Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφρικη και φυσικα σαφαρι ...Αλλη φαση καμια σχεση με Μαλδιβες φυσικα ,αλλα και αυτη ειναι μια σπουδαια εμπειρια ..
Δεν το εχω κανει αλλα πραγματικά θέλω πολύ.
Λογικά σε τουμπανιάζουν στα εμβόλια.Αλλά πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν το εχω κανει αλλα πραγματικά θέλω πολύ.
Λογικά σε τουμπανιάζουν στα εμβόλια.Αλλά πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία.
Οπως το ειπες, θελει πολυ καλη προετοιμασία πριν φυγεις και φυσικα και καθ ολη την διάρκεια του ταξιδιού μέχρι και στο νερό που πίνεις για να μην έχεις καμιά δυσάρεστη κατάληξη :sick::help:.
Αν πας όμως με καλα οργανωμένο πρακτορείο δεν εχεις να φοβάσαι τίποτα !
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τότε γιατι κάθε χρόνο πας Ελαφόνησο πουλάκι μου; :P

Εγώ αναφέρθηκα στα συγκεκριμένα 3 που είναι απο τα πιο όμορφα πράγματα που έχουμε (ακόμη και οχι για πολύ ακόμη) στον κόσμο.
Και μπορώ να σου πω πως τα συγκεκριμένα 3 δεν είναι επικίνδυνα(ακόμη), υπάρχουν πολλοί οργανισμοί που προστατεύουν τόσο τον θαλάσσιο κόσμο όσο και την χλωρίδα του μέρους (όπως και την πανίδα) και είναι εξαιρετικά καλοδιατηρημένα καθώς το μόνο που συμβαίνει εκεί απο άποψη οικονομικής δραστηριότητας είναι ο τουρισμός.

όμως είναι θέμα γούστου αν είσαι του βουνού δεν πας εκεί αλλά το θρέντ αναφέρεται στις καλοκαιρινές διακοπές.

Ελαφόνησο πάω κάμπινγκ με μεγάλη παρέα για λίγες μέρες επειδή είναι φτηνά και λόγω κοβιντ αποφεύγουμε να κλείσουμε σε νησί. Επίσης καμία σχέση το τοπίο εκεί, είναι ξερικα και έχει και χώρα. Μ αρέσει πάρα πολύ η θάλασσα και οι καλοκαιρινοί προορισμοί απλώς να μην είναι μόνο αυτό. Αλλά αν είναι να δώσω τόσα λεφτά για να κάνω υπερατλαντικο ταξίδι, έχω πολύ καλύτερους προορισμούς στο μυαλό μου, αυτό εννοώ.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σκόπελο δεν έχει βγάλει άπειρες τσουχτρες τα τελευταία χρόνια; σε ποιο νησί είναι που έχουν θέμα;
το στέκι επίσης έχει τσούχτρες αλλά συνεχίζουμε να μπαίνουμε!
σοβαρά τώρα, δεν το ήξερα αυτό αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία γιατί ήδη έκλεισα ξενοδοχεία :hehe:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλά αν είναι να δώσω τόσα λεφτά για να κάνω υπερατλαντικο ταξίδι, έχω πολύ καλύτερους προορισμούς στο μυαλό μου, αυτό εννοώ.
Δεν έτυχε να ήσουν χθες μεταμεσονυκτίως κάτω από τη σουίτα της στο King George που πετούσε μωβ, να πάρεις μερικά!:lol::lol::lol:
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
το στέκι επίσης έχει τσούχτρες αλλά συνεχίζουμε να μπαίνουμε!
σοβαρά τώρα, δεν το ήξερα αυτό αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία γιατί ήδη έκλεισα ξενοδοχεία :hehe:
Σωστή, σωστή meetme μου... ήταν ίδια η πρώτη μου αντίδραση :hehe:

Λοιπόν, σοβαρά τώρα..για τα των μεδουσών/τσουχτρών κτλ σιγά μη φοβηθούμε:playboy:
4 φορές που έχω πάει Σποράδες δεν έχω πετύχει. Ωστόσο, κάτι που μπορείς να κάνεις είναι να τσεκάρεις τον καιρό και τους ανέμους πριν πάτε σε κάποια παραλία ή βασικά να ρωτάς κάποιο ντόπιο, πχ τον ιδιοκτήτη του ενοικιαζόμενου. Χρειάζεται να έχει αντίθετους ανέμους με την φορά της παραλίας, ώστε να μην της φέρνει προς τα μέσα-και όλα αυτά εάν υπάρχουν τη δεδομένη περίοδο που θα πας.

Παράλληλα, καλού κακού έχε μαζί σου κάτι για μετά το τσίμπημα που θα κάνει και για μέδουσες/τσούχτρες (άρα όχι απλό φενιστίλ πχ) και μια αντιισταμινική αλοιφή που μπορεί να χρειαστεί και αν σε ενοχλήσει κάτι άλλο ή εμφανίσεις έντονη αντίδραση.
Προσωπικά αυτά (συν αντικουνουπικό) τα παίρνω όπου κι αν πάω. Ως παθούσα με 1000 + 1 αλλεργίες και άτομο που προσελκύει κάθε κουνούπι, ζωίφιο οποιοδήποτε μικρό οργανισμό που τσιμπάει έχω δοκιμάσει αρκετά, σε βαθμό που κάνω αξιοπρεπέστατα review :hehe:
Ο,τι θελήσεις μου λες
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Προτάσεις για φαγητό/ ποτό στην Ύδρα;
Από παραλίες διάβασα ότι νο 1 είναι η Υδρονέττα αλλά πως γενικά δεν φημίζεται για τις παραλίες του το νησί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top