Πρόβλημα με την στύση

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τζαμπα χρήμα χανεις. Μια TSH τον χρόνο σου φτανει. Ολα Τ αλλά ειναι τελείως περιττα.
αφαιρεση χολης λογω πολυποδιασης στο ΥΓΕΙΑ: 7500 ΕΥΡΩ δεν πληρωσα ΜΙΑ. λογω ιδιωτικης ασφαλειας. τσαμπα χρημα παντως δεν ειναι. ειμαι υπερ της ιδιωτικης υγειας
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
αμα θελει να τα κανει,αστον καλε :D


Μα δεν τον πιανω. Για καλο του το λεω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αφαιρεση χολης λογω πολυποδιασης στο ΥΓΕΙΑ: 7500 ΕΥΡΩ δεν πληρωσα ΜΙΑ. λογω ιδιωτικης ασφαλειας. τσαμπα χρημα παντως δεν ειναι. ειμαι υπερ της ιδιωτικης υγειας


Δεν σ λεω για την ασφάλεια, καλα κανείς και την έχεις.



Το να κανείς κάθε χρόνο ορμονολογικές εξετάσεις-πέραν της TSH οπου αποδεδειγμένα έχεις θέμα- ειναι περιττές και σ επιβαρύνουν μονο οικονομικά. Από αποψη ιατρικης ένδειξης στο λεω.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα δεν τον πιανω. Για καλο του το λεω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:




Δεν σ λεω για την ασφάλεια, καλα κανείς και την έχεις.



Το να κανείς κάθε χρόνο ορμονολογικές εξετάσεις-πέραν της TSH οπου αποδεδειγμένα έχεις θέμα- ειναι περιττές και σ επιβαρύνουν μονο οικονομικά. Από αποψη ιατρικης ένδειξης στο λεω.
εγω τα πληρωνω? η ιδιωτικη ασφαλεια σου λεω τα πληρωνει ολα
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ε τοτε εισαι μπομπα. Δεν έχεις ανάγκη.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
να το προσεχεις γιατι στις γυναικες ειναι λγ περιεργο αυτο με τη προλακτινη. φτιαχνει αλλα θελει προσοχη
Ευτυχώς τώρα έχει ρυθμιστεί,έκανα πριν 2 βδομάδες εξετάσεις,πλέον όμως όλα καλά,έχω κόψει και τη φαρμακευτική αγωγή.
ξερεις τι μου θυμησες? :D παμε διακοπες καμια δεκαρια κοπελες της σχολης,και η μια ξεχναει τα χαπια του θυροειδη που ναι τα παιρνεις καθε πρωι,και λεει κοριτσια ξεχασα τα χαπια μου και παω να παρω και εκεινη τη στιγμη εβγαλαν και οι δεκα τις καρτελες με τα χαπακια,γεγονος αυτο.:D:inlove:
χαχαχαχα καλά λένε οτι η μισή Ελλάδα έχει θυρεοειδή.Ελπίζω οι φίλες σου να είχαν τα χάπια τα σωστά για εκείνη που τα ξέχασε γιατί το κάθε χάπι έχει και άλλη ποσότητα θυροξίνης
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε τοτε εισαι μπομπα. Δεν έχεις ανάγκη.
ε γιατι νομιζεις εχω ιδιωτικη ασφαλεια υγειας. αμα ειχα δημοσια, πιθανον τωρα και να μην εκανα ολες αυτες τις εξετασεις και το χειρουργειο να μη το εκανα στο ΥΓΕΙΑ ( που κακως το εκανα γιατι αποδειχτηκε απο τη βιοψια, οτι δεν θα γινοταν κατι αλλα δεν το ξερεις, δεν ειμαστε θεοι). Επειδη απο οτι βλεπω εισαι στο Εξωτερικο οπως δηλωνεις, τα ξερεις και καλυτερα. Δυο πραγματα συμφερει να εχεις σημερα στην Ελλαδα. Ιδιωτικη ασφαλεια υγειας ή στρατιωτικη ασφαλεια υγειας
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ευτυχώς τώρα έχει ρυθμιστεί,έκανα πριν 2 βδομάδες εξετάσεις,πλέον όμως όλα καλά,έχω κόψει και τη φαρμακευτική αγωγή.

