Πυρκαγιές - Καλοκαίρι 2022

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κλιματική αλλαγή είναι ατζέντα καλά δε τα ξέρετε αυτά? Δεν έχετε ακούσει για τη μεγάλη επανεκκίνηση του 2030? Έχουμε να δούμε πολλά ακόμα μ'αυτους που μας κυβερνούν, υπαρχουν κατι μασωνοι ξερεις? μια κλικα που ελεγχει και κατευθυνει, αν ειχαμε σωστους ηγετες τωρα στην Ελλαδα ακομα και μια αλλαγη κλιματος να υπηρχε θα ειχε αντιμετωπιστει μιας και μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα κλιματα του κοσμου, αλλα απο οτι φαινεται το σημαντικο ειναι τα οπλα στην Ουκρανια. Οι πυρκαγιες τον Αυγουστο με 80 εστιες ταυτοχρονα παντως δεν ειναι κλιματικη αλλαγη.
Δεν υπαρχει φεγγαρι δεν το ξερεις;Επισης η γη ειναι επιπεδη μην ακους μαλακιες.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Επισης ουτε πλανητες υπαρχουν.Ολοι οι επιστημονες εχουν συννενοηθει και λενε παπαριες διοτι ειναι μασονοι.Εμενα θα ακους.
ναι καλα ενταξει κανεις δε μιλησε γι'αυτα, εγω ειπα οτι δεν χρειαζεται να εχεις καποια ιδιαιτερη γνωση για να καταλαβεις οτι αυτοι θελουν τη καταστροφη μας, μεχρι και μαρτυριες υπαρχουν απο τους ντοπιους οτι προκειται για εμπρησμους δεν τα βγαζω απ'το μυαλο μου
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
ναι καλα ενταξει κανεις δε μιλησε γι'αυτα, εγω ειπα οτι δεν χρειαζεται να εχεις καποια ιδιαιτερη γνωση για να καταλαβεις οτι αυτοι θελουν τη καταστροφη μας, μεχρι και μαρτυριες υπαρχουν απο τους ντοπιους οτι προκειται για εμπρησμους δεν τα βγαζω απ'το μυαλο μου
Νια ...,μιλησα εγω για εμπρησμους ή οχι;Αλλο πραγμα οι εμπρησμοι και αλλο πραγμα οτι δεν υπαρχει η κλιματικη αλλαγη και αυτα τα βγαζουν οι μασονοι ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Νια ...,μιλησα εγω για εμπρησμους ή οχι;Αλλο πραγμα οι εμπρησμοι και αλλο πραγμα οτι δεν υπαρχει η κλιματικη αλλαγη και αυτα τα βγαζουν οι μασονοι ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ.
προσωπικα δεν εχω παρατηρησει καμια τρελη διαφορα στο κλιμα παντα ετσι ηταν η Ελλαδα, αν οντως υπαρχει καποια κλιματικη αλλαγη ειναι εξαιτιας των ανθρωπων που εχουν καταστρεψει μεγαλο μερος του περιβαλλοντος, βλεπε μολυσμενα νερα Αφρικης κλπ, τιποτα δεν ηρθε ετσι εμεις φταιμε
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κλιματική αλλαγή
Καταλαβαίνω να μην πιστεύεις ότι ευθύνεται η κλιματική αλλαγή για τις πυρκαγιές, αλλά όχι και να αρνείσαι την ύπαρξή της; Λίγο να το ψάξεις και θα δεις ότι τα τελευταία χρόνια ειδικά έχει υπερβολικά αρνητική επίδραση στο περιβάλλον.

