Πρωτότυπες ευχές για κάρτες και sms

ToSoDouLa

Νεοφερμένος

Η ToSoDouLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ανοίγω αυτό το thread για να μοιραστούμε διάφορες ευχές που ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα (Χαρούμενα Χριστούγεννα κι ευτυχισμένο το νέο έτος) για να πάρουμε ιδέες για το τι να γράψουμε σε κάρτες προς αγαπημένα μας πρόσωπα.

Λάβατε ποτέ κάποια κάρτα που να σας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ή να σας συγκίνησε;:santa:

Σημείωση: Το παρόν θέμα "Πρωτότυπες ευχές για κάρτες και sms" προέκυψε από τη συνένωση των παρακάτω 3 θεμάτων>>>Ευχετήριες κάρτες... κάτι πρωτότυπο please! [post 1-2] - Πρωτότυπες ευχές για κάρτες[ post 3-6] και Ευχές για Χρόνια Πολλά[ post 7-15]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρωτότυπη είναι μόνο η ευχή που θα σκεφτείς εσύ (εξ'ορισμού). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Λοιπόν, παιδιά...ελπίζω να μην υπάρχει παρόμοιο θέμα....

Αποφάσισα να ανοιξω αυτό το θέμα για να δίνουμε ιδέες για πρωτότυπες ευχές σε κάρτες. Έχω βαρεθεί πλέον να εύχομαι τα ίδια και τα Γίδια, όπως και να τα γράφω.
Κάτι πρωτότυπο προσπαθώ να βρω...να γεμίσω το λευκό κενό στην κάρτα που έχω... αλλά δεν μου ρχεται κάτι αυτή τη στιγμή!
Ακόμη και ποιηματάκι έχω προσπαθήσει να βγάλω... αλλά είμαι με τις ώρες μου τελικά!

Στην προκειμένη περίπτωση, η κολλητή μου φίλη (συμφοιτήτρια) έχει γεννήσει ένα αγοράκι, και θέλω να συμπληρώσω την κάρτα που θα της δώσω (μαζί με το δώρο φυσίκά) κάτι πρωτότπυο για ευχή! Εκτός από τα συνηθισμένα "Να σας ζήσει ο γιος, παίδαρος..." κου λου που. τι έχετε να προτείνετε;


Στεκίτες, ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ είμαι πάντα υπερ του χιουμοριστικού :D

αν δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι πολύ φίλοι τα παιδιά θα έγραφα κάτι του στυλ


Σας εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου, εκτός από τα τυπικά του να είναι το μωράκι σας γερό δυνατό και τυχερό.... επιπλέον να έχει πολλά λεφτά (οπότε τώρα είναι η σωστή ώρα να σκεφτείτε να τον χαρίσετε σε κάποιους ανθρώπους που ξέρουν τι σημαίνει ευμάρεια) και επίσης να αποκτήσει μυαλό περισσότερο απ της μαμάς και τσουτσούνι μεγαλύτερο απ του μπαμπά!!!


:D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΛΟΛ, καλό! Κι εγώ ψηφίζω χιούμορ...

Κάτσε να σκεφτώ κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λολ κουε τελειο!!!!
απλα τελειοοοοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Σε λιγες μερεσ το αγορι μου εχει γενεθλια..το θεμα ειναι οτι βρισκεται μακρια και ουτε απο κοντα ουτε απο τηλεφωνο θα τα πουμε..θα πρεπει να του στειλω ενα μηνυμα λοιπον και να του ευχειθω αλλα θελω να του γραψω κατι ωραιο οχι απλα ενα χρονια πολλα και τελοσ...εχετε καμια ιδεα στο μιαλο σας?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Μείνε εκεί που είσαι.
Λεφτά εδώ γιοκ.
Τί κερνάς; <3 <3 <3


ΥΓ. Έχουμε ακόμα κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ.
ΥΓ2. Θα καρτερώ απάντησή σου με το ίδιο ταχυδρομικό περιστέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
χαχαχα κατι ποιο ρομαντικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γιατί δεν του γράφεις μια ερωτική επιστολή? :D :loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
μεχρι να παει εκει που ναι θα περασουν μερες εβδομαδες μην σου πω και μηνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Να του γράψεις ότι νιώθεις. Είναι πολύ καλύτερο από το να πάρεις κάτι έτοιμο που έχει σκεφτεί άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
μεχρι να παει εκει που ναι θα περασουν μερες εβδομαδες μην σου πω και μηνες..


Μηνες;! Φανταρος στο μετωπο ειναι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
"μοναδική μου αγάπη, έψαχνα πολύ καιρό τώρα το τι να σου στείλω. το ότι είμαστε μακριά ο ένας από τον άλλον είναι δύσκολο και στα λόγια δεν είμαι πολύ καλή.
θέλω να σου ευχηθώ χρόνια πολλά,καλή χρονιά, αληθώς ο κύριος, να είμαστε σε πολλά ακόμα γενέθλια μαζί και ελπίζω να είναι τα μοναδικά που θα' μαστε χώρια.
Πολύχρονος, σε λατρεύω, σε φιλώ γλυκά και σου στέλνω όλη μου την καλή διάθεση για να περάσεις καλά ό,τι και να κάνεις.

Καλή αντάμωση."


:redface: ζωγραφίζωωω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
"μοναδική μου αγάπη, έψαχνα πολύ καιρό τώρα το τι να σου στείλω. το ότι είμαστε μακριά ο ένας από τον άλλον είναι δύσκολο και στα λόγια δεν είμαι πολύ καλή.
θέλω να σου ευχηθώ χρόνια πολλά,καλή χρονιά, αληθώς ο κύριος, να είμαστε σε πολλά ακόμα γενέθλια μαζί και ελπίζω να είναι τα μοναδικά που θα' μαστε χώρια.
Πολύχρονος, σε λατρεύω, σε φιλώ γλυκά και σου στέλνω όλη μου την καλή διάθεση για να περάσεις καλά ό,τι και να κάνεις.

Καλή αντάμωση."

:redface:ζωγραφίζωωω.
Μόνο μη φτάσει Χριστούγεννα :redface:
:pfff: Και εγώ το κάνω αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
οοο τελειο κατι τετοιο θα γραψω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
"αληθώς ο κύριος, .

Πάσχα έχομεν;;;;;:P

maria στείλτου αυτό καλύτερα!
Θα το ευχαριστηθεί πιο πολύ.:P




:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
αγάπη μου εύχομαι να δικτυωθείς σύντομα
και κάθε φορά που σου τελειώνουν οι προμήθειες σε πατάτες,
να παραγγέλνεις 10 κιλά νευροκοπίου
για να μη σε ξυλώνουν στις λαϊκές.

Και να μου μαγειρεύεις τις αγαπημένες λεμονάτες
ή ακόμα και τον πουρέ που τόσο αρέσει και στους 2 μας.

Αχ :redface:


(πατάτες μάτια έκανα να σε δω, αδημονώ να το ξέρεις :'()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντε γαμήσου ; :confused: Αναδιαμφησβίτητα μια πρώτοτυπη και με βαθύ νόημα ευχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top