Προτάσεις για βελτίωση του Σαιτ

Προτάσεις Βελτίωσης του Σάιτ

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Να μπεί στην κεντρική μια παραπομπή η μια λίστα με τους δοκιμασμένους κτηνίατρους

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να μπει στην κεντρική μια λιστα με τα κτηνιατρεία η κεντρα για επείγοντα περιστατικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να μπει στην κεντρική καποιο συστημα ωστε να παραπεμπεται αμεσα κανεις σε αρθρο για τη διάσωση γάτα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να μπεί στην κεντρική παραπομπή για το θεμα των πετ σόπ χωρίς ζωα ετσι ωστε να προωθηθουν αυτα και

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να οργανωθουν λιγο καλύτερα οι ενότητες ( στη γενική συζήτηση έχει μη γενικά θέματα πχ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να μπει στην κεντρική καταλογος ή παραπομπή με οαλ τα σωματεια στην ελλαδα ωστε να τα βρίσκει ο καθέ

    Ψήφοι: 0 0.0%

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Σας βαζω καποιες προτασεις μου που νομίζω θα διευκολυναν απιστευτα οσους μπαινουν στο σαιτ για πρωτη φορα και τους παλιοτερους στο να βοηθιουνται πιο αμεσα. Για μενα το καλο θα ηταν να πραγματοποιηθουν ολες αλλα το βαζω γιοα να δω με τι συμφωνειτε και δευτερον δεν ξερω πως να το ρυθμισω ωστ να επιτρεπεται πανω απο μία επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Κατι ξέχασες yasmin.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μη βιαζεστε καλε, το εφτιαχνα εκεινη την ωρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Πολλές από αυτές τις προτάσεις -αν όχι όλες- είναι πολύ σημαντικές, μήπως υπάρχει δυνατότητα να ψηφίσουμε περισσότερες από μία επιλογές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ναι εγώ μόλις ψήφισα και έβαλα παραπάνω από ένα!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν ξερω πως να το κανω ας βοηθησει καποιος αντμιν παιδια για να μπορουμε να ψηφιζουμε πολλες.

Α και μια ακόμη προταση : Να δημιουργηθει ειδικο μερος για τις petitions ετσι ωστε να μπορει να υπογραφει κανεις κατευθειαν οσες θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni

Νεοφερμένος

Η gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πως έβαλες παραπάνω από ένα; μόνο ένα με άφησε να βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Πάντως, τα θέματα αυτά έχουν συζητηθεί επανειλημμένα στο παρελθόν και έχουμε πει ότι για να γίνουν όλα αυτά, πρέπει να σχεδιαστεί εκ νέου η κεντρική, πράγμα για το οποίο δεν υπάρχει χρόνος.

Κάποια απ' τα παραπάνω (π.χ. η λίστα κτηνιάτρων, η παραπομπή σε άρθρα για υγεία, φροντίδα κ.λπ.) εφαρμόζονται ήδη με τα υπομνήματα. Για παράδειγμα, πολλές κατηγορίες έχουν ένα υπόμνημα με τα σχετικά άρθρα. Οπότε το μόνο υλοποιήσιμο που μπορώ να σκεφτώ για την ώρα είναι να επεκταθούν τα υπομνήματα.


Υ.Γ. Ζήτησα να φτιαχτεί το πρόβλημα με τις επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Πως έβαλες παραπάνω από ένα; μόνο ένα με άφησε να βάλω.
Δεν ξέρω αν τα κράτησε τελικά,πάντως με άφησε να επιλέξω όσα ήθελα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Να προτεινω κατι?
Δεν χρειαζεται να σχεδιαστει εκ νεου ολοκληρη απλα να δημιιουργηθει μια ενότητα με παραπομπες

Πχ να προστεθει πανω απο τα reviews ενα μικρο τετραγωνακι που να γραφει : "Αν βρηκατε ενα τραυματισμενο ζωο", "Κτηνιατροι", ¨"Επειγοντα",.... και να γινεται λινκ με τα αναλογα ποστ που ηδη υπαρχουν. Αυτο σχεδιαστικα απαιτει ελαχιστο χρονο και σε οτι μπορω να βοηθησω ευχαριστως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν ετοιμάσει κάποιος μια αξιόλογη και πλήρη λίστα, μπορώ να τη βάλω κάτω κάτω (όχι πάνω, αυξάνει το scrolling).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Να μπει στην κεντρική καποιο συστημα ωστε να παραπεμπεται αμεσα κανεις σε αρθρο για τη διάσωση γάτας η για τα σημάδια ασθένειας
Συντόμευση για τα άρθρα υπάρχει ήδη, στο κεντρικό μενού πάνω πάνω στη σελίδα. Πέραν αυτού, υπάρχει και η δυνατότητα της αναζήτησης.
Να μπεί στην κεντρική παραπομπή για το θεμα των πετ σόπ χωρίς ζωα ετσι ωστε να προωθηθουν αυτα και να μην ψωνίζει ο κοσμος απο πετ σοπ με ζώα
Αυτό νομίζω ότι μάλλον θα ήταν διαφήμιση. Thread για προτεινόμενα pet shop που δεν εμπορεύονται ζώα υπάρχει ήδη εδώ και κατά τη γνώμη μου καλύπτει και με το παραπάνω τη συγκεκριμένη ανάγκη.
Να οργανωθουν λιγο καλύτερα οι ενότητες ( στη γενική συζήτηση έχει μη γενικά θέματα πχ)
Σε ααυτό συμφωνώ, μόνο που θα πρέπει να μας βοηθήσετε όλοι. Αφενός προσέχοντας ώστε να ανοίγετε τα θέματά σας στις σωστές κατηγορίες και αφετέρου κάνοντας report όσα θέματα βρίσκονται σε λάθος κατηγορία.

