Πυρκαγιές - Καλοκαίρι 2022

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
τα βαζουμε με ολους και με ολα αντι να κανουμε τον σταυρο μας στην κυριολεξια ...

:popeanim:

Που τα βλέπεις αυτά τα περιπολικά που τα περισσότερα ειναι να μπαίνεις μέσα και να κάνεις τον σταυρό σου αν θα βγεις από εκεί μεσα ζωντανός?

Το να βλέπεις ένα δυο καινούργια στους δρόμους αυτό δεν σημαίνει αυτόματα ότι όλα τα τμήματα τα έχουν..

Εδώ μιλάμε για παντελώς έλλειψη οχημάτων λόγο βλαβών και ακαταλκηλοτητας και κάνουμε τέτοια ανυπόστατη δήλωση :hmm:

Έχω να δω Citroen Xsara εδώ και χρόνια, μόνο καινούργια κυκλοφορούν. Ακόμα και το περιπολικό στο πρόσφατο βίντεο που σφάζει τα κόκκινα με τις κορασίδες είναι καινουργιλα μοντέλο. Στο αν βγαίνεις ζωντανός συμφωνώ, και εγώ θα έκανα το σταυρό μου αν θα έβγαινα ζωντανός με τα κόκκινα που περνάει χάριν επίδειξης
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Σωστα για ολα φταινε οι αλλοι εκτος απο εμας ;)

1000 νεκροι στην πορτογαλια μολις ειδα και εμεις εδω ακομα επι του καναΠΕΟΥΣ τα βαζουμε με ολους και με ολα αντι να κανουμε τον σταυρο μας στην κυριολεξια ...
Η Ελλάδα έχει 10 εκατομμύρια οικονομολόγους, ιατρούς, δικηγόρους , πυροσβέστες. Κατηγορούν την αστυνομία μερικοί μερικοί όμως σε κάθε φωτιά η αστυνομία και κάνει άριστη διαχείρηση συν ότι σβήνει και η ίδια της φλόγες επειδή έχουμε έλλειψη πυροσβεστών, εκεί αυτοί που κράζουν την αστυνομία δεν είπαν ένα μπράβο για την πράξη τους. Γενικά κρατάμε ότι μας συμφέρει.😉😉
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ ψάχνοντας τον Στυλιανίδη
Αφού μαζί με τη ΝΔ θα πάτε μετά τις εκλογές, τι το κουράζεις 😉😉.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φίλος μου από Γέρακα μου είπε ότι όλο το βράδυ πάλευαν με τις φλόγες.Καμια πυροσβεστική,καμιά βοήθεια από πουθενά! Μόνος του κατάφερε να απομακρύνει τη φλόγα από το σπίτι του!
Στη βιανεξ του Γιαννακόπουλου όμως 5 πυροσβεστικά απέξω.
ΝΤΡΟΠΉ!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Φίλος μου από Γέρακα μου είπε ότι όλο το βράδυ πάλευαν με τις φλόγες.Καμια πυροσβεστική,καμιά βοήθεια από πουθενά! Μόνος του κατάφερε να απομακρύνει τη φλόγα από το σπίτι του!
Στη βιανεξ του Γιαννακόπουλου όμως 5 πυροσβεστικά απέξω.
ΝΤΡΟΠΉ!
κλασσικο , περυσι ιδιο περιστατικο εγινε και σε συνοικια γνωστων μου. Οι κατοικοι μονοι τους εσβησαν τις φωτιες.. δεν πηγε κανενας να τους βοηθησει για ημερες. Ουτε αστυνομια, ουτε πυροσβεστικη.. Ηρθαν μετα απο ημερες οταν ειχαν σβησει την φωτια μονοι τους και χαθηκαν σπιτια και εκτασεις και προφανως ακουσαν τα καντηλια της ζωης τους..
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Ελλάδα έχει 10 εκατομμύρια οικονομολόγους, ιατρούς, δικηγόρους , πυροσβέστες. Κατηγορούν την αστυνομία μερικοί μερικοί όμως σε κάθε φωτιά η αστυνομία και κάνει άριστη διαχείρηση συν ότι σβήνει και η ίδια της φλόγες επειδή έχουμε έλλειψη πυροσβεστών, εκεί αυτοί που κράζουν την αστυνομία δεν είπαν ένα μπράβο για την πράξη τους. Γενικά κρατάμε ότι μας συμφέρει.😉😉
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αφού μαζί με τη ΝΔ θα πάτε μετά τις εκλογές, τι το κουράζεις 😉😉.
Ο καθένας όποιον τον παίρνει κατηγορεί Φώτη μου σε αυτή την χώρα δεν το ξέρεις ;)