χαχαχαχα καλά λένε οτι η μισή Ελλάδα έχει θυρεοειδή.Ελπίζω οι φίλες σου να είχαν τα χάπια τα σωστά για εκείνη που τα ξέχασε γιατί το κάθε χάπι έχει και άλλη ποσότητα θυροξίνης
ναι επαιρναν το τ4 0.1 κιολας καποιες και της το εδωσαν.Επισης αν δεν εχει ρυθμιστει προκαλει ταχυκαρδιες περα απο αλλα συμπτωματα εφιδρωση κλπ,ας πουμε οτι παιρνεις λαθος δοσολογια,με θυμαμαι οταν ξαπλωνα το βραδυ και οχι αμεσως απο το φαγητο ειχαν περασει τρεις ωρες και παραπανω,οταν πηγαινα να κοιμηθω ξαφνικα με επιανε δυνατη ταχυκαρδια σα να ανεβαινα σκαλες,και οταν αλλαξα τη δοσολογια σταματησε.
Επισης με τη θυροξινη οσοι την παιρνουν ειχα διαβασει ρυθμιζει και το βαρος,βεβαια στα πλαισια μιας υγιεινους διατροφης και πολλοι παιρνουν θυροξινη για αδυνατισμα που ειναι τερμα λαθος.
Μονο αν υπαρχει λογος κατοπιν ιατρικης συμβουλης.
Ειναι δυσκολο κεφαλαιο ο θυροειδης πρεπει να κανεις και υπερηχους ας πουμε,οχι τακτικα αλλα μαζι με τις αιματολογικες χρειαζεται μια κλινικη εικονα.

Να ειστε καλα και να προσεχετε γενικα παιδια! :inlove: :bigarmhug
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ναι επαιρναν το τ4 0.1 κιολας καποιες και της το εδωσαν.Επισης αν δεν εχει ρυθμιστει προκαλει ταχυκαρδιες περα απο αλλα συμπτωματα εφιδρωση κλπ,ας πουμε οτι παιρνεις λαθος δοσολογια,με θυμαμαι οταν ξαπλωνα το βραδυ και οχι αμεσως απο το φαγητο ειχαν περασει τρεις ωρες και παραπανω,οταν πηγαινα να κοιμηθω ξαφνικα με επιανε δυνατη ταχυκαρδια σα να ανεβαινα σκαλες,και οταν αλλαξα τη δοσολογια σταματησε.
Επισης με τη θυροξινη οσοι την παιρνουν ειχα διαβασει ρυθμιζει και το βαρος,βεβαια στα πλαισια μιας υγιεινους διατροφης και πολλοι παιρνουν θυροξινη για αδυνατισμα που ειναι τερμα λαθος.
Μονο αν υπαρχει λογος κατοπιν ιατρικης συμβουλης.
Ειναι δυσκολο κεφαλαιο ο θυροειδης πρεπει να κανεις και υπερηχους ας πουμε,οχι τακτικα αλλα μαζι με τις αιματολογικες χρειαζεται μια κλινικη εικονα.

Να ειστε καλα και να προσεχετε γενικα παιδια! :inlove: :bigarmhug
Αυτό με τις ταχυκαρδίες το είχα κι εγώ,και από αυτό ανακάλυψα οτι έχω θυρεοειδή μαζί με την πολύ κακή διάθεση που είχα + γυναικολογικά ζητήματα.Ισχύει οτι με τη φαρμακευτική αγωγή το θέμα υποχωρεί.Το χειμώνα είχε απορρυθμιστεί,άλλαξα δόση και πλέον ξανά είμαι καλά :D
Να προσέχεις κι εσύ :D
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
χαχαχαχα καλά λένε οτι η μισή Ελλάδα έχει θυρεοειδή.Ελπίζω οι φίλες σου να είχαν τα χάπια τα σωστά για εκείνη που τα ξέχασε γιατί το κάθε χάπι έχει και άλλη ποσότητα θυροξίνης

Δεν ειναι μονο η ποσότητα, αλλά και θέμα σκευάσματος, αν μιλαμε για θυρεοειδικα χάπια. Πρέπει να παίρνεις κατά προτίμηση της εταιρείας με την οποία έχεις ρυθμιστεί, γιατί από σκεύασμα σε σκεύασμα διαφέρει η απορροφητικότητα και η βίοδιαθεσιμοτητα.

