Προτείνετε ένα βιβλίο

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
"To νησί της προηγούμενης ημέρας" του Έκο. Πραγματικά πολύ καλό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
''Το φιλί του δράκου'' της Χρύσας Δημουλίδου

Πολύ καλό, το διάβασα μέσα σε μια μέρα απο την περιέργεια μου να μάθω το τέλος!!

Μου έχουν πει καλά λόγια γι'αυτήν κι άλλοι. Αλλά δεν την έχω διαβάσει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaki

Νεοφερμένος

Η joannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγώ έχω διαβάσει τα περισσότερα απο τα βιβλία της, αλλά αυτό ήταν the best!!!!

Αξίζει να το διαβάσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Διάβασα ένα καλό τελευταία, το Σοφό Παιδί του Χωμενίδη. Αν και γνωστός σχετικά δεν τον ήξερα και με εξέπληξε ευχάριστα ειδικά όταν διάβασα μετά ότι ήταν το πρώτο του βιβλίο. Καλή γραφή με ροή και το σοφό παιδί να 'ναι ένας δυνατός χαρακτήρας όχι τόσο συμπαθής όσο ενοχλητικά προικισμένος . Μέσα από το χιούμορ και την κριτική του ήρωα ο Χωμενίδης σατιρίζει την εποχή της μεταπολίτευσης. Η αρχή ήταν ενθουσιώδης αν και στη συνέχεια υπάρχουν κάποιες υπερβολές. Συνολικά πάντως είναι καλό βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Mαγκανέλλι, "Γραμμένο για να βγάλω λεφτά"


εκδ. Γνώση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinosdi

Νεοφερμένος

Ο dinosdi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Jose Saramago
Περί Τυφλότητας
Περί Φωτίσεως
Περί Θανάτου

Και τα τρία είναι εξαιρετικά. Ξεκινάνε από μία υπόθεση Τι-Θα-Γινόταν-Αν (υπήρχε μια επιδημία τύφλωσης, το Λευκό έβγαινε πρώτο με απόλυτη πλειοψηφία στις εκλογές, οι άνθρωποι σταματούσαν να πεθαίνουν) και περιγράφονται οι συνέπειες τόσο στην κοινωνία όσο και στους ανθρώπους με τρόπο συγκλονιστικό. Είναι από τα βιβλία που σε ακολουθούν για πολύ καιρό μετά την ανάγνωσή τους. Τα δύο πρώτα αποτελούν δίπτυχο ενώ το Περί Θανάτου από πλευράς υπόθεσης είναι αυτόνομο. Μην σας τρομάζουν οι τίτλοι, ειδικά το Περί Θανάτου είναι το πιο αισιόδοξο και κλείνοντας την τελευταία σελίδα θα σας αφήσει με χαμόγελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Η απιστευτη και θλιβερη ιστορια της αθωας Ερεντιρα και της ασπλαχνης γιαγιας της - Gabriel Garcia Marquez
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilou

Νεοφερμένος

Η marilou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!!

Είμαι καινούριο μέλος... και θα ψαχτώ λιγάκι μέχρι να μάθω τι γίνεται!

Βιβλία που προτείνω και δεν ξέρω αν τα έχουν προτείνει άλλοι...

Ο Γλάρος Ιωννάθαν Ρίτσαρντ Μπαχ
Γράμματα σε ένα νέο ποιητή Ρίλκε
Οι δρόμοι μου Νίκος Δήμου
Σκέψεις του Έρμαν Έσε

Πολλά είπα (είχα κι άλλααααααα) ... σταματάω εδώ! Να σας ρωτήσω και κάτι... ψάχνω ένα βιβλίο που έχει εξαντληθεί " Η κραυγή του γλάρου". Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει που μπορώ να το βρω ας με ενημερώσει!

Φιλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αν δεν το βρεις στο βιβλιοπωλείο των εκδόσεων Λιβάνη, δοκίμασε στην Απόλλων ΑΕ έκδοσης και διακίνησης βιβλίων.
Θα σ βοηθήσει πάρα πολύ το ISDN του βιβλίου που είναι το:
960-236-512-9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilou

Νεοφερμένος

Η marilou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω! Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ για να το βρω!
Φιλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Αναμφίβολα "Το ζεν και η τέχνη της συντήρησης της μοτοσυκλέτας"
του Ρόμπερτ Πίρσιγκ εκδόσεις ΚΑΚΤΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Jerry Rubin και "Do it!"......Έτσι για να δείτε τις νεανικές σκέψεις ενός καπιτάλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πολλά είπα (είχα κι άλλααααααα) ... σταματάω εδώ! Να σας ρωτήσω και κάτι... ψάχνω ένα βιβλίο που έχει εξαντληθεί " Η κραυγή του γλάρου". Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει που μπορώ να το βρω ας με ενημερώσει!Φιλιά

Η οποία είναι αληθινή ιστορία και απλά υπέροχο βιβλίο...
Όταν το έπιασα στα χέρια μου δεν μπορούσα να ξεκολλήσω με τ ι π ο τ ά!!!

Τέλειωσα "Στο ντιβάνι"- Yalom...
Και λέω να πάρω και τον "Δήμιο του έρωτα"...

Μου άρεσε πάρα πολύ και το συστήνω ανεπιφύλαχτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Η αέναος φιλοσοφία, του Osho.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
βασικα πηρα τον Αρκτικο κυκλο του Dan Βrown.
εχει κανεις ιδεα εαν ειναι καλο?
Ελπιζω να ειναι σαν τον κωδικα και το ιλουμινατι γιατι εχω 10 και κατι ωρες πτηση και
θελω να το διαβασω απνευστι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εχω 10 και κατι ωρες πτηση και
θελω να το διαβασω απνευστι...

...Και τι θα κάνεις τις υπόλοιπες 9 ώρες και 45 λεπτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
τροπος του λεγειν...

650 σελ. βιβλιο εινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ναι,
αλλά το διαβάζεις σα νερό,
γιατί νερό είναι βασικά...

Δε παίρνεις κάτι λογοτεχνικό? Θα βοηθήσει και να νυστάξεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μπα...δεν μπορω να κοιμηθω μεσα σε μεταφορικο...

τεσπα,δεν μ ενδιαφερει στην παρουσα φαση η επιμορφωση...το ερωτημα ειναι αν
θα μου κρατησει το εδιαφερον αμειωτο οπως τα 2 προηγουμενα βιβλια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
"Η Σκοτεινη Πλευρα του Ηλιου" της Χρυσας Δημουλιδου...

Μερικές φορές, όταν τα σύννεφα του μυαλού σκοτεινιάζουν τον ήλιο του και το οδηγούν σε απύθμενα μαύρα πηγάδια, μπορεί να είναι γιατί η ψυχή δεν άντεξε τον πόνο ή γιατί φοβήθηκε ή γιατί χάθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • σκοτεινη_πλευρα_του_ηλιου.jpg
    σκοτεινη_πλευρα_του_ηλιου.jpg
    7.2 KB · Εμφανίσεις: 160
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top