Εκεί όπου πρεπει και όταν πρέπει απλά σκυβουν ποπους ,περιμένουν στα τέσσερα και μετά ας διαμαρτυρονται και βριζουν την τελευταία τρύπα του ζουρνα :)
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πάντως οι ζαιοι που επί ημερών τους έχασαν την ζωή 102 άνθρωποι σε πυρκαγιά δίδαξαν ότι η πολιτική εκμετάλλευση φυσικών καταστροφών είναι λαϊκισμός.

Σωστοί
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Πάντως οι ζαιοι που επί ημερών τους έχασαν την ζωή 102 άνθρωποι σε πυρκαγιά δίδαξαν ότι η πολιτική εκμετάλλευση φυσικών καταστροφών είναι λαϊκισμός.

Σωστοί
Εγω δεν βλεπω συριζαιο να εκμεταλευεται τις φωτιες,εγω βλεπω ΕΣΕΝΑ να τις εκμεταλευσεσαι κομματικα για να πολεμισεις τον ΣΥΡΙΖΑ.Ειδες ποιος ειναι ο μπιπ;
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Πάντως οι ζαιοι που επί ημερών τους έχασαν την ζωή 102 άνθρωποι σε πυρκαγιά δίδαξαν ότι η πολιτική εκμετάλλευση φυσικών καταστροφών είναι λαϊκισμός.

Σωστοί
χυδαιο οτι πατανε επι πτωματων 4 χρονια σοβαροι πολιτικοι (clown) βλεπεις
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Πάντως οι ζαιοι που επί ημερών τους έχασαν την ζωή 102 άνθρωποι σε πυρκαγιά δίδαξαν ότι η πολιτική εκμετάλλευση φυσικών καταστροφών είναι λαϊκισμός.

Σωστοί
Υπάρχει ο ΣΥΡΙΖΑ ακόμα;; Άσε τον Τσίπρα να κάνει καμία κατάληψη ακόμα και μην ασχολείσαι μαζί του.😉😉

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Αλλη τωρα.Μην ανεβει στα Γερανεια μονο διοτι χαθηκαμε.Δεν θα μεινει τιποτα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Αλλη τωρα.Μην ανεβει στα Γερανεια μονο διοτι χαθηκαμε.Δεν θα μεινει τιποτα.
Κανονικά τους εμπρηστές πρέπει να τους βάζουν φυλακή ισόβια καθώς μιλάμε για άτομα με σοβαρά προβλήματα ποτέ είναι επικίνδυνα για την ασφάλεια της κοινωνίας. Προφανώς στους εμπρηστές βαζω μέσα και την αγαπημένη ΔΕΗ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,842 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
F01D0FD8-C114-47F1-A46C-4384D678CED7.jpeg


Για να βλέπουμε και τα καλά της αστυνομιας μερικοί μερικοί.😉😉

Ένα μεγάλο μπράβο σε πυροσβέστες , αστυνόμους και γιατρούς για την βοήθεια που προσφέρουν σε αυτές τις δύσκολες ώρες αλλά και για την καθημερινή προσφορά τους στην κοινωνία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και στο Windy καταγράφονται οι εστίες πυρκαγιάς στην Αττική
1658325427709.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
View attachment 105379

