Πυρκαγιές στην Ελλάδα - Καλοκαίρι 2023

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,639 μηνύματα.
SmartSelect_20230726_150221_Instagram.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,377 μηνύματα.
By: Κωνσταντίνος Παππάς

362897843_756444699816422_7491599717757263980_n.jpg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,639 μηνύματα.
Εκκενωση σε Αγιο Γεωργιο Φερων, Βελεστινο, Σεσκλο, Διμηνι, Παλιουρι και Βιομηχανικη περιοχη Βολου Και στην περιοχη της Σοβελ στον Αλμυρο

Εχω αρχισει να ανησυχω. Γινεται χαμός στις περιοχές τριγυρω.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,779 μηνύματα.
Σοκ στον Βόλο, η κατάσταση φαίνεται χειρότερη και από τη Ρόδο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Σοκ στον Βόλο, η κατάσταση φαίνεται χειρότερη και από τη Ρόδο.


 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,639 μηνύματα.
Εγω σας τα ελεγα
Ειναι χαος εδω περα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,697 μηνύματα.
Επιτέλους κάποιος έριξε το σιχτίρισμα που έπρεπε σε δημοσιογράφο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,427 μηνύματα.
Σε μια εβδομάδα περίπου τελειώνει ο καύσωνας !!!
Εγώ ενώ διαβάζω αυτό το post 7 ημέρες μετά :
1690398486767.png

:hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επιτέλους κάποιος έριξε το σιχτίρισμα που έπρεπε σε δημοσιογράφο.
Πήγε να πάρει συνέντευξη απο πυροσβέστη την ώρα που κυριολεκτικά ετοιμαζόταν να σβήσει φωτιά ;
Συγγνώμη , τι ακριβώς δουλειά κάνουν οι δημοσιογράφοι τελικά ; Πέρα απο το να κοροϊδεύουν τον κόσμο φυσικά . Εαν και κοντά στα γεγονότα φαίνεται να είναι περισσότερο εκτός τόπου και χρόνου και απο οποιονδήποτε άλλο εκεί .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε βαριέσαι. Η ζωή συνεχίζεται...

Κοινώς : "Και στα αρχίδια μας κιόλας , τόσοι έχουν πεθάνει για να κάνουμε show όλοι εμείς...δεν θα τα βάψουμε και μαύρα ρε παιδί μου επειδή γράφτηκαν στην λίστα των θυμάτων δύο ακόμα άτομα " .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.

Στην περιγραφή του βίντεο αναγράφονται στα τσεχικά τα εξής :

🔥🇬🇷👨‍🚒 Η ομάδα της Τσεχίας είναι έτοιμη να βοηθήσει στην καταπολέμηση των πυρκαγιών στο εξωτερικό. Έχουμε μια συναρμολογημένη μονάδα που μπορεί να σβήσει σε λίγες ώρες εάν χρειαστεί. Προσφέραμε επίσης ενεργά τη βοήθεια των Τσέχων πυροσβεστών στην Ελλάδα, αλλά εκείνοι αρνήθηκαν λέγοντας ότι έχουν αρκετές δικές τους δυνάμεις και πόρους.

Μπράβο μας!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,809 μηνύματα.

Στην περιγραφή του βίντεο αναγράφονται στα τσεχικά τα εξής :

🔥🇬🇷👨‍🚒 Η ομάδα της Τσεχίας είναι έτοιμη να βοηθήσει στην καταπολέμηση των πυρκαγιών στο εξωτερικό. Έχουμε μια συναρμολογημένη μονάδα που μπορεί να σβήσει σε λίγες ώρες εάν χρειαστεί. Προσφέραμε επίσης ενεργά τη βοήθεια των Τσέχων πυροσβεστών στην Ελλάδα, αλλά εκείνοι αρνήθηκαν λέγοντας ότι έχουν αρκετές δικές τους δυνάμεις και πόρους.

Μπράβο μας!
Κάποιος κακοπροαίρετος θα έλεγε ότι είναι σα να θες να το αφήσεις να ολοκληρωθεί το κακό.

Αλλά εγω δεν ειμαι κακοπροαίρετος και δεν το λεω γιατί έχω πίστη στη νουδούλα.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,135 μηνύματα.
Επιτέλους κάποιος έριξε το σιχτίρισμα που έπρεπε σε δημοσιογράφο.

Για να είμαστε ακριβείς, το στιγμιότυπο είναι από την περσινή φωτιά σε Πεντέλη-Ντράφι. Η Λαγού που κάνει το ρεπορτάζ είναι πια στον Ant1 (πράγμα που αυτομάτως σημαίνει ότι θα μεταδίδει και λιγότερο φωτιές αφού το open συνήθως βαράει μαραθώνιους σε αυτά, τα άλλα είναι πιο σοφτ).

Κάτι που ωστόσο, αυτή τη στιγμή, δε συμβαίνει. (Ούτε καν το ΕΡΤNews που τις περασμένες εβδομάδες κάλυπτε αρκετά).
Έχουμε πια, δυστυχώς, νεκρούς, έχουμε δεν ξέρω πόσα μέτωπα ενεργά σε όλη τη χώρα, και η ενημέρωση έρχεται από profiles στα social.

Και μετά αναρωτιούνται οι φιλοκυβερνητικοί για τη θέση 107 και μας λένε υπερβολικούς και τρέχα γύρευε.
Η στάση των media, σαπορτάρει απροκάλυπτα τη θέση και της κυβέρνησης.
Πρέπει πια να αποτελεί κανονικότητα ένα καλοκαίρι σαν αυτό σου λέει, δεν είναι καν άξιο μετάδοσης.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,639 μηνύματα.
Πραγματικά ο Θεός να βάλει το χέρι του με τα μέτωπα εξω απο το Βόλο
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,639 μηνύματα.
Τιτανιες προσπάθειες όλη τη νύχτα να κρατήσουν τη φωτιά εξω απο το Βόλο. Έχουν εκκενωθεί αρκετά χωρια και περιοχές τριγύρω, ευτυχώς δεν πήγε προς Πήλιο. Κατεβαίνει όμως τωρα προς Νέα Αγχίαλο λόγω αλλαγής ανέμων.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,205 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top