Πυρκαγιές - Καλοκαίρι 2022

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
To φωναζουν καποιοι αιωνες τωρα.Η δικια μας πυροσβεστικη ειναι για φωτιες ΠΟΛΕΩΝ.
Τα δαση εχουν τελειως διαφορετικη αντιμετωπιση.
Σωστη διαχειριση δασων και δασοπροστασια και μελετη κατασβησης πυρκαγιων δασικων εκτασεων.
Τα υπολοιπα ειναι παυσιπονα δυστυχως.
Καμια κυβενρηση ποτε δεν αντιμετωπισε σωστα αυτο το θεμα,ουτε για πλακα η σημερινη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Οι θεωρητικοι του φιλελευθερισμου λενε επισης οταν οι ηγεμονες ασυδωτουν να τους παιρνει ο λαος το κεφαλι (κυριολεκτικα, στηριζει τη αντιδραστικη βια, βλ Τζον Λοκ) :p
Το ξέρω ότι υποστηρίζει την ισχυρή αντίδραση του λαού στις κυβερνήσεις, απλά εντάξει δυστυχώς καμία ιδεολογία δεν εφαρμόζεται στο 100% της πλέον. Εδώ σου λέω βγαίνουν και λένε για ιδιωτικές πυροσβεστικές , ιδιωτική αστυνόμια και στρατό όταν οι θεωρητικοί του τέλειου Ανταγωνισμού / φιλελευθερισμού λένε Ότο αυτά πρέπει να είναι αυστηρά ευθύνη του κράτους. Αλλά δυστυχώς ζούμε σε εποχές που οι θεωρείς εφαρμόζονται όπως μας βολεύει.😉😉
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Είναι κανείς στην Πεντέλη να μας πει τι γίνεται τώρα;

Εχεις καποιον στην Πεντελη;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
To φωναζουν καποιοι αιωνες τωρα.Η δικια μας πυροσβεστικη ειναι για φωτιες ΠΟΛΕΩΝ.
Τα δαση εχουν τελειως διαφορετικη αντιμετωπιση.
Σωστη διαχειριση δασων και δασοπροστασια και μελετη κατασβησης πυρκαγιων δασικων εκτασεων.
Τα υπολοιπα ειναι παυσιπονα δυστυχως.
Καμια κυβενρηση ποτε δεν αντιμετωπισε σωστα αυτο το θεμα,ουτε για πλακα η σημερινη.
Ένα σου λέω, ξέρεις ότι στα διαφορά site ακόμα και τώρα ένα μεγάλο ποσοστό αμφισβητεί την κλιματική αλλαγή;; Λένε ότι είναι θεωρεία συνωμοσίας.😑😑
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Εχεις καποιον στην Πεντελη;
Το είδα Πούπι μου, ευχαριστώ. Ναι, έχω ανθρώπους στην Πεντέλη. Έχω επικοινωνήσει αλλά δεν θέλω να παίρνω συνέχεια τηλ, είναι δύσκολες στιγμές.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Ένα σου λέω, ξέρεις ότι στα διαφορά site ακόμα και τώρα ένα μεγάλο ποσοστό αμφισβητεί την κλιματική αλλαγή;; Λένε ότι είναι θεωρεία συνωμοσίας.😑😑
Ναι γνωστο οτι υπαρχουν παντιου οι ψεκα.Ειναι οι ιδιοι πανηλιθιοι που δεν κανουν εμβολια,αμφισβητουν τα παντα,η γη ειναι επιπεδη,,κατι πλακες λεει στην αμερικη γραφουν για συγκεκριμενο αριθμο κατοικων στη γη και λοιπες μαλακιες.
Το είδα Πούπι μου, ευχαριστώ. Ναι, έχω ανθρώπους στην Πεντέλη. Έχω επικοινωνήσει αλλά δεν θέλω να παίρνω συνέχεια τηλ, είναι δύσκολες στιγμές.
Ολα καλα θα πανε.Στειλε τους μηνυμα να φυγουν ,να παρουν και τα κατοικιδια τους αλλα να αφησουν τα σπιτια!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Η κατάσταση έχει ξεφύγει και δεν προβλέπεται να σταματήσει παρά μόνο αν κάψει τα πάντα. Αφήστε τα κομματικά, καίγονται σπίτια και η νύχτα θα είναι πολύ δύσκολη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
ΣΚΑΙ τώρα.

