Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)

    Ψήφοι: 5 11.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως χαίρομαι που τα μικρά κόμματα ψηφίστηκαν απ τον κόσμο, πράγμα που δείχνει στους "μεγάλους" ότι ο κόσμος σιγά σιγά αρχίζει και καταλαβαίνει ότι είναι καλό να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
Σχεδόν χάρηκα και για το ΛΑ.Ο.Σ παρότι είναι μαρκάν αντίθετο από όλα όσα υποστηρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω, παρα πολυ! πλεον θα ακουγονται πολλες φωνες, αυτο λεγαμε και δυο σελιδες πιο πισω...
αλλα δε μπορω να αποφασισω τι θα ηθελα να ειχε γινει σχετικα με την αυτοδυναμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν δεν υπήρχε αυτοδυναμία και πηγαίναμε πάλι σε εκλογές θα υπήρχε ένα καλό και ένα κακό.
Το καλό είναι ότι θα λάμβανε η κυβέρνηση ένα βροντερό μήνυμα απ τους ψηφοφόρους....
Το κακό είναι ότι οι εκλογές κοστίζουν πάρα πολύ χρήμα και φυσικά βγαίνει απ την τσέπη των πολιτών.

Το να κάνανε οικουμενική... δεν έπαιζε.... άντε το πολύ πολύ να δεχόντουσαν καμιά συμμαχία με το ΛΑ.Ο.Σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
καλα τα λες, αλλα εισαι ευχαριστημενος απο την τωρινη κατασταση?
επισης, δωσε λιν απο παπακωνσταντινου... πως το χασα εγω αυτο!!!

Kαθόλου ευχαριστημένος που η δεξιά τη γλύτωσε στο τσακ, απλά δεν κρύβω ένα ΟΥΦ ανακούφισης που μου βγήκε όταν έμαθα ότι το ΠΑΣΟΚ δεν...
Οραματιζόμουν καταποντισμό του δικοματισμού αλλά είναι ανέφικτο. Σε κανένα ευρωπαικό κράτος δεν έχει καταποντιστεί ο δικοματισμός κι ούτε θα συμβεί, παρά μόνο πρόσκαιρα. Η ευθύνη είναι του λαού.
Η παραγγελιά σου :D : (προσέξτε τα λόγια, μεγάλες αλήθειες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
To κακό σε όλη αυτη την εκλογική διαδικασία ειναι πως ενώ οι νέοι φαινονται να συνειδητοποιουν οτι πολλα πρεπει να αλλαξουν(ολοι οι νέοι ηταν στα αριστερα εκτος παραδοσιακα ταγμενων στην ΝΔ και ΛΑΟΣ).
Έχουμε μια μεριδα πληθυσμού δυστυχως την μεγαλύτερη που ειναι παραδοσιακοι υποστηρικτές της δεξιας χωρις προφανή λόγω και επισης χωρις να καταλαβαίνουν τι ψηφίζουν η τι νοημα εχει αυτη η ρημαδα εκλογική διαδικασία....Νομιζουν οτι ο καραμανλής εχει μια ομοιοτητα με τον θειο του(εγω γιατι δεν την βλέπω?)
Ο Πολύδωρας, ενας απο τους υποργούς που προκάλεσε την οργή της συγχρονης ελλαδας υπερψηφίστικε και πάλι οχι γιατι ειναι "καλός" αλλα γιατι η θείτσα που εχει χάσει τα λογικά της ψηφίζει καποιον της εποχής της γιατι εμείς οι νέοι ειμαστε ταραξίες και τραμπουκοι...
Συγγνωμη θειτσα αλλα δεν ειμαστε....καποιοι ειμαστε σκεπτομενοι ανθρωποι με αποψη εστω και αν δεν ταιριαζει στα δικα σου κριτιρια

Επιπλέον οσο πιο νωρις καταλάβει αυτή η αποχή οτι ειναι κακή για τον τόπο τοσο καλύτερα θα είναι....
Αν θες κατι να αλλαξει δεν απεχεις....κατεβαίνεις και ψηφιζεις "οικολογους" η Εν.αντι.α η φιλελευθερους η οτι αλλο ναναι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ πάντως χαίρομαι που τα μικρά κόμματα ψηφίστηκαν απ τον κόσμο, πράγμα που δείχνει στους "μεγάλους" ότι ο κόσμος σιγά σιγά αρχίζει και καταλαβαίνει ότι είναι καλό να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
Σχεδόν χάρηκα και για το ΛΑ.Ο.Σ παρότι είναι μαρκάν αντίθετο από όλα όσα υποστηρίζω.
το αυτό ακριβώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Απογοητεύτηκα από την αυτοδυναμία της ΝΔ. Θα πω το χιλιοειπωμένο, κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει. Στα μούτρα μας οπότε.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
+1 under
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
με βάση το σιτε του υπες πάντως ο ΣΥΡΙΖΑ παίρνει μια έδρα στο Ηράκλειο [στο 99,19%] οπότε...:hmm:
Τελικά κάτι παίχτηκε με το υπόλοιπο 4% στο Ηράκλειο και πήρε έδρα.