Climate Change Weather GIF by INTO ACTION
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
προσωπικα δεν εχω παρατηρησει καμια τρελη διαφορα στο κλιμα παντα ετσι ηταν η Ελλαδα, αν οντως υπαρχει καποια κλιματικη αλλαγη ειναι εξαιτιας των ανθρωπων που εχουν καταστρεψει μεγαλο μερος του περιβαλλοντος, βλεπε μολυσμενα νερα Αφρικης κλπ, τιποτα δεν ηρθε εμεις φταιμε
Προσωπικα δεν εισαι επιστημονας οποτε χαιρεται/Επισης και βεβαια ειναι εξαιτιας των ανρωπων ειπε κανεις το αντιθετο;
Κουλουβαχαρτα στο μυαλο σου,αλλα σταματα το..ειμαστε εκτος θεματος,ευχαριστω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καταλαβαίνω να μην πιστεύεις ότι ευθύνεται η κλιματική αλλαγή για τις πυρκαγιές,
Ενταξει μαθε τε τα σωστα τουλαχιστον.Η κλιματικη αλλαγη δνε ευθυενται για την ΔΕΗ και τις παπαριες που κανει ουτε για τον εμπρηστη.Ουτε για τους δηνμους που δεν ξεχορταριαζουν.ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Λογω της κλιματικης αλλαγης η οποιαδηποτε σπιθα κανει προσαναμα ολο το συμπαν και ετσι εχουμε πολυ πιο τεραστιες πουρκαγιες που δεν σβηνουν ευκολα και περισσοτερες διοτι δεν μπορουν να σβησουν απο την αρχη,ακριβως λογω του προσαναματος που εχιε γινει η φυση,
Μα τι δεν καταλαβαινετε;
Δεν ειναι η αιτια των πυρκαγιων η κλιματικη αλλαγη αλλα ειναι η αιτια που γινινται απιστευτα πιο καταστριφικες οποτε απιστευτα μεγαλυτερος ο κινδυνος.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εισαι επιστημονας οποτε χαιρεται/Επισης και βεβαια ειναι εξαιτιας των ανρωπων ειπε κανεις το αντιθετο;
Κουλουβαχαρτα στο μυαλο σου,αλλα σταματα το..ειμαστε εκτος θεματος,ευχαριστω.
κουλουβαχατα?εδω εχω δει ενα βιντεο που λεει οτι το 2070 δεν θα υπαρχει ποσιμο νερο, δηλαδη ειπαμε ηρεμηστε λιγο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
κουλουβαχατα?εδω εχω δει ενα βιντεο που λεει οτι το 2070 δεν θα υπαρχει ποσιμο νερο, δηλαδη ειπαμε ηρεμηστε λιγο.
Κια βεβαια δεν θα υπαρχει ποσιμο με το νερο ακριβως λογω της κλιματικης αλλαγης και επειδη ο ανθρωπος καταστρεφει το περιβαλλον,εσυ λες τα αντιθετα.ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ..
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Κια βεβαια δεν θα υπαρχει ποσιμο με το νερο ακριβως λογω της κλιματικης αλλαγης και επειδη ο ανθρωπος καταστρεφει το περιβαλλον,εσυ λες τα αντιθετα.ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ..
για να γινει αυτο πρεπει να περασουν αιωνες, οχι μερικες δεκαετιες, αν ειναι να κινδυνευει η ανθρωποτητα θα ειναι τα τρισεγγονα μας το λιγοτερο
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εισαι επιστημονας οποτε χαιρεται/Επισης και βεβαια ειναι εξαιτιας των ανρωπων ειπε κανεις το αντιθετο;
Κουλουβαχαρτα στο μυαλο σου,αλλα σταματα το..ειμαστε εκτος θεματος,ευχαριστω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ενταξει μαθε τε τα σωστα τουλαχιστον.Η κλιματικη αλλαγη δνε ευθυενται για την ΔΕΗ και τις παπαριες που κανει ουτε για τον εμπρηστη.Ουτε για τους δηνμους που δεν ξεχορταριαζουν.ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Λογω της κλιματικης αλλαγης η οποιαδηποτε σπιθα κανει προσαναμα ολο το συμπαν και ετσι εχουμε πολυ πιο τεραστιες πουρκαγιες που δεν σβηνουν ευκολα και περισσοτερες διοτι δεν μπορουν να σβησουν απο την αρχη,ακριβως λογω του προσαναματος που εχιε γινει η φυση,
Μα τι δεν καταλαβαινετε;
Δεν ειναι η αιτια των πυρκαγιων η κλιματικη αλλαγη αλλα ειναι η αιτια που γινινται απιστευτα πιο καταστριφικες οποτε απιστευτα μεγαλυτερος ο κινδυνος.
Δεν είπα ότι εστερνίζομαι ότι δεν ευθύνεται η κλιματική αλλαγή, ή ότι δεν «βοηθάει» στο να γίνονται πιο επικίνδυνες οι πυρκαγιές. Είπα απλώς πως θα καταλάβαινα αν δεν έριχνε όλη ή μερική από την ευθύνη εκεί, περισσότερο από ότι δεν υπάρχει καθόλου. Εγώ έχω την ίδια άποψη με εσένα για το θέμα, για να μην παρεξηγούμαι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
προσωπικα δεν εχω παρατηρησει καμια τρελη διαφορα στο κλιμα παντα ετσι ηταν η Ελλαδα, αν οντως υπαρχει καποια κλιματικη αλλαγη ειναι εξαιτιας των ανθρωπων που εχουν καταστρεψει μεγαλο μερος του περιβαλλοντος, βλεπε μολυσμενα νερα Αφρικης κλπ, τιποτα δεν ηρθε ετσι εμεις φταιμε
Εμ μέχρι πρόσφατα είχαμε κρύα και βροχές ενώ κανονικά οι ζέστες ξεκινούσαν από τον Απρίλιο ... Δε σου λέει κάτι αυτό ?
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Εμ μέχρι πρόσφατα είχαμε κρύα και βροχές ενώ κανονικά οι ζέστες ξεκινούσαν από τον Απρίλιο ... Δε σου λέει κάτι αυτό ?
ενταξει δε πειραζει, μ'αρεσει η συννεφια και λιγο κρυο, ειχαμε και καποιες κατεγιδες οκ συμβαινουν αυτα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
ενταξει δε πειραζει, μ'αρεσει η συννεφια και λιγο κρυο, ειχαμε και καποιες κατεγιδες οκ συμβαινουν αυτα
Κι εγώ τον χειμώνα δε τον θέλω, θέλω ψαθινο καπέλο οπότε καθόλου δεν με χαλάει που είμαστε μέχρι Δεκέμβρη με τα κοντομανικα αλλά μάντεψε ... Το θέμα δεν είναι τι μας αρέσει .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,697 μηνύματα.
Αυτή η ΔΕΗ έχει κάψει τη μισή Ελλάδα τα τελευταία 20 χρόνια 🙃🙃.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Κι εγώ τον χειμώνα δε τον θέλω, θέλω ψαθινο καπέλο οπότε καθόλου δεν με χαλάει που είμαστε μέχρι Δεκέμβρη με τα κοντομανικα αλλά μάντεψε ... Το θέμα δεν είναι τι μας αρέσει .
γιατι τον Δεκεμβρη ησουν με κοντομανικο?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χειρότερο από όλα είναι πάλι θα βγουν κάτι "ειδικοί" και κάτι τέτοιοι που θα λένε για "κλιματική αλλαγή" ρε ποιόν δουλεύετε μπορείτε να μας πείτε? Ξέρουμε πολύ καλά για πιο λόγο γίνονται όλα αυτά, τα παραμύθια που πουλάτε δεν πιάνουν πλέον, κανονίστε να έχουμε πυρκαγιές όπως πέρσι με 80 εστίες ταυτόχρονα σε όλη την Ελλάδα, εκεί θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος, το πράγμα βρωμάει από όπου και να το πιάσεις, είμαστε για γέλια παγκοσμίως, να'ναι καλά οι Πολωνοί και οι Ρουμάνοι

