Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Στο πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης εσύ οδήγησες την κουβέντα, εγώ σε ρώτησα σε τι θα με επηρεάσει ακριβώς εμένα κι εσένα η είσοδος της χ.α. στην βουλή. Και δεν διαφώνησα ότι έχεις δίκιο εσύ και η thalalla, απλά θέλω τόσο πολύ να μου εξηγήσετε πώς θα δοθούν λύσεις στο θέμα υπό τις παρούσες συνθήκες και ενώ οι απόψεις σας συμβάλλουν στην διόγκωση του προβλήματος, αφού δεν είστε αντίθετες στο να έρθουν κι άλλοι αλλά στο να διώξουμε τους υπάρχοντες επειδή δεν είναι ανθρώπινο!
Εγώ θα ήθελα να επαναλάβω πως δεν λέω να έρθουν και άλλοι ούτε να μην τους διώξουμε αλλά να τους αντιμετωπίζουμε σαν ανθρώπους και να αποδοθούν οι ευθύνες σε αυτούς που τις έχουν.
Το πώς μπορεί να γίνει αυτό το περιέγραψε ικανοποιητικά ο parafernalia.

Δεν νομίζω ότι είναι πρακτικά αδύνατον να πιάσεις τους Έλληνες δουλεμπόρους, αυτούς που στοιβάζουν λαθρομετανάστες σαν τα ζώα σε ενοικιαζόμενα δωμάτια, τους μαυραγορίτες που εκμεταλλεύονται ανθρώπινες ψυχές, την ανασφάλιστη εργασία. Είναι εύκολο αν υπάρχει πολιτική βούληση. Απαλλαγμένος απ' όλα αυτά τα αποστήματα, η λαθρομετανάστευση θα μειωθεί γιατί θα έχεις αρχίζεις να θεραπεύεις τον καρκίνο απ' την ρίζα του.

Αν δεν φτάνει και κάποιοι πρέπει να οδηγηθούν πίσω στα μέρη τους, αυτό θα πρέπει να γίνει με σύνεση. Δεν είναι δυνατόν το κέντρο της Αθήνας να μετατρέπεται σε χωνευτήρι ψυχών. Θα πρέπει οι λαθρομετανάστες να κατανεμηθούν αναλογικά σε όλη την επικράτεια, σε ειδικές μονάδες υποδοχής, να τους προταθεί εργασία από πριν και όχι να αφήνονται να βρουν μόνοι τους ερχόμενοι σε επαφή με τον κάθε δουλέμπορο. Όσοι κύριοι, λαθραίοι μετανάστες δεν μπορούν να απορροφηθούν θα πρέπει κατά περίπτωση να οδηγούνται πίσω στην χώρα τους. Εδώ μπαίνει όμως και η ανθρώπινη συνθήκη που δεν πρέπει να παραβλέπουμε αν θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένοι άνθρωποι. Αν η χώρα τους βομβαρδίζεται, δεν μπορούμε να τους πετάξουμε σαν τα σκυλιά, πρέπει να εξαντλήσουμε την ανεκτικότητά μας και να πιέσουμε τους Ευρωπαίους εταίρους μας να αναλάβουν και τις δικές τους ευθύνες.

Με την παρακάτω φράση να αποτελεί την φράση κλειδί!
Σκέψου όμως παράλληλα πόσοι μετανάστες θα θέλανε αυτή τη στιγμή να φύγουν απ' την Ελλάδα και είναι εγκλωβισμένοι στα κρατητήρια. Αυτή είναι η προδοσία, μετατρέπουν την πατρίδα μας σε μια απέραντη χαβούζα
με φράχτες από μέσα προς τα έξω.