Να μπει στην κεντρική καταλογος ή παραπομπή με οαλ τα σωματεια στην ελλαδα ωστε να τα βρίσκει ο καθένας εύκολα αν τα χρειάζεται άμεσα
Αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι ΤΟΣΟ επείγον ώστε να χρειάζεται να μπει στην κεντρική σελίδα. Υπάρχει σχετικό άρθρο (και σχετικό thread και σχετική κατηγορία στα Links) και σε συνδυασμό με την αναζήτηση καλύπτουν και με το παραπάνω αυτή την ανάγκη.

Γενικά, θέλω να πω ότι οι προτεραιότητες του κάθε χρήστη του MyCat είναι διαφορετικές. Αν έμπαιναν στην κεντρική σελίδα όλα όσα ο καθένας θεωρεί σημαντικά, τότε απλά θα γινόταν ένα μπάχαλο στο οποίο κανείς δεν θα μπορούσε να εντοπίσει τίποτα (είμαι σίγουρη ότι το έχετε δει να συμβαίνει σε ένα σωρό site).

Η λίστα με τους κτηνιάτρους και τις κλινικές, συμφωνώ, είναι κάτι αρκετά σημαντικό ώστε να μπει στην αρχική σελίδα. Όπως ήδη είπε και η ruko, αυτό είναι στα υπόψιν, απλώς χρειάζεται να βρεθεί ο χρόνος ώστε να ενσωματωθεί σωστά και όχι απλά να "πεταχτεί" μέσα και όπου κάτσει. Προς το παρόν, η λίστα βρίσκεται σε Υπόμνημα (πάνω πάνω δηλαδή, στην κατηγορία "Προβλήματα Υγείας" που είναι και το πιο λογικό μέρος για να την ψάξει κανείς). Επίσης, υπάρχει και η σχετική κατηγορία στα Links.

Τέλος, να θυμίσω ότι το site διαθέτει δυνατότητες Αναζήτησης και Εξελιγμένης Αναζήτησης που είναι πολύ χρήσιμες, αλλά που δυστυχώς πολύ λίγοι χρήστες μπαίνουν στον κόπο να αξιοποιήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Η δικη μου εμπειρια αρηθα ειναι οτι το σαιτ εχει μεν ενα σωρο δυνατοτητες αλλα δυστυχως κανεις απο τους νεους χρηστες δεν τις χρησιμοποιει γι αυτο και σε αλλα σαιτ ολες αυτες οπι χρησιμες και μη διαφημιστικές πληροφοριες αλλα απαραιτητες ειναι διπλα και ευκολα προσβασιμες βλέπε zoofilia. pets, interpet κλπκλπ. Ειναι ειλικρινα κριμα που δεν υπαρχει διαθεση βελτιωσης και οι προτασεις αυτες αντιμετωπιζονται ετσι καθε φορα. Εχω περασει παρα πολύ χρονο οπως ο καθενας μας να συμβουλευουμε νεπυς πανικοβλητους χρηστες τα μεσανυχτα να δουν το ταδε η το ταδε που ειναι χαμενο σε μια κατηγορια και εχω φτασει να τα βαζω στα αγαπημένα μου για να τα ξαναβρισκω ηη ιδια.

Να δειτε εδω τι γινεται σημερα κιολας, ενω υπαρχει το ποστ με τους καλους γιατρους δειτε εδω δεν το βρισκει η δεν το ψαχνει ενα νεο μέλος

Δυστυχως οι προτασεις καθε φορα αποριπτονται ως περιτες και η ταλαιπωρια των νεων χρηστων συνείζεται. Εξισου ενω προσωπικα προσπαθωω να βαζω τα θεματα μου εκει που λεει ο υποτιτλος του καθε φορουμ παρατηρησα τελευταια οτι το επειγον και αμεσο θεμα της ευρεσης εθελοντων πηγε.. στη γενική συζητηση οπου κα ειανι αδυνατο να βρεθει μιας και δεν υπαρχει αλλη κατηγορια οπως εθελοντισμος η κατι αλλο.

