Πρόβλημα στύσης και ολοκλήρωσης

Κοντός123

Νεοφερμένος

Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πιο παλιά είχα σχέση με μια κοπέλα 1 χρόνο και κάπου στους 8 μήνες ολοκληρώσαμε πρώτη φορά .
Μεχρι τον ένα χρόνο , που χωρίσαμε το σεξ , ήταν ΄πολύ όμορφο , δεν είχα κανενα πρόβλημα ..

Μείναμε 1 χρόνο χώρια και τώρα είμαστε πάλι μαζί !!

1 βδομάδα αφού τα ξαναβρίκαμε , πήγαμε να κάνουμε ξανα έρωτα αλλά ..

Τι θέλω να πω .. Οτι ενώ στα προκαταρκτικά ήμουνα ακμαίος και σκληρός , όταν έβαλα το προφυλακτικό , έγινε πιο "ελαστικό" το πεός μου ...
Αυτό ακριβώς μου είχε συμβεί και με μια άλλη κοπέλα που είχα κάνει κάτι όσο ήμουν χωρισμένος με την τωρινή μου κοπέλα ..

Εχω ψιλοξενερώσει και δεν ξέρω τι παίζει ? Είναι κάτι μόνιμο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν είμαι γιατρός, αλλά πολλές φορές η στυτική δυσλειτουργία οφείλεται σε ψυχολογικά αίτια.

Σου παραθέτω σχετικό άρθρο για τη χρήση του προφυλακτικού:

Προφυλακτικό: όταν η προστασία δημιουργεί προβλήματα στύσης
Oλοι γνωρίζουμε πως το προφυλακτικό αποτελεί μία από τις πιο αποτελεσματικές μεθόδους αντισύλληψης, αλλά συγχρόνως το μοναδικό και απαραίτητο μέτρο προστασίας από σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα, όπως το AIDS. Δυστυχώς, η προστασία που παρέχει φαίνεται πως δεν αρκεί για να κινητοποιήσει τους άνδρες να το χρησιμοποιούν συστηματικά.
Σε κάποιους άνδρες η χρήση του προφυλακτικού δημιουργεί άμεσα προβλήματα που ίσως εκτιμώνται ως πιο σημαντικά συγκριτικά με τις προστατευτικές του ιδιότητες. Μια πρόσφατη μελέτη σε άνδρες που είχαν επισκεφτεί ειδικό ιατρείο για τη θεραπεία σεξουαλικώς μεταδιδόμενων νοσημάτων αποκάλυψε το πιο συχνό πρόβλημα που δημιουργεί η χρήση του.

Το 37% των ανδρών στη μελέτη ανέφερε τουλάχιστον μία εμπειρία απώλειας της στύσης που σχετίζονταν με τη χρήση του προφυλακτικού (Graham, 2006).

Σε άλλη μελέτη με δείγμα άνδρες 18-35 ετών, διαπιστώθηκε πως οι άνδρες που έχαναν τη στύση τους με τη χρήση του προφυλακτικού είχαν διπλάσιες πιθανότητες να βγάλουν το προφυλακτικό πριν από την ολοκλήρωση της σεξουαλικής επαφής και ανέφεραν αποφυγή της χρήσης του (Yarber, 2007).

Επομένως, φαίνεται πως κάποιοι άνδρες χάνουν τη στύση τους με τη χρήση του προφυλακτικού, με αποτέλεσμα να μην προστατεύονται διότι δεν το χρησιμοποιούν συστηματικά ή όταν το χρησιμοποιούν, το βγάζουν πρόωρα.
Εχει διαπιστωθεί πως ένας παράγοντας που μπορεί να οδηγεί σε απώλεια της στύσης κατά τη χρήση του προφυλακτικού είναι η δυσχερής προσαρμογή του στο πέος. Ανδρες που ανέφεραν ότι δεν αισθάνονταν το προφυλακτικό να προσαρμόζει καλά πάνω στο πέος, είχαν σημαντικά αυξημένες πιθανότητες να χάσουν τη στύση τους (Crosby, 2010).

Κάποιες φορές μάλιστα, το φαινόμενο επαναλαμβάνεται σε κάθε απόπειρα χρήσης του προφυλακτικού, λόγω του άγχους που δημιουργεί η αναμονή δυσκολίας στην τοποθέτησή του και στη διατήρηση της στύσης.