Πρέπει να επικεντρωθούμε στις ρίζες των προβλημάτων μας και όχι στα βαφτισμένα "γενόσημα" τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και για να επανέλθουμε στο θέμα, υπό ποία κυβέρνηση μπορεί να γίνει αυτό; Εδώ σε θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Παιδια μην τσακωνεστε! Ολοι στην ιδια χωρα ζουμε και για να επιβιωσει κι αυτη και μεις μαζι της πρεπει να ειμαστε ενωμενοι. Υγεια, αγαπη και ανθρωπια να εχουμε κι ολα τα αλλα αργα ή γρηγορα θα ερθουν! Ας αποφυγουμε τις ακραιες θεσεις και ας ερωτευτουμε! :D
Γιατι και το χιουμορ ειναι απαραιτητο στις μερες μας.
Καλη σας νυχτα.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Στο πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης εσύ οδήγησες την κουβέντα,

Οχι αγαπητε μου. Δε θυμασαι πολυ καλα. Ανεφερες πρωτος τη φραση "Στους λαθρομεταναστες ξερω τι θα συμβει, τι να κανουμε;" και απλα σου απαντησα οτι με ενοχλησε αυτος ο κυνισμος σου.
Στη συνεχεια το ενα εφερε το αλλο και φτασαμε εδω.

εγώ σε ρώτησα σε τι θα με επηρεάσει ακριβώς εμένα κι εσένα η είσοδος της χ.α. στην βουλή.

Σε αυτο σου εχω απαντησει ηδη πιο πριν.


Και δεν διαφώνησα ότι έχεις δίκιο εσύ και η thalalla, απλά θέλω τόσο πολύ να μου εξηγήσετε πώς θα δοθούν λύσεις στο θέμα υπό τις παρούσες συνθήκες και ενώ οι απόψεις σας συμβάλλουν στην διόγκωση του προβλήματος,

Το προβλημα θα λυθει κατω απο την ομπρελα της ΕΕ. Δεν ειναι μονο προβλημα της Ελλαδας αυτο. Τα συνορα ειναι ευρωπαικα και οχι εθνικα. Το προβλημα δεν αφορα μονο την Ελλαδα. Πρεπει ολες οι χωρες της ΕΕ να συνεργαστουν και να δωσουν λυση.

αφού δεν είστε αντίθετες στο να έρθουν κι άλλοι αλλά στο να διώξουμε τους υπάρχοντες επειδή δεν είναι ανθρώπινο!

Εξηγησα και πιο πριν,πως δεν ειμαι αντιθετη στο να παρθουν οποιαδηποτε μετρα ειναι αναγκαια για να αντιμετωπιστει το προβλημα. Ακομα και αν χρειαστει να απελαθουν οσοι δεν πληρουν τα κριτηρια νομιμοποιησης. Αυτο που τονισα ειναι οτι δεν πρεπει να τους αντιμετωπιζουμε σαν σκουληκια.
Ε ναι . Αυτο δεν ειναι ανθρωπινο.





Αρχικά να επισημάνω ότι το συγκεκριμένο θέμα το πήγες και αυτό στην λαθρομετανάστευση (τυχαίο; )

Το πηγα στη λαθρομεταναστευση γιατι ακουγα τι ελεγαν οσοι ηταν εξω απο το δικαστηριο που πηγαν τον 23χρονο φοιτητη, και κατηγουρουσαν ολους τους λαθρομεταναστες και ελεγαν οτι θα παρουν το νομο στα χερια τους και τα σχετικα.

Είναι ντροπή να λες ότι ο νέος αυτός, που αξίζει να σημειώσουμε ότι αισθάνεται συγκλονισμένος που αφαίρεσε μια ζωή (και που διέλυσε την δική του άθελά του), μπορεί να θεωρηθεί υπεύθυνος για το γεγονός ότι θα αρχίσουν κάποιοι να εκτελούν μετανάστες χωρίς λόγο. Αυθαίρετο συμπέρασμα και αβάσιμο.

Διαβασε καλυτερα τι εγραψα και ξαναπες μου ποιους κατηγορω.

Όπως ατυχής η σύγκριση του δασκάλου που διδάσκει έχοντας καταρτίσει ένα πρόγραμμα με έναν εν δυνάμει δολοφόνο και έναν άνθρωπο που δρα εν βρασμώ ψυχής, όπως θα έκανε κάθε ένας που δεν θέλει να δει την μάνα του να ξαναδέχεται μαχαίρι στον λαιμό.

Δεν συνεκρινα το δασκαλο με το φοιτητη που σκοτωσε τον Αλβανο (αν καταλαβα καλα τι εννοεις) αλλα με τη γενικοτερη θεωρια που επικρατει.




Νομίζω είναι καιρός να συνηθίσεις ότι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Προσπάθησε να προσαρμοστείς τουλάχιστον.