Έχουμε φτάσει εν έτει 2022 που ο ίδιος ο συμπολίτης σου εδώ στο φόρουμ με το έτσι θέλω ,δε θέλει να δεχτεί την αντίθετη άποψη περί αυτού.Και μετά περιμένουμε την πολιτική ηγεσία ή τα ανώτατα κλιμάκια να δείξουν κατανόηση και να αντιμετωπίσουν με στοργή και προδέρμ τα βαθύτατα προβλήματα της κοινωνίας που την μαστίζουν και πλέον οδηγούν τον κόσμο σε εξαθλίωση και κοινωνικό αποκλεισμό.
Πληροφοριακά σύμφωνα με τον κλιματικό νόμο ,οι κατοικίες θα πρέπει να αλλάξουν καυστήρα και να ασφαλιστούν όσες απειλούνται με πυρκαγιές .πλημμύρες, σεισμικά φαινόμενα κτλ δηλαδή τα 3/4 των κατοικιών κάτι το οποίο μεταφράζεται σε νέα οικονομικά βάρη με το πρόσχημα της κλιματικής αλλαγής.Υπάρχουν κι άλλα στοιχεία αλλά δε θα ανοίξω το θέμα.
Αν ακούσουμε τις μαρτυρίες των κατοίκων και στην πολύπαθη Ηλεία ,Εύβοια αλλά και στη Γλυφάδα ο κύριος λόγος της εκδήλωσης των πυρκαγιών είναι ένας : ΕΜΠΡΗΣΜΟΣ.

Εξετάζεται από την αρμόδια Αρχή
Πολίτες κατήγγειλαν αλλοδαπό πως προέβη σε εμπρησμό σε περιοχή της Μαλακάσας. Ο άνδρας προσήχθη πριν από λίγο στο αστυνομικό τμήμα του Αυλώνα.

'Εβαλα bold μη τυχόν και δε γίνει κατανοητό.Ότι έχουμε εμπρησμό.
Και το 2007 με τις φωτιές τότε που δεν πούλαγε τόσο πολύ το παραμύθι περί κλιματικής ,μαντέψτε τι είχαμε.
Ε_ _ _ _ _ _Ο
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Η κλιματικη αλλαγη ειναι παντελως ασχετη με τους εμπρισμους.Καποιοι μαλλον δυσκολευονται να σκεφτουν.Ελα παναγια μου! :whatever:
Λογω της κλιματικης αλλαγης η οποιαδηποτε σπιθα κανει προσαναμα ολο το συμπαν και ετσι εχουμε πολυ πιο τεραστιες πυρκαγιες που δεν σβηνουν ευκολα και περισσοτερες διοτι δεν μπορουν να σβησουν απο την αρχη,ακριβως λογω του προσαναματος που εχιε γινει η φυση,
Μα τι δεν καταλαβαινετε;
Δεν ειναι η αιτια των πυρκαγιων η κλιματικη αλλαγη αλλα ειναι η αιτια που γινινται απιστευτα πιο καταστροφικες οποτε απιστευτα μεγαλυτερος ο κινδυνος.
Οποιαδηποτε αιτιες για τις πυρκαγιες παιζουν.Απλα με την κλιματικη αλλαγη οι πυρκαγιες αυτες,απο ΔΕΗ,εμπρηστες ,ηλιθιους γερους και βοσκους και οποια αιτια τελοσπαντων..γινονται απιστευτα πιο καταστροφικες γιατι τα παντα ειναι ξερα.
Καλυτερα να μασαν παρα να μιλουν οσοι δεν ξερουν η μαλλον δεν μπορουν να αντιληφθουν τι λεμε,.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top