Ετσι εξηγείται το ότι κάποιοι άνδρες συστηματικά, χάνουν τη στύση αποκλειστικά τη στιγμή που πρόκειται να τοποθετήσουν το προφυλακτικό. Μάλιστα, λόγω του άγχους της στιγμής, είναι σύνηθες να γίνονται βιαστικοί και γρήγορα να εγκαταλείπουν τη διαδικασία τοποθέτησής του. Πρόσφατη μελέτη έδειξε πως οι άνδρες που βιάζονταν κατά τη διαδικασία τοποθέτησης είχαν τριπλάσια πιθανότητα να χάσουν τη στύση τους, συγκριτικά με εκείνους που αφιέρωναν επαρκή χρόνο (Crosby, 2010).
Μια πρώτη συμβουλή είναι η ενημέρωση για τη σωστή χρήση του προφυλακτικού. Μια δεύτερη είναι να εντάσσουν τη χρήση του προφυλακτικού στο ερωτικό παιχνίδι, μια διαδικασία βέβαια που απαιτεί την κατανόηση και συμμετοχή της συντρόφου.

Σε αυτούς που το πρόβλημα είναι σταθερό και η απώλεια της στύσης με τη χρήση του είναι πλέον κανόνας, η επίσκεψη σε ειδικό αποτελεί τη μοναδική λύση ώστε να απολαμβάνουν το σεξ με ασφάλεια.
Η Εύη Κυράνα (pskirana@gmail.com) είναι ψυχολόγος υγείας, ειδικευμένη σε θέματα σχέσεων και σεξουαλικών δυσλειτουργιών, και επιστημονική συνεργάτης του Κέντρου Σεξουαλικής και Αναπαραγωγικής Υγείας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Ξεαγχώσου και προσπάθησε να ξεκολλήσεις το μυαλό σου από κει.... -το ξέρω είναι δύσκολο-...
Φαντάζομαι ότι κάθε σεξουαλική σου επαφη τώρα, θα είναι περισσότερο για σένα ¨crash test¨ και τσεκάρισμα του εαυτού σου, παρά μια αυθόρμητη, ξένοιαστη και ελεύθερη σεξουαλική επαφή... -και πάλι έχεις δίκιο...-
Αν σε ανακουφίζει αυτό, θα σου πω ότι ειδικά σ'αυτές τις ηλικίες σχεδόν όλοι την έχουν φάει αυτή την ¨ήττα¨...
Όμως θα σου φέρω ένα παράδειγμα στο γιατί πρέπει να ξεκολλήσεις το μυαλό σου...
Η σεξουαλική επαφή είναι σαν ένας δίσκος με φλιτζανάκια καφέ ελληνικού, που πρέπει να μεταφέρεις...
Όσο έχεις το μυαλό σου στον δίσκο και στο να μην χυθεί ο καφές, ε, θα τον χύσεις!
Μην κοιτάς λοιπόν τον δίσκο και προχώρα! :)
Μην προκαλείς κατευθείαν και βιαστικά σεξουαλική επαφή , για να δώσεις γρήγορα μία λύση στο θέμα...
Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και στη σχέση...
Βγες έξω και πιες ένα ποτάκι με την κοπέλα σου, απόλαυσε το ωραίο περιβάλλον και τη μουσικούλα, φλέρταρέ την , φτιάξτην , φτιάξου και εσύ,
και..... ΜΗΝ ολοκληρώσεις! Καληνύχτισέ την και σπίτια σας... Θέλω να σου πω, στερήσου την και λίγο, πόθησέ την ....
Όλα θα γίνουν! Υπομονή, ψυχραιμία, μην τρελλαίνεσαι και....τελικά
καλα @αμήσια! :)
υγ. αααα!!! Και κλείσε τ'αυτιά σου στις γύρω σειρήνες και στους φίλους ¨@αμιάδες¨... όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι...;) ....και όπως λενε τα Ημισκού, ¨όποιος παίζει ότι πολύ καλά το ξέρει, δεν τα'χει καταφέρει ποτέ στον τελικό...¨ ;) Όλα καλά θα πάνε! Cool!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοντός123

Νεοφερμένος

Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ευχαριστώ και τις 2 σας για τις πληροφορίες και τις συμβουλές , μάλλον θα φταίει η ψυχολογία ή και το αν θα την ικανοποιώ όπως παλιά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Σαφώς και είναι θέμα ψυχολογίας!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ευχαριστώ και τις 2 σας για τις πληροφορίες και τις συμβουλές , μάλλον θα φταίει η ψυχολογία ή και το αν θα την ικανοποιώ όπως παλιά !