Μπα!!!
Προσαρμοσου εσυ σε αυτον τον κοσμο.
Προτιμω να ζω στον δικο μου.
Ειναι πολυ καλυτερος.

Συζήτηση κάνουμε όπως βλέπεις, δεν νομίζω να προσβάλαμε κάπου ο ένας τον άλλον, σωστά;

Αρχιζω να αμφιβαλλω λιγο για αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ προσαρμοσμένος είμαι σε τούτον :P Αλλά αφού το θες, δεν θα σου πω back to reality, αφού ένας τρόπος αντιμετώπισης είναι το να παραμένει κάποιος στον δικό του κόσμο :) Κι η θεία μου πχ έτσι κάνει και βλέπω ότι έχει αποτέλεσμα για εκείνην, οπότε δεν σε κατηγορώ!

Αφού αμφιβάλλεις και νομίζεις ότι σε προσβάλλω, δεν συνεχίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αφού αμφιβάλλεις και νομίζεις ότι σε προσβάλλω, δεν συνεχίζω.

Με προσβαλλει το γεγονος οτι χανεις την ουσια αυτων που λεω και με παρερμηνευεις.
Δεν ειμαι και τοσο ευθικτη don t worry!

Κατ αλλα φιλε μου, ομολογω οτι ηταν μια εξαντλητικη αλλα εποικοδομητικη αντιπαραθεση!

Ας χαλαρωσουμε λιγο τωρα γιατι εκουρασθην!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Και για να επανέλθουμε στο θέμα, υπό ποία κυβέρνηση μπορεί να γίνει αυτό; Εδώ σε θέλω!
Νομίζω πως θα πρέπει να είναι μια κυβέρνηση συνεργασίας των δημοκρατικών αντιμνημονιακών δυνάμεων. :)
Με αυτή την σειρά, πρώτα να είναι δημοκρατικοί και μετά να είναι αντιμνημονιακοί.
Με μότο είμαστε όλοι πικραμένοι είμαστε όλοι Έλληνες!:D
Επίσης θα μπορούσαμε σιγά σιγά να περάσουμε στην άμεση δημοκρατία!
Πως με έναν κλειδάριθμο κάνουμε φορολογική δήλωση κάπως έτσι να μπορούμε όλοι να ψηφίζουμε για τα ζητήματα που μας αφορούν. (Για όσους δεν έχουν ιντερνετ θα υπάρχουν εθελοντές με φορητά, κάτσε κάτσε το οργανώνω..)
Όπως εδώ που εκφράζουμε την αποψή μας και συμμετέχουμε και σε ψηφοφορίες..
Ωραίο μου φαίνεται! :)
Θα λέμε π.χ. να γίνει έλεγχος στους λογαριασμούς του γαπ;
Ναι θα απαντάμε και ενα ενα θα λύνονται τα προβληματά μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Χαλαρός είμαι, έχω απλώσει και το πόδι, πόσο πιο χαλαρός πια; Μόνο μασάζ στον σβέρκο δεν κάνω που σου πα ότι τον σάπισα προχθές. :)

Για να είναι εποικοδομητική έπρεπε να είναι και εξαντλητική!

@thalalla: πόσες φορές έχω σκεφτεί το ίδιο αλλά μετά πέφτω από το συννεφάκι γιατί υπάρχει και κάτι που λέγεται hacking :/ Βασικά, ίσως και να μπορούσε, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Και για να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι κι ετσι σας καληνυχτω Zed και thallala θα κλεισω το "προγραμμα" ως εξης:


:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Καλά ρε, τον λαϊκιστή τον Νταλάρα έβαλες; Που μας είχε την βουλευτίνα γυναίκα του να μας πηδά και μας έκανε και συναυλίες συμπαράστασης; Ε τα θέλει ο κώλος σου :P

Καλημέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως παιδες
ακουω τωρα τον μηλιο στο μεγκα
τα λεφτα απο φορους θα τα βρουν απλο ειναι
απο τους πλουσιους-οπως ελεγε και ο Γαπ τυχαιως-
αν οι πλουσιοι ως συνηθως τα βγαλουν ολα εξω,,οπως εχουν κανει ηδη
απλα θα φορολογησει ο τσυριζα οτι πεταει περπαταει και κολυμπαει

το ειπαν,,εχουμε χαμηλους φορους σε σχεση με τον ευρωπαικο μεσο ορο,,και θελουν να τους ανεβασουν

οποτε οποιος θελει να το πηδηξει το κρατος και με αλλους αριστερους φορους.
ας ψηφισει συριζα


η εναλλακτικη ειναι μια
χωνεψτε το
επενδυτες σε δημοσιες επεχειρησεις,και ιδιωτικες επενδυσεις στη χωρα απο εξω

ετσι θα βρεθει το χρημα για να χαλαρωσειη θηλια του μνημονιου και να μπορεσουν να πεσουν οι φοροι αμεσοι και εμμεσοι...