Είδατε χαρά ο Βενιζέλος, ε; :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αν θες κατι να αλλαξει δεν απεχεις....κατεβαίνεις και ψηφιζεις "οικολογους" η Εν.αντι.α η φιλελευθερους η οτι αλλο ναναι.....
Ναι, ναι, ναι, έχεις απόλυτο δίκιο!!! και είσαι ένα σημαντικό μερός της ελπίδας, για "ένα καλύτερο ...μεθαύριο", ειλικρινά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι οποίοι οικολόγοι πράσινοι πήραν 1% περίπου στην επικράτεια!
Και τα ΜΜΕ δεν έκαναν ως τώρα κάποια σημαντική αναφορά σ' αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Οι οικολογοι στο τμήμα μου πηραν 10 ψήφους στα 436 εγκυρα...
3 ο παπαθεμελης...(το χαρηκα λεμε)

Το μελλον του μεθαυριο δεν ειμαι με τπτ γιατι καποιοι θα με κατηγορήσουν για τα πιστευω μου...:P:P:P

Τουλαχιστον εγω εχω τετοια:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Οι οικολογοι πρασινοι πηγαν παρα πολυ καλα κατα τη γνωμη μου, ηταν 6ο κομμα στις περισσοτερες περιοχες, με μηδεν διαφημιση, Ο Παπαθεμελης λε πουλ. Γενικα ειμαι αρκετα ικανοποιημενη με το αποτελεσμα, και η οριακη αυτοδυναμια παιζει να μας βγει και σε καλο. Ισως καλυτερο και απο το να μην εβγαιναν και να γινοταν καμια περιεργη συνεργασια.

Δεν καταλαβα αυτο με τον Αλαβανο και το Ηρακλειο, ενα λινκ πλιιιιζ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν καταλαβα αυτο με τον Αλαβανο και το Ηρακλειο, ενα λινκ πλιιιιζ.!
Όσο κοίταζα τα αποτελέσματα, όταν η καταμέτρηση στο Ηράκλειο ήταν γύρω στο 99% (επικράτεια 95-97%) ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έβγαζε έδρα στο Ηράκλειο, οπότε δεν έμπαινε ο Αλαβάνος.

Τελικά στις 05:45, με το 99,5% της επικράτειας να έχει καταμετρηθεί το Ηράκλειο έδωσε έδρα στο ΣΥΡΙΖΑ κι ο Αλαβάνος μπήκε.



ΥΓ> https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=832457&lngDtrID=244
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ωχ! Δεν το ειχα δει αυτο! Δεν ηξερα οτι δεν εβαζε σε μεγαλη περιοχη. Εντυπωση μου κανει που εβαλε Σερρες και Ηρακλειο, το διακινδυνεψε.

Μηπως ξερει κανεις πως γινεται και βγαζει κομμα εδρα με λιγοτερο ποσοστο απο αλλο κομμα. Π.χ. Συριζα και ΚΚΕ στο Ηρακλειο. Το ειδα και σε αλλες περιπτωσεις χτες το βραδυ, και με μεγαλυτερη διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ωχ! Δεν το ειχα δει αυτο! Δεν ηξερα οτι δεν εβαζε σε μεγαλη περιοχη. Εντυπωση μου κανει που εβαλε Σερρες και Ηρακλειο, το διακινδυνεψε.

χθες πάντως μιλούσαν για το "παρακινδυνευμένο στοίχημα του Αλαβάνου" :)

αυτό που λες το είδα κι εγώ και οκ, με τη νδ και το πασοκ το δέχομαι αξιωματικά ότι κάτι παίζει με τις έδρες "δώρο" στο πρώτο κόμμα αλλά για αυτό που λέει η Io-io τα φώτα του κανείς??? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
χθες πάντως μιλούσαν για το "παρακινδυνευμένο στοίχημα του Αλαβάνου" :)

αυτό που λες το είδα κι εγώ και οκ, με τη νδ και το πασοκ το δέχομαι αξιωματικά ότι κάτι παίζει με τις έδρες "δώρο" στο πρώτο κόμμα αλλά για αυτό που λέει η Io-io τα φώτα του κανείς??? :confused:

Ναι, ακριβως. Νομιζω οτι ισως να εχει σχεση με τους σταυρους.

Το παρακινδυνευμενο στοιχημα δεν το ακουσα, τι στο διαολο ολο το βραδυ τις βλακειες εβλεπα. Μπραβο του παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το παρακινδυνευμενο στοιχημα δεν το ακουσα, τι στο διαολο ολο το βραδυ τις βλακειες εβλεπα. Μπραβο του παντως.

ΝΕΤ... εγγύηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ πάντως μέχρι τώρα ήξερα ότι ο "αρχηγός" του εκάστοτε κόμματος, δεν χρειάζεται να σταυρωθεί για να βγει ρε παιδιά αλλά ότι μπαίνει στη βουλή με το κόμμα του....
όπως συμβαίνει πχ με τον Καραμανλή και τον Παπανδρέου ή την Παπαρήγα....
ο Αλαβάνος, γιατί χρειαζόταν να βγει έδρα εκεί που ήταν αυτός υποψήφιος? :hmm: ξέρει κάποιος να μας πει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top