Προφανως δεν υπαρχει διαθεση για βελτιωση σε αυτα τα βασικα θεματα κα δεν γινεται αντιληπτο το ποσο βαρυ στη λειτουργια ειναι το σαιτ για τους νεους χρηστες που δεν εχουν χρονο να ψαξουν κι εχουν ενα επειγον περιστατικο. Κριμα εγω τα ειπα παντως απο κε και περα αφου αντιμετωπιζομαι καθε φορα ετσι δεν εχει νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

Μα, κορίτσια, γιατί δεν επιλέγετε να κάνετε μερικά από αυτά. Π.χ. τους γιατρούς και τα επείγοντα και μερικά άλλα όπως θα προκύψουν από την ψηφοφορία. Δεν είναι ανάγκη να τα "πετάξετε" κι όπου κάτσουν, ούτε να τα βάλετε όλα μαζί. Βάλτε δύο τώρα και άλλα δυο σε δυο μήνες κτλ. Πρέπει κάπως να μας διευκολύνετε και σεις. Είμαστε τόσα μέλη!
Ελπίζω να το λάβετε υπ' όψη.
------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτό που προσπαθούσε να πει η Αρίθα είναι ότι πρέπει κ εμείς να ψάξουμε λίγο παραπάνω τις δυνατότητες του Site το οποίο έχει πραγματικά αρκετά "φιλικό περιβάλλον"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγω τα εχω ψαξει ολα απο την αρχη παντως, τις προτασεις δεν τις εκανα για μενα ομως, τις εκανα γιατι διαπίστωσα οτι οι περισσοτεροι αλλοι δεν ειναι σαν εμενα και δεντο ψαχνουν.

Παράδειγμα: δυο χρονια πριν λεγαμε το ιδιο πραγμα για τους γιατρους να μπουν στην κεντρική και η μισελ και η τοτε διαχειριση ειχαν το επιχειρημα οτι ειναι πισω στην αναλογη ενότητα, α[ποτελεσμα: η ενοτητα ναι μεν υπαρχει αλλα κανεις πανω στην βιασυνη του το βραδυ δεν παει να ψαξει απο τους νεους, ειναι πολύ πιθο απλο ανοιγουν ενα νεο πόστ νυχτιάτικα ζητωντας ενα γιατρο η μια κλινική η κατι αλλο σε συμβουλή.

Δεν το λεω κακοπροεραιτα, απλα γνωριζω τεχνικά οτι με μια μικρη αλλαγη που δεν χρειαζεται παρα ελαχιστο χρονο θα διευκολυνθουμε ολοι και δεν τιθεται θεμα διαφημισης γιατι αλλιως θα τιθονταν και με το ζιπαρισμένο αρχειο η με το ηδη υπαρχον ποστ για τα πετ σοπ χωρις ζωα. Νομιζω οτι ολοι ειμαστε κατα των πετ σοπ με ζωα αρα δεν ειναι θεμα διαφημισης αλλα φιλοζωικής θέσης.

Η προθεση μου ειναι βελτιωτική οχι απαξιωτική το επαναλαμβανω εαν καεις το παρανοησε, και την κανω εχοντας μελετησει ολα τα ενδεχόμενα. Τωρα εγω την εκανα απο κει και περα η ευθύνη ειναι δική σας. Εγω θα εξακολουθησω να βαζω τα ποστ μου στις αναλογες ενότητες αλλα θα παρακαλουσα να μην μου τα μεταφερετε τουλαχιστον σε ασχετες και μετα χανουν το νόημα τους ( αναφερομαι σε εκεινο μετα επειγοντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Δεν το λεω κακοπροεραιτα, απλα γνωριζω τεχνικά οτι με μια μικρη αλλαγη που δεν χρειαζεται παρα ελαχιστο χρονο θα διευκολυνθουμε ολοι και δεν τιθεται θεμα διαφημισης γιατι αλλιως θα τιθονταν και με το ζιπαρισμένο αρχειο η με το ηδη υπαρχον ποστ για τα πετ σοπ χωρις ζωα. Νομιζω οτι ολοι ειμαστε κατα των πετ σοπ με ζωα αρα δεν ειναι θεμα διαφημισης αλλα φιλοζωικής θέσης.
Ούτε κ εγώ το είπα κακοπροαίρετα και μάλλον έχεις δίκιο ότι κάποιος πάνω στον πανικό του δεν μπορεί να σκεφτεί ψύχραιμα ή κάποιοι ψάχνοντας μπαίνουν στο mycat επειδή τους ¨πετάει¨ η μηχανή αναζήτησης κ ίσως κ να μην γνωρίζουν την λειτουργία, αυτό για τα ιατρεία είναι σημαντικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top