οποτε Νδ

ηδη η οικγοενεια μου θα πληρωσει κανα χιλιαρικο φορο,ενω δεν πληρωνε ποτε εως τωρα

αν θελουμε εστω μια ελπιδα να πεσουν οι φοροι,,απλα ψηφιστε σαμαρα

αλλιως θα εχουμεενα νεο πασοκ που θα ρουφηξει οτι υπαρχει και δεν υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα η ΝΔ είναι το νέο ΠΑΣΟΚ, και μάλιστα θέλουν να συνεργαστούν.

Αν θέλετε και άλλες μειώσεις μισθών, αύξηση των φόρων, να ξεκινήσουν να παίρνουν πρώτη κατοικία, να μας κάνουν κουμάντο άλλοι, και να υπερψηφιστεί το περιβόητο μνημόνιο 3 ψηφίστε ΝΔ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μα η ΝΔ είναι το νέο ΠΑΣΟΚ, και μάλιστα θέλουν να συνεργαστούν.
μπα
η νδ παντα ειχε λιγοτερους και ελαφρυτρυος φορους
ενω οι σοσιαλιστες παντα και επι σημιτη φοροκοπαναγανε

η νδ ως φιλευθεροι μπορει να βαλουν πολυ αυστηροτητα στις κοινωνικες παροχες

αλλα απλα θα βαλουν πολυ ιδιωτικο τομεα στο δημοσιο
και θα ριξουν τους φορουςγιατι απλα αυτο πιστευουν

τωρα αν εισαι δημοσιος υπαλληλος-οχι εσυ γενικα μιλαω- καταλαβαινω
να προτιμας συριζα οπου θα προσπαθησεις να διατηρησεις τη θεση σου

η νδ μολις ερθει θα πουλησει αβερτα δημοσιο,,και αντι για απολυσεις απλα θα τους περασει στον ιδιωτικο τομεα,,και ας τους απολησουν αυτοι
δεν θα πληρωνω εγω και ο πατερας μου τη συνταξη του επειδη το πασοκ δεν τολμαγε να κανει αποκρατικοποιησεις
γιατι αυτο εγινε

δεν υπαρχει αλλη λυση,,ή στροφη προς την ιδιωτικη οικονομια,,ή καταρρευση.
διαλεχτεεε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
18 χρονών είμαι και κοιτάω το μέλλον μου. Και στην οικογένεια μου κανείς δεν είναι δημόσιος. Βασικά έχουμε μόνο έναν που δουλεύει, τον μπαμπά μου καθώς η μαμά μου είναι άνεργη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε,,αν θελεις να γινουνε και αλλες δουλειες για τον πατερα σου και τη μανα σου,,δηλαδη να ερθουν επενδυτες στην ελλαδα
ψηφισε σαμαρα,,
το ξερω οτι αντιδρας,,αλλα σκεψου πρωτα λογικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξέρεις όμως κάτι? Βαρέθηκα αυτό το σάπιο σύστημα. Με ανθρώπους που προέρχονται από το σάπιο σύστημα δεν θα πάμε μπροστά. Εξάλλου μόνο και μόνο οι κωλοτούμπες του Σαμαρά με έχουν κάνει να του δείχνω αρνητική εμπιστοσύνη. Μια φορά ρε γαμώτο να κρατούσε αυτό που λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μια φορά ρε γαμώτο να κρατούσε αυτό που λέει.
καταλαβαινω τι λες

αλλα η ιδεολογια του περι ιδιωτικης οικονομιας και επενδυσεων δεν αλλαζει-ηδη εχει παει σε ολον τον κοσμο για επενδυσεις,,ρωσια ισραηλ και αλλου)
σκεψου ποιο κομμα εκανε πρωτα συμφωνιες για επενδυσεις με κινα και ρωσια?η ΝΔ

και γιαυτο ακομα τον πιστευω
γιατι περα απο υπογραφες και μνημονια
ένα πραμα χρειαζεται η ελλαδα τωρα για να σωθει
δουλειες..

