[Πρωταπριλιάτικο] Venture life: Νέα επιχειρηματική μας δραστηριότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Όχι...
Επιχείρημα: Ο Τρύφωνας Σαμαράς αν ήταν ετερόφυλος θα είχε μπει στο Dancing with a star;
Προβλέπω ότι θα είναι η χρονιά της ομοφυλοφιλίας το 2012, με αποτέλεσμα το 2030 να θεωρείτε κάτι το απόλυτα φυσιολογικό. Στις καθωσπρέποι σχολές δημοσιογραφίας δεν θα έχουν προλάβει να βγάλουν στην αγορά το κατάλληλο δυναμικό από παρουσιαστές. Εγώ θα είμαι έτοιμος!

Μάλιστα ειδικότερα δε οι πρώτοι παρουσιαστές αυτού του τύπου θα είναι ιδιαίτερα τυχεροί, αφού οι συντηρητικές κοινωνίες θα κουνηθούν εναντίον τους. Αυτή την οργή, οι δικηγόροι θα την χειριστούν υπέρ του απογόνου.

Σε ρωτάω λοιπόν, αφού έχω πιθανότητες οι ομοφυλόφιλοι ... πελάτες να έχουν μια καλή δουλεία αλλά και κάποιες πιθανότητες να είναι εκκολαπτόμενοι heros, γιατί να μην τους προτιμώ; :)

Παιδιά, ομολογώ ήταν πολύ έξυπνη και καλοστημένη φάρσα (στην αρχή σας πίστεψα:P). Μπράβο σας και καλό μήνα!!!:D
-----------
Αν, όμως, δεν είναι φάρσα (που δεν το νομίζω:worry:), μιλάμε για ένα θέμα που χωράει τεράστια συζήτηση... Τότε, ευχαρίστως να παραθέσω τα επιχειρήματά μου...όμως δε νομίζω να χρειαστεί...:whistle:

Δε νομίζω οτι τα παιδιά θα έκαναν πλάκα με κάποιο τόσο σοβαρό θέμα. Ειδικά ο Χάος κι η Ισι που έχουν δικά τους παιδιά και ξέρω την ευαισθησία τους στο θέμα. Αν πάντως είναι πλάκα καλό θα ήταν να μου το πείτε να μη φορτώνω τζάμπα. :P

Κι εσύ στο κόλπο?
(μου φαίνεται σαν να παίζω παλέρμο και προσπαθώ να βρω τους κακούς:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
XA!
Ακόμα και η Χιμέλα άλλαξε, σαν τον φρικ. :P
Eίχα πέσει σε ανάλογη πλάκα, so το πάθημα γίνεται μάθημα. ;)

Σταματήστε το spam. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πώς θα ελέγξετε το γονιδίωμα του maximus; :hmm:
Που να ξέρω; :P
Εγώ ένας ταπεινός CFO είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω ακόμη τέτοιες λεπτομερειες. Εχω κανονίσει για αυριο το πρώτο μου ραντεβου με τον γυναικολογο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δική σου επιχείρηση και δεν ξέρεις;
Oh come on, απεχθάνομαι τις πλάκες. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δική σου επιχείρηση και δεν ξέρεις;
Oh come on, απεχθάνομαι τις πλάκες. :sly:
Ρε Θεοδώρα, απλά μια μέρα πήρα τον Κωστή τηλέφωνο, θυμάμαι ήταν βράδυ, και τον ρώτησα αν ξέρει από γενετική και πόσα χρειάζεται να φτιάξει ένα τέτοιο εργαστήριο. Στα ιατρικά τον εμπιστεύομαι, σαφώς και έχω διαβάσει τα περισσότερα πρακτικά από το ιατρικό team, αλλά αν μου πει σε συμφέρει να κάνεις το Α και όχι το Β, τον ακούω. Αν μπορούσα να ασχοληθώ με τόσους τομείς, δεν θα συνεργαζόμουν ... θα τα έκανα όλος μόνος μου και θα είχα μόνο υπάλληλους!