Για να βλέπουμε και τα καλά της αστυνομιας μερικοί μερικοί.😉😉

Ένα μεγάλο μπράβο σε πυροσβέστες , αστυνόμους και γιατρούς για την βοήθεια που προσφέρουν σε αυτές τις δύσκολες ώρες αλλά και για την καθημερινή προσφορά τους στην κοινωνία.
Ρε φωτη σορυ κιολλας.Καταρχην οι αστυνομικοι δεν σβυνουν.Οι αστυνομικοι πανε στα σπιτια πχ ,βαρανε πορτες και τους λενε να φυγουν.Πηγαν σε μια εγκυο που δεν μπιρουσε να μετακινηθει και την πηραν.οκ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑ ΜΠΡΑΒΟ; ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ;Γιατι τους πληρωνουμε;
Συνελθε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Ρε φωτη σορυ κιολλας.Καταρχην οι αστυνομικοι δεν σβυνουν.Οι αστυνομικοι πανε στα σπιτια πχ ,βαρανε πορτες και τους λενε να φυγουν.Πηγαν σε μια εγκυο που δεν μπιρουσε να μετακινηθει και την πηραν.οκ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑ ΜΠΡΑΒΟ; ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ;Γιατι τους πληρωνουμε;
Συνελθε.
Όχι Πουπι οι αστυνομικοί και πέρσι και φέτος βοηθούσαν στην κατάσβεση καθώς δεν φτάνει το προσωπικό της πυροσβεστικής δυστυχώς. Την φωτογραφία την έβαλα καθώς από μερικούς μερικούς οι αστυνόμοι παρουσιάζονται ως τέρατα και τους βάζουν όλους στο ίδιο τσουβάλι, πραγμα που δεν ισχύει.


 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Όχι Πουπι οι αστυνομικοί και πέρσι και φέτος βοηθούσαν στην κατάσβεση καθώς δεν φτάνει το προσωπικό της πυροσβεστικής δυστυχώς. Την φωτογραφία την έβαλα καθώς από μερικούς μερικούς οι αστυνόμοι παρουσιάζονται ως τέρατα και τους βάζουν όλους στο ίδιο τσουβάλι, πραγμα που δεν ισχύει.


Τι ακριβώς έχει να προσφέρει περισσότερο ένας αστυνομικός από έναν εκπαιδευμένο πυροσβέστη ; Πάνε και κατουράνε την φωτιά για να την σβήσουν ; Όσους αστυνομικούς και να βάλεις δεν λύνετε το πρόβλημα, η λύση είναι η στελέχωση του πυροσβεστικού σώματος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Τι ακριβώς έχει να προσφέρει περισσότερο ένας αστυνομικός από έναν εκπαιδευμένο πυροσβέστη ; Πάνε και κατουράνε την φωτιά για να την σβήσουν ; Όσους αστυνομικούς και να βάλεις δεν λύνετε το πρόβλημα, η λύση είναι η στελέχωση του πυροσβεστικού σώματος.
Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά καθώς δεν είπα ποτέ αυτό. Προφανώς στη φωτιά θέλεις πυροσβέστες και όχι αστυνομία, α δημοτικού το μαθαίνουμε. Είπα όμως ότι η αστυνομία βοήθησε αρκετά στην κατάσβεση επειδή το κράτος είναι ανίκανο και δεν έχει στελεχώσει επαρκώς το κράτος με πυροσβέστες, και σίγουρα δεν είναι οι αστυνόμοι τα τέρατα που θέλετε μερικοί μερικοί να παρουσιάζετε, τουλάχιστον όχι ολοι οι αστυνομικοί. Καμία σχέση αυτό που λέω εγώ με αυτο που είπες εσυ. Ξέρω ότι παθαίνεις αλλεργικό σοκ όταν ακούς αστυνομία όμως να καταλαβαίνουμε και τι γράφουμε εδώ μέσα . 😉😉

Πάμε σε σοβαρή είδηση τώρα. Δυστυχώς θα έχουμε και 2ο βράδυ αγωνίας όπως φαίνεται.
AC94D856-1CBC-4B18-BF41-5281F175F46B.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top