2242D7FE-C227-4ACD-AAD5-A688BBA533F4.jpeg
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Έχετε καταστρέψει όλη την Ελλάδα ρε αλήτες φτάνει πια!!!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Εγω δενα ντεχω να τους βλεπω τοσο κοντα στις φλογες..σκιαζομαι γμτ πραγματικα...μην εγκλωβιστουν ..:jumpy:
Το ξέρω και εγώ φοβάμαι μόνο που τους βλέπω. Πριν ένας δημοσιογράφος του ΣΚΑΙ δεν μπορούσε να μιλήσει και με δυσκολία ανέπνεε. Όλα αυτά για να παίρνουν 1.000€ το μήνα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Προφανώς η γνωστή μαφία εδώ και 15 χρόνια καίει ότι βρει κάθε χρόνο.
Μην το λες.Ειναι και εμπρησμοι αλλα πανω απο τις μισες φωτες ειναι η μαλακια που μας δερνει,.Ξες..ΔΕΗ...μαλακες που ηλεκτροσυγκολουν,κωλογεροι αλλα και μη κωλογεροι που καινε ξεροχορτα .δυστυχως παρα πολλοι βοσκοι και λοιπες ελληνομαλακιες.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝ ΤΗΝ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ ΤΗς ΠΟΠΗς ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Μην το λες.Ειναι και εμπρησμοι αλλα πανω απο τις μισες φωτες ειναι η μαλακια που μας δερνει,.Ξες..ΔΕΗ...μαλακες που ηλεκτροσυγκολουν,κωλογεροι αλλα και μη κωλογεροι που καινε ξεροχορτα .δυστυχως παρα πολλοι βοσκοι και λοιπες ελληνομαλακιες.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝ ΤΗΝ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ ΤΗς ΠΟΠΗς ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,
Συν ότι δεν καθαρίζουν ΠΟΤΕ τα ξερόχορτα που βρίσκονται σε τόνους σε όλα τα δάση. Τώρα έδειχνε ξανά ποσά κλαδιά ήταν πεταμένα μέσα στα δάση χωρίς να τα έχουν καθαρίσει.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Η κυβέρνηση έχει λεφτά να βάζει μπάτσους στις σχολές, να είναι συνένοχη στην ταξική δικαιοσύνη (υπόθεση Λιγνάδη), αλλά δεν έχει λεφτά για αστυνομικούς στις γειτονιές και για ενίσχυση του πυροσβεστικού σώματος. Καίνε κάθε χρόνο την Ελλάδα, αυτοί είναι! Λυπάμαι!

Λένε τα συστημικά κανάλια δεν έχουμε ως τώρα νεκρούς ΝΑΙ, και μακάρι να μην έχουμε, αλλά αγνοούνε την οικολογική καταστροφή, τις απώλειες σπιτιών και τις επιπτώσεις στην υγεία όλων μας από τις φυσικές καταστροφές. Μονόπλευρα τα κοιτάνε όλα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
ΣΚΑΙ τώρα.

9697E833-1A6A-44BB-B7FC-F2F5EC82DD3B.jpeg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η κυβέρνηση έχει λεφτά να βάζει μπάτσους στις σχολές, να είναι συνένοχη στην ταξική δικαιοσύνη (υπόθεση Λιγνάδη), αλλά δεν έχει λεφτά για αστυνομικούς στις γειτονιές και για ενίσχυση του πυροσβεστικού σώματος. Καίνε κάθε χρόνο την Ελλάδα, αυτοί είναι! Λυπάμαι!

Λένε τα συστημικά κανάλια δεν έχουμε ως τώρα νεκρούς ΝΑΙ, και μακάρι να μην έχουμε, αλλά αγνοούνε την οικολογική καταστροφή, τις απώλειες σπιτιών και τις επιπτώσεις στην υγεία όλων μας από τις φυσικές καταστροφές. Μονόπλευρα τα κοιτάνε όλα.
Κανένα κανάλι ποτέ δεν είπε ότι δεν υπάρχει οικολογική καταστροφή και ότι δεν καταστρέφονται περιουσίες, απλά λογικό είναι να δίνουμε μεγαλύτερη σημασία στην ανθρώπινη ζωή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Στο μεταξυ παιδια ειδατε τι γινεται με τις φωτιες στην Πορτογαλια ναι; Και οχι μονο Και Γαλλια και Κροατια και Ισπανια!Η κολαση του Δαντη γμτ! Για αλλη μια φορα!
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Στο μεταξυ παιδια ειδατε τι γινεται με τις φωτιες στην Πορτογαλια ναι; Και οχι μονο Και Γαλλια και Κροατια και Ισπανια!Η κολαση του Δαντη γμτ! Για αλλη μια φορα!
Εδώ έφτασε στη Βρετανία για πρώτη φορά 40.7 βαθμούς. Γίνεται πανικός.

ΣΚΑΙ τώρα, άσχημα τα πράγματα

0D272A82-24CA-4315-B6D2-D3B5911CCA8F.jpeg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top