Σοβαρά, λίγο λογική!
Όπως και να έχει, πράγματι είναι χαζό που δημοσιεύσαμε και στο e-steki κάποιο δελτίο τύπου. Απλά επειδή μέχρι τώρα ανακοινώνομε κάθε μας επιχειρηματική κίνηση, το θεωρήσαμε γρουσουζιά να μην κάνουμε το ίδιο. Σαφώς και δεν μας ενδιαφέρει η διαφήμιση. Εξάλλου τα κανάλια διανομής μας είναι οι γιατροί και συγκεκριμένα οι γυναικολόγοι. Δεν χρειαζόμαστε διαφήμιση, τουλάχιστον όχι τώρα που στην ουσία δεν έχουμε ανταγωνισμό. Χρειαζόμαστε μόνο δημοσιές σχέσεις, εξάλλου όποιος έχει πρόσβαση στα αρχεία των τμημάτων I.D.A ή στο I.L.O. του O.Η.Ε. μπορεί να δει σχετικά έγγραφα με τις δραστηριότητες μας, ακόμη και από τις μάχες που δώσαμε από ομάδες συμφερόντων που στράφηκαν εναντίον μας. Δυστυχώς με δεσμεύουν διάφορα PIA και δεν μπορώ να μιλήσω για αυτά τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θέλω απάντηση και εδώ για να πεισθώ.
Απορίες:
1. Βιογραφικό γιατί; Θα τους βρείτε δουλειά;
2. Φυσικά και θέλουν τα παιδιά για να ασελγούν πάνω τους. Μα άκου απορίες!

Γονιδίωμα;
Συνεργάζεστε και με γιατρούς, υποθέτω.
Ποιες είναι τέλος πάντων αυτές οι προϋποθέσεις;

Καλό μήνα και σε εσάς!

Είμαι σκύλα, i know. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θεοδώρα με εκνευρίζεις!
Λοιπόν ...
Βιογραφικό γιατί; Θα τους βρείτε δουλειά;
Τι δεν καταλαβαίνεις; Αν οι γονείς είναι αριστερής φιλοσοφίας, ότι και να κάνουμε εμείς δεν θα καταφέρουμε να πείσουμε το παιδί να ακολουθήσει μια σοβαρή επαγγελματική σταδιοδρομία. Δες και το ΚΚΕ, τόσα χρόνια υπάρχει, τόσες και τόσες γενιές και τόσες και τόσες οικογένειες περάσαν ... γιατί δεν υπάρχει κανένας μεγαλοδικηγόρος, μεγαλοεπιχειρηματίας και γενικότερα κανένα τρανταχτό όνομα; Μην μου πεις γιατί σαν γνήσιοι αριστεροί δεν ενδιαφέρονται για χρήματα και δόξα (αν και αυτός ο λόγος είναι εμπόδιο για εμάς). Το θέμα είναι απλό ... παίζει ρόλο το περιβάλλον σου. Η δόξα και το χρήμα μπορεί να σου χτυπήσει την πόρτα χωρίς να το επιδιώξεις, π.χ. επειδή έκανες κάποιο συναρπαστικό break through. Ε δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιος οπαδός του ΚΚΕ εκεί που εργάζονταν δεν έκανε, έστω και καταλάθος, κάποια ανακάλυψη ή έστω κάτι πρωτοποριακό.... Αυτό το πράγμα δεν μπορώ να το δω σαν σύμπτωση. Ευτυχώς και οι δυο επιχειρηματικοί άγγελοι που απευθυνθήκαμε συμφώνησαν μαζί μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό είναι ρατσιστικό!
Anyway, πείστηκα! :D

Α!
Ερώτηση:
Υποθέτουμε πως είναι αλήθεια.
Γιατί τότε το κοινοποιήσατε σήμερα που είναι Πρωταπριλιά και δεν το αφήσατε για αύριο πχ;
Είναι γνωστό ότι τέτοια μέρα γίνονται φάρσες, so έπρεπε να το προ νοήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι γινεται αν το παιδι μεγαλωνοντας αρνηθει να πληρωνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αυτό είναι ρατσιστικό!
Anyway, πείστηκα! :D

Α!
Ερώτηση:
Υποθέτουμε πως είναι αλήθεια.
Γιατί τότε το κοινοποιήσατε σήμερα που είναι Πρωταπριλιά και δεν το αφήσατε για αύριο πχ;
Είναι γνωστό ότι τέτοια μέρα γίνονται φάρσες, so έπρεπε να το προ νοήσετε.


Ισως για να 'χουν να το θυμουνται ξερω γω.Να'ναι σημαδιακη μερα.:hmm:
Εχω δει και σε αλλα site που λενε ξερω 'γω κλεισαμε 5 χρονια που υπαρχουμε και λενε ξερω γω οτι οταν πρωτοφτιαχτηκε το site ηταν η μερα που πεθανε ο ταδε μεγαλος επιστημονας ή η μερα που πηρε το νομπελ ειρηνης ο αλλος και σχετικα.Καθενας τα βιτσια του.

