Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Γνωριζετε καποιο προγραμμα για win που να δειχνει στοιχεια γιια την συνδεση wireless που εχω; οπως την ενταση του σηματος κτλ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γνωριζετε καποιο προγραμμα για win που να δειχνει στοιχεια γιια την συνδεση wireless που εχω; οπως την ενταση του σηματος κτλ ;
Αυτό που έχουν απ' τη μάνα τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ ερώτηση:P

Πώς μπορώ να βάλω τα service packs στο cd αποκατάστασης, έτσι ώστε να μη χρειάζεται να τα εγκαθιστώ από την αρχή; (δεν έχω cd των windows, έχω cd αποκατάστασης προϊόντος:P).

Χρησιμοποιώ Windows Vista.

δεν γνωριζω αλλα ειναι πολυ καλα να κατεβασεις ενα προγραμμα που λεγεται autopacher που παει και στα κανει μονο του ολα install(ας πουμε σαν μια μεγαλη εγκατασταση);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Γνωριζετε καποιο προγραμμα για win που να δειχνει στοιχεια γιια την συνδεση wireless που εχω; οπως την ενταση του σηματος κτλ ;

Υπάρχει το netstumbler που σου δείχνει ισχή σήματος και channels σε wireless δικτυα αλλά όχι σε αυτό που είσαι συνδεδεμένος (θέλει ασύνδετη wireless card που να υποστιρίζει promiscuous mode) . Αν θέλεις να δείς μέχρι πού πιάνεις κάνεις δουλειά με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω δες το εχω δοκιμασει,,αλλα προτιμω να μην τα μπλεκω συνηθως.

slipstream λεγεται η διαδικασια

https://www.maximumpc.com/article/How-To--Slipstream-your-XP-installation

https://lifehacker.com/386526/slipstream-service-pack-3-into-your-windows-xp-installation-cd

το προγραμμα
https://www.autopatcher.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Υπάρχει το netstumbler που σου δείχνει ισχή σήματος και channels σε wireless δικτυα αλλά όχι σε αυτό που είσαι συνδεδεμένος (θέλει ασύνδετη wireless card που να υποστιρίζει promiscuous mode) . Αν θέλεις να δείς μέχρι πού πιάνεις κάνεις δουλειά με αυτό.

Ευαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, έχω μια ερώτηση, μια φορά είχα δει έναν υπολογιστή που μόλις τον άνοιγες σου ζήταγε κωδικό, αλλά όχι από τα windows, στην αρχή, πως βάζεις κωδικό στο bios, έτσι ήταν και αυτό, μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω και εγώ αυτό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Κατά την εκκίνηση του υπολογιστή σου εμφανίζεται ένα μήνυμα "PRESS <ΤΑΔΕ> ΤΟ ENTER SETUP ή κάτι παρόμοιο (ποικίλει από υπολογιστή σε υπολογιστή). Πατώντας το θα μπεις στις ρυθμίσεις του BIOS. Σε μία απ τις καρτέλες θα έχει επιλογές ασφαλείας και συγκεκριμένα BIOS password. Το ενεργοποιείς, διαλέγεις κωδικό και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
ναι, για το bios έχω βάλει, εγώ λέω για να ανοίξουν τα windows...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
εναρξη πατας το εικονιδειο χρηστη πανω δεξια χρηση κωδικου και ετοιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εγώ θέλω στην αρχή!:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
ποια αρχη? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αποφάσισε τι θες και πες μας κι εμάς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Το βρήκα, κάπου στο bios πατάς always και όλα καλά!!! Πάντως ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
να ρωτησω κατι κι εγω ..Ποια ειναι τα κυρια χαρακτηριστικα τα οποια κοιτας και συγκρινεις δυο επεξεργαστες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ταχύτητα επεξεργαστή
κάρτα γραφικών
σκληρό δίσκο
κυρια μνήμη
απόδοση επεξεργαστή

Σύγκριση 146 επεξεργαστών
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ταχύτητα επεξεργαστή
κάρτα γραφικών
σκληρό δίσκο
κυρια μνήμη
απόδοση επεξεργαστή

Σύγκριση 146 επεξεργαστών
πηγή

πολυ καλη πηγη αυτη που εβαλες...Αν ηθελες να αγορασεις επεξεργαστη τοτε ποια θα ηταν τα πρωτα χαρακτηριστικα που θα κοιτουσες...Επειδη υπαρχει πληθωρα επεξεργαστων και καθενας εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα θα ηθελα να ξερω ποια ειναι τα πιο σημαντικα (π.χ συνεχεια διαφημιζουν την ταχυτητα του επεξεργαστη και δεν κανουν αναφορα στα αλλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, εχω πρόβλημα! Στην αρχή παταω f2 για να μπεί στο bios και ο υπολογιστής σβήνει εντελώς, και όταν πατάω f12 για να επιλέξω odd ή κάτι τέτοιο για να κάνει boot from cd δεν βγάζει καθόλου το μενού! Τι να κάνω;;;
(το μόνο που έκανα πριν ήταν να βάλω superior password ή κάτι τέτοιο αλλά το θυμάμαι, δεν βγάζει καθόλου ούτε το enter password όταν πατάω f2 απλά σβήνει! ή κάνει επανεκκίνηση δεν θυμάμαι.) Τι να κάνω τώρα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
σε 6-9 μερες θα εχω το καινουριο μου λαπτοπ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη θέση, αλλά πωλείται ένα υπεράριστο laptop Dell 1750

Οθόνη: 17.3"
Intel Pentium Dual Core T4300, 2.1 GHz
Μνήμη: 4 GB
Σκληρός Δίσκος: 320 GB
Mobility Radeon HD 4330
Ανάλυση: 1600x900 WXGA++
DVD-RW
Windows 7 Home Premium 64bit
Χρώμα: Μαύρο

Εγγύηση: μέχρι 19/02/2013

CompleteCare 2Y NBD Accidental Damage Cover from London General Insurance
Next Business Day

Αν χαλάσει δηλαδή, έρχεται τεχνικός στο σπίτι σας την επόμενη μέρα και το επισκευάζει μπροστά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top