Χμμμ...επειδη ανεφερες σε προηγουμενη αναρτηση σου οτι ειχες το ιδιο "θεματακι" και με μια αλλη κοπελα στο μεσοδιαστημα, μηπως τελικα συνεβει επειδη απλα δεν τις ποθουσες, δε σε εξιταραν αρκετα...?
Και μην συγχεεις το τι θα ηθελες να ισχυει με το τι πραγματικα εν τελει γινεται...
Τζαστ γουοντερινγκ! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοντός123

Νεοφερμένος

Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δηλαδή το πρόβλημα είναι ότι το θέλω πάρα πολύ για να αποδείξω στον εαυτό μου ότι μπορώ να το κάνω ? !

Χμμμ...επειδη ανεφερες σε προηγουμενη αναρτηση σου οτι ειχες το ιδιο "θεματακι" και με μια αλλη κοπελα στο μεσοδιαστημα, μηπως τελικα συνεβει επειδη απλα δεν τις ποθουσες, δε σε εξιταραν αρκετα...?
Και μην συγχεεις το τι θα ηθελες να ισχυει με το τι πραγματικα εν τελει γινεται...
Τζαστ γουοντερινγκ! :worry:

Την κοπέλα που ήμουν όταν ήμουν ελεύθερος , ναι δεν την ήθελα ιδιαίτερα .. Κοινός , ήταν "εύκολη" . Και αυτό ήταν που με ξενέρωνε .
Αλλά αυτό είναι ταυτόχρονα που με μπερδεύει .
Την κοπέλα που είμαι τώρα την θέλω πολύ !
Την κοπέλα που ήμουν πριν μερικούς μήνες . την εύκολη δεν την ήθελα αλλά και με τις 2 έχω το ίδιο "πρόβλημα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση πως αρχικα και πριν ανατρεξεις να το βαφτισεις ως "προβλημα", πρεπει να σιγουρευτεις περι του κατα ποσο πραγματικα την ποθεις...
Δεν ειναι σπανιο το φαινομενο να θελουμε να ποθουμε καποιον παρα πολυ, αλλα λογω καταστασεων, χωρις να το εχουμε καταλαβει, να μην ισχυει...
Και τελος παντων μια σκεψη εκανα, επειδη γνωριζω τετοιες περιπτωσεις...δε σημαινει οτι αυτο ισχυει και για σενα. Δε θελω να παρεξηγηθω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχει παρατηρηθεί πως και από τις δύο καταστάσεις μπορεί να προκύψει το ίδιο πρόβλημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οπως κι εαν εχει, την επομενη φορα "καθαρισε" το μυαλο σου απο οποια σκεψη και νοιωσε τη στιγμη...αφεσου εν ολιγοις στο συναισθημα.
Δεν μπορει...καπου καλα θα σε παει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Βρε , μην το αναλύεις! :) Θα χαθείς και άκρη δεν θα βγάλεις!
Στον καθένα συμβαίνει για ένα σωρό διαφορετικούς λόγους....
Και αυτός είναι ένας καινούριος τομέας για σένα, οπότε λογικό να νιώθεις μια σχετική ανασφάλεια...
Η πλειοψηφία όταν μπαίνει στον κόσμο των σεξουαλικών επαφών
δεν νοιάζεται τόσο να ικανοποιηθεί, όσο κατά βάση να ικανοποιήσει τον άλλο...
και αυτό δεν είναι τόσο ¨αλτρουιστικό¨ όσο ακούγεται...
actually κρύβει ανασφάλεια... ¨να φανώ καλός¨, ¨να φανώ θερμός¨, ¨να μην κάνει συγκρίσεις με άλλους/ες πρώην και φανώ υποδεέστερος/η...¨ και ένα σωρό παρόμοια...
Στην πορεία και με τον καιρό, αφού τα ξεπερνάς αυτά και τα βάζεις στη διάσταση που πρέπει, αρχίζεις να επιδιώκεις και να διεκδικείς και την δική σου απόλαυση...
Ο ρόλος του άντρα είναι επιφορτισμένος με περισσότερο άγχος , κακά τα ψέματα...
υγ. Λοιπόν , άκου τώρα κάτι δικό μου... η πρώτη μου σχέση δύο-τρεις φορές που είχαμε επιχειρήσει, δεν τα κατάφερε...
Συναντηθήκαμε μετά από 12 χρόνια στον θάνατο ενός φίλου, και μετά πήγαμε για καφέ και λέγαμε για τα παλιά...
Κάποια στιγμή η συζήτηση ήρθε στη σχέση μας και κάτι θυμήθηκα και χαμογέλασα...
Αυτός αμέσως ¨μυγιάστηκε¨ και μου κάνει ¨μην πεις τίποτα! Μην μου το θυμίζεις! Χρόνια το κουβαλάω μέσα μου!¨
:hehe:
Καμία σχέση με αυτό που σκεφτόμουν εγώ βέβαια! Αλλά αυτός το είχε ... νταλκά μέσα του! ;)
Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου! Μην το βάζεις μέσα σου... Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν!
Και συνήθως δεν έρχονται όλα εξαρχής τέλεια.... θέλει ¨δούλεμα¨...
Ε, εδώ κολλάνε άλλοι στίχοι! ¨ Η αγάπη θέλει προϋπηρεσία, μεροκάματο, ξενύχτι και νταλκά, θέλει ΙΚΑ μια ζωη στην αγωνια, στα βαρέα ένσημα και στ' ανθυγιεινά ...¨ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
βλεπω πολλες γυναικες ενδιαφερθηκαν για το 'προβλημα'
μεγαλε .. κουλαρε ... χαλαρωσε ... βγητε εξω διασκεδαστε .... περαστε καλα..... φτιαξτε ο ενας τον αλλον ... και δεν νομιζω να εχεις προβλημα..
στην τελικη αλλαξε προφυλαχτικα παρα τα πιο λεπτα....
και αν δεν μπορεις ... μια ειναι η λυση να κανετε εξετασεις ..... και καντε ελευθερο ερωτα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοντός123