Ισως για πρωτοτυπια, να 'χουν να το θυμουνται αν και εχεις δικιο σ'αυτο που λες οτι θα 'πρεπε κανονικα να το προνοησουν.Ποιος να τους πιστεψει αν το κανουν Πρωταπριλιατικα. Σαν εκεινα τα παιδια που γεννηθηκαν Πρωταπριλιά και δεν πιστευε ο αντρας τη γυναικα οταν του λεγε ''Γενάωωωω''.


Πω τι τελειο αυτο το παιδικο. ''Σκέψου, κατσε σκεψου''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
εντάξει για τα παιδιά βρήκαμε, για τους γονείς έχουμε τίποτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ξέρω 'γω και ξέρω 'γω! :P

Ξέρεις εσύ. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ισως για πρωτοτυπια, να 'χουν να το θυμουνται αν και εχεις δικιο σ'αυτο που λες οτι θα 'πρεπε κανονικα να το προνοησουν.Ποιος να τους πιστεψει αν το κανουν Πρωταπριλιατικα. Σαν εκεινα τα παιδια που γεννηθηκαν Πρωταπριλιά και δεν πιστευε ο αντρας τη γυναικα οταν του λεγε ''Γενάωωωω''.
άσε που μπορεί στα νησιά Tουφαλου να μην είναι μέρα ψεμμάτων η 1η Απριλίου

ψ. η κολλητή μου έχει γενέθλια σήμερα... not funny να ακούς συνέχεια "έλα σιγά μην έχεις σήμερα γενέθλια, ωραίο αστείο ρε!" :P

ψ2. προφανώς και δεν πιστεύω λέξη παρά τις προσπάθειες του JC να μας πείσει... Πάνο... Newsflash! δεν γράφουμε πολιτικά φρονήματα στα cv u should know :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
άσε που μπορεί στα νησιά Tουφαλου να μην είναι μέρα ψεμμάτων η 1η Απριλίου

ψ. η κολλητή μου έχει γενέθλια σήμερα... not funny να ακούς συνέχεια "έλα σιγά μην έχεις σήμερα γενέθλια, ωραίο αστείο ρε!" :P

Το ιδιο και μια φιλη της αδερφης μου.:/:

Ξέρω 'γω και ξέρω 'γω! :P

Ξέρεις εσύ. :sly:

πρωτη φορα βλεπεις την εκφραση;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Όχι, ειρωνεία ήταν. :P




I know.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
άσε που μπορεί στα νησιά Tουφαλου να μην είναι μέρα ψεμμάτων η 1η Απριλίου

ψ. η κολλητή μου έχει γενέθλια σήμερα... not funny να ακούς συνέχεια "έλα σιγά μην έχεις σήμερα γενέθλια, ωραίο αστείο ρε!" :P

ψ2. προφανώς και δεν πιστεύω λέξη παρά τις προσπάθειες του JC να μας πείσει... Πάνο... Newsflash! δεν γράφουμε πολιτικά φρονήματα στα cv u should know :P
Είσαι κακιά. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σε ρωτάω λοιπόν, αφού έχω πιθανότητες οι ομοφυλόφιλοι ... πελάτες να έχουν μια καλή δουλεία αλλά και κάποιες πιθανότητες να είναι εκκολαπτόμενοι heros, γιατί να μην τους προτιμώ;
γιατι πεθαινουν συντομοτερα?


καλα αυτα παντως περι ελεγχουν γονιδιων ,,ειναι επιστημονικη φαντασια..

πώς θα κρινεις tα καλα απο κακα γονιδια ή συνδιασμους τους?
μεγαλοι ανδρες και γυναικες διεθνως πχ,,ειχαν καποια χοντρα γεννετικα προβληματα..

ειμαστε τοσο λιγοι για να κρινουμε κατι τετοιο,,
μονο καποιες χοντρες ασθενεις μπορουμε να δουμε ισως

αντε ,με το καλο να γυρισετε ξανα και το Gattaca:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό μας είπαν να το δούμε στο λύκειο, ακόμα το βλέπω. :P

Έλα παραδεχτείτε τώρα ότι έχετε τα πιο γαμάτα μέλη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top