και δεν βλεπω αλλο κομμα ικανο γιαυτο περα απο τη νδ,,με τα οσα λαθη και σαπιλες εχει ως παλαιο κομμα

η αριστερα θα κανει και αλλο κρατος και θα πληρωνει γιαυτο ο ιδιωτικος τομεας

ενω οι ανεξαρτητοι,,θελουν επενδυσεις,,αλλα δεν εχουν την εξουσια γιαυτο,,
δεν βλεπω να θελουν να συμετεχουν σε μια κυβερνηση νδ για να το κανουν..

γιατι περα απο μνημονιο,,οι δουλειες και η αναπτυξη της οικονομιας και κοινωνιας που πεθαινει προηγηται..

και αν παει καλα η οικονομια και παρει μπρος,,και το μνημονιο θα χαλαρωσει,,και οι αγορες σιγα σιγα θα μας ξαναδανεισουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
σκεψου ποιο κομμα εκανε πρωτα συμφωνιες για επενδυσεις με κινα και ρωσια?η ΝΔ

Η ΝΔ του Καραμανλή, δηλαδή ότι έχει απομείνει στο Καμμένο ;) Κανονικά Καμμένο έπρεπε να υποστηρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καταλαβαίνω πλήρως το κράξιμο προς Ν.Δ, ΠΑ.ΣΟ.Κ, ας πούμε, αλλά όχι και Καμμένο ρε παιδιά, ο άνθρωπος δεν είναι πολιτικός, ένας αποτυχημένος παπαρολόγος είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η ΝΔ του Καραμανλή, δηλαδή ότι έχει απομείνει στο Καμμένο
μα ολοι οι ιδιοι ειναι σημερα


Νέα υποχώρηση ΣΥΡΙΖΑ - Δραγασάκης: Θα καταγγείλουμε πολιτικά και όχι νομικά το Μνημόνιο!

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ υπεύθυνος Οικονομικών του κόμματος Γιάννης Δραγασάκης προκάλεσε αίσθηση μιλώντας σήμερα, για πρώτη φορά, περί «πολιτικής και όχι νομικής καταγγελίας του Μνημονίου», θέση που ποτέ δεν έχει κατατεθεί από τον ΣΥΡΙΖΑ.


Ο κ. Δραγασάκης ρωτήθηκε, σε πρωινή εκπομπή του ΑΝΤ1 αν με αυτή την αλλαγή στο πρόγραμμά του «ο ΣΥΡΙΖΑ έρχεται πιο κοντά στις θέσεις της ΝΔ» και διευκρίνησε:

«Θα καταγγείλουμε πολιτικά και όχι νομικά το Μνημόνιο. Αυτό σημαίνει ότι κάποιες πτυχές θα καταργηθούν, κάποιες άλλες θα τις διαπραγματευτούμε και υπάρχουν και άλλες που πρέπει να εξετάσουμε εναλλακτικές λύσεις», χωρίς να απαντήσει στην ερώτηση αν αυτό αποτελεί κεντρική επιλογή του κόμματός του και πότε προέκυψε αυτή η αλλαγή στις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ.

Ο κ. Δραγασάκης εξήγησε τις θέσεις που παρουσίασε ο Αλέξης Τσίπρας στους ευρωπαίους συνομιλητές του κατά την περιοδεία του σε Παρίσι-Βερολίνο. Ανέφερε μάλιστα ότι όταν ο ηγέτης του γερμανικού σοσιαλδημοκρατικού κόμματος Ζίγκμαντ Γάμπριελ εξήγησε στην ελληνική αποστολή στο Βερολίνο ότι η Ελλάδα δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς φορολογική μεταρρύθμιση και εκσυγχρονισμό του κράτους η απάντηση από τον επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ ήταν «εμείς τα παλεύουμε αυτά 20 χρόνια».


ακουσα οτι στο σκαι αβραμοπουλος δραγασακης συζηταγανε για συνεργασια..
ειναι δυνατον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top