Νεοφερμένος

Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ποο ρε παιδιά Μου αρέσει πολύ το κλίμα που επικρατεί !

Οι απαντήσεις σας και ο τρόπος που τα λέτε !

marina289 ακολούθησα την συμβουλή σου και σε 1 ώρα θα βγώ έξω με την κοπέλα μου να δούμε λίγο κόσμο , να γελάσουμε , να χαλαρώσουμε !

Ολες οι συμβουλές είναι δεκτές και ευχαριστώ για το ως τώρα ενδιαφέρον !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Mπράβο!:clapup:
Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε!
Καλά να περάσετεεε!!:)
-και χαλαρά! Όχι βιασύνες!-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και αν δεις και αποδεις:

1) ενα δυο σφηνακια βοτκα should take the edge off, θα χαλαρωσεις και θα εισαι οκ
2) τραβα παρε ενα 5αρι λεβιτρα, κοφτο στη μεση και κανε δουλεια σου, την επομενη φορα κοψε το μισο στη μεση και τη μεθεπομενη δεν θα το θες καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπράβο epote, πολύ υπεύθυνη συμπεριφορά να συστήνεις τα χάπια σαν να ήταν καραμέλες. :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,901 μηνύματα.
Μπράβο epote, πολύ υπεύθυνη συμπεριφορά να συστήνεις τα χάπια σαν να ήταν καραμέλες. :whatever:

Απόψεις, ο καθένας διαλέγει ότι του ταιριάζει. Αν στα 70 αποκτήσω πρόβλημα, θα πάρω τηλέφωνο τον epote να μου δώσει οδηγίες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Στα 70, όχι στα 18 όμως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Απόψεις, ο καθένας διαλέγει ότι του ταιριάζει. Αν στα 70 αποκτήσω πρόβλημα, θα πάρω τηλέφωνο τον epote να μου δώσει οδηγίες! :P

Κάποια πράγματα δεν είναι ούτε αστεία, ούτε για να παίρνονται ελαφρά.

Στην υγεία δε χωράνε μαγκιές. Κανονικά πουθενά δε θα έπρεπε να χωράνε, αλλά η σύγχρονη μορφή της δημοκρατίας έχει καταστήσει μόδα και status quo, τη λαγνεία και την αθρόα αναπαραγωγή του τίποτα ντυμένου με το μανδύα των πάντων.

Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,901 μηνύματα.
Κάποια πράγματα δεν είναι ούτε αστεία, ούτε για να παίρνονται ελαφρά.

Στην υγεία δε χωράνε μαγκιές. Κανονικά πουθενά δε θα έπρεπε να χωράνε, αλλά η σύγχρονη μορφή της δημοκρατίας έχει καταστήσει μόδα και status quo, τη λαγνεία και την αθρόα αναπαραγωγή του τίποτα ντυμένου με το μανδύα των πάντων.

Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.

A moderator είσαι....μάλιστα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top