εξής:

Τι κάνω λάθος; :worry:
View attachment 37581

Με web-browser δεν μπορείς να κάνεις upload σε ftp site (τουλάχιστον όχι χωρίς κάποιο plugin), μόνο download.
Η λύση απλή: κατέβασε το open-source filezilla client και μέσω αυτού θα μπορέσεις να συνδεθείς στο site που θες. Το interface του είναι πολύ απλό, παίξε μ' αυτό και θα βρεις άκρη. Ωστόσο, αν χρειαστείς βοήθεια, ρωτάς τον Ζωρζ. 8)


παιδια βοηθεια.:worry: το πισι κατι επαθε και κολλησε, δεν μου ανοιγε καμια σελιδα, δεν μπορουσα να μπω στον εξπλορερ, πουθενα. το εσβησα και το αναψα τρεις φορες και τελικα ανοιξε ο εξπλορερ με αριστερο κλικ. το κεντρικο μαους του πισι δεν δουλευει και μονο αν χρησιμοποιησω το αριστερο κλικ μου μετακινει σελιδα προς τα κατω ή μου ανοιγει σελιδες. τι στο καλο επαθε ετσι ξαφνικα? :worry:

Windows? Κάνε format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ναι λεει για right handed οτι δουλευει το αριστερο κλικ. αλλα γιατι δεν δουλευει καθολου το κεντρικο σκρολ? οτι πρεπει να κανω μονο με το αριστερο κλικ μπορω να το κανω και αυτο ετσι ξαφνικα. δεν μπορω να καταλαβω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μην το ψάχνεις. :P
Εγώ έχω γυρίσει άπειρες φορές την οθόνη και δεν έχω καταλάβει πως το έκανα.

Τώρα για το πρόβλημά σου ίσως μια επαναφορά συστήματος να σου διόρθωνε το πρόβλημα, την εικόνα έτσι την επανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τι ειναι επαναφορα συστηματος?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://windows.microsoft.com/el-GR/windows7/products/features/system-restore
είναι πανεύκολο πάντως, δοκίμασέ το.

Έναρξη-Όλα τα προγράμματα-Βοηθήματα-Εργαλεία συστήματος-Επαναφορά συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Με web-browser δεν μπορείς να κάνεις upload σε ftp site (τουλάχιστον όχι χωρίς κάποιο plugin), μόνο download.
Η λύση απλή: κατέβασε το open-source filezilla client και μέσω αυτού θα μπορέσεις να συνδεθείς στο site που θες. Το interface του είναι πολύ απλό, παίξε μ' αυτό και θα βρεις άκρη. Ωστόσο, αν χρειαστείς βοήθεια, ρωτάς τον Ζωρζ. 8)

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ!!!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
θοδωρουλα συγνωμη που σε ταλαιπωρω αλλα λεει να παω στο κουμπι εναρξης και να βρω επαναφορα συστηματος. τωρα αυτο στη γλωσσα των πισι στα αγγλικα ποιο ειναι? γιατι απο λογικες μεταφρασεις δεν μπορω να το βρω..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
System Restore :)
Απλά πάτα Έναρξη και στην αναζήτηση βάλε αυτό.
Αλλιώς σου είπα πάνω τα βήματα.

Δες και το βιντεάκι αν δυσκολεύεσαι.
https://windows.microsoft.com/en-CA/windows7/help/videos/fixing-a-problem-using-system-restore
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
το βρηκα, ηταν κρυμμενο καπου δεν θυμαμαι τωρα τι πατησα και μου το εβγαλε! το εκανα και φτιαχτηκε!!!!!!!!!!!!!!! χιλια ευχαριστω θοδωρουλα μου ειλικρινα!!!:bigarmhug συγνωμη αν σε ταλαιπωρησα με την ασχετοσυνη μου, αλλα το να ξερεις οτι καποιος ειναι εκει να σε βοηθησει οταν δεν ξερεις να κανεις κατι ειναι μεγαλο πραγμα!! και παλι σ'ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top