ε γιατι νομιζεις εχω ιδιωτικη ασφαλεια υγειας. αμα ειχα δημοσια, πιθανον τωρα και να μην εκανα ολες αυτες τις εξετασεις και το χειρουργειο να μη το εκανα στο ΥΓΕΙΑ ( που κακως το εκανα γιατι αποδειχτηκε απο τη βιοψια, οτι δεν θα γινοταν κατι αλλα δεν το ξερεις, δεν ειμαστε θεοι). Επειδη απο οτι βλεπω εισαι στο Εξωτερικο οπως δηλωνεις, τα ξερεις και καλυτερα. Δυο πραγματα συμφερει να εχεις σημερα στην Ελλαδα. Ιδιωτικη ασφαλεια υγειας ή στρατιωτικη ασφαλεια υγειας

Η ιδιωτική υγεία επιβάλλεται, ειδικά στην Ελλάδα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ε γιατι νομιζεις εχω ιδιωτικη ασφαλεια υγειας. αμα ειχα δημοσια, πιθανον τωρα και να μην εκανα ολες αυτες τις εξετασεις και το χειρουργειο να μη το εκανα στο ΥΓΕΙΑ ( που κακως το εκανα γιατι αποδειχτηκε απο τη βιοψια, οτι δεν θα γινοταν κατι αλλα δεν το ξερεις, δεν ειμαστε θεοι). Επειδη απο οτι βλεπω εισαι στο Εξωτερικο οπως δηλωνεις, τα ξερεις και καλυτερα. Δυο πραγματα συμφερει να εχεις σημερα στην Ελλαδα. Ιδιωτικη ασφαλεια υγειας ή στρατιωτικη ασφαλεια υγειας
Έχεις ιδιωτική που καλύπτει το 100%? Πόσο πληρώνεις το χρόνο; Εμένα καλύπτει το 80%
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@hack3r 35.5 ευρω το μηνα δινω και ειμαι 28. Καλυπτει ολες τις εξετασεις αιματος ΩΣ ΠΡΟΣ ΕΤΗΣΙΟ check up ομως
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Φιλε οπως ειπαν και οι παραπανω γυμναστικη , καλη διατροφη και κυριως κοψε το τικι-τακα δεν σου προσφερει τιποτα, αντιθετως σου ρουφαει ενεργεια και σε κανει πιο μαλθακο.Συμβουλη ειναι για να την κοψεις οταν σου ερχεται η ορεξη να βαρας 10 -15 καμψεις.<3
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό με τις ταχυκαρδίες το είχα κι εγώ,και από αυτό ανακάλυψα οτι έχω θυρεοειδή μαζί με την πολύ κακή διάθεση που είχα + γυναικολογικά ζητήματα.Ισχύει οτι με τη φαρμακευτική αγωγή το θέμα υποχωρεί.Το χειμώνα είχε απορρυθμιστεί,άλλαξα δόση και πλέον ξανά είμαι καλά :D
Να προσέχεις κι εσύ :D
Προλακτινη αμεσα συνυφασμένη και με το άγχος για εμας τις γυναίκες και τον σου εκείνη την περίοδο οσο αφορά τις επαφές σου :)

Καλό κουράγιο σε όλους μας με τον θυροειδή ,αν δεν τον προσέξεις γίνεσαι ο καλύτερος φίλος του ψυχιάτρου χωρίς να το καταλάβεις ..
 

Guest 595011

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας, χίλια συγγνώμη που δεν απάντησα σε όλους ξεχωριστά, απλώς ξαφνικά σταμάτησαν να έρχονται ειδοποιήσεις. Τέλος πάντων, σήμερα έφυγα από το σχολείο νωρίτερα, έτοιμος να κλάψω ήμουν. Πήρα κάποιες αποφάσεις. Ξεκινάω γυμναστική κάθε μέρα, τέλος ο αυνανισμός (ευχαριστώ για την συμβουλή με τα pushups),
καλό φαγητό, ποτό μακριά και τσιγάρο επίσης. Ευελπιστώ πως σε 3 εβδομάδες θα μπορέσω να απολαύσω πλήρως την κοπέλα μου. Πήγα να ρωτήσω σε διαγνωστικό κέντρο για ουρολόγο-ανδρολόγο και κοστίζει 50 ευρώ. Δεν έχω τα χρήματα, και ντρέπομαι να συζητήσω για τέτοιο θέμα με γονείς και συγγενείς. Στο νοσοκομείο της μικρής πόλης που μένω, από ότι είδα δεν υπάρχει ουρολόγος-ανδρολόγος. Μπορώ πουθενά να βρω ιατρική βοήθεια δωρεάν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι ευχαριστώ για την χθεσινή συμπαράσταση και ιδιαίτερα τα σχόλια με την ιατρική περίθαλψη.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εαν βλέποντας τσόντες έχεις έπαρση σημαίας τότε το πρόβλημα δεν είναι ιατρικό.
Απλα αγχώθηκες, δεν λειτούργησες με αποτέλεσμα να αγχώνεσαι περισσότερο. Είναι φαύλος κύκλος.
η οικειότητα με την κοπέλα σου, και οι πειραματισμοί μαζί της θα λύσουν το πρόβλημα

Αλλά ναι κόψε τις τσόντες και ξεκίνησε nofap τώρα που είναι νωρίς. η εθιστική αυτή συνήθεια είναι καταστροφική και θα σε μετατρέψει αργά και σταθερά σε no lifer coomer
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας, χίλια συγγνώμη που δεν απάντησα σε όλους ξεχωριστά, απλώς ξαφνικά σταμάτησαν να έρχονται ειδοποιήσεις. Τέλος πάντων, σήμερα έφυγα από το σχολείο νωρίτερα, έτοιμος να κλάψω ήμουν. Πήρα κάποιες αποφάσεις. Ξεκινάω γυμναστική κάθε μέρα, τέλος ο αυνανισμός (ευχαριστώ για την συμβουλή με τα pushups),
καλό φαγητό, ποτό μακριά και τσιγάρο επίσης. Ευελπιστώ πως σε 3 εβδομάδες θα μπορέσω να απολαύσω πλήρως την κοπέλα μου. Πήγα να ρωτήσω σε διαγνωστικό κέντρο για ουρολόγο-ανδρολόγο και κοστίζει 50 ευρώ. Δεν έχω τα χρήματα, και ντρέπομαι να συζητήσω για τέτοιο θέμα με γονείς και συγγενείς. Στο νοσοκομείο της μικρής πόλης που μένω, από ότι είδα δεν υπάρχει ουρολόγος-ανδρολόγος. Μπορώ πουθενά να βρω ιατρική βοήθεια δωρεάν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι ευχαριστώ για την χθεσινή συμπαράσταση και ιδιαίτερα τα σχόλια με την ιατρική περίθαλψη.
Γιατί ντρέπεσαι ?
Έπρεπε ήδη να έχεις μιλήσει με τον πάτερα σου τουλάχιστον. Αν δεν έχεις το θάρρος να πεις όπως είναι ακριβώς τα πράγματα πες του με άλλο τρόπο .Δεν νομίζω να μην σε στηρίξει σε ολο αυτό, αν καταλαβαινει και σε ποια ψυχολογική κατάσταση είσαι .
Για τέτοια θέματα δεν θα κολλάς, είναι απόλυτα φυσιολογικά στις ηλικίες σας

Αν οχι μαθαίνεις το ΑΜΚΑ σου και κλείνεις ραντεβου σε ενα γιατρο της ασφάλειας σας όποτε έχει για να σου γράψει όλες αυτές τις εξετάσεις και θα πληρώσεις μόνο μια μικρή συμμετοχή. Αρχικά και παθολόγος μπορεί να στα γράψει και αν δείξουν κάτι τότε σίγουρα ενημερώνεις τους δικούς σου και πάτε κατευθείαν σε ουρολόγο..

Ελα μην σε παίρνει απο κάτω ,δεν είσαι ο μαναδικος που το παθαίνει και ολα αυτά ειναι περαστικά να το ξέρεις !
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι του λετε του παιδιού και στο άλλο θρεντ θεε μου.

Ρε φιλε όταν εισαι σπιτι και βλέπεις τσόντες ή κανεις το οτιδήποτε που σε ανάβει, σου σηκώνεται ναι ή όχι;

Αν σου σηκώνεται και τον παίζεις τότε ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΘΕΜΑ και ούτε χρειάζεται να πας στον ιατρό.

Το θέμα με την κοπέλα είναι ότι μπορεί να μην σου αρέσει τόσο ή να μην εκπληρώνει τις φαντασιώσεις σου ή στην τελική απλά να έχεις άγχος. Μπορεί να είναι καλή χρυσή η κοπέλα αλλά να μην σου κάνει κουκου.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Τι του λετε του παιδιού και στο άλλο θρεντ θεε μου.

Ρε φιλε όταν εισαι σπιτι και βλέπεις τσόντες ή κανεις το οτιδήποτε που σε ανάβει, σου σηκώνεται ναι ή όχι;

Αν σου σηκώνεται και τον παίζεις τότε ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΘΕΜΑ και ούτε χρειάζεται να πας στον ιατρό.

Το θέμα με την κοπέλα είναι ότι μπορεί να μην σου αρέσει τόσο ή να μην εκπληρώνει τις φαντασιώσεις σου ή στην τελική απλά να έχεις άγχος. Μπορεί να είναι καλή χρυσή η κοπέλα αλλά να μην σου κάνει κουκου.
Οταν συνηθιζεις στα μεγαλα βυζια και στους κωλους ειναι λογικο να μην ερεθιζεσαι απο την καθημερινη κοπελα και